Recenzia Joyetech eRoll MAC Vape Pen180 mAh

Máme tu malú, ľahkú a kompaktnú elektronickú cigaretku veľkosti prepisovačky a tvarom veľa pripomínajúce klasickú cigaretu. Jej rozmerom zodpovedá aj výkon, objem zásobníka na roztok aj výdrž batérie. Pri používaní vás nebude trápiť žiadne stláčanie tlačidla, nastavovanie alebo pravidelné menenie špirály. Čítajte ďalej a zistite, ako MAC Vape Pen funguje, aké má výhody aj nevýhody.

Parametre

Typ prístrojaelektronická cigareta
Spôsob fajčeniaMTL
Kapacita batérie180 mAh
Kapacita zásobníka0,55 ml
Regulácia vzduchu (Air Flow)áno
Vymeniteľná batérianie
Funkcia pass-throughnie
Materiálkov
Farbačierna, červená, strieborná

Značka Joytech ponúka rozmanité druhy elektronických cigariet, gripov, e-liquidov aj príslušenstvo a medzi fajčiarmi má veľa fanúšikov. My sa v tejto recenzii zamerali na model Joytech eRoll Mac Vape Pen určený pre klasické e-fajčenie. Jedná sa o v rade tretí model z rodiny eRoll Mac Vape Pen.

Tvar, rozmery a dizajn

Na prvý pohľad nás zaujal hlavne kompaktným rozmerom takmer veľkosti klasickej cigarety, vzhľadovo trochu pripomínajúce elegantnú prepisovačku. eRoll Mac je decentná, dobre padne do ruky a tiež ju dobre zastrčíte treba do vrecka saka či košele. Len pozor, nech ju nevytratíte. Váži len 17, 3 gramov a valcovitý tvar sa ľahko niekam zakotúľa. K dostaniu je v troch farbách (čierna, červená a strieborná), takže si môžete vybrať tú pravú presne podľa vášho štýlu. Povrch je príjemný, matne kovový s naozaj jednoduchým dizajnom, na ktorom nič neprekáža.

Na dĺžku má celá e-cigareta iba 100 mm a priemer 9,2 mm. Vo svojom elegantnom štíhlom tele ukrýva batériu s kapacitou 180 mAh s konštantným napätím 3,7 V. To je o dosť viac v porovnaní so staršími verziami, ktoré mali iba 90 mAh. Ani od 180 mAh ale nemožno čakať zázraky. Vydrží cca 3 hodiny fajčenia a na jedno nabitie by ste mali zvládnuť asi 150 poťahov, čo zodpovedá 10 klasickým cigaretám. Batéria sa nabíja pol hodiny, a to cez USB nabíjačku, ktorá je súčasťou balenia. Nabíjanie prebieha tak, že sa spodná časť magneticky prichytí k nabíjačke a USB koncovku stačí pripojiť napríklad k počítaču. Vďaka modré LED dióde, ktorá zhasne zistíte, že je hotovo. Pri fajčení rovnaká dióda svieti pri ťahaní.

Cartridge a náplne

Ďalšie, hornou časťou cigarety je priehľadná cartridge (kazeta), prichytená k spodnej časti, teda k telu s batériou 510 závitom. Do tejto cartridge sa po odskrutkovaní náustku vrchom plní tekutý roztok (e-liquid), ktorého sa vojde maximálne 0,55 ml, čo naozaj nie je veľa. Súčasťou cartridge je keramická žhaviaca špirála s odporom 1, 5 ohmov, ktorú nemožno meniť a po opotrebení je nutné kúpiť celú novú cartridge. Tá sa cenovo zmestí do 5 €. Na hornej časti už je len zaguľatený plastový náustok, ktorý je príjemný do pusy. Po naplnení cartridge e-liquidom a následnom naskrutkovanie na telo batérie je tak všetko pripravené na prevádzku. Priestor pre plnenie je naozaj malý, takže je ideálne použiť úzke kvapkadlo, alebo injekčnú striekačku s tupou ihlou preto, aby ste nemali tekutinu všade okolo. Po naplnení e-liquidu by sa malo pár minút počkať, než začnete e-cigaretu používať.

Poťah je aktivovaný úplne automaticky vďaka podtlakovej snímaču, takže jednoduchým priložením pier na náustok a následným ťahaním vzduchu do seba. Nie je potrebné nič stláčať ani nastavovať. Maximálny 11W výkon sa postará o plynulú produkciu pary. Keramické žhaviaca teliesko s 1,5 ohmovým odporom dáva prekreslenou chuť každej náplni. Ideálne sú náplne s nikotínovou soľou a náplne s pomerom VG / PG 50/50. (PG – propylénglykol a rastlinný glycerín – VG). Pri dlhšom používaní sa kazeta celkom zahrieva.

Prevádzka

Vďaka menšiemu výkonu a takzvanému utaženému šlukování podobnému fajčenie klasické cigarety spotrebič vyprodukuje menšie množstvo pary, než je zvykom u klasických veľkých e-cigariet, ktoré vytvárajú obrovské oblaky. O to bude fajčenie v interiéri decentnejšie a vonku ľahšie zapadnete medzi partičku klasických fajčiarov.

Utiahnutý MTL poťah (pusa-pľúca alebo „mouth to lung“) je podobný klasickému šlukování. E-cigareta Joytech eRoll Mac má aj bezpečnostné ochranné prvky. Ak budete ťahať viac ako 10 sekúnd, LED dióda dvakrát zabliká a produkcia pary sa zastaví. LEDka blikaním upozorní aj na skrat alebo slabú batériu.

Zistiť cenu

Zistite, ako vybrať e-cigaretu.

7.5 Total Score
Joyetech eRoll MAC Vape Pen elektronická cigareta

V obale - plastovom blistri, v ktorom e-cigaretu kúpite, pôsobí produkt dosť lacno. Samotný pri držaní v ruke už ale toľko nie. V ruke je príjemný a rozmery veľa pripomína klasickú cigaretu, rovnako ako ona sa dá aj držať medzi prstami. Pokiaľ chcete eRoll Macu zvýšiť prestíž, môžete k nemu dokúpiť veľa pekné dobíjacie puzdro s kapacitou 2 000 mAh ako príslušenstvo. V puzdre zároveň získate priestor pre náhradné dve cartridge. Ide skôr o základný model e-cigarety, vhodný pre tých, ktorí s e-fajčením začínajú, alebo pre užívateľov, ktorí hľadajú decentný doplnok k fajčeniu klasických cigariet, ktorý môžu používať napríklad v povolených interiéroch. Za prívetivú cenu si môžete užívať e-fajčenia a vychutnávať rôzne druhy náplňou bez predchádzajúcej skúsenosti s nastavovaním alebo ovládaním e-cigariet.

KLADY
 • vhodné pre začiatočníkov
 • vreckové rozmery
 • veľa podobné fajčenia cigarety
ZÁPORY
 • menší objem dymu
 • jednorazové cartridge (kazety)
 • malá kapacita batérie (ale vzhľadom k rozmerom ...)
 • úzky otvor na plnenie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo