Recenzia Electrolux EWT 1066 ERW

Ideálna práčka pre malé rodiny žijúcej v malých bytoch. Electorlux EST 1066 ERW je so svojím slim prevedení vhodná aj do malých kúpeľní. Vo svojej cenovej kategórii poteší ponukou programov a možnosťou nastavenia teploty a času prania. Veľkým mínusom je však odstreďovanie. Prečo? Dozviete sa v našej recenziu!

Parametre

Energetická triedaA++
Spôsob plneniahorný
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnosť prania57 dB
Hlučnosť žmýkanie75 dB
Spotreba energie za 100 cyklov167 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov9490 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaC
Aquastopáno
Výška89 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu247 min.

Predstavenie

Úzka vrchom plnená práčka Electrolux EWT 1066 ERW disponuje mäkkým otváraním, ktoré po praní skončia vždy hore. Práčka na SLIM prevedení ponúka celý rad programov. Okrem klasickej bavlny a syntetiky sa môžete tešiť aj na špeciálne programy zamerané na športové oblečenie, hodváb, vlnu s certifikátom Wollmark, spodnú bielizeň, lôžkoviny alebo záclony. Užitočným programom je ľahké žehlenie, vďaka ktorému bielizeň nevyťahujú z bubna práčky toľko pokrčené.

Vďaka funkcii časového manažéra môžete prania odložiť alebo si dĺžku prania predĺžiť, či skrátiť. Samozrejmé je nastavenie počtu otáčok, ale menej samozrejmé je u týchto modelov možnosť navolenia teploty vody. Práčka má množstevnú automatiku, vďaka ktorej si vie sama zvoliť spotrebu vody, dĺžku programu a podobne.

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna60-901 000
ECO bavlna640-601 000
Syntetika2,50-601 000
Jemné2,50-601 000
Vlna / ručné10-401 000
Jeans30-601 000
Spodná bielizeň10-40800
Hodváb130800
Záclony2,50-40800
Lôžkoviny230-60800
Outdoor2,530800
Košele1,530800

Doplnkové funkcie

Pranie bielizne nie je zábava, ale zároveň ani žiadna otrava. Electrolux EWT 1066 ERW ponúka niekoľko doplnkových funkcií, ktoré vám uľahčia ovládanie práčky a tiež prácu s vypraným bielizňou.

 • Nastavenie teploty – vďaka tejto funkcii môžete upraviť automatické nastavenie teploty alebo zvoliť pranie v studenej vode.
 • Odstreďovanie – okrem nastavenia otáčok môžete tiež zvoliť možnosť bez odstreďovania alebo nastaviť rozhranie Extra tichý, kedy dôjde k zrušeniu všetkých odstreďovacích fáz. Extra tichý je najlepšie použiť najmä, ak periete v noci.
 • Predpieranie – je užitočná v prípade, keď periete silne znečistenú bielizeň. Predlžuje štandardnú dobu trvania programu.
 • Odložený štart – pomocou funkcie si môžete štart prania odložiť minimálne o 30 minút, maximálne o 20 hodín.
 • Extra plákanie – ocenia všetci, ktorí perú v mäkkej vode alebo trpia alergiou na zbytkový prací prostriedok v bielizni.
 • Jednoduché žehlenie – práčka bielizeň opatrne vyperie aj odstredí, takže je menej pokrčené a následne sa ľahšie žehlí.
 • Riadenie času – vybrané programy umožňujú predĺženie alebo skrátenie dĺžky pracieho programu.
 • Detská poistka – uzamkne ovládacie prvky práčky.
 • Zvuková signalizácia – môžete rozhodnúť ju vypnúť. V tomto prípade bude fungovať len pri ohlásení poruchy spotrebiča.

Ako perie

Electrolux EWT 1066 ERW je ideálnou voľbou pre menšie rodiny bývajúci v menších bytoch. Jej slim prevedení a horné plnenie ju predurčuje pre používanie aj v menších kúpeľniach. Pre otvorenie dvierok nepotrebuje žiadny bočný priestor. Na druhú stranu nemôžete veko využiť ako odkladaciu plochu a musíte počítať s dostatočným priestorom nad práčkou.

Práčka disponuje mäkkým otváraním bubna končiacom po keď práčka dokončí hore. Sofistikovanejšie modely túto technológiu majú už v základnej výbave. Toto otváranie bubna je praktické v tom, že s bubnom nemusíte ručne otáčať, aby ste otvárací mechanizmus našli. Vďaka mäkkému spôsobu otvárania sa „krídelká“ mechanizmu otvárajú pomaly, takže sa nemusíte báť, že by vám přiskříply prsty.

V cenovej kategórii, do ktorej výrobok patrí, je vybavený pomerne bohatou ponukou programov. Oceňujeme predovšetkým programy pre pranie športové bielizne, ale aj lôžkovín, záclon, riflí, spodného a ďalšieho jemnej bielizne. Z hľadiska ponuky funkcií práčka ponúka úpravu teploty aj dĺžky programu, čo veľakrát neponúkajú ani drahšie práčky s väčšou kapacitou. Samozrejmosťou je odložený štart. Menej samozrejmá je funkcia Tichý, pri ktorej dôjde k vynechaniu všetkých odstřeďujících fáz, takže je hlučnosť práčky eliminovaná. Túto funkciu žije z predovšetkým obyvatelia panelových domov.

Čo sa týka hlučnosti, tak sa pračka radia do slušeného priemera pri praní 57 dB aj sušenia 75 dB. Rozhodne podpriemerná je však vo funkcii odstreďovania, v ktorej spadá do kategórie C. To znamená, že v bielizni zostane približne 50% vody, čo je dosť! Kvôli tomu vám sušenia na bielizeň šnúre zaberie dosť času a aj sušenie v sušičke sa významne pretiahne, s čím súvisí nárast spotreby energie, ktorý sa prejaví na vašom účte za elektrickú energiu.

Celkovo je ovládanie práčky ľahké. Oceňujeme prehľadný displej, ktorý okrem iného zobrazuje dĺžku pracieho cyklu aj čas do konca cyklu. Ak sa na ňom objaví chybové hlásenie EF0 znamená to, že je spustená ochrana proti vytečeniu.

Zistiť cenu

Ďalšie práčky nielen s horným plnením nájdete v našom veľkom porovnávacom teste.

6.7 Total Score
Electrolux EWT 1066 ERW

Práčka z rodiny Electrolux poteší bohatou programovou výbavou, ktorá okrem iného zahŕňa športové oblečenie, spodná bielizeň, záclony aj posteľné obliečky. Výhodou je tiež úspornú prevádzku, pretože práčka patrí do energetickej triedy A ++. Displej okrem iného zobrazuje čas do konca prania. Veľkou nevýhodou je však nedostatočná účinnosť odstreďovania, ktorá práčku radí do nízkej skupiny C, čo znamená, že zhruba 50% vody vám po vyžmýkaniu zostane v bielizni.

Pranie
9
Žmýkanie
5
Programy
8
Hlučnosť
5
Výbava
8
Spotreba
5
KLADY
 • ekonomická prevádzka
 • programová výbava
 • čas do konca prania
 • slim prevedení
ZÁPORY
 • nedostatočná účinnosť odstreďovania
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo