Recenzia Beko EDS 7534 CSRX

Hľadáte lacnú sušičku do 400 €, ktorá má hĺbku pod 60 cm? Potom pre vás môže byť zaujímavé Beko EDS 7534 CSRX. Možno ste na ňu už pri svojom prieskume narazili a zisťujete aký je rozdiel oproti modelu Beko DS 7534 CSRX1. Zásadný rozdiel je len jeden (a to ešte pre niekoho) a to že u DS 7534 CSRX1 je možnosť zmeniť smer otvárania dvierok. Ponuka programov a všetky ostatné dôležité parametre sú totožné.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu174 minuty
Maximálna náplň7 kg
Ročná spotreba energie158 kWh
Hĺbka58,9 cm
Šírka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnosť44 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov16
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno

Programy

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je programov vysoký počet, ale v niekoľkých prípadoch sa jedná o kombináciu programu a stupňa sušenia. Takže je v dôsledku v počte programov porovnateľná s konkurenciou a nijako nevybočuje. Rovnako väčšina užívateľov využíva opakovane len pár z nich.

ProgramOdporúčaná kapacita (kg)
Bavlna na žehlenie7
Bavlna Eco7
Bavlna do skrine7
Bavlna extra suché7
Syntetika na žehlenie3,5
Syntetika do skrine3,5
Časový program
Osvieženie
Jemné1,5
Džíny (Jeans)4
Outdoor/Sport2
Mix / Denný4
Jemné / Košele1,5
Hygiene+5
Perina / Páperové
Denný express0,5

Väčšina programov je asi jasná z názvu, ale pár z nich radšej objasním.

 • Časový program – nastavíte interval v rozmedzí 10 – 160 minút (po desiatich minútach) a sušička je túto dobu v prevádzke.
 • Osvieženie – niekedy tiež známe ako refresh program. Za pomoci studeného vzduchu prefúkne oblečenie a zbaví ho prípadného zápachu.
 • Hygiene+ – dlhý program, ktorý za vysoké teploty suší bielizeň a tak ju zbavuje prípadných alergénov a baktérií. Pozor na bielizeň náchylnú na vysoké teploty, mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu.
 • Denné express – rýchly, pol hodinový program pre pár kúskov oblečenia.

Funkcie

Nastavenie úrovne suchosti – je znázornená pomocou troch vlnoviek (vyzerajúcich podobne ako písmená „SSS“)

 • vlhké vyzerá na displeji ako „-SSS
 • štandardné je znázornené ako „SSS
 • a extra úroveň sušenie ako „SSS+

Zvukové varovanie – po konci programu nasleduje akustická signalizácia. Možno vypnúť, prípadne zmeniť hlasitosť.

Klasicky je prítomná aj detská poistka a odložený štart. Trošku nečakane je tu osvetlenie bubna. Ten má priehľadné dvierka. Sušička je samozrejme vybavená senzormi vlhkosti, ktoré upravujú dĺžku programu podľa stavu bielizne v bubne.

Ako suší

Keď chcete sušičku okolo 400 €, tak je Beko hneď prvé na rane. V ponuke mu konkurujú značky typu Candy alebo Indesit, tie majú zvyčajne výrazne horšie parametre. Podobne je tomu aj v tomto prípade. To čo za svoje peniaze dostanete je naozaj veľmi zaujímavé. Treba podotknúť, že s Beke sa spájajú tiež historky o jeho horšie spoľahlivosti. Z informácií čo máme od spriatelených servisov k dispozícii, naozaj vyplýva, že sa do servisu dostávajú relatívne často. Na druhú stranu je nutné vziať do úvahy fakt, že sa ich tiež veľa predá. Za mňa je z pohľadu spoľahlivosti nehodnotím nijako špičkovo, ale zároveň ani nemôžem povedať, že by boli vyložene zlé. Povedal by som, že taký priemer, čo mi s ohľadom na dobrú výbavu a rozumnú cenu príde ako rozumná kúpa. Takže sa nečudujem, že je Beko v lacnom segmente veľa predávané, ale zároveň sa mu v drahších modeloch až toľko nedarí. Tam kupujúci často mieria do vôd typu AEG, Bosch či Siemens.

Sušička má vynikajúcu účinnosť sušenia, ktorá je označená v energetickom štítku známkou A. Veľmi dobre u nej funguje automatické prispôsobenie času sušenia podľa vlhkosti bielizne. To skutočne dokáže výrazne skrátiť čas sušenia, ak je bielizne v bubne menej alebo je dobre vyžmýkané z práčky. Práve táto automatika niekedy u lacnejších prístrojov nefunguje vždy dobre. Z neštandardné výbavy stojí za zmienku osvetlenie bubna. To je pri tejto cenovke skutočne unikát. Ostatná výbava už je štandardná. Možnosť odvodu kondenzátu do odpadu (hadice pribalená), jednoduché ovládanie a bohatá ponuka programov.

Bielizeň suší dobre, odstraňuje žmolky a zvieracie chlpy z oblečenia. Možno sa pýtate aj na nejaké nevýhody. Existujú aj tichšie sušičky (väčšinou tiež drahšie). Nemožno zmeniť smer otvárania dvierok. To prípadne vie Beko DS 7534 CSRX1, ktoré je ľahko drahšie. Nemá extra výbavu typu parného programu, prepojenie s mobilným telefónom alebo automatické čistenie kondenzátora. On ho asi nikto pri tejto cenovke očakávať nebude, ale spomenúť to musím. Zvukové upozornenie na koniec sušenia je dosť tiché. Ako vidíte nevýhody, sú pomerne špecifické a množstvu užívateľov ani ako nevýhody prísť nemusí. S čím úplne súhlasím.

Zistiť cenu

Zaujímajú vás ako dopadli ďalší lacné sušičky?

7.4 Total Score
Hodnotenie Beko EDS 7534 CSRX

Ako je z predošlého textu zrejme jasné, za necelých 450 € ponúka prístroj skutočne veľa. Takže ak vám nevadí niektorý z jeho drobných nedostatkov, prípadne nemáte obavy (či zlú skúsenosť) so značkou Beko a chcete lacnú a zároveň výkonnou sušičku, rozhodne ju k výberu zaraďte.

Sušenie
9
Spotreba
8.5
Rýchlosť
6
Hlučnosť
5
Výbava
6
KLADY
 • slušné parametre
 • kvalitné sušenie
 • nízka cena
ZÁPORY
 • až na osvetlenie bubna je výbava skôr základná
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo