Recenzia Weibang WB 456 SCV 6in1

Model Weibang WB 456 SCV 6in1 je nástupcom obľúbené benzínové záhradné kosačky Weibang WB 455 SC, ktorá bola schopná za rozumnú cenu ponúknuť veľmi slušnú výbavu. Ako na tento podarený model nadväzuje a prináša niečo nové? Prezradíme v našej recenzii.

Parametre

Výkon2,8 kW
Pre plochu800 m2
Šírka záberu46 cm
Výška kosenia2-7 cm
Objem nádrže1,5 l
Objem koša65 l
Hmotnosť36 kg
Nastavenie rýchlosti jazdyáno
Ovládanie na rukovätiáno
Mulčovanieáno
Zadné vyhadzovanieáno
Bočné vyhadzovanieáno
Elektronické zapaľovanienie

Prevádzka

Aktuálny nový model sa drží rovnakej filozofie ako WB 455 SC a vo svojej strednej triede toho ponúka naozaj celkom dosť – a za dobrú cenu. Prekvapuje o to viac, že ​​ide o produkt vyrábaný v Číne. V mnohých ohľadoch tak napravuje zvláštne povesť značiek z tejto ázijskej krajiny. Ide o benzínový model s veľmi slušným výkonom 2 800 W. Je určená skôr pre menšie alebo stredné pozemky (do 800 metrov štvorcových), na tých väčších by ste sa, aj vďaka záberu 46 cm, celkom najazdili. V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa jedná o kosačku, ktorá má nižší výkon a je určená pre menšie pozemky. Jej predchodca sa chválil úctyhodným výkonom 4 350 W a hodil sa na pozemky o rozlohe 900 m2. Avšak šírka záberu bola tiež iba 46 cm, čo znamená, že kosenie veľkých pozemkov prehltlo dosť času.

Nástupca sa chváli najmä širokou škálou funkcií, ktorú toto zariadenie ponúkne. Okrem kosenia sa jedná o zber pokosenej trávy do pripojeného koša, mulčovanie, vyhadzovanie trávy bokom, ďalej je vybavená zadným deflektorom a ponúkne tiež variabilný pojazd so siedmimi nastaviteľnými rýchlosťami v rozsahu od 3,3 do 4 kilometrov v hodine, ktoré je navyše možné voliť nezávisle na otáčkach motora.

Kosačka ponúka veľmi robustnú konštrukciu a na pohľad pôsobí ako masívny stroj. Pevné kovové šasi vydrží aj veľmi tvrdé zaobchádzanie a náročný terén. S ním si poradí aj vďaka pogumovaným sendvičovým kolesám umiestneným v guličkových ložiskách. Predné majú priemer 180 mm, zadné 220 mm, čo sa pozitívne prejavuje na schopnosti kosačky manévrovať.

V tejto triede kosačiek už je samozrejmosťou nastaviteľná výška kosenia, v tomto prípade v rozsahu 20 až 70 mm, čo je rovnaký rozsah ako u minuloročného modelu. Čo však naopak samozrejmosťou vôbec nie je, je špeciálna trecia spojka na noži kosačky (pod unášačom), ktorá umožní nožmi prekĺznuť v prípade, že narazia do tvrdej prekážky. Výrazne sa tak zmenšuje šanca, že kosačku v takejto situácii poškodíte.

Samotný motor je veľmi silný a poradí si aj veľa zarasteným pozemkom. Prevodovka je kovová, veľmi masívna a odolná a výrobca garantuje jej dlhú životnosť. Nie je dôvod mu neveriť. Žací nôž tiež nie je žiadne orezávatko, vybavený je navyše veľkými, tzv. big blade, vyhadzovacím lopatami a bez problémov si poradí aj s veľmi vzrastlou mokrou trávou. Šírka kosenia je 46 cm.

Chválime hladké štartovanie, ktoré nevyžaduje príliš veľa energie. Poďakovať za to môžeme automatickému sýtiči. Prídavný kôš je súčasťou balenia a ponúkne objem 65 litrov, teda tak akurát na to, aby ste ho nemuseli vysypávať za každým rohom. Jadro koša je vyrobené z odolnej tkaniny, z vonkajšej strany je potiahnutý jemnú látkou, ktorá veľmi úspešne lapá prach. Podľa údajov výrobcu sa navyše jedná o poctivú ručnú prácu. To je veľmi praktické, keď napr. v lete sekáte suchú trávu, ktorá má tendenciu prášiť. Praktické je aj pripájanie koša zhora cez riadidlá, nie neprakticky spodkom, pod riadidlami, ako je to u rady kosačiek bežné.

Ak nechcete používať zberný kôš, je kosačku možné prepnúť na vyhadzovanie trávy bokom (to ale má tendenciu občas drhnúť, aspoň teda u urastenejších trávy, pre ktorú je táto možnosť primárne určená) a tiež mulčovanie, kedy je tráva nasekané na malé kúsky a späť rozložená na trávnik, kde poslúži ako výborné hnojivo podporujúce ďalší rast trávy.

Vyššie sme chválili robustnú konštrukciu – áno, skutočne sa jedná o veľmi odolnú a dielensky skvele spracovanú benzínovú záhradné kosačku. Bohužiaľ, prejavuje sa to na jej hmotnosti. Kosačka rozhodne patrí k tým ťažším modelom na trhu. Tridsať šesť kilogramov už je hmotnosť, s ktorou môže mať hociktorý užívateľ problém. Nepočítajte preto príliš s tým, že zadáte úlohu pokosiť trávnik svojim deťom. Bez pojazdu by bola manipulácia s kosačkou Weibang veľmi obtiažna. Napriek váhe je práca s kosačkou veľmi pohodlná. Antivibračný systém v kombinácii s mäkčenou ergonomickou rukoväťou – tá je pre potreby skladovanie navyše skladacie – zaistí, že sa svaly na rukách len tak neunaví.

Údržba

Údržba Weinbang WB 456 SVC 6in1 sa nijako zásadne nelíši od iných modelov benzínových kosačiek. Okrem pravidelného dopĺňania paliva do nádrže s objemom 1,5 litra sa nezaobídete bez kontroly hladiny motorového oleja.

Samozrejmosťou je pravidelné čistenie všetkých súčastí od zvyškov trávy, najmä miest, kadiaľ je tráva vyhadzovaná, určite vyklepávajte aj zberný kôš. Kosačku skladujete v suchom prostredí (ideálne garáž alebo dobre izolovaná pivnica), pred každým použitím skontrolujte utiahnutie skrutiek a matiek. Celkové spracovanie kosačky pôsobí veľmi dobre, diely dobre zapadajú a dobre drží pohromade, dá sa tak predpokladať, že kosačka bude slúžiť dobre a dlho.

Zistiť cenu

Zistite, ako si stojí iné benzínové kosačky.

8 Total Score
Weibang WB 456 SCV 6in1

Záhradná benzínová kosačka Weinbang WB 456 SVC 6in1 je veľmi podareným nasledovníkom predchádzajúceho obľúbeného modelu. Prináša robustnú kovovú konštrukciu a spoľahlivý pojazd s voliteľnou rýchlosťou. Záber noža je takmer pol metra, čo je ideálne pre údržbu menších a stredne veľkých plôch (do 800 metrov štvorcových). Najväčším neduhom je vysoká hmotnosť kosačky, na druhú stranu, samotná manipulácia nie je až zas taký problém.

Kosenie
8
Výbava
8
KLADY
 • odolná kovová konštrukcia
 • voliteľná rýchlosť pojazdu
 • voľba medzi zberným košom, bočným vyhadzovaním i mulčovaním
 • rýchle štartovanie
 • kôš krytý jemnou tkaninou proti prachu
 • kvalitné dielenské spracovanie
ZÁPORY
 • vysoká hmotnosť
 • nie je vhodný pre väčšie pozemky
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo