Ako vybrať detské chodítko

Prvých pár mesiacov s bábätkom utieklo ako voda a z ležiaceho drobčeka sa zrazu stáva malý zvedavec, ktorý musí všetko vidieť, a máte pocit, že je ho všade plno. Začína to plazením, potom ide na kolienka a zrazu sa stavia o nábytok! V prvom roku života sa deti vyvíjajú a zdokonaľujú neuveriteľnou rýchlosťou, a inak tomu nie je ani u prvých krôčikov. Než sa však dieťatko samo rozbehne po byte, čaká vás veľa stráženie aj nechcených karambolov. V tejto chvíli začne každý rodič premýšľať, ako dieťa ochrániť pred pádmi a zároveň ho v samostatnej chôdzi podporiť. Ak riešite tento problém aj vy, máme pre vás riešenie. Kúpte svojmu drobčekovi detské chodítko. V ponuke nájdete klasické sedacie i aktívné, edukačné chodítka. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri výbere chodítka a nájdeme to najlepšie pre vás i vaše bábätko.

Test detských chodítok

Do testu detských chodítok sme zaradili ako chodítka aktívny, tak sedací. Pri každom z nich sme sa zamerali predovšetkým na bezpečnostné prvky, medzi ktoré patrí napríklad brzda u koliesok, ale samozrejme tiež splnenie bezpečnostných noriem. Zistite, ako chodítka v teste obstála.

Fisher Price zebra

Typ chodítkaaktívné
Hmotnosť chodítka2,3 kg
Výrobný materiálplast
Pre detiod 6 do 36 mesiacov

Detské chodítko je vyrobené v tvare zebry a nájdete na ňom rôzne interaktívne pestrofarebné prvky, ktoré budú vaše batoľa baviť a mimo chôdzu rozvíjať aj jemnú motoriku. Vďaka zaujímavému vzhľadu určite vášho drobčeka povzbudí k prvým krôčikom a s pomocou melódií a zvukov ho môže naučiť napríklad aj prvé slovíčka.

Rastie zároveň s dieťaťom a ponúka dva spôsoby hry – najskôr ho zabaví hraním v sede pomocou herných tlačidiel na tele zebry a neskôr si s ním bude hrať aj v stoji.

Je interaktívne a zamestná všetky zvedavé detské ručičky. Na tele zebry sú zakomponované rôzne prvky, ktoré sa točia, cvakajú, blikajú, dá sa za ne ťahať, rôzne obracať aj krútiť. Pri stlačení svietiacich tlačidiel alebo pri otočení stránky v knižke, začnú hrať veselé detské pesničky, zaznie krátke vety a váš drobček sa tak začína učiť písmenká aj čísla. Hlasitosť zvuku možno regulovať na dve úrovne.

S chôdzou vášmu bábätku pomáha ľahko uchopiteľná rukoväť a stabilná základňa so štyrmi kolesami. Upozorňujeme, že kolesá nie sú pogumovaná! Najmä na pevných podlahách plastové kolieska kĺžu a dieťa tak stráca pri chôdzi potrebnú oporu. V začiatkoch je dobré sa dieťaťu viac venovať, aby sa nepošmyklo a nejako nešikovne nespadlo. Kolieska bohužiaľ tiež nemožno nijako zabrzdiť.

 • interaktívne herné prvky
 • nízka obstarávacia cena
 • jednoduchá montáž
 • absencia brzdy a pogumovanie koliesok
 • všetky hračky sú pevne pripevnené k chodítku
 • jediná farebná varianta
Zistiť cenu

BABY MIX hrajúce edukačné chodítko

Typ chodítkaaktívné
Hmotnosť chodítka2,2 kg
Výrobný materiálplast
Pre detiod 12 mesiacov

Chodítko pre deti / vozík vaše dieťatko zaujme hneď na prvý pohľad, už len vďaka jeho krásne pestrofarebnosti. Jedná sa o aktívnu multifunkčné chodítko s hernými prvkami, ktoré bude vaše bábätko motivovať k aktivitám sede aj v stoji.

Celé je tvarované tak, že keď sa na neho pozriete zboku, bude vám pripomínať otvorené štafle alebo písmeno A. Telo je vyrobené v tvare hrušky, po obvode v záhyboch sú dva úchyty s navlečenými plastovými tvary s bezpečným zrkadielkom a v úplne hornej časti sa nachádza robustná zelená rukoväť, ktorá vášmu drobčekovi pomôže udržať stabilitu.

Na tele nájdete krásne interaktívne prvky – knižka, v ktorej môže vaše bábätko obracať stránky, hracie a blikacie tlačidlá na malom piáne, otočné koliesko s číslami, malý mobil s guličkami a v neposlednom rade aj magnetická kresliace tabuľka. Mobil, piáno aj magnetická tabuľka sa dajú z chodítka úplne sňať – dieťa si tak môže hrať s každou hračkou zvlášť i bez chodítka. Zvuk piána možno na jeho zadnej strane vypnúť. Ľahkému pohybu pomáhajú štyri kolieska – dve vpredu a dve vzadu. Pre bezpečnosť vášho malého sú zadné kolieska vybavené protišmykovou gumou a môžete ich podľa vlastnej potreby uťahovať či povoľovať. Kolieska môžete pevne utiahnuť, aby sa vôbec netočila, čím zabránite samovoľnému rozjazdu . Ak už vaše dieťatko chodí, môžete ich povoliť.

Model je bohužiaľ vyrobený z veľmi mäkkých plastov, takže nepôsobí príliš odolne. Je tak náchylnejší na silné nárazy a iné tlaky, ktoré môžu spôsobiť popraskanie plastu. Súčasťou balenia nie sú 3x batérie AA.

 • pogumované kolieska a možnosť ich regulácie
 • interaktívne herné prvky
 • niektoré hračky možno z chodítka úplne sňať
 • súčasťou balenia nie sú batérie
 • jediná farebná varianta
 • zákazníci kritizujú, že sú na chodúľke použité mäkké plasty
Zistiť cenu

Toyz Stepp purple

Typ chodítkastatické
Hmotnosť chodítka4,5 kg
Výrobný materiálplast
Pre detiod 6 mesiacov

Jedná sa o naozaj podarené sedacie chodítko, ktoré je pre vášho drobčeka vhodné už od 6 mesiacov, s nosnosťou do 12 kg. Predajcovia ho ponúka v niekoľkých farebných variáciách – červenej, modrej, zelenej a fialovej. Môžete si teda vybrať taký dizajn, ktorý sa vám najviac páči alebo ktorý sa vám najlepšie hodí do interiéru.

Chodítko ponúka vášmu dieťatku naozaj veľa zábavy. Po celom obvode sedadla je veľa zaujímavých atrakcií, ktoré uspokoja zvedavosť každého dieťaťa a zároveň budú rozvíjať jeho zmysly a jemnú motoriku. Na chodítku si vaše bábätko môže hrať s mini volantom vrátane húkačky, hrkálkami, svetlami, gombíky a množstvom ďalších pohyblivých prvkov, ktoré pri aktivácii vydávajú rôzne zvuky a melódie. Na pultíku je tiež autíčko, ktoré je možné úplne sňať a použiť ho ako samostatnú hračku.

Dieťatko sedí v sedadle, ktoré je možné otočiť o 360 °. Bez problémov sa tak dostane naozaj ku všetkým hračkám, ktorými disponuje (aj k tým zadným). Sedadlo je výškovo nastaviteľné, čo vám umožní posadiť vášho drobčeka do správnej polohy či už je menšie, alebo väčšie. Polohovanie výšky sedátka zaisťuje správny kontakt nôh dieťaťa so zemou.

Výrobca myslel aj na pohodlie dieťaťa – detské chodítko je anatomicky prispôsobené telu vášho batoľaťa, vrátane vystuženého operadla.

Pre ľahké manévrovanie sú dve predné otočné / aretačné kolieska, ktoré zaisťujú bezpečný pohyb dieťaťa v chodítku. Na chodítku nájdete aj gumové zátky, ktoré dieťaťu zabraňujú vniknúť do nerovného terénu alebo pádu zo schodov.

Možno ho naplocho zložiť a jeho spätné zostavenie je veľmi jednoduché a rýchle. Ani prvotné montáž nie je nijak zložitá, k produktu je priložená jasná a jednoduchá inštruktáž.

Spĺňa bezpečnostné normy EN 71 a EN 1273.

Recenzia sú vo väčšine prípadov pozitívneho charakteru, hoci musíme uviesť, že niektoré melódie a zvuky sú až príliš hlasné. Bohužiaľ neponúka možnosť regulácie hlasitosti.

 • možnosť polohovania
 • samostatná hračka, ktorá ide z pultíku sňať
 • výber z rôznych farebných variantov
 • otočné sedadlo
 • gumové zátky
 • dlhý pobyt v chodítku dieťati neprospieva
 • má využitie len do tej doby, než dieťa začne samo chodiť
 • príliš hlasné melódie a zvuky
Zistiť cenu

BUDDY TOYS BBT 6020 5 v 1

Typ chodítkaaktívné
Hmotnosť chodítka3 kg
Výrobný materiálplast
Pre detiod 3 mesiacov do 3 rokov

Chodítko BBT 6020 od výrobcu Buddy Toys vaše bábätko využije už od raného veku, kedy začína vnímať veci okolo seba a skúša naťahovať ručičky po hračkách, ktoré mu s radosťou ukazujete. Ešte ani nemusí vedieť sedieť a chodítko už doma nájde svoje uplatnenie.

Ako už z názvu 5v1 vyplýva, jedná sa nielen o chodítko, ale aj o multifunkčnú hračku, s ktorou si vaše bábätko vyhrá naozaj dlhú dobu už od malička. Skladá se z herného pultíku s pevnou rukoväťou a dvoch robustných nôh s kolieskami, ktoré obsahujú bezpečnostné zámky proti nechcenému rozbehnutiu. Na pultíku vaše bábätko nájde veľa zaujímavých interaktívnych prvkov: húkačku, radiacu páku, bezpečné zrkadielko, mobil, kľúč, pohyblivé koliesko a v neposlednom rade piáno s piatimi rôznofarebnými klávesmi, ktoré sa pri stlačení rozsvieti a zahrajú vášmu dieťatku príjemnú melódiu alebo zvuk zvieraťa.

Je vhodné:

 • Pre hru v ľahu – chodítko je vhodné aj pre najmenších, dieťatko pod neho jednoducho položíte a hra môže začať. Pultík je otočný, takže ho môžete na vaše bábätko nakloniť podľa potreby. Mobil a kľúč sú pripevnené na šnúrkach, takže pri otočení pultíku visí kúsok nad bábätkom tak, aby na ne ľahko dosiahlo a zahralo si s nimi. V tejto polohe chodítko v podstate nahrádza hernú hrazdičku, ktorú by ste inak museli kupovať zvlášť.
 • Pre hru vsedě – ak vaše dieťatko u chodítka sedí, jednoducho mu otočíte pultík tak, aby dosiahlo na všetky herné prvky pultíku. Vďaka bezpečnostným brzdám sa nemusíte báť nechceného rozbehnutí, ak sa o neho váš drobček silou oprie.
 • Pre hru v stoji – keď sa bábätko začína stavať na nôžky, chodítko mu poslúži ako opora, o ktorú sa ľahšie zdvihne. Zabaví ho herný pultík, ktorý má priamo pred sebou a zároveň pomaličky začína trénovať stabilitu pre chôdzu.
 • K chôdzi – vďaka chodítku získava vaše bábätko oporu k vstávanie a prvým neistým krôčikom. Aj keď teda ešte samo neudrží potrebnú stabilitu k chôdzi, môže sa po nožičkách dostať, kam potrebuje. Stačí odbrzdiť kolieska 🙂
 • K samostatnej hre s pultíkom – pultík možno od robustných nôh jednoducho odstrániť a dieťatko si s ním môže hrať samostatne.

Chodítko je veľmi skladné. Jednoduchými operáciami ho rozložíte na 3 menšie časti, čo oceníte, najmä ak chcete sebou brať chodítko na cesty alebo máte doma nedostatok miesta.

 • vhodné od 3 mesiacov
 • multifunkčnosť
 • skladnosť
 • brzdy kolies
 • oproti iným chodúľkach menej herných aktivít
 • súčasťou balenia nie sú batérie
 • jediná farebná varianta
Zistiť cenu

Bino Krtek

Typ chodítkaaktívné
Hmotnosť chodítka2 kg
Výrobný materiáldrevo
Pre detiod 12 mesiacov

Chodítko Krtko od českého výrobcu detských drevených hračiek Bino zaujme vás aj vaše bábätko hneď na prvý pohľad. Je krásne pestrofarebné, ladené do univerzálnej zelenej farby a nájdete na ňom veselé obrázky krtka aj jeho kamarátov myšky a ježka. Celý Krtko je vyrobený z dreva v kombinácii s kovom, čo iste ocenia najmä rodičia, ktorí dávajú prednosť prírodným materiálom.

Drevené chodítko má širokú stabilnú základňu so štyrmi veľkými kolesami, ktorá bohužiaľ nie sú pogumovaná a nedajú sa nijako regulovať. Na prednej časti je zábavná prevliekacia hra s korálkami, ktorá precvičí jemnú motoriku vášho drobčeka. Pod ňou sú pripevnené tri ozubené kolesá, ktoré v dieťati podporujú a rozvíja technické myslenie. Vedľa ozubených kolies je otočná kocka s obrázkami a farebný xylofón, ktorý má vplyv na sluchové vnímanie dieťaťa. Na jednej strane chodítka je jednoduchý labyrint, v ktorom dieťa posúva kocky v žliabku do rôznych strán a otočné koliesko s farbičkami. Na druhej strane chodítka sú otvory pre tri tvary kociek – dieťa musí zistiť, ktorá kocka patrí do ktorého otvoru, čo ho podporuje v logickom myslení. Na druhú stranu – kocky sú placaté, a keď je dieťa uhlopriečne otočí, vojdú sa všetky do všetkých otvorov.

S chôdzou pomáha vášmu batoľaťu pevná rukoväť na hornej časti . Na zadnej / vnútornej strane je zavesený sieťový kôš, v ktorom si vaše malé môže voziť veľa hračiek a drobností.

Celkovo je vyrobené tak, aby sa vaše dieťa všestranne rozvíjalo – pomáha nielen s prvými neistými krôčikmi, ale aj s hrubou a jemnou motorikou, s technickým a logickým myslením a pôsobí na sluchové vnímanie.

Drobným nedostatkom môže byť fakt, že ho zakúpite v úplne rozloženom stave. Jedná sa o drevené chodítko, musíte vziať teda do ruky skrutkovač a s množstvom skrutiek si poradiť sami. Šikovný otecko aj zdatná mamička to ale iste zvládne!

Výrobca má nielen na toto chodítko, ale aj na všetky svoje ďalšie drevené hračky zdravotný atest a spĺňa všetky nariadené normy EÚ.

 • sieťka na hračky
 • herné prvky zamerané na rozvoj dieťaťa
 • český výrobca
 • prijateľná cena
 • žiadna melódie pri stlačení tlačidla
 • absencia brzdy kolies
 • zložitejšie montáž
 • kocky prepadnú všetkými otvormi nehľadiac na ich tvar
Zistiť cenu

Aktívné versus statické chodítko

V obchodoch môžete vyberať z dvoch typov chodítok. Máte možnosť zvoliť aktívné alebo statické (sedacie) chodítko. Aký je medzi nimi rozdiel? Pozrime sa na ne podrobnejšie.

Aktívné

Aktívné chodítko slúži dieťaťu ako pojazdná opora pri prvých neistých krôčikoch a zároveň mu poslúži ako hračka – aktívné chodítko je vhodné nielen k chôdzi, ale aj pre hru v sede. Môžete ho teda zaobstarať, aj keď sa vaše dieťatko zatiaľ nepokúša o prvé krôčiky. Vo väčšine prípadov sú tieto chodítka vhodná už od 6 mesiacov.

Na čele chodítka sú zvyčajne umiestnené rôzne interaktívne a edukačné prvky. Napríklad tlačidlá, ktoré pri stlačení hrajú a blikajú, v inej časti môžu byť herné prvky, s ktorými sa dá rôzne krútiť, cvakať, otáčať a pod. Dieťa si hraním osvojí tvary, farby, číslice a písmenká. Všetky tieto prvky sú navrhnuté tak, aby vaše bábätko stimulovali k učeniu zábavnou formou. Existuje aj „dievčenska verzia“ aktívneho chodítka – dizajnovo vyzerá ako kočík pre bábiky a dieťatko si v ňom môže voziť bábiku alebo inú obľúbenú hračku. Telo teda nahradí korba kočíka, ktorá zaberá priestor pre umiestnenie ďalších herných prvkov. Potom záleží na rodičoch, ktoré variante dávajú prednosť – vozítko alebo hracie prvky?

Riziko nesprávneho použitia je minimálne – dieťa sa do chodítka neusadzuje, iba ho tlačí pred sebou ako oporu. Na rozdiel od statického je aktívné chodítko vhodné na chôdzu až keď dieťatko vie samo sedieť a stáť.

Aktívné chodítko doma nájde využitie dlhšiu dobu než to statické – aj keď už vaše dieťa vie samo chodiť, so zábavnými interaktívnymi hernými prvkami sa zabavia stále. Tiež ho môže použiť ako kočík a môže v ňom voziť treba svojho obľúbeného plyšáka alebo bábiku.

Statické

Statické (sedacie) chodítko si zjednodušene môžeme predstaviť ako malé detské kresielko na kolieskach. Dieťa však v chodítku nesedí – je zavesené a špičkami sa odráža od podlahy. Okolo dieťaťa je vedený široký horný a spodný rám s kolieskami, čo dieťa obmedzuje v dosahu rúk. Zvedavú ručičkou nedosiahne napríklad na nízky konferenčný stolík ani na zem, kde môžu ležať drobné veci, ktoré by dieťa mohlo prehltnúť. Statické možno začať používať zhruba od 6 mesiacov.

Okrem chôdze vaše dieťatko zabaví aj rôzne hracie prvky, ktoré sú umiestnené na pultíku pred dieťaťom.

Sedacie chodítko vaša ratolesť využije na hranie o oveľa kratší čas ako aktívné. Dieťa ho využíva len do tej doby, než sa naučí chodiť samo – čo sa niekedy deje veľmi rýchlo 🙂

Viete, že: Zavesením do chodítka dieťa dávate do neprirodzenej polohy – obzvlášť ak zatiaľ samo nesedí ani nestojí. Dlhý pobyt v chodítku môže mať v budúcnosti negatívny vplyv na chrbticu, bedrá, hrozí možnosť chôdza po špičkách a môže celkovo zbrzdiť psychomotorický vývoj vášho drobčeka. Viac informácií o možných zdravotných problémoch nájdete v časti: Je chodítko vhodné k zdravému vývoju dieťaťa?

Bezpečnosť

Detská chodítka sú pre rodičov skvelým pomocníkom – dieťatko zabaví a zároveň mu pomôže s prvými neistými krôčikmi. Ako rodičia musíte ale tiež myslieť na bezpečnosť. Používanie nesie aj svoje riziká, najmä ak dieťa nestrážia a necháte ho vyčíňať samotnej po celom byte, dome alebo záhrade. Rodičia si to mnohokrát neuvedomujú, ale zdatnejší jedinci dokážu v chodítku vyvinúť pomerne vysokú rýchlosť. Stačí jeden pohyb a môže dôjsť k úrazu, a to aj v prípade, že dieťa kontrolujete a stojíte napríklad len malý kúsok od neho. Veľakrát ide naozaj o sekundy.

Skúste aspoň eliminovať potencionálne hrozby, ktoré by mohli vášmu prieskumníkovi nejako ublížiť. Napríklad môžete dieťaťu zabrániť pádu zo schodov tým, že pred prvou schod nainštalujete detskú zábranu, zabezpečíte záhradný bazén a pod.

Môže sa tiež stať, že si vás drobček privodia úraz pri pokuse dostať sa do chodítka alebo naopak z neho vyliezť samo von. Najčastejšie sa potom jedná o úrazy hlavy, krku alebo oboje. Jednoducho: strážiť, strážiť, strážiť! 🙂

Bezpečnostné prvky

Pri nákupe detského chodítka venujte pozornosť bezpečnostným prvkom, ktoré vám pomôžu dieťa ochrániť pred nepríjemnými karamboly. Zamerajte sa na stabilitu chodítka, na jeho pevnosť, skladací mechanizmus, minimálnu výšku sedadla, brzdu, ochranu proti pádu zo schodov, či nemôže dieťa z chodítka nejakú časť prehltnúť alebo sa porezať o ostrú hranu, priškripnúť prstík pod.

Všetky bezpečnostné požiadavky a metódy skúšania upravuje európska norma EN 1273 – 2005. Pred nákupom si ju odporúčame preštudovať.

Cena

Cena je samozrejme jedným z faktorov, podľa ktorého sa bude váš výber orientovať. Preto sme pre vás pripravili malý prehľad toho, aká chodítka v akej cenovej relácii môžete zaobstarať.

Lacná chodítka

Pekné a funkčné chodítko zaobstaráte, aj keď práve nemáte veľa voľných finančných prostriedkov alebo sa vám jednoducho nechce míňať veľa peňazí. Statické chodítko kúpite už od 10 €, aktívné v obchode zoženiete od 20 €. Nečakajte od nich, kto vie aké zázraky, ale základnú funkciu plní – teda poskytnúť oporu vášmu bábätku pri prvých krôčikoch. Ďalšie lacnú variantou je zakúpenie chodítka v bazáre. Rodičia mnohokrát predávajú ešte krásne funkčné kúsky za oveľa nižšiu cenu, než bola cena nadobúdacia.

Kvalitné chodítka

Kvalitné výrobky za rozumnú cenu sa pohybujú v cenovej relácii cca 30 až 50 €. Tieto už ponúkajú deťom krásne herné interaktívne prvky, majú samostatné hračky a disponujú bezpečnostnými prvkami. Jedná sa o najlepší pomer medzi cenou a výkonom

Najlepší chodítka

Pokiaľ chcete do chodítka poriadne zainvestovať, môžete si z peňaženky vytiahnuť aj 150 €. Chodítko za také peniaze vyzerá napríklad ako atrapa formule alebo je vyrobené v kombinácii s inou hračkou. U drahých modelov sú zvyčajne použité kvalitnejšie výrobné materiály, nájdete u nich množstvo hračiek a dieťa je využije aj potom, čo sa naučí chodiť.

Je chodítko vhodné k zdravému vývoju dieťaťa?

Táto problematika sa týka statických / sedacích chodítok.

V minulosti by vás táto otázka nijako netrápila, možno by vás ani nenapadlo, že chodítko môže vášmu dieťaťu nejako ublížiť. Skôr mrňousci v chodítku vyčíňali aj niekoľko hodín denne, mamičky mali čas na domáce práce a nikomu to neprišlo divné. V dnešnej dobe je však táto problematika pomerne horúcim témou a to nielen u chodítok, ale tiež treba u detských hopsadiel.

Na internete nájdete rôzne štúdie, ktoré dokazujú, že chodítka aj skákadlá sú pre zdravý vývoj pohybového aparátu vášho bábätka nevhodná. Pediatri aj fyzioterapeuti by boli najradšej, keby detské chodítka úplne zmizla z obchodov. V niektorých krajinách je už ich predaj vyložene zakázaný – napríklad v Kanade.

Keď vaše batoliatko začína chodiť, potrebuje sa naučiť pracovať s ťažiskom tela a udržať rovnováhu. Zároveň sa pri chôdzi vyvíja nožná klenba. Pri častom pobyte v chodítku, si môže dieťa osvojiť nesprávny štýl chôdze a to všetko len kvôli opore, ktorú dieťaťu chodítko poskytuje. Tento zlý vzorec chôdze, ktorú si batoľa v chodítku osvojí, môže mať v budúcnosti negatívny vplyv na jeho zdravie – napríklad bolesti chrbta, problémy s bedrami a pod.

Pokiaľ chcete vášmu drobčekovi zaobstarať sedacie chodítko, nehádžte flintu do žita kvôli štúdiám. Stačí zapojiť sedliacky rozum – nechajte dieťa v chodítku len krátko a nie celé hodiny. Krátky pobyt vášmu najmenšiemu nemôže nijako ublížiť. Treba podotknúť, že poznám mamičky – dnes už babičky, ktoré so svojimi deťmi používali skákadlá aj chodítka a na ich deťoch to dnes nie je absolútne poznať – aj keď je v chodítku nechali vyčíňať niekoľko hodín denne. Sú zdravé a s chrbticou ani s držaním tela dnes nemajú problém.

Ak aj tak nechcete riskovať zdravý vývoj vášho bábätka, kúpte mu aktívné a nie statické (sedacie). Aktívné chodítko nemôže vášmu dieťaťu pri vývoji chrbtice a bedier nijako ublížiť, pretože do neho dieťa nezavěšujete do neprirodzenej polohy. Slúži dieťatku len ako opora pri prvých pokusoch o chôdzu.

Tak ktoré si vyberiete vy?

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo