Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TI je bezvreckový vysávač so zbernou nádobou s kapacitou 0,5 l. Preto je vysávač vhodný pre vysávanie skôr menších priestorov, ktoré nedosahujú rozlohy 50 m2. Ak sa chystáte vysávať väčšiu plochu, budete musieť nádobu častejšie vysypávať.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,16 m
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérie2000 mAh
Doba nabíjania360 min
Výdrž na jedno nabitie50
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnosť2,4 kg
Účinnosť vysávania na koberceneuvedené
Účinnosť vysávania na podlahuneuvedené
Príkon110 W
Hlasitosť78 dB
Rozmery VxŠxH (cm)116 x 27,3 x 16,2
HEPA filteráno
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvoštrbinová, kefová hubica

Predstavenie

Vysávač disponuje hubicou s rotačnou kefou, ktorá má vlastný motor, ktorý ho poháňa. Vďaka tomu je zosilnený celkový sací výkon vysávača. V kombinácii s HEPA filtráciou je vysávač vhodný aj do domácností s alergikov alebo chlpatými miláčikmi. Vychytávkou navyše sú 4 LED svetlá na hubicu, vďaka ktorým bude lepšie vidieť všetky smeti aj v tmavých kútoch či pod nábytkom.

Súčasťou vysávača je aj ručný vysávač, ktorý je vhodný pre údržbu menších plôch, zle dostupných miest alebo čalúnenie vo vozidlách. Tyčový vysávač je možné zaparkovať vo zvislej polohe, čo vám veľmi uľahčí manipuláciu. Nabíjací základňu je ideálne umiestniť k stene v blízkosti zásuvky. Nabíjacia základňa slúži zároveň ako stojan vysávače, ktorý však nie je možné pripevniť na stenu.

Výdržou a dobou prevádzky sa vysávač radí do strednej triedy. Nepatrí medzi najvýkonnejšie, ale ani medzi výrobkami s nízkou kapacitou. Na jedno nabitie dokáže pri štandardnom výkone vysávať až 50 minút. Ak sa rozhodnete pre mód s vyšším výkonom, vydrží vysávač zhruba polovicu, teda do 25 minút. Nabíjanie do plnej kapacity pritom trvá 6 hodín. Akumulátorový výrobok je našťastie vybavený Li-Ion batériou, ktorú je možné dobíjať priebežne. Nie je preto nutné čakať 6 hodín do úplného nabitia.

Ako vysáva

U vysávače bohužiaľ nie je uvedená žiadna trieda výkonnosti na tvrdé podlahy alebo koberca. Tento neduh je charakteristický pre akumulátorové výrobky. Po vyskúšaní vysávač spĺňa to, k čomu ho odkazuje akumulátorová prevádzka. Oproti neakumulátorovým vysávačom nie je tak výkonný, ale dobre si poradí s tvrdou podlahou aj kobercom s nízkym vlasom.

Z hľadiska ovládania je vysávanie s luxom ľahké, pretože váži necelé 2,5 kg. V ruke ho teda takmer necítite. Vďaka ohybnému kĺbu je možné hubicu s telom sklopiť až do uhla 180 °. Dobre sa tak dostanete pod vyšší nábytok. Pod nábytok s nízkymi nožičkami sa však nedostanete.

Jedna z hubíc je vybavená LED osvetlením, ktoré je veľmi praktické. Uvidíte vďaka nemu skutočne každú nečistotu, ktorú by ste inak bez povšimnutia obišli. Oceňujeme aj reguláciu výkonu o 2 stupňoch, ktorá je však možná iba na tele tyčového vysávača. Ručný vysávač môže vysávať vždy iba na maximum.

Trochu nás zamrzelo, že rukoväť nie je teleskopická, aby sme si ju mohli nastaviť podľa vlastnej výšky. 116 cm je vhodné skôr pre ženy, pre mužov alebo vyššie ženy je táto výška nízka a ovládanie pre nich nebude pohodlné. Na druhú stranu oceňujeme, že je rukoväť môže odňať, čím ušetríte priestor. Nešťastné sa nám však zdá riešenie spojovacieho kábla oboch častí, ktorý je príliš dlhý a chvíľu trvá, než kábel do útrob správne zložíte.

Veľmi oceňujeme, že je kefová hlavica osadená vlastným motorom, pretože oveľa lepšie zbiera vlasy a chlpy v porovnaní s modelmi, ktoré motoriek pre kefovú hlavu nemajú. Vzhľadom k obstarávacej cene nás tiež milo prekvapilo, že sú súčasťou balenia hneď dve hubice navyše.

Nabíjanie je možné len z nabíjacej stanice, čo nás trochu sklamalo. Stanica síce nie je príliš veľká, ale v malej upratovacie komore nejaké miesto zaberie. Pritom lux dokáže stáť vo zvislej polohe, takže nabíjanie by mohlo prebiehať priamo na zdierke v tele.

Zistiť cenu

Ďalšie vysávače do ruky.

7.9 Total Score
Hodnotenie SVC 8621TI

Tento tyčový vysávač by sme označili za veľmi dobrý pomer cena / výkon. Pretože sa jedná o akumulátorový výrobok, nemôžete čakať zázraky, však na tvrdú podlahu aj koberec s nízkym vlasom bude bohato stačiť. Kapacita batérie je tiež prijateľná. Plusové body udeľujeme za kefa s vlastným motorčekom a LED svetielka, ktorá rozhodne nie sú len na okrasu. Nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia je ďalšou devízou tohto výrobku.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
7
Výdrž
9
Výbava
7
KLADY
 • batérie
 • LED osvetlenie
 • motoriek kefové hubica
 • nízka hmotnosť
ZÁPORY
 • vysúvanie ručného vysávača chce cvik
 • základňa zaberá miesto
 • spojenie tela a rukoväte vysávača
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo