Recenzia Nubia Z17 Mini

Vraj by mohla byť najväčším prekvapením roku 2017 medzi telefónmi. Naozaj je Nubia Z17 Mini najlepším telefónom v strednej triede? Čítajte ďalej a my vám prezradíme v čom je tak skvelá. A tiež vám povieme čo sa príliš nepodarilo.

Parametre

Hmotnosť155 g
RAM4 GB
Rozlíšenie displeja1 920 x 1 080
Veľkosť displeja5,2 palcov
Výška146,7 mm
Šírka72,5 mm
Hĺbka7,5 mm
Hlavný fotoaparát(2x) 13 Mpx
Veľkosť pamäte64 GB
Kapacita batérie2 950 mAh

Recenzia na gizmochina.com

(gizmochina.com)

 • Výkon
 • Výborný fotoaparát
 • Batéria

Že má ZTE s tymto modelom veľké plány je jasné už z toho, že na jeho propagáciu povolala Christiana Ronalda. Z17 Mini má štýlový dizajn a je dostupná v štyroch farebných kombináciách: 1) čierna 2) zlato-čierna 3) champagne-zlatá 4) červená. Konštrukcia telefónu vyzerá pevne a pekne padne do ruky. Tiež aby nie, keď prevažná väčšina tela je vyrobená z hliníka. Žiadne sklenená chrbát u nej nehľadajte. Na zadnej strane telefónu nájdete aj čítačku odtlačkov prsta. Tlačidlo home má štýlovú podobu červeného kolieska, umiestneného pod displejom telefónu. Zo spodu telefónu sú dva otvory, ktoré naznačujú že sa jedná o stereo reproduktory. Nie je tomu tak, reproduktor je len ten vpravo. Na ľavej strane je otvor pre mikrofón, ktorý je úmyselne zväčšený, aby symetricky ladil s reproduktorom.

Obrazovka je kvalitný, ale o úplnú špičku nejde. Pozorovacie uhly sú skvelé, ale maximálna hodnota jasu by mohla byť vyššia. Za ostrého slnka môžete mať problémy s čitateľnosťou. Má fullHD rozlíšenie a pri veľkosti 5,2 palca ponúka dostatočnú hustotu pixelov na palec – 424. Obraz je ostrý, čitateľnosť dobrá a podanie farieb vydarené. Displej pri páde chráni tvrdené sklo Gorilla Glass.

Batéria vydrží pri náročnejšom používaní tak akurát jeden deň. Nie je to veľa, ale na druhú stranu je to tak podobne u mnohých iných telefónov. ZTE používa vlastné Nubia UI v.4, ktoré bežia nad starším Androidom 6. Užívateľom, ktorí mali v ruke telefón od Xiaomi bude prostredie pripadať povedomé. ZTE sa u neho veľa inšpirovalo a časť widgetov okopíroval. Z theme marketu si môžete stiahnuť obrovské množstvo podôb UI a vizualizovať tak prostredie telefónu do podoby, ktorá vám vyhovuje. Ich názvy a často aj časť textov je však bohužiaľ len v čínštine. K dispozícii je široké množstvo „vychytávok“. Môžete si napríklad zmenšiť aktívnu plochu displeja, aby sa telefón zníži používal jednou rukou. Taktiež si môžete upraviť krajné tlačidlá telefónu a nastaviť ich funkciu. Chcete, aby ľavé tlačidlo bolo „späť“? Alebo radšej pravé? Žiadny problém, stačí len upraviť v nastaveniach.

Hardwarovo sú k dostaniu dve verzie. U nás sa zatiaľ predáva len tá štandardná. Tá výkonnejší má o 2 GB RAM viac a tiež výkonnejší procesor – Snapdragon 653 miesto 652. Ostatné parametre sú rovnaké. Už aj v „základnej“ verzii je výkon dostatočný na hladký beh prístroja. Aj pri veľkom množstve súčasne spustených aplikácií (10+) nezaznamenáte žiadne spomalenie a prepínanie medzi nimi je maximálne plynulé. Reproduktora tiež nemožno nič vytknúť a zreteľnosť zvuku počas hovoru je slušná.

Fotoaparát je silnou zbraňou Nubie. V zadnej časti je umiestnený 2x 13 Mpx a predná selfie fotoaparát má krásnych 16 Mpx. Vydarená je tiež softvérová aplikácia pre zhotovovanie fotiek. Umožňuje širokú škálu nastavení, vďaka ktorej máte dostatočný priestor na hranie a tvorbu parádnych fotografií. Slušné snímky robí nielen vo dne, ale dokáže scénu osvetliť aj v noci. To isté platí aj pre video.
Najlepšia ponuka

Recenzia na gizbot.com

(gizbot.com)

 • Krásny vzhľad
 • Fotoaparát
 • Batéria
 • Staršie verzia systému

Svojím vzhľadom cielia do najvyšších segmentov, najmä farebná kombinácia čiernej a zlatej mu dodáva punc luxusu. Tlačítka v spodnej časti majú červený dizajn. Home tlačidlo má podobu červeného kolieska a bočné tlačidlá podobu malých, sotva viditeľných červených bodiek. Úprimne, je to jeden z tých najlepšie vyzerajúcich čínskych telefónov.

Displej má príjemných 5,2 palca a rozlíšenie 1 920 x 1 080. Je dostatočne čitateľný, má slušnú hodnotu maximálneho jasu. Ľahko si zvyknete na prítomnosť mnohých gest, vďaka ktorým môžete rýchlo pracovať s telefónom. Napríklad zmeniť hodnotu jasu obrazovky, prepínať aplikácie na pozadní alebo vypnúť všetky aplikácie, ktoré bežia na pozadí. Stačí chvíľka v nastaveniach telefónu, kde si môžete jednotlivé gestá prezrieť a za chvíľu sa vám dostanú pod kožu.

Osemjadrový procesor Snapdragon 652, grafický čip Andren 510 a 4 GB RAM poskytujú dostatok výkonu. Nemusíte sa báť hromady spustených aplikácií na pozadí, alebo graficky náročných hier. Telefón si s nimi poradí bez straty kvetinky. Základné pamäť je solídnych 64 GB, ktorú je možné ďalej rozšíriť za pomoci microSD karty až o ďalších 200 GB. Prístroj je možné používať aj s dvoma SIM kartami súčasne. Obsahuje totiž klasický slot pre nanosím a druhý hybridný do ktorého buď môžete umiestniť druhú SIM kartu alebo microSD kartu. Škoda, že beží na staršom Androidu 6, ale ZTE prisľúbilo update na poslednú verziu 7. Užívateľské prostredie telefónu je príjemné a ľahko si naň zvyknete. Hlavne na vyššie spomínané gestá. Batéria má 2 950 mAh. Počítajte s tým, že ju budete musieť každý večer nabíjať. Z moderných výdobytkov je prítomné aj USB typ C.

Fotoaparát má byť už podľa špecifikácie tou najsilnejšou zbraňou, ktorú si pre nás Z17 Mini pripravilo. Na zadnej strane sú umiestnené dve 13 Mpx šošovky. Jedna z nich je pre zachytenie farieb a druhá, čiernobiela je pre snímanie detailov. Obaja zachytené snímky sa potom zloží a výsledkom je vydarená fotografie. Aj v predvolenom nastavení sú fotky podarené, ale skúste si zapnúť portrétovací mód. Ten zaostrí na objekt v popredí a pozadí nechá rozmazané. Výsledok vyzerá skvele. Pri fotení vo dne nie je čo vytknúť. Áno, existujú ešte lepšie fotografie, ktoré kúpite treba z Galaxy S8, ale rozdiel nie je nijako zásadný. Poteší aj možnosť natáčať video vo 4K. Predný fotoaparát má nadštandardných 16 Mpx a selfie fotky z neho majú dostatok detailov a prirodzenú farbu pokožky.

Recenzia na gadgets.ndtv.com

(gadgets.ndtv.com)

 • Výkon
 • Displej
 • Batéria
 • Android 6

Nový produkt od ZTE má za cieľ uspieť v segmente stredných telefónov. Nenechali nič na náhodu a z dielne dizajnérov vyšiel na svetlo podarený kúsok. Má kompaktný vzľadom, špecificky zaoblené rohy, vďaka ktorým sa príjemne drží v ruke. Niekomu by mohla chýbať notifikačná LED dióda, vďaka ktorej ľahko spoznáte, či máte novú správu alebo zmeškaný hovor. Túto funkciu nahrádza home tlačidlo, ktoré v takomto prípade svieti. Na nové správy na WhatsApp alebo Messengera však neupozorňoval. Snáď sa to s budúcim updatom napraví. V hornej časti telefónu je konektor pre slúchadlá, v dolnej USB-C konektor a reproduktor s mikrofónom.

Zo zadnej strany prístroja ľahko vystupujú šošovky fotoaparátu. Tie sú tam umiestnené dve a každá z nich má 13 Mpx. Pod nimi je senzor čítačky odtlačkov prstov, ktorý má štýlové orámovanie. Ako procesor je použitý starší, ale výkonný model Snapdragon 652. Vďaka tomu máte dostatok výkonu, ale má trochu vyššiu spotrebu, kvôli 28 nm výrobnému procesu. Tým sa plynule dostávame k výdrži, ktorá je maximálne priemerná. Nepočítajte s tým, že by vám vydržal dlhšie ako deň bez dobíjania. Inak výbava stojí za to. 4 GB RAM, 64 GB pamäte, Wi-Fi v modernom ac štandarde pre 5 Ghz, NFC, rádio a podpora DUAL SIM. Z pohľadu softvéru je trochu sklamaním, že je ako základ systému použitý Android 6. V systéme nájdete tiež niekoľko predinštalovaných aplikácií, z ktorých zopár nie je možné odstrániť.

Fotoaparát je tu to, čo vás má podľa ZTE prinútiť vybrať si ich produkt pred konkurenciou. A musíme uznať, že je naozaj podarený. Hlavne teda ak fotky prezeráte na displeji telefónu. Pri zobrazení na veľkej a kvalitnej obrazovke už tak dokonalé nie sú, napriek tomu patrí k tomu lepšiemu čo sa dá s telefónom zachytiť. Farby sú podarené, hlavne za dobrého osvetlenia, ale pri makro fotkách zblízka je vidieť nedostatok jemných detailov, ktoré lepšie prístroje dokážu zachytiť. Prekvapila aj kvalita snímok v noci, ktoré sú v porovnaní s konkurenciou veľmi dobré. K dispozícii je nespočetné množstvo rôznych nastavení a módov pre fotenie. Video je možné natáčať vo 4K, takže je dostatočne detailné. Bohužiaľ ale bez stabilizácie obrazu. Keď natáčate vo FullHD, prístroj sa snaží o softvérovú stabilizáciu obrazu. Pomôže to, ale nie stopercentne.

Zhrnutie

Hlavným plusom je zaujímavý a kvalitný fotoaparát, s ktorým si môžete dosť vyhrať. Výkon je na dnešnú dobu dostatočný, ale to je u všetkých telefónov v tejto kategórii. Atraktivitu Nubie Z17 Mini podľa mňa zráža tri veci. Slabá batéria, „starý“ Android a cena, ktorá by mohla byť o niečo nižšia. Bezpochyby si svoje kupca nájde aj tak, pretože ide o slušný telefón so zaujímavým vzhľadom. Celkové hodnotenie je 80%.
Najlepšia ponuka

   Čo vybrať
   Logo