Philips televízie – veľké porovnanie 2021

Ponuka Philips televízorov je na prvý pohľad obrovská a je veľmi ťažké sa v nej orientovať. Našťastie pre vás som pripravil obrovský prehľad všetkých televízorov, ktoré má tento rok Philips v ponuke. Mnoho z nich sa líši len nepatrne. Napriek tomu môžem vopred prezradiť, že mi tohtoročné novinky urobili radosť. Či už sa jedná o uvedenie miniLED, návrat 100 Hz LCD panelov alebo fakt, že sa výrobca rozhodol stále vynechať z ponuky rozlíšenie 8K. To sú všetko veci čo mi dávajú zmysel.

Test televízorov

NázovKontrastUhlyFarbyKonštrukciaDynamické scénySmart tvCelkom
1.Sony Bravia KD-55AG9Zistiť cenu100%80%95%90%90%80%
90%
Recenzia
2.Sony XR-55A80JZistiť cenu100%85%90%90%90%80%
90%
Recenzia
3.LG OLED55C1Zistiť cenu100%80%90%90%90%80%
89%
Recenzia
4.Panasonic TX-55HZ980EZistiť cenu100%80%90%90%90%75%
88%
Recenzia
5.LG B1Zistiť cenu100%80%90%85%80%80%
87%
Recenzia
6.Samsung QE55QN85AZistiť cenu65%80%80%90%85%80%
79%
Recenzia
7.Sony Bravia KD-55XH9505Zistiť cenu65%70%85%80%90%80%
78%
Recenzia
8.Samsung QE55Q80TZistiť cenu70%55%85%80%85%80%
76%
Recenzia
9.Sony XR-55X93JZistiť cenu75%55%80%80%85%80%
76%
Recenzia
10.Hisense 55U8QFZistiť cenu75%50%80%80%75%75%
73%
Recenzia
11.LG 55UP7500Zistiť cenu40%75%70%70%60%70%
61%
Recenzia

Ďalšie prehľady:

Philips nepatrí medzi najvýznamnejších globálnych hráčov na trhu televízorov, ale na druhú stranu má (najmä v Európe) slušný predaj. Jedným z hlavných dôvodov je bezpochyby unikátny systém podsvietenia Ambilight o ktorom si ešte povieme viac. Ale okrem toho aj veľmi dobrý zvuk (najmä pri drahších modeloch) a dobrá kvalita obrazu.

Čo nové v roku 2021?

Rovnako ako u iných výrobcov nejde o žiadnu zásadnú revolúciu, ale napriek tomu sa tento rok jednalo o výraznejšie zmeny ako iné roky. O čo ide najmä?

 • uvedenie miniLED technológie
 • HDMI 2.1
 • novú verziu obrazového procesora

MiniLED

V ponuke nájdete dva modely, ktoré sa od seba líšia len nepatrne. Bohužiaľ sú oba dostupné len v dvoch veľkostiach 65 a 75 palcov. Majú zhruba 1 000 jednotlivých zón, čo je zásadný rozdiel oproti klasickým LED televízorom, kde sa počty zón pohybujú skôr vo väčších desiatkach.

HDMI 2.1

Zatiaľ čo u niektorých značiek je HDMI 2.1 už štandardnou výbavou aj relatívne lacných radov, u Philipsu je to stále výsada skôr vyšších modelových radov.

Nová verzia obrazového procesora

To je každoročný kolorit, kedy podľa vyhlásenia výrobcov prináša zásadné vylepšenia, ale v praxi sa jedná skôr o drobné vylepšenia rádovo v jednotkách percent. Philips obrazové procesory vedia a aj tento rok vyzerá veľmi dobre. Ten najlepší v ponuke Philips má názov P5 AI Dual Picture Engine a mal by fungovať tak, že rozdelí obrazovku do jednotlivých zón a dokáže upravovať napríklad ostrosť pre každú zónu samostatne.

Zaujímavá je aj podpora všetkých hlavných HDR formátov vrátane Dolby Vision a HDR10+. A to už od najlacnejších radov. Samotná podpora nie je k ničomu, pokiaľ tv nemá schopnosti na to HDR video zobraziť. A to pri Philipse tento rok začína až pri rade PUS9xxx.

Príjemná je aj podpora Dolby Atmos, rovnako pri všetkých modeloch (vrátane tých najlacnejších). Ale nenechajte sa mýliť. Podpora Dolby Atmos znamená, že televízor dokáže odovzdať zvuk v tomto formáte do audio zariadenia, ktoré je schopné ho prehrať. Typicky domáce kino alebo soundbar. Sama o sebe ho prehrať nedokáže. Časť ponuky (viď. tabuľky nižšie) vie podporu štandardu DTS Play-Fi. Jedná sa o prémiový bezdrôtový audio ekosystém, ktorý umožňuje prehrávať hudbu na viacerých prístrojoch v rámci celej domácnosti vo vysokej kvalite a bez počuteľného oneskorenia. Kompatibilné produkty, ako sú televízory, mobily, soundbary a reproduktory je možné jednoducho a pohodlne ovládať pomocou aplikácie Play-Fi. Aspoň takto ho opisuje Philips. Dôležité je, že nejde o podporu zvukového štandardu DTS. Ten nie je úplne bežný, pretože napríklad Samsung alebo LG ho už tiež nepodporujú. Často majú zvuk v tomto formáte Blu-ray filmy alebo rôzne RIPy stiahnuté z internetu. Nájdete ho napríklad pri Sony alebo Panasonicu.

Zásadnou výhodou Philipsu je však patentovaný systém podsvietenia Ambilight. Ten žiadny iný výrobca neponúka. Je možné si zaobstarať podobné riešenie externe – skúste si zahľadať napríklad Govee. Tie lacnejšie prístroje majú trojstranný Ambilight (ľavá, pravá a horná „strana“) a tie drahšie štvorstranný. Ako to vyzerá v praxi sa môžete pozrieť na priloženom videu. Mimochodom tento rok má Ambilight najväčšie zastúpenie medzi novými televízormi odvtedy, čo ho Philips predstavil. Navyše počas svojej existencie ušiel dlhú cestu, teraz dokáže spolupracovať so šikovnými žiarovkami Hue, Spotify atď…

Ako funguje Ambilight? Na zadnej strane televízora sú RGB LED diódy, ktoré svietia na stenu za televízorom. Odporúčaná vzdialenosť od steny je 10 – 15 cm. Najlepšie to vyzerá na čisto bielej stene, ale pokiaľ máte doma inú farbu, je možné s tým pracovať v nastavením Ambilightu v menu. Rovnako tak v prípade potreby vypnúť „spodný“ rad LED diód pri štvorstrannom Ambilighte. Aj pre divákov, pre ktorých je farebné podsvietenie priestoru za televízorom veľmi „divoké“ môže byť Ambilight svoj zmysel. Je možné ho nastaviť tak, aby produkoval konštantné jemné biele svetlo. Sledovanie obrazovky v noci tak môže byť príjemnejšie (šetrnejšie) pre vaše oči. Či tak alebo onak, práve Ambilight je pre väčšinu používateľov dôvod prečo kupujú tv od Philipsu.

Audio je u všetkých LCD okrem miniLED a PUS9206 základné 2.0 20 W. Najmä OLEDy série 9 majú exkluzívne audio od spoločnosti Bower and Wilkins. Z vlastnej skúsenosti viem že hrá skvele, ale z princípu veci sa nemôže rovnať samostatnému soundbaru alebo domácemu kinu s cenovkou okolo 1 000 € a viac. Nároční poslucháči najskôr budú mať externé audio a naopak nemusia kupovať najdrahšie OLEDy, kedy nemalá časť prirážky je práve kvôli zabudovanému audiu. Tí ktorí tak nároční nie sú, bude zo zvukových schopností 986 alebo 936 prekvapení.

Osobne mám radosť, že Philips pri väčšine modelov v ponuke využíva operačný systém Android (GoogleTV), nie že by to bol úplne dokonalý systém, svoje drobné nedostatky stále má. Ale spoločne s Tizenom od Samsungu a webOS od LG patria medzi tri najlepšie na trhu. A vlastný systém Saphi Philips televízory zbytočne brzdil. Stále ho nájdete pri pár najlacnejších modeloch v ponuke, ale väčšina už má Android. Myslím, že Saphi nás do pár rokov opustí úplne. Kvôli jednému alebo dvom modelom sa Philipsu nemôže vyplatiť udržiavať vlastný operačný systém. Vo veľmi podobnej situácii je aj Panasonic a jeho operačný systém My Home Screen.

S Androidom získavajú televízory zabudovaný Chromecast (ľahké zrkadlenie obsahu mobilu či notebooku na obrazovku televízora) a aplikácie pre všetky dôležité platformy typu Netflix, Disney+, HBO atď… Pre priaznivcov Apple zariadenie bude sklamanie že Philips nepodporuje AirPlay2 pre zrkadlenie displeja Apple zariadenia na televízore . Už dva roky sľubujú, že to bude možné, ale zatiaľ nič. Je to podobný príbeh ako plne funkčný HDMI 2.1 (VRR) u Sony, ale tam už to našťastie vyzerá na šťastný koniec.

Ďalšia vec čo sa mi páči je že v ponuke nie sú 8K televízory. Stanovisko Philipsu je, že na ne trh ešte nie je pripravený a s tým súhlasím. Na druhú stranu tak do budúcnosti strácajú náskok proti výrobcom, ktorí už teraz 8K televízory v ponuke majú. Minimálne v súčasnej dobe to však je rozumný krok, pretože predaje 8K televízorov nie sú nijako zázračné.

Žiadny z televízorov z tohtoročnej ponuky nemá dvojitý tuner (mať možnosť jeden program sledovať a a iný nahrávať). Ak je to pre vás dôležité, bežte za Panasonicom, Samsungom alebo Sony. Pre skúsených používateľov, ktorí si chcú nastaviť (kalibrovať) obraz podľa svojich potrieb je časť ponuky označená logom „Calman Ready“. Čo znamená ľahšiu kalibráciu za použitia softvéru od Calmanu. Príjemná je aj možnosť „vypnúť“ obrazovku a iba počúvať rádio cez televízor.

Zaujímavosťou taktiež je, že lokálne tlmenie (local dimming) majú len miniLED. Bežné LCD majú globálne tlmenie na úrovni celého panelu, ale softvérovo sa snažia obrazovku rozdeliť do segmentov a softvérovo upravovať obraz v jednotlivých segmentoch. Hardwarovému lokálnemu tlmeniu s priamym podsvietením (ako má napr. Sony XH9006) sa však rovnať nemôže.

Philips OLED – 2021

OLED986

Vrcholný model, zatiaľ v SR nie je skladom. Zaujme predovšetkým svojim vzhľadom a najskôr odradí cenou. Tá bude dozaista blízko 4 000 € (minimálne pri uvedení na trh) a to za jedinú veľkosť v ponuke – 65 palcov. Masívny stojan umožňuje umiestnenie televízora aj na zem, ale myslím že na štýlovom kuse nábytku mu to pristane viac.

Tohtoročný najlepší obrazový procesor v ponuke, 100 Hz panel, plných 10 bitov, HDMI 2.1, podsvietený diaľkové ovládanie. Má de facto všetko, čo môžete chcieť.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 65OLED986

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

Čo si budeme rozprávať, ak budete kupovať tento televízor cena zrejme nebude hlavné kritérium. Čisto pragmaticky 65 palcový OLED s obdobným obrazom získate u iných značiek okolo 2 300 €. Ale musím uznať, že tento televízor vyzerá skvostne.

OLED936

Z pohľadu obrazu aj ďalšej výbavy je na tom rovnako ako vyššie uvedený 986. Proste špičkový model so všetkým. Jediný rozdiel je vo riešení audia as tým súvisiacom vzhľade. Môžete porovnať na oboch priložených obrázkoch. Rovnako ako v prípade 986 sa jedná o „nový“ EVO OLED panel (rovnako ako u LG aj Sony), ktorý má ponúknuť až o 20% väčší jas ako „bežné“ verzie. Výnimkou je 48 palcová verzia, ktorá má klasický panel.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 48OLED936
 • Philips 55OLED936
 • Philips 65OLED936

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Úvodná cena za 55 palcov je 2 300 €. Odporúčam počkať počas jari až leta 2022 (sa dostane pod 2 000 €) a finálna cena pred vydaním nástupcu (zima 2022) by mohla atakovať aj 1 500 €. Ja by som ju nad 50 000 Kč rozhodne nekupoval. Prípadne vzal minuloročný model 935, ktorý možno zaobstarať ľahko nad 1 500 €. Pokiaľ chcete to najlepšie od Philipsu, tak toto je ten pravý model. U 806 už budú nejaké drobné ústupky na strane kvality obrazu.

OLED806

Prvé čo si všimnete je skromnejšie audio vybavenie a 2.1 riešenie s 50 W. 986 aj 936 majú 70 W. Stále však máme 4stranný Ambilight. Namiesto P5 AI Dual Picture Engine (ktoré majú OLEDy radu 9xx) je tu P5 AI Perfect Picture Engine. Teda o niečo nižšia verzia obrazového procesora. Obvykle sa jedná o drobný rozdiel, ktorý nie je viditeľný pri všetkých typoch scén. Rovnako sa nejedná o novú verziu „evo“ panelu, teda nižší jas oproti 9kovému radu. Ostatná výbava – počet portov, HDMI 2.1 atď. zostáva rovnaká. A to je podľa môjho dôvod prečo bude 806 najpredávanejšie. Ponúka vynikajúci obraz za rozumnú cenu a stále zachováva prémiový 4stranný Ambilight.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 48OLED806
 • Philips 55OLED806
 • Philips 65OLED806

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Úvodná cena za 55 palcov bola 1 700 €. Našťastie veľmi rýchlo spadla pod 1 500 € a teraz ju možno zaobstarať za 1 300 €. To je aj s ohľadom na konkurenciu zaujímavá cena a pokiaľ sa vám páči, neváhal by som s kúpou. Ak predsa len chcete nejaké euro ušetriť, tak verím že ľahko pod 1 200 € spadne.

OLED706

Pri pohľade na dostupné veľkosti je zrejmé, že rozdiel proti 806 je chýbajúca veľkosť 48 palcov. Ďalším významným rozdielom je „len“ trojstranný Ambilight a „obyčajné“ diaľkové ovládanie. V ostatných dôležitých parametroch sú na tom rovnako.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 55OLED706
 • Philips 65OLED706

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Úvodná cena za 55 palcov bola 1 500 €. Našťastie veľmi rýchlo spadla pod 1 300 € a teraz ju možno zaobstarať za 1 100 €. To je o niečo menej ako pri modeli 806, ale osobne by som radšej bral „plný“ Ambilight. Prémiovejšie diaľkové ovládanie je len taký drobný bonus. Z pohľadu obrazu sú na tom obe rovnako. Keby bol cenový rozdiel výraznejší (tj 200+ €  v prospech 706 asi by som ju zvažoval, ale takto mi príde ako trochu zbytočný model. Ale to môžete mať inak, jedná sa iba o môj názor.

Porovnanie parametrov Philips OLED – 2021

 OLED986OLED936OLED806OLED706
Dostupné veľkosti6548, 55, 6548, 55, 6555, 65
Operačný systémAndroidAndroidAndroidAndroid
Technológia paneluOLEDOLEDOLEDOLED
Obnovovacia frekvencia panelu100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz
Bitová hĺbka panelu10 bitov10 bitov10 bitov10 bitov
Dolby visionánoánoánoáno
HDR10+ánoánoánoáno
CalMAN Readyánoánoánoáno
Obrazový procesorP5 AI Dual Picture EngineP5 AI Dual Picture EngineP5 AI Perfect Picture EngineP5 AI Perfect Picture Engine
Zvukový výkon70 W70 W50 W50 W
Počet kanálov3.03.1.22.12.1
DTS Play-Fiánoánoánoáno
Dolby Atmosánoánoánoáno
Výstup na slúchadláánoánoánoáno
Dvojitý tunernienienienie
CI+ slotánoánoánoáno
Chromecastánoánoánoáno
USB (počet)3333
HDMI (počet)4444
HDMI 2.1ánoánoánoáno
Sieťový portánoánoánoáno
Bluetoothánoánoánoáno
Podsvietené diaľkové ovládanieánoánoánonie
Hlasové ovládanieánoánoánoáno
Koža Muirheadánoánoánonie
Verze Ambilightštvorstrannýštvorstrannýštvorstrannýtrojstranný
VRRánoánoánoáno
eARCánoánoánoáno
Freesyncánoánoánoáno

Philips miniLED – 2021

PML9636

Dôležitá informácia je, že tento model začína od 65 palcov (platí aj pre druhý miniLED). Svojou výbavou je na úrovni dvoch „slabších“ OLEDov. To znamená, že nemá úplne najlepší obrazový procesor, ale „len“ druhý P5 AI Perfect Picture Engine. Okrem toho 100 Hz VA panel, viac ako 1 000 stmievacích zón lokálneho tlmenia. Rovnako po stránke audia sa jedná o podarený kúsok. K dispozícii máte 3.1.2 riešenie s celkovým výkonom 70 W. Tento televízor vyzerá na prvý pohľad veľmi pekne. Vlastne aj na ten druhý, ale čo celkový dojem trochu kazí je cena…

Dostupné veľkosti:

 • Philips 65PML9636
 • Philips 75PML9636

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Úvodná cena 3 000 € (za 65 palcov) nevydržala ani týždeň, ale stále neklesla dostatočne. Teraz je ľahko pod 2 300 €. A za tie peniaze môžete mať špičkový OLED. A keď sa pozriete na cenu miniLED konkurencie tak Samsung QN90A ide kúpiť za 1 600 €. A to je fakt veľký rozdiel.

PML9506

Vlastne úplne to isté čo predchádzajúci model len s ľahko iným vzhľadom a slabším audiom – 2.1 a 50 W. Z pohľadu obrazu je to však úplne rovnaký a rovnakú má aj výbavu.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 65PML9506
 • Philips 75PML9506

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Tu je cena predsa len o niečo príjemnejšia. Štartovacia cena bola opäť nezmyselných 2 300 €. Aktuálne ju možno zaobstarať za 1 800 €. To je tak na hrane uvažovať o jej kúpe. Pod 1 600 je už jej nákup zaujímavý (pripomínam, že sa jedná o 65 palcov, pretože menší variant v ponuke nie je). Ak by vás mrzelo kvalitnejšie audio u 9636 za tak rozdiel v cene 500 € si kúpite výrazne lepšiu externú audio sústavu alebo soundbar.

Porovnanie parametrov Philips miniLED – 2021

Hoci sú tohtoročné miniLED modely dva, sú skoro totožné. Líšia sa typom (a tvarom stojana), kedy u PML9636 rozširuje aj audio možnosti. Z pohľadu kvality obrazu sú rovnaké, svedčí o tom aj rovnaká hodnota pri odhadovanej spotrebe energie podľa energetického štítku.

 PML9506PML9636
Dostupné veľkosti65, 7565, 75
Operačný systémAndroidAndroid
Typ paneluVAVA
Obnovovacia frekvencia panelu100100
Bitová hĺbka panelu1010
Dolby visionánoáno
HDR10+ánoáno
CalMAN Readyánoáno
Obrazový procesorP5 AI Perfect Picture EngineP5 AI Perfect Picture Engine
Zvukový výkon50 W70 W
Počet kanálov2.13.1.2
DTS Play-Fiánoáno
Dolby Atmosánoáno
Výstup na slúchadláánoáno
Dvojitý tunernienie
CI+ slotánoáno
Chromecastánoáno
USB (počet)33
HDMI (počet)44
HDMI 2.1ánoáno
Sieťový portánoáno
Bluetoothánoáno
Podsvietené diaľkové ovládanieánoáno
Hlasové ovládanieánoáno
Koža Muirheadánoáno
Verze Ambilightštvorstrannýštvorstranný
VRRánoáno
eARCánoáno
Freesyncánoáno

Philips LED – 2021

PUS7506

Najzákladnejší model ponuky. Osobne odporúčam sa mu vyhnúť, nie že by mal zlý obraz, ale použitý operačný systém Saphi je slabý a navyše do budúcnosti bude dosť možno jeho ďalší vývoj ukončený. Inak je to klasika v tejto cenovej kategórii 50 Hz, IPS panel a 8 bitov + FRC. Najzákladnejší obrazový procesor v ponuke (a to ich Philips má 5). K tomu 2.0 20 W audio a HDMI 2.0.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS7506
 • Philips 50PUS7506
 • Philips 55PUS7506
 • Philips 65PUS7506

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Z úvodných 700 € spadla na 420 €, ale ako píšem v predchádzajúcej časti, ani tak by som ho nemohol odporučiť. V danej cenovej kategórii je Samsung AU7172 snáď vo všetkých ohľadoch (okrem chýbajúceho Ambilightu) lepšou voľbou.

PUS7556

Vlastne úplne to isté ako predchádzajúci model, len ľahko iný design.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS7556
 • Philips 50PUS7556
 • Philips 55PUS7556

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Z úvodných 700 € spadla na 420 €, ale ako píšem v predchádzajúcej časti, ani tak by som ho nemohol odporučiť. V danej cenovej kategórii je Samsung AU7172 snáď vo všetkých ohľadoch (okrem chýbajúceho Ambilightu) lepšou voľbou.

PUS7906

Oproti predchádzajúcim dvom modelom tu máme dva dôležité rozdiely. Tým prvým je, že má operačný systém Android a druhú, že má výrazne lepšiu verziu obrazového procesora. Okrem toho je to stále lacné LCD – 50 Hz, IPS panel, 8 bitov + FRC.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS7906
 • Philips 50PUS7906
 • Philips 55PUS7906
 • Philips 65PUS7906
 • Philips 70PUS7906
 • Philips 75PUS7906

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Cena z úvodných 700 € spadla na súčasných 600 €. Ale to je stále veľa. Osobne by som odporúčal pár euro priplatiť a kúpiť PUS9206 alebo naopak pár euro ušetriť a vziať Samsung AU7172. PUS7906 má trochu nešťastnú cenovku. Existuje lacnejšia alternatíva v podobnej kvalite, alebo len o trochu drahšie a znateľne lepšie.

PUS7956

Z pohľadu obrazu a výbavy to isté ako predošlý model, opäť ide len o drobné vizuálne odlišnosti.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS7956
 • Philips 50PUS7956
 • Philips 55PUS7956
 • Philips 65PUS7956

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Cena z úvodných 700 € spadla na súčasných 600 €. Ale to je stále veľa. Osobne by som odporúčal pár euro priplatiť a kúpiť PUS9206 alebo naopak pár euro ušetriť a vziať Samsung AU7172. PUS7956 má aj trochu nešťastnú cenovku. Existuje lacnejšia alternatíva v podobnej kvalite, alebo len o trochu drahšie a znateľne lepšie.

PUS8506

Pri modeli PUS8506 sa stretávame prvýkrát s lepším obrazovým procesorom (P5 Perfect Picture) a hlasovým ovládaním. Aj obrazovo je na tom lepšie ako predchádzajúce modely. Vyššie pokrytie farebného spektra aj vyšší jas. Aj o trochu lepší zvuk a výbava. Jednoducho drobné zlepšenie vo všetkých ohľadoch. Ale stále 50 Hz (avšak by sa malo vo väčšine prípadov jednať o VA panely) a stále 8 bitové (+FRC) panely. Čo príjemne poteší je kvalita spracovania a použité materiály. Použitie kovu v tejto cenovej hladine nie je príliš bežné. Pre mňa je však primárny obraz, nie spracovanie televízora. Všetky televízory z tohto radu majú otočný stojan – cca 15 stupňov na obe strany.

Nasledujú tri ďalšie varianty radu PUS85xx, ktoré sa líšia len v niekoľkých ohľadoch:

Diaľkové ovládanie:

 • 8506, 8546 – jednostranné
 • 8536, 8556 – dvojstranné

Farba:

 • 8506, 8536 – strieborné
 • 8546, 8556 – šedé

Ako vidíte ide o dva parametre a štyri variácie rady PUS85xx predstavujú ich vzájomnú kombináciu. Na jednu stranu zbytočná komplexita do ponuky, na druhú možnosť výberu.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS8506
 • Philips 50PUS8506
 • Philips 55PUS8506
 • Philips 65PUS8506
 • Philips 70PUS8506
 • Philips 75PUS8506

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Zatiaľ sa u nás nepredáva.

PUS8536

Obrazovo aj výbavou rovnaký ako PUS8506.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS8536
 • Philips 50PUS8536
 • Philips 55PUS8536
 • Philips 65PUS8536
 • Philips 70PUS8536
 • Philips 75PUS8536

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Zatiaľ sa u nás nepredáva.

PUS8546

Obrazovo aj výbavou rovnaký ako PUS8506.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS8546
 • Philips 50PUS8546
 • Philips 55PUS8546
 • Philips 65PUS8546
 • Philips 70PUS8546

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Zatiaľ sa u nás nepredáva.

PUS8556

Obrazovo aj výbavou rovnaký ako PUS8506.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 43PUS8556
 • Philips 50PUS8556
 • Philips 55PUS8556
 • Philips 65PUS8556
 • Philips 70PUS8556

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Zatiaľ sa u nás nepredáva.

PUS9206

Jediná 100 Hz televízia (+ VA panel!) medzi tohtoročnými klasickými (nie miniLED) LED. Nemá plných 10 bitov (ale 8 bit + FRC) a oproti miniLED má aj horší obrazový procesor. Ani tu nenájdete lokálne tlmenie, to je výsadou miniLED. Napriek tomu sa jedná o celkom pekný televízor pre stredne náročného diváka. Na svoju cenu veľmi podarený zvuk, HDMI 2.1 a štvorstranný Ambilight. Pokiaľ väčšinu času pozeráte na bežné televízne vysielanie a chcete k tomu mať aj niečo navyše (slušný zvuk a podsvietenie), tak odporúčam zvážiť.

Dostupné veľkosti:

 • Philips 55PUS9206
 • Philips 65PUS9206

Cena, alebo kedy dáva zmysel ju kupovať

(zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Na trhu je relatívne krátko a štartovala na 1 200 €. Zatiaľ spadla na 950 €, ale aj to je za mňa veľa. Za tie peniaze (respektíve ešte za menšie) môžete mať Samsung QN85A, ktorý je niekde inde. Ale verím že cena spadne pod 800 €. A byť v situácii že mám na tv do 800 € a páči sa mi Ambilight tak nie je čo riešiť. Nič lacnejšieho v rovnakej kvalite (keď k cene televízora pripočítame pár euro za obstaranie Govee alebo inej Ambilight alternatívy) nezoženiete. Vlastne toto je za mňa najzaujímavejší model z celej LCD ponuky.

Porovnanie parametrov Philips LED – 2021

Aj keď ponuka medzi klasickými LCD televízormi vyzerá bohato, v skutočnosti medzi nimi mnoho rozdielov nie je. Ako sa môžete presvedčiť v nasledujúcej tabuľke. Dôležitá informácia je, že pri type panelu vychádzam z verejne dostupných informácií (okrem vyššie uvedených miniLED a PUS8506 a PUS9206, ktoré som mal možnosť vidieť naživo). Preto typ panelu pri ostatných modeloch berte s rezervou a skúste ho overiť z ďalších zdrojov.

Čo ďalšie zaujímavé v tabuľke nájdete?

PUS75xx majú ako operačný systém Saphi. Tomu sa odporúčam vyhnúť a siahnuť po akomkoľvek inom modeli, ktorý už má AndroidTV. Rovnako majú tv výrazne slabší obrazový procesor.

V rade PUS8xxx nie je 55 palcov, ale 58 palcov. PUS7xxx aj PUS9206 sú klasické 55 palcové uhlopriečky. Obrazovo je celý rad PUS8xxx na rovnakej úrovni. A ak chcete „lepší“ obraz a 100 Hz panel, musíte siahnuť po rade PUS9206. Ale tá sa špičkovým LCD od Sony alebo Samsungu rovnať nemôže.

 PUS7506PUS7556PUS7906PUS7956PUS8506PUS8536PUS8546PUS8556PUS9206
Dostupné veľkosti43, 50, 55, 6543, 50, 5543, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 6543, 50, 58, 65, 70, 7543, 50, 58, 65, 70, 7543, 50, 58, 65, 7043, 50, 58, 65, 7055, 65
Operačný systémSaphiSaphiAndroidAndroidAndroidAndroidAndroidAndroidAndroid
Typ paneluIPSIPSIPSIPSVA (65 palcov IPS)VAVAVAVA
Obnovovacia frekvencia panelu50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz100 Hz
Bitová hĺbka panelu8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Dolby visionÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
HDR10+ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
CalMAN ReadyNieNieNieNieNieNieNieNieÁno
Obrazový procesorP5 Perfect Picture (2 jadra)P5 Perfect Picture (2 jadra)Pixel Precise Ultra HDPixel Precise Ultra HDP5 Perfect Picture (4 jadra)P5 Perfect Picture (4 jadra)P5 Perfect Picture (4 jadra)P5 Perfect Picture (4 jadra)P5 Perfect Picture (4 jadra)
Zvukový výkon20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W50 W
Počet kanálov2.02.02.02.02.02.02.02.02.1
DTS Play-FiNieNieNieNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Výstup na slúchadláÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dvojitý tunerNieNieNieNieNieNieNieNieNie
CI+ slotÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ChromecastNeNeÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
USB (počet)222222223
HDMI (počet)334444444
HDMI 2.1NieNieNieNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Sieťový portÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
BluetoothNieNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Podsvietené diaľkové ovládanieNieNieNieNieNieNieNieNieÁno
Hlasové ovládanieNieNieNieNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Koža MuirheadNieNieNieNieNieNieNieNieÁno
Verze AmbilightNieNieÁno (3stranný)Áno (3stranný)Áno (3stranný)Áno (3stranný)Áno (3stranný)Áno (3stranný)Áno (4stranný)
VRRÁnoÁnoNeNeÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
eARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
FreesyncNieNieNieNieNieNieNieNieÁno

Podporované typy súborov

Video: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, VP9, HEVC (H.265), AV1

Audio: AAC, MP3, WAV, WMA (v2 až v9.2), WMA-PRO (v9 a v10)

Titulky: .SRT, .SUB, .TXT, .SMI

Obrázky: JPEG, BMP, GIF, PNG, 360° fotografie, HEIF

Čo by som z ponuky Philipsu kupoval ja?

Osobne by som zvažoval od PUS9206 vyššie. To sú televízory s 100 Hz panelom a štvorstranným Ambilightem. Čo je asi najväčšie lákadlo u všetkých Philipsov. Konkurentom pre PUS9206 sú Sony X93J alebo Samsung Q80A. PUS9206 by som proti nim kupoval len v prípade, že by som strašne túžil po Ambilighte. Oba spomínané televízory totiž majú priame podsvietenie s lokálnym tlmením, čo Philips nemá.

MiniLED má Philips bohužiaľ len od 65 palcov vyššie. A treba uznať že podľa aktuálnych cien je Samsung (QN85A a QN90A) v tomto segmente cenovo atraktívnejší. Opäť by som musel veľmi chcieť Ambilight, aby som uprednostnil Philips.

OLEDy sú cenovo pomerne konkurencie schopné. A viem si predstaviť, že by som si OLED od Philipsu kúpil. Konkrétne model 806, v prípade že by som mal naozaj veľa peňazí tak 936. Cenovo dokážu byť zaujímavé (okrem rady OLED9xx 🙂 ) a pritom kvalita obrazu veľmi slušná. Celkovo sú si OLEDy od jednotlivých značiek pomerne blízke a výber je skôr otázkou subjektívnych preferencií.

História

História tejto svetovo známej spoločnosti sa datuje do začiatku 20. storočia. Založil ju Frederick Phillips, ktorý zbohatol na produkcii a predaj tabakových výrobkov. Začali s produkciou žiaroviek, po ktorých bol v tom čase vysoký dopyt. Pomerne čoskoro mala spoločnosť viac ako 4 000 zamestnancov a začala s akvizíciou konkurencie v ostatných krajinách (čo je niečo čo Philipsu historicky dobre fungovalo aj v relatívne nedávnej dobe). Prvý televízor vyrobili v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Ďalším segmentom v ktorom boli (a doteraz sú) veľmi úspešní sú holiace strojčeky a rádioprijímače.

Dôležitou a zaujímavou informáciou je, že od roku 2012 Philips prestal s fyzickou výrobou televízorov. Spojil sa spoločnosťou TP Vision, ktorá televízory vyrába a Philips do spoločného podniku dáva svoje meno (brand). Fyzicky sú továrne umiestnené v Číne, Poľsku a Rusku. S televízormi tejto značky sa môžeme stretnúť v Európe a Južnej Amerike. A trochu prekvapivo aj v Spojených Štátoch, kde sa predávajú pod značkou FUNAI.

Ako čítať kódové označenie Philips televízií?

Príklad: Philips 65PUS9206/12

65prvé dve číslice popisujú veľkosť uhlopriečky v palcoch

Ptyp televízora

 • P – pre domácnosti
 • H – pre hotely

Utyp technológie

 • OLED – OLED
 • ML – miniLED
 • U – 4K rozlíšenie
 • F – fullHD rozlíšenie
 • H – HDready rozlíšenie

Styp tunera (udáva sa len pri type rozlíšenia U alebo F z predchádzajúceho bodu)

 • S – DVB-T/T2/C/S/S2
 • K – DVB-T/C/S/S2
 • T – DVB-T / T2 / C
 • H – DVB-T/C

9séria (väčšie číslo je “lepšie”)

 • 9 – najlepšie modely
 • 8 – vyššia stredná trieda
 • 7 – stredná trieda
 • 6 – nižšia trieda
 • 5 – základné televízory

2identifikácia technológie

 • 0 – štvorstranný ambilight
 • 2 – 2.1 audio
 • 4 – 2.1.2 audio

0 identifikátor typu predajného kanála (napr. výhradná distribúcia u jedného predajcu)

 • 0 – bežné predajne

6rok uvedenia na trh

 • 6 – 2021
 • 5 – 2020
 • 4 – 2019
 • 3 – 2018
 • 2 – 2017
 • 1 – 2016
 • 0 – 2015

/12región predaja (nie vždy sa udáva)

 • 12 – Európa
 • 88 – Východná Európa
 • 60 – Rusko

 

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo