Recenzia Hisense Babysense 2 Pro

Každá mamička má prirodzene o svoje narodené bábätko obavy, a chce, aby bolo v bezpečí a nič zlé sa mu neprihodilo. Bohužiaľ sú aj dnes známé prípady syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa, aj keď sú veľmi ojedinelé. Na zmiernenie vašich obáv a kontrole dieťatka vám môže pomôcť monitor dychu. Podrobnejšie sme sa zamerali na model Hisense Monitor dychu Babysense 2 Pro.

Parametre

Typmonitor dychu na plienku
Počet snímacích dosiek v balení-
Zdravotná certifikáciaáno
Batérie v baleníáno
Predlžovací kábelnie
Hlasitosť alarmu85 dB

Babysense 1 Pre vs Babysense 2 Pre vs Babysense 7 – rozdiely

Možno vás napadlo aké sú medzi týmito produktmi rozdiely a preto som pre vás pripravila porovnávaciu tabuľku.

Babysense 1 ProBabysense 2 ProBabysense 7
cca 100 €cca 100 €cca 100 €
1 x Kontrolná jednotka1 x Kontrolná jednotka1 x Kontrolná jednotka
1 x Senzorová podložka (440 × 270 mm)2 x Senzorová podložka (440 × 270 mm a priemer 216 mm)2 x Senzorová podložka (obe okrúhle a priemer 216 mm)
1 x Držiak kontrolnej jednotky1 x Držiak kontrolnej jednotky1 x Držiak kontrolnej jednotky
1 x Doplnkový háčik na zavesenie1 x Doplnkový háčik na zavesenie1 x Doplnkový háčik na zavesenie
1 x Príchytka káblov2 x Príchytka káblov2 x Príchytka káblov

Ostatné parametre sú rovnaké, teda:

 • Napájanie: 4 × 1.5V AA tužkové batérie typu LR6
 • Hlasitosť alarmu: 85dB SPL na vzdialenosť 1 m

Ako pracuje

Pozitívne na ňom hodnotíme to, že je atestovaný a registrovaný ako zdravotná pomôcka triedy bezpečnosti IIb. Je používaný nielen v rodinách, ale aj v pôrodniciach a nemocniciach. Ak by sa z akéhokoľvek dôvodu stalo, že bábätko prestane dýchať, prístroj vás na to okamžite upozorní. Súčasťou balenia sú dve dosky a každú dosku môžete používať zvlášť v dvoch rôznych postieľkach a prenášať iba riadiacu jednotku. To sa hodí, keď napríklad cestujete k starým rodičom alebo máte doma dve postieľky. Rovnako tak môžete (ak chcete) využiť druhú jednotku potrebné pre kočík. Avšak pretože najskôr bude kočík v pohybe, nemožno sa na detekciu dýchanie v takomto prípade spoľahnúť stopercentne. Druhá doska (guľatá) je tiež výrazne menší.

Pracuje tak, že presne rozpozná vzorec dýchanie dieťaťa a prenáša ich do mikroprocesora, ktorý je umiestnený vo vnútri kontrolnej jednotky. Pokiaľ prístroj nedetekuje dýchanie dlhšie ako 20 sekúnd alebo dôjde k zníženiu dychov na menej ako 10 za minútu, silný alarm, a to ako akustický, tak vizuálný, okamžite zaistí vašu pozornosť a vy môžete začať rýchlo situáciu riešiť. Hlasitosť, ktorú výrobca uvádza, je 85 dB na vzdialenosť 1 m. Čo je zvuk o podobnej sile ako fén, ktorý je pustený na plný výkon. Za zmienku stojí, že značka Babysense má viac ako dvadsaťročnú históriu a počas nej si získala pevnú pozíciu na trhu, vrátane zdravotníckych zariadení.

Tento výrobok využíva pasívne senzory. Výhodou je, že senzorové podložky nájdete v balení dve. Majú rôzne rozmery. Obdĺžnik s rozmermi 440 x 270 mm a kruh s priemerom 216 mm. Podložky môžete vložiť do väčšej postieľky a tým pokryť takmer celú jej plochu alebo využiť jednu do menšej postieľky a druhú napríklad do kolísky. Do kočíka použitie neodporúčame, jeho drncání by spôsobilo nepresnosti v kontrole dychu.

Tieto podložky nevyžarujú žiadne rádiofrekvenčné žiarenie a nie sú s bábätkom v žiadnom priamom kontakte. Je vhodné ich umiestniť pod matrac, ktorá ale nesmie byť silnejší než 12-13 cm a u matraca pružinové odporúčam výšku maximálne 10 cm.

Kvalitné 4 tužkové batérie 1.5V AA vydrží pri plnej prevádzke podľa výrobcu až pol roka. Z mojich skúseností by som počítala skôr s niekoľkými mesiacmi životnosti. Nie sú súčasťou balenia, takže je nezabudnite dokúpiť. Rozmery tohto monitoru dychu sú 46,5 x 39 x 6 cm. Biela farba a jednoduchý dizajn sa hodí do každej domácnosti.

Ovládanie je na jednu stranu jednoduché, ale má aj svoje nedokonalosti, na ktoré si dajte radšej pozor. Vypínač sa totiž ľahko môže neopatrným pohybom vrátiť do pôvodnej polohy, dajte si na to pozor. Človek si potom nie je istý, či náhodou monitor dychu zapol. Preto je istejšie počkať na prvé bliknutie detekcie dychu. Môže sa jednať o občasný problém, prípadne vadu kusu, ale mohlo by to byť nebezpečné. Diódy v noci silno svieti a citlivé osoby môžu rušiť zo spánku, rovnako ako hlasné cvaknutie vypínače, ktoré môže bábätko vzbudiť. Za výhodu považujeme to, že výrobok je kompaktný a dá sa ľahko preniesť. Preto s vami môže aj na cesty a vy budete v pokoji aj v inom prostredí.

Obsah balenia

V monitore Babysense 2 Pro je v balení 1x guľatá doska a 1 x obdĺžniková. Napríklad model Babysense 7 obsahuje 2 okrúhle snímacie dosky. Babysense 1 Pro má iba jednu snímaciu dosku.

Zistiť cenu

Pozrite sa na hodnotenie ďalších monitorov dychu.

8 Total Score
Hodnotenie monitoru dychu Hisense Babysense 2 Pro

Hisense Monitor dychu Babysense 2 Pre poteší tým, že v balení nájdete hneď 2 kusy podložiek. Jednu teda môžete mať v postieľke a druhú treba v kolíske. Prevádzka zaisťujú batérie. Nie sú však súčasťou balenia, takže je potrebné ich prikúpiť zvlášť. Nevýhodou je však vypínač, ktorý má tendenciu sa vracať do polohy vypnuté a tiež silne svietiace diódy, ktoré vás môžu rušiť v spánku.

KLADY
 • atestácie a registrácia ako zdravotná pomôcka - Certifikát CE 93/42 / EEC
 • 2 senzorové podložky
 • neustála kontrola dychu
 • jednoduchá obsluha
ZÁPORY
 • pozor na vrátenie vypínača do polohy vypnuté
 • príliš jasné diódy
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo