Recenzia SENCOR SVC 9050 BL

Sencor SVC 9050 BL šliape svojím výkonom a spracovaním na päty aj dlhoročným výrobcom vysávačov, medzi ktoré patrí ETA alebo Rowenta. Chváli sa označením AAAA, vysokým príkonom a dlhým akčným rádiusom, ktorý nenájdete u každého vysávača. Zistite, čím prekonáva svoju konkurenciu.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach4 l
Dĺžka kábla11 m
Akčný rádius14 m
Hlučnosť69 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba23 kWh
Príkon800 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru13

Predstavenie

Sencor SVC9050 BL je špičkovým vysávačom, ktorý prekvapí svojou výkonnosťou aj označením AAAA. Radí sa do kategórií vysávačov, ktoré skutočne dobre vysávajú ako tvrdé podlahy, tak koberce, a navyše sú úsporné.

Vysávač je vhodným elektrospotrebičom do domácnosti, v ktorej spoločne žijú ľudia trpiaci alergiami a chlpatí miláčikovia. Trieda filtrácie A spoločne s HEPA filtrom triedy 13 robí z SVC 9050 BL spoľahlivého bojovníka proti prachu, peľom a roztočom. Súčasťou balenia sú navyše dve veľkosti turbokefy, vďaka ktorým si vysávač výborne poradí s chlpmi a vlasy zamotanými do kobercov.

Na tvrdých podlahách i kobercovaných podlahách dosahuje hodnotenie vysávanie najvyššej triedy A, čo znamená, že upratovanie je vždy perfektné. Efektívnosť upratovania z časti ovplyvňuje aj príkon, ktorý je u tohto modelu skutočne vysoký (800 W), ale z väčšej časti tiež kvalita spracovania tela vysávača.

Oproti konkurenčným modelom Sencor vyniká v možnosti ovládania sacieho výkonu a vypnutie alebo zapnutie vysávača pomocou diaľkového ovládania na rukoväti hubice. Diaľkové ovládanie funguje len po vložení 2 AAA 1,5 V batérií. Samozrejmé je aj ovládanie na tele vysávača, na ktorom nájdete aj LED indikátor plnosti vrecka.

Hmotnosť vysávača činí 5,6 kg a dĺžka akčného rádiusu 14 m. Na jedno zapojenie do zásuvky by ste mali byť schopní vysať plochu snáď každej miestnosti čo vás napadne. Úroveň hluku dosahuje hodnoty 69 dB. XXL kovovú trubicu je možné teleskopicky nastaviť na základe vašej výšky.

Ako vysáva

Sencor SVC 9050 BL je skutočne kvalitným vysávačom, ktorý sa svojimi výkonmi môže rovnať topovým značkám ako je ETA či Rowenta, výrobcom vysávačov s dlhoročnou tradíciou.

Sencor svoju konkurenciu doháňa nielen výkonom, ale aj ergonómiou ovládania. Ako jeden z mála ponúka možnosť diaľkového ovládania vysávača, ktoré sa nachádza na rukoväti hubice. Môžete vďaka nemu pohodlne meniť sací výkon alebo vysávač zapnúť či vypnúť. Diaľkové ovládanie však funguje len vtedy, ak do neho vložíte tužkové batérie. Síce nemá displej, na ktorom by ste si mohli skontrolovať, či natavený sací výkon zodpovedá povrchom, ktoré chcete upratovať, ale aj napriek tomu hodnotíme jeho prítomnosť ako skutočne užitočnú.

Nastavovanie sacieho výkonu na tele vysávača je elektronické, na displeji si môžete skontrolovať nastavenie podľa vysávaného povrchu. Na displeji nájdete aj upozornenie na nutnosť výmeny vrecka na prach. Prachový sáčok má dostatočný objem 4 l.

Pri práci iste oceníte akčný rádius, ktorý dosahuje dĺžku až 14 m. Týmto parametrom sa vysávač radí medzi úzku skupinu týchto elektrospotrebičov, ktoré takúto dĺžkou disponujú. Samotný navíjací kábel dosahuje dĺžky 11 m. Ďalšou výhodou je možnosť vysunutia koliesok na podlahové hubici, takže sa s ňou ľahšie manipuluje. Vysúvacia kolieska však majú aj svoje negatívum. Ide o ďalšiu časť, ktorú bude potrebné pravidelne udržiavať. Do koliesok sa totiž budú motať vlasy a iné nečistoty.

Z hľadiska hmotnosti a hlučnosti sa vysávač radí do strednej triedy týchto pomocníkov do domácnosti. Jeho hmotnosť je 5,6 kg, čo nie je najviac, ale zároveň ani najmenej. Najťažšie vysávače dosahujú 8 kg, tie najľahšie okolo 3 kg. Hlučnosť 69 dB je tiež slušná. Tichšie vysávače vydávajú hluk o sile 66 dB a menej, hlučné vysávače dosahujú hraničného povoleného limitu 80 dB. Výrobok je možné parkovať ako vertikálne, tak horizontálne. Oba dva spôsoby umožňujú pripevnenie podlahovej hubice.

Tešiť sa môžete aj na bohaté príslušenstvo, do ktorého patrí turbokefa, mini turbokefa, hubica na tvrdé podlahy, dlhá ohybná štrbinová hubica, kefová a štrbinová hubica.

Zistiť cenu
8 Total Score
SENCOR SVC 9050 BL

Vysávač je tou najlepšou voľbou pre všetkých, ktorí milujú upratovanie bez kompromisov. Skvelých výsledkov vysávač dosahuje tak na tvrdých, tak kobercovaných podlahách a navyše disponuje HEPA filtrom 13. V príslušenstve nájdete dve veľkosti trubokartáčů, ktoré si dobre poradí so zvieracími chlpmi a vlasy. Ponúka tiež možnosť diaľkového ovládania na rukoväti. Jedinou nevýhodou vysávača je len vysoká obstarávacia cena.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
7
Spotreba
6
Vybavenie
8
KLADY
 • diaľkové ovládanie
 • dlhý akčný rádius
 • príkon
 • trieda filtrácie
 • bohaté príslušenstvo
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo