Recenzia Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Parádna inteligentná váha za priaznivú cenu poteší nielen fanúšikov pravidelného cvičenia. Vedľa hmotnosti vám prezradí aj koľko máte v tele svalovej hmoty, vody alebo napríklad koľko váži vaše kosti. Dozviete sa, aké je pre vás optimálne množstvo kalórií na deň i koľko máte viscerálneho tuku okolo orgánov. Všetky údaje o svojom tele navyše budete mať po prepojení váhy s aplikáciou Mi Fit neustále pod palcom.

Parametre

Presnosť50 g
Nosnosť150 kg
Počet profilov16
Meranie tuku v teleáno
Batérie4x AAA

Predstavenie

Chytrou váhu dostanete zabalenú v krabičke spolu so štvoricou malých tužkových batérií AAA a návodom na použitie. Rozbaľovaní nie je žiadna veda. Jednoducho vyberiete váhu z krabice a batérie dáte do priehradky, ktorú nájdete na spodnej strane prístroja.

Ak sa chcete najskôr zoznámiť so všetkými funkciami a podrobnosťami, môžete si prečítať priložený návod. Je ale nad slnko jasnejšie, že múdra váha je vyrobená tak, aby ste ju mohli používať intuitívne. Záleží na vás a vašom prístupe k novo kupovanému tovaru.

Samotná váha vás poteší vyladeným dizajnom. Vrchná doska z tvrdeného skla je na pohľad i dotyk precízne vyvedená a pevná. Takže sa nemusíte báť vážiť, ani ak sa hmotnosťou blížite k vrchnej hranici možností váhy.

Na prvý pohľad možno budete váhať, kde je displej, na ktorom uvidíte svoju hmotnosť. Nemusíte sa báť, je umne vpravený uprostred hore pod sklenenou doskou. Neruší kompaktný vzhľad prístroja, ale napriek tomu v prevádzke spoľahlivo odovzdáva všetky potrebné informácie.

V parametroch sa dočítate, že vám váha nebude doma prekážať. So svojimi rozmermi 30 x 30 x 2,5 cm sa pohodlne vojde pod posteľ aj nočný stolík. Ale ak máte topánky väčší ako 46, radšej vyberajte váhu s väčšími rozmermi, aby ste sa mohli vážiť pohodlne. Jednoducho povedané; na váhu sa vám vždy musí zmestiť obidve celé chodidlá.

Čo všetko váha dokáže

Základnú funkciu samozrejme spĺňa a zváži vás na počkanie pokojne o polnoci. Ale to je len špička ľadovca. Kľúčové sú totiž ďalšie funkcie, ktoré môžete využívať po prepojení s mobilnou aplikáciou Mi Fit. Potom získate komplexný prehľad o svojom tele, a nielen vy. Váha totiž zvládne rozlišovať až 16 osôb, takže sa doma zvážite všetci – od novorodencov až po prababičku.

Hmotnosť vám váha prezradí aj bez pripojenia k mobilnej aplikácii. Jednoducho si stačí stúpnuť na hornú dosku oboma chodidlami tak, aby bola celá na váhe a v pokoji. Behom pár sekúnd sa na displeji uprostred hore objaví, koľko vážite. Súbežne váha automaticky nameria aj ďalšie hodnoty. Tie ale využívať nemusíte, ak nechcete.

Medzi najobľúbenejšie doplnkové funkcie patrí meranie obsahu tuku v tele. Váha vám zmeria nielen množstvo podkožného tuku, ale aj koľko vnútorného, ​​tzv. viscerálneho tuku máte okolo orgánov. Ľahko tak zistíte, kde máte v kondícii medzery a ako pracovať so svojím telom, aby ste sa dostali do formy. Treba pripomenúť, že toto nie je absolútne presný lekársky prístroj. Preto berte namerané hodnoty ako skôr orientačné. Na druhú stranu nie sú náhodné a pri dlhšom používaní ju možno využiť na sledovanie trendu, či sa svojmu cieľu blížite alebo nie. A to platí pre všetky metriky, nielen obsah tuku v tele.

Vedľa tuku získate taky prehľad o obsahu vody vo vašom organizme. Túto hodnotu oceníte hlavne, ak športujete. Obvykle by ste mali získať číslo v rozmedzí 55-60%. U mužov to bude skôr k 60, u žien k 55. Malé deti môžu mať v organizme až 70% vody, kdežto seniori aj menej ako 50%. Pri opakovanom meraní sledujte hlavne výkyvy. Tie by nemali byť väčšie ako cca 3 percentuálne body.

Váha vám zároveň zmeria váhu svalovej hmoty a kostí. Ak vás zaujíma, ako sa tieto hodnoty merajú, tak je to minimálnym elektro impulzom. Váha na základe rozdielu vodivosti rozlíši, koľko percent vášho tela zaberajú svaly, ktoré sú veľmi dobre vodivé, a koľko treba kosti alebo tuky.

Po zvážení taky zistíte, ako je na tom váš bazálny metabolizmus. Takže budete presne vedieť, koľko kalórií za deň máte spotrebovať, aby vaše telo dobre fungovalo. Možno vás prekvapí, že málo kalórií neznamená vždy správnu cestu. Telo totiž potrebuje aspon štandardné prísun energie, aby mohlo správne fungovať.

Získate prehľad aj o svojom BMI indexu a typu postavy. Samozrejme musíte brať hodnoty s rezervou, pretože ide o veľmi všeobecný výpočet, ktorý nemusí každému sedieť na telesné proporcie. Najmä u atlétov a svalovcov nevychádza dobre. Avšak budete mať aspoň základné informácie o svojej postave.

Poslednou funkciou je sekundárný režim váženia. Ten môžete využiť v kuchyni pri zisťovaní hmotnosti misky na ktorej je ovocie alebo zelenina. Ale v žiadnom prípade nepočítajte s tým, že Mi Body Composition Scale 2 nahradí kuchynskú váhu, tak presná samozrejme nie je. Ale zváži vám čokoľvek nad 100 g.

Ako sa Mi Body Composition Scale 2 ovláda

Ovládanie váhy je jednoduché a pohodlné. Pretože je to múdra elektronika, asi vás neprekvapí, že základ leží v mobilnej aplikácii Mi Fit. Tú si môžete ľahko stiahnuť v Google Play alebo v App Store. Stačí vám k tomu telefón s Androidom 4.4 alebo novším, prípadne iPhone s iOS 9 alebo novším.

Akonáhle budete mať aplikáciu v mobile, tak sa do nej prihlásite alebo si vytvoríte účet, pokiaľ ju spúšťate prvýkrát. Vo váze stačí mať baterky. Na mobile zapnete Bluetooth, ak vás o to už sama nepožiadala aplikácie Mi Fit. Potom v menu vyberiete pridať zariadení a z ponuky zvolíte váhu.

Aplikácia vás vyzve, aby ste sa postavili na váhu. Telefón pokojne držte v ruke, zase toľko gramov vám nepridá. Ak všetko klapne, uvidíte na displeji váhy i mobilu rovnakú hodnotu. Aplikácia vás požiada o potvrdenie, že sa hodnoty zhodujú. Potom už sa automaticky váha spáruje s aplikáciou a máte hotovo.

Od teraz môžete bez problémov využívať všetky šikovné funkcie váhy. Dokonca ani nemusíte mať mobil po ruke a so zapnutým Bluetooth. Váha si namerané hodnoty pamätá, takže je s aplikáciou synchronizuje pokojne neskôr, až sa budete vážiť nabudúce.

A to je na ovládanie všetko. Akonáhle sa vám podarí spárovať aplikáciu v mobile s váhou, máte vyhrané. O zvyšok sa už postará elektronika a vy len v pokoji môžete sledovať svoje hodnoty. Vďaka tomu môže váhu bez problémov používať pokojne aj menej technicky zdatný rodinný príslušník. Spárovanie s aplikáciou pre neho vybavíte a zvyšok už určite zvládne.

Hodnotenie váhy

Už na prvý pohľad oceňujeme vyladený design. Ten nadväzuje na predošlý model a posúva vzhľad zase o krok ďalej. S tým ide ruka v ruke aj chytro zapravenie displej, ktorý na prvý pohľad neruší a vlastne ani nie je hneď jasné, kde ho na váhe nájdete. Po stúpnutí na vrchnú dosku z tvrdeného skla sa ale spoľahlivo rozsvieti a hneď vidíte svoju hmotnosť.

Ako jasný klad musíme hodnotiť aj jednoduchosť použitia váhy. Tým myslíme prosté zistenie hmotnosti osoby. Stačí zospodu vložiť batérie a váha je pripravená na použitie. Je skvelé, že sa sama zapne, akonáhle zmeria výkyv v zaťažení. Nie je potrebné s ňou ťukať o zem, ako to bývalo zvykom u starších digitálnych váh.

Palec hore si Mi Body Composition Scale 2 zaslúži taky za množstvo doplnkových funkcií, ktoré vám zmeria percento vody v tele, váhu svalov aj množstvo podkožného a viscerálneho tuku. Akurát výsledku musíte brať ako orientačné. Predsa len ide o bežný prístroj, ktorý nie je určený k presnému meranie biometrických hodnôt. Pre predstavu o vašej postave a hodnotách však bohato stačí.

Pre niekoho môže byť trochu zložitejšie inštalácia a spárovanie s aplikáciou. Ale v skutočnosti to nie je nič náročné. Akonáhle to raz zvládnete, budete už pre nabudúce vedieť. Nie je to žiadna raketová veda. Váha určená primárne pre spárovanie s mobily, nemáme to výrobcom za zlé. Šikovný mobil má väčšina z nás každú chvíľu po ruke.

Cena výrobku je priaznivá a je jasnou výhodou. Pretože váhu kúpite za menej ako 40 euro, je jasné, že ju občasnú nepresnosť merania biometrických údajov odpustíte. Škoda ale, že váha nevie zobrazovať biometrické hodnoty aj na displeji bez spárovanie s aplikáciou v mobile.

Prínos určite vidíme v odporúčaní, ako sa má človek správať. Tieto rady nájdete v mobilnej aplikácii a môžete si ich prečítať u nameraných hodnôt. Jednoducho tak zistíte, či potrebujete viac pohybu alebo napríklad pravidelne a dosť jesť. Samozrejme ide o všeobecné odporúčania, ale môžu poslúžiť ako dobrý odrazový mostík.

Váha Mi Body Composition Scale 2 je dobrou voľbou pre nenáročných užívateľov, najmä fanúšikov Xiaomi, ktorí už majú napríklad šikovný náramok, a tak pre nich aplikácie Mi Fit nebude novinkou. Aj keď nenadchne presnosťou funkcií, má čo ponúknuť. Môže sa pochváliť jednoduchým ovládaním a vyladeným dizajnom a k tomu ľudovou cenou.

Zistiť cenu
8.4 Total Score
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 je šikovný parťák z nižšej strednej triedy, ktorého ocenia všetci, ktorí radi pravidelne cvičia len tak pre radosť. Popri klasickej funkcie merania hmotnosti ponúka rad doplnkových údajov, ako sú napríklad váha kostí, množstvo tukov v tele, percentuálne zastúpenie vody v tele a ďalšie biometrické údaje. Všetko je dobre viditeľné a zrozumiteľne zoradené v mobilnej aplikácii Mi Fit, ktorou je k váhe potrebné stiahnuť a nainštalovať do telefónu. Váha si dokáže sama zapamätať a rozlišovať až 16 osôb. Horšie už to je s presnosťou biometrických údajov. Tie slúžia skôr pre základný prehľad. Určite na ne neodporúčame spoliehať a brať ich ako dokonale presné.

Presnosť váženia
8
Výbava
8.5
Vzhľad
9.5
KLADY
 • dizajn
 • priaznivá cena
 • množstvo funkcií
 • jednoduché ovládanie
ZÁPORY
 • len orientačná presnosť merania
 • nutnosť spárovanie s mobilnou aplikáciou
 • displej váhy ukazuje len hmotnosť
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo