Recenzia BOSCH UniversalHedgePole 18 0.600.8B3.000

Starať sa o živý plot môže byť niekedy pekná fuška. Aby plot vyzeral stále pekne, a predovšetkým zdravo, je potrebné sa oň starostlivo starať. Na trhu nájdete niekoľko nástrojov, ktoré sa môžu stať vašim spoľahlivým pomocníkom. Jednu z možností by sme vám radi predstavili v tejto recenzii. Jedná sa o nožnice na plot, ktoré vás určite potešia svojimi funkciami. Čítajte pozorne, predovšetkým pokiaľ hľadáte nožnice na plot vyšších rozmerov.

Parametre

Typakumulátorové
Dĺžka lišty (čepele)430 mm
Dĺžka rezu (rozostup nožov)16 mm
Priemer strihu-
Rozmery (DxŠxV) v mm-
Typ batérieLi-Ion
Napätie18 V
Hmotnosť s batériou3,6 kg
Antivibračný systémnie
Kontrolka batérienie
Doba nabíjania60 min
Doba prevádzky60 min.
Hlučnosť-
Príslušenstvobatéria, nabíjačka, ramenný popruh

Ak vlastníte živý plot, ktorý je väčších rozmerov a potrebujete ho skrotiť, máme pre vás riešenie. Tieto nožnice na živý plot od značky Bosch sa na to totiž perfektne hodia. Disponujú teleskopickou rukoväťou, pomocou ktorej sa dostanete aj na ťažko dostupné miesta. Navyše obsahujú desať rezných uhlov, to znamená, že máte možnosť rezať ako zvisle, tak vodorovne. Nožnice UniversalHedgePole 18 sú dodávané s inteligentnou batériou, ktorá by vám mala zaistiť dlhšiu životnosť produktu, než by ste sami čakali. Toto marketingové tvrdenie je ťažké rozporovať 🙂 Aj tak ale máte k dispozícii záruku tri roky na produkt. Keď k tomu pripojíme ďalšie skvelé funkcie, ako je antiblokovací systém zabraňuje zablokovaniu nožníc a vy nemusíte prácu prerušovať a starať sa o zaseknuté nožnice. Ďalej schopnosť zdieľania zdieľanie akumulátora s ďalšími výrobkami značky Bosch, môžete vlastniť zastrihávač, ktorý stojí za to. Výrobok je vhodný na úpravu snáď všetkých typov živých plotov.

Ako sa s týmito nožnicami pracuje?

Nožnice na živý plot Bosch UniversalHedgePole 18 poskytujú čistý a presný strih, takže by ste teoreticky nemuseli niekoľkokrát znova prechádzať rovnaké časti. V praxi to chce trochu cviku, než si na nožnice zvyknete. To rozhodne oceníte, pretože tak môžete ušetriť fúru času. Výhodná je aj technológia proti zablokovaniu. To sa hodí v okamihu, keď nože narazia na tvrdšiu a tuhšiu vetvu, zmenia smer. Vy tak v tejto situácii nemusíte prácu prerušovať, iba pokračujete ďalej v strihaní.

Aké sú ich funkcie?

Ako už bolo povedané, nožnice sú dodávané s teleskopickou rukoväťou, ktorá je ideálna na úpravu naozaj vysokých miest. Táto rukoväť je veľkým plusom aj z hľadiska vašej bezpečnosti. Nemusíte totiž vyťahovať rebrík alebo schody a šplhať niekam s nožnicami. Rukoväť totiž meria neuveriteľných 2,6 metrov, čo je viac ako dosť.

Tento zastrihávač vám bude dodaný s výkonnou 18V batériou. Tá vám bude bohato stačiť na úpravu vášho domáceho živého plotu. Teda, záleží na jeho veľkosti. Výdrž batérie je okolo 2 hodín práce. Pokiaľ máte náhradný akumulátor, stačí ho len vymeniť a druhý nabíjať. Pokiaľ máte len jeden, musíte počkať na jeho dobitie. To trvá pod hodinu. Pre niekoho skvelou správou je aj to, že akumulátor je možné zdieľať s rôznymi inými nástrojmi tohto výrobcu.

Ako sme už naznačili, vďaka pôsobivým desiatim uhlom strihu si tiež uľahčíte prácu – môžete strihať v mnohých polohách, vertikálne, zvisle, je to na vás. Tento nástroj je navyše pomerne ľahký, jeho hmotnosť dosahuje iba k 3,6 kilogramom. Je tiež dodávaný s ramenným popruhom, čo síce nie je nevyhnutné, ale na druhú stranu sa jedná o príjemný doplnok. Rozhodne vás ale nepoteší, že akumulátorové nožnice nie sú vybavené antivibračným systémom. Pokiaľ teda hľadáte ľahší výrobok, s ktorým sa vďaka antivibračnému systému lepšie pracuje, siahnite radšej po Makite DUH523Z, u tej si však budete musieť zvlášť zaobstarať nabíjačku a batériu.

Pre koho je tento model určený?

Pre všetkých z vás, ktorí majú doma vysoký živý plot, bude výber tohto modelu určite správnym krokom. Vďaka schopnosti nožníc dosiahnuť do výšky až 2,6 m budete ušetrení lezenie po schodoch alebo rebríkoch. Také plus určite ocenia starší ľudia, ktorí môžu byť na takých pomôckach neistí, alebo skrátka všetci, ktorí sa necítia dobre vo výškach. Môžete teda stáť pevne na nohách bezpečne na zemi a upravovať vysoké porasty.

Zakúpenie Bosch UniversalHedgePole 18 sa rozhodne oplatí aj fanúšikom značky Bosch. Ak vlastníte ďalšie náradie od tohto výrobcu, zbystrite. Batériu týchto nožníc na plot môžete totiž využiť na akomkoľvek ďalšom 18V náradí od Bosch. A to sa nám javí ako veľmi praktické.

Ako ho hodnotia ostatní užívatelia?

Užívatelia si pochvaľujú tichý chod stroja, jeho pekný design alebo napríklad jednoduché ovládanie. Spokojní sú samozrejme aj s asi najväčšou prednosťou tohto modelu – teleskopickou rukoväťou. Možnosť zastrihnúť plot, ktorý je vysoký cez 2,5 metrov, zo zeme, je určite potešujúca. Ďalej oceňujú dostatočnú výdrž batérie, ktorá vydrží minimálne jednu hodinu i při extrémně intenzivní práci. Hmotnosť síce nie je zas taká vysoká, avšak niektorým užívateľom sa prístroj zdá ťažký napríklad pre ženy alebo pre starších ľudí.

Zistiť cenu
8.7Expert Score
Hodnotenie BOSCH UniversalHedgePole 18 0.600.8B3.000

Tento zastrihávač veľmi príjemne prekvapil. Po zaobstaraní tohto modelu obdržíte výkonné nožnice na plot, ktorých batéria vám vydrží dostatočnú dobu. Nožnice splnia svoj účel a poradia si s vašim vysokým plotom. Ľahkou nevýhodou je len cena, ktorá sa väčšinou pohybuje do 150 euro. Nevýhodou môže byť pre niekoho vyššia hmotnosť, ktorá činí 3,6 kg a tiež chýbajúci antivibračný systém.

Plusy
 • Možnosť vybrať si z 10 rezných uhlov
 • Teleskopická rukoväť
 • Nezasekávajú sa
 • Dobre sa nosia
 • Kvalitné spracovanie
Mínusy
 • Nie sú vybavené antivibračným systémom
 • Ľahko vyššia hmotnosť a cena

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo