Recenzia kontaktného grilu DeLonghi CGH 1030D

Pokiaľ zháňate gril, ktorý chcete užívať vonku aj doma, zvoľte model CGH 1030D od DeLonghi. Táto značka je preslávená predovšetkým luxusnými kávovarmi. Na griloch tiež ale naozaj nešetrí. Tento model má funkciu „zatiahnutia“ čo ocenia predovšetkým milovníci mäsa, pretože ho gril dokáže udržať krehké a šťavnaté. Gril vám vie ušetriť miesto, ktoré by ste normálne využili pre ďalšie spotrebiče. Tie totiž gril môže smelo nahradiť. Tiež je ľahko umývateľný v umývačke – stačí vybrať vyberateľné grilovacie platničky. V grile môžete prichystať rôzne jedlá, nájdete v ňom tri druhy grilovacích platničiek. Keďže má elektronické ovládanie teploty a digitálny ovládací panel, len tak niečo nepripálite.

Parametre

Príkon2000 W
Druh grilovacej plochyploché, rebrované, na vafle
Odnímateľné grilovacie plochyáno
Je možné umývať jednotlivé časti v umývačke?áno
Grilovacia plocha37 x 23 cm
3 polohy griluáno
Ochrana proti zamrznutiu
Kolieska
Regulovateľný termostatáno

Ovládacie prvky

Na prednom paneli nájdete najdôležitejšie ovládacie prvky. Na otvorenie spotrebiča stačí uchopiť pogumovanú rukoväť, ktorá zostáva chladná aj pri dlhom používaní grilu. Ak chcete zabrániť prehriatiu grilu, môžete ho nastaviť tak, aby sa automaticky vypol, ak dosiahne príliš vysoké teploty, ktoré môžu spôsobiť poškodenie.

Polohu veka a panelov grilu môžete nastaviť pomocou ovládacích prvkov na boku grilu – na ľavej strane sú dve tlačidlá na odomknutie a vybratie panelu grilu. Veko grilu možno tiež uzamknúť a odomknúť – tlačidlo s ikonou zámku na ovládacom paneli.

Ovládanie všetkých komponentov máte na dosah ruky, takže je jednoduché a praktické.

Na grile môžete súčasne pripravovať viacero pokrmov, čo je skutočná výhoda. Jednoducho použite úplne otvorený gril, funkciu, ktorá umožňuje úplne otvoriť veko a zväčšiť tak grilovaciu plochu. Urobíte to zatiahnutím za páčku s označením „otvoriť gril“, ktorá sa nachádza na boku grilu. Držte túto páku a ťahajte hlavnú rukoväť, kým nebudú v jednej rovine.

Na zablokovanie veka v určitej výške môžete použiť aj rukoväť na otočnom mechanizme. To je užitočné, ak sa nechcete dotýkať grilu alebo nechcete, aby sa veko príliš zašpinilo, napríklad pri vyprážaní jedla.

Nohy grilu sú pogumované, aby sa zabezpečila dostatočná stabilita. Tým sa zabráni skĺznutiu grilu. Na vonkajšej strane grilu sa nachádza aj pripojenie vykurovacieho panelu v ochrannej kovovej hadici a napájací kábel. Nanešťastie je dlhý len necelý meter.

Gril dostanete vo veľkej kartónovej krabici, balenie váži 14 kg a nemá držadlá. Dávajte si preto pozor, ako si gril necháte doručiť alebo ako si ho vyzdvihnete. Na krabici nájdete aj príklady jedál, ktoré možno na tomto grile pripravovať, na bočných stranách sú uvedené výhody tohto grilu – možnosť používať ho v troch polohách, ovládanie pomocou displeja a rukovätí. Na obale nájdete aj krátky popis vzhľadu tohto modelu.

Súčasťou sú aj jednotlivé grilovacie dosky. Grilovacia doska na vafle je rozdelená na štyri časti na dosiahnutie dokonalého tvaru vaflí. Doska má tiež vysoké okraje, takže prebytočné cesto zostáva po stranách a dá sa ľahko odstrániť. Hladká grilovacia doska je ideálna na prípravu palaciniek, rôznych druhov palaciniek, miešaných vajec a sendvičov. Gril je tiež vybavený vlnitým/rebrovaným povrchom, ktorý oceníte pri príprave jedla, z ktorého sa niečo vysype. Napríklad mäso, zelenina, hamburgery atď. Tekutiny a tuky sa dajú z grilovacej dosky ľahko odstrániť. Vďaka integrovanému zásobníku sa nevylievajú z grilu.

Všetky platne možno tiež kombinovať tak, že jednu platňu položíte na hlavnú grilovaciu plochu a druhú platňu na miesto veka. Môžete tak pripravovať rôzne jedlá súčasne.

V ľavom rohu nájdete kontakty na pripojenie dosiek a v spodnej časti súčiastku na ich pripevnenie. Zarovnajte dosku, ktorú chcete pripevniť, pod určitým uhlom, zatlačte na jej spodnú časť, akonáhle doska zacvakne, je bezpečne pripevnená.

Oceníte aj ovládací panel, ktorý je prehľadný a úplne manuálny. Jeho obsluhu zvládne aj úplný začiatočník.

Tlačidlo štart/stop vypína alebo zapína gril a má vlastné podsvietenie, takže ho neprehliadnete. Digitálny displej zobrazuje aktuálne informácie, ako je teplota grilovacích dosiek, časovač, či je doska pripravená na grilovanie. Môžete tiež nastaviť, ako dlho má byť jedlo pripravené. Toto sa vykonáva pomocou časovača, ktorý má rozsah od 10 sekúnd do 90 minút. Gril sa po uplynutí nastaveného času automaticky vypne a časovač vás na to upozorní zvukovým signálom.

Grilovacie dosky sa môžu zahrievať na rôzne teploty od 60 °C do 230 °C v krokoch po 10 °C. Grilovacia doska sa zahreje na najvyšší stupeň približne za dve až tri minúty. Ovládače teploty majú tlačidlá „sear“, ktoré pomáhajú rýchlejšej príprave jedla. Ak chcete práve pripravovať vafle, môžete použiť samostatný režim určený špeciálne na prípravu vaflí.

Údržba

Všetky grilovacie plochy sú nepriľnavé, takže ich umývanie je naozaj jednoduché a praktické. Taniere môžete vložiť aj do umývačky riadu, ale vďaka jednoduchému čisteniu je možné ich umývať aj ručne. Dávajte si pozor na časté umývanie v umývačke riadu – môže to spôsobiť poškodenie povrchu grilu.

Moderný vzhľad grilu je spôsobený tým, že je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. To bohužiaľ znamená, že sa povrch rýchlo zašpiní. Každý dotyk, odtlačok prsta, mastnota a škvrny z varenia sú viditeľné. Po každej príprave jedla je preto potrebné gril utrieť a očistiť od všetkých vonkajších nečistôt. Gril je našťastie skonštruovaný tak, aby sa prskanie tuku a šťavy vonku čo najviac obmedzilo.

Pozdĺž grilovacích plátov sú drážky na odvádzanie tuku, ktoré ho odvádzajú do zásobníka. Je vyrobená z plastu a je ľahko umývateľná. Grilovacie dosky ani iné časti grilu nenechávajte dlho znečistené. V opačnom prípade budete musieť raz za čas vykonať naozaj náročné čistenie všetkých jeho komponentov.

Celková údržba tohto grilu je teda veľmi jednoduchá a rýchla, ak sa vykonáva pravidelne – najlepšie po každom grilovaní. Najlepšie ho umyjete vlhkou mäkkou špongiou. Ak nie je gril veľmi znečistený, nie je potrebné používať chemické čistiace prostriedky.

Ako grilovať – recenzie

DeLonghi CGH1030D je určite jeden z najlepších grilov, ktorý v sebe spája schopnosti niekoľkých ďalších spotrebičov, ako sú hriankovač, vaflovač a mikrovlnná rúra.

Vďaka tomu však gril nepatrí práve k najľahším a najmenším kuchynským pomôckam. Váži 12 kg, je 18,5 cm hlboký a 34,3 cm široký. Gril je vyrobený prevažne z nehrdzavejúcej ocele a menších plastových častí. Gril môže pri používaní vytvárať veľa pary, preto je rozumné umiestniť ho priamo pod digestor alebo ho používať vonku. Vykurovacie telesá grilu sú zabudované v hornej a dolnej časti. To umožňuje rovnomerný ohrev po celej ploche, nielen v mieste, kde je položené jedlo. Teplotu na každej grilovacej ploche možno nastaviť na rôzne stupne.

Vďaka samostatnému režimu vaflí si milovníci sladkostí môžu dopriať túto naozaj elegantnú pochúťku. Milovníci mäsa ocenia funkciu „pull“, ktorá mäso na začiatku varenia rýchlo zohreje, aby zostalo mäkké a šťavnaté.

Gril ponúka celkovo tri režimy grilovania:

 • zatvorené – na hamburgery, sendviče, toasty, zeleninu atď,
 • otvorený gril – veko sa dá premeniť na ďalšiu grilovaciu plochu, je vhodné na mäso, ryby, môžete pripravovať niekoľko jedál naraz.
 • tretí režim možno nastaviť ako rúru – spodný plech griluje a horný plech pečie.

Grilovacie plochy sú vyrobené z nepriľnavých materiálov, takže sa nemusíte obávať pripálenia. Jedlo z grilu preto chutí naozaj dobre.

Gril má rozhodne viac kladov ako záporov. Preto by sme povedali, že značka DeLonghi, ktorá je predovšetkým výrobcom luxusných kávovarov, sa pri výrobe grilov nespreneverila.

Skúsenosti

 • Hlavnou výhodou tohto grilu je, že nahrádza niekoľko spotrebičov naraz. Nemusíte mať doma hriankovač, vaflovač ani mikrovlnnú rúru.
 • Má samostatné termostaty s individuálnym ovládaním. Na každom paneli tak môžete nastaviť inú teplotu a variť naozaj presne.
 • Jednou z nevýhod je veľmi krátky napájací kábel, ktorý meria necelý meter.
 • Bohužiaľ, povrch je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa veľmi ľahko zašpiní odtlačkami prstov alebo mastnotou – ak nečistoty z grilu po každom použití neutriete, nebude vyzerať tak elegantne a raz za čas ho budete musieť naozaj dôkladne umyť.
 • Zahreje sa približne za 3 minúty.
 • Grilovať a variť môžete tromi rôznymi spôsobmi.
 • Grilovacie plochy možno umývať v umývačke riadu.
 • Môžete nastaviť časovač až na 90 minút a automatické vypnutie.
Zistiť cenu

 

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo