Recenzia Rowenta RH 9471 WO

Nový bezvreckový tyčový vysávač od Rowenty, ktorý je nástupcom pôvodných modelov Air Force 360 a Air Force 460, je k dostaniu v dvoch variantách RH9471WO a RH9472WO. Tie sa od seba líšia jednak farbami a tiež príslušenstvom. Rowenta RH9471WO je k dostaniu v bielej a modrej a má navyše „Up Top“ nástavec. Oproti tomu Rowenta RH9472WO je v bielej a smaragdové.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius-
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérie-
Doba nabíjania120 min
Výdrž na jedno nabitie35
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,65 l
Hmotnosť3 kg
Účinnosť vysávania na koberce-
Účinnosť vysávania na podlahu-
Príkon-
Hlasitosť72 dB
Rozmery VxŠxH (cm)108 x 28 x 35
HEPA filteráno
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérienie
Indikátor plnostinie
PríslušenstvoPET kefa, Hubice na čalúnenie, Štrbinová hubica, Easy Brush kefka, Dobíjacia základňa

V praxi sú teda rozdiely úplne minimálne, až zanedbateľné. Typickým znakom vysávačov od Rowenty je bohaté príslušenstvo.

 • PET kefa
 • Hubica na čalúnenie
 • Štrbinová hubica
 • Easy Brush kefka

Vzhľad

Použité materiály sa zdajú kvalitné a mali by vydržať aj trochu náročnejšie zaobchádzanie. To so sebou prináša i jednu nevýhodu a tou je vyššia hmotnosť. Základná jednotka má skoro 2 kg a keď k tomu pridáte hubicu a nadstavec, tak sa blížite k trom kilogramom. A to už môže (najmä nežnejšie pohlavie) pri dlhšom upratovaní cítiť. Treba uznať, že s prístrojom sa napriek jeho váhe sa ľahko a presne manipuluje. Pevne padne do ruky, ale čo sa mi zdá pomerne nepraktické je tlačidlo „boost“ pre zvýšenie sacieho výkonu. To je kúsok nad madlom, ktoré držíte a palcom sa doň netrefuje úplne príjemne. Vysávač má teda dve úrovne výkonu. Štandardný výkon a k tomu „boost“.

Čo mi príde o trochu závažnejšie nedostatok, je že nie ste informovanie o zostávajúcom stave batérie. Iste, u tyčových vysávačov sa nejedná o úplne bežnú funkciu, ale tu sa nebavíme o prístroji za pár euro. V čase písania článku bola jeho cena nad 450 € a v tejto cenovej úrovni, možno nejakú nadštandardnú výbavu očakávať. Pochváliť musím za pružnú trubicu, ktorú možno ľahko ohnúť a vďaka tomu sa dostane aj pod inak ťažko prístupný nábytok. Akciu vykonáte jednoducho stlačením tlačidla na hubicu. Vrátiť do pôvodného stavu sa môžete opätovným stlačením tlačidla, prípadne možno hubicu narovnať i rukou. Táto funkcia vám uľahčí život, ale rovnako sa k hlbšiemu nábytku budete musieť prikrčiť, aby bolo možné vysať nečistoty až pri stene. Ďalšou výhodou je, že si takto môžete trochu uľahčiť ruke, keď už vám vysávač pri dlhom upratovaní príde ťažký.

Výhodou tyčových vysávačov je ich ľahká ovládateľnosť. Bežná je dobíjacia stanica, do ktorej po skončení práce vysávač uložíte. U niektorých lacnejších modeloch, nestačí vysávač len vložiť, ale treba aj ručne spustiť nabíjanie. Nič také nie je u Air Force Flex 560 potreba. Samozrejme, ak dobíjaciu stanicu nechcete mať zafixovanú niekde pri stene, tak možno fungovať aj bez nej. A nabíjať prístroj v prípade potreby z klasickej zásuvky.

Ako vysáva

Výborný sací výkon, to je to, čo od prístroja s vysokou cenovkou očakávame a našťastie ho aj dostaneme. Pri vysávaní kobercov s vysokým vlasom je však potrebné zapnúť vyšší výkon (boost). Nie že by ich nebol schopný vysať, ale nedostane z nich toľko nečistôt ako pri použití vyššieho výkonu. Hoci ho nedokáže vysať úplne dokonale, tak zhruba 85 % nečistôt dostane preč. A to je naozaj úctyhodné číslo. Výrazne lepšia je situácia na obyčajnom koberci (s nízkym vlasom) a na pevných podlahách. Tam je schopný povysávať naozaj skoro všetko. Navyše sú nečistoty dobre vidieť vďaka LED prisvietenie.

Vyprázdnenie nádoby s nečistotami je celkom jednoduché. Najprv ju musíte vybrať z tela vysávača, potom odstrániť HEPA filter a potom môžete obsah vysypať do koša. Je to pomerne čistý a bezpečný spôsob, ale ak ste alergik treba vysypávať opatrne, nech prach zbytočne nezvíříte. Ak máte doma psíka alebo mačičku, bude čas od času potrebné odstrániť z kefy namotané zvieracie chlpy. Našťastie to ide veľmi ľahko. Hepa filter je umývateľný a je určite vhodné ho čas od času umyť. Vhodný čas spoznáte tak, že značne klesať výkon vysávača.

Hlučnosť sa pohybuje medzi 68 – 72 dB, podľa zvoleného výkonu. Veľmi príjemné hodnoty, hlavne na maximálny výkon. Čo sa týka výdrže, tak pri štandardnom výkonu je to 30 – 35 minút. Boost režim výrazne skracuje výdrž batérie, ak by fungoval len na boost, tak sa bavíme o cca 6 – 7 minútach. Preto túto funkciu používajte s rozvahou. Našťastie má prístroj dosť výkonu, aby si s väčšinou nečistôt poradil aj bez neho. Bežný byt 3 + 1 na jedno nabitie bez problému upracete. Plné nabitie trvá 2 hodiny

Zistiť cenu

Zaujímajú vás lacnejšie tyčové vysávače?

8.5 Total Score
Hodnotenie Rowenta RH 9471 WO

Cez pár drobných mušiek sa jedná o fantastického domáceho pomocníka, ktorý si poradí s každým povrchom. Bohužiaľ je daní vyššia cena, ale ak si to môžete dovoliť a chcete vysávač tohto typu, tak rozhodne stojí za zváženie.

Vysávanie tvrdých plôch
9.5
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
8
Výdrž
9.5
Výbava
7
KLADY
 • prenosný
 • výkonný
 • ohybná trubica
 • kvalitné spracovanie
 • bohaté príslušenstvo
ZÁPORY
 • trochu ťažšie
 • vyššia cena
 • v boost režime veľa nevydrží
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo