Recenzia kávovaru Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA89 0110 je moderné domáce espresso s elegantným bielym dizajnom (Evidence EA890110 white / white). Ponúka 15 prednastavených nápojov vrátane mliečnych káv a čajov, ako aj individuálne nastavenia. Na tomto kávovare môžete pripraviť 2 nápoje súčasne. Dotykový displej OLED má jednoduché ovládanie, zariadenie sa samo oplachuje a sleduje, kedy je potrebné ho vyčistiť.

Parametetre

Typautomatický
Parný tlak15 bar
Príkon1450 W
Displejáno (OLED)
Veľkosť nádobky na vodu2,3 l
Ovládaniedotykové
Parná tryskaáno
Samočistenieáno
Odvápňovanieáno
Nahrievacia plocha pre šálkynie
Príprava dvoch šálok narazáno
Zásobník na mliekonie (možno dokúpiť)
Šľahanie mliekaáno
Výdaj horúcej vodyáno
Standby režimáno
Výškovo nastaviteľná plochaáno
Nastavenie množstva kávyáno
Nastaviteľná teplota vodyáno
Použitie mletej kávynie
Integrovaný mlynček na kávuáno (kovový kónický mlynček)
Zásobník na kávuáno (260 g)
Zásobník na odpadáno

Predstavenie

Séria kávovarov EA89 od spoločnosti Krups zahŕňa aj čiernú variantu modelu 0810 (Evidence EA890810 black / black) a varianty s kovovým povrchom (Evidence EA890D10 brushed aluminium a Evidence EA890C10 brushed aluminium and chrome). Rozdiel v týchto modeloch je len v dizajne, takže táto recenzia vám môže poslúžiť na zhodnotenie všetkých týchto výrobkov. Rozmery kávovaru sú: šírka 24 cm, výška 36,3 cm a hĺbka 37,2 cm. Hmotnosť je 8,4 kg.

Séria Krups EA89 ponúka aj novšie modely, napríklad Evidence Plus EA894T10 titanium, ktoré majú viac funkcií a ich cena je o niekoľko desiatok euro vyššia.

Ovládacie prvky

OLED Dotykový displej je možné nastaviť do slovenčiny a ľahko vás prevedie všetkými fázami prípravy nápojov až po čistenie prístroja.

Ak jedno z tlačidiel nie je podsvietené, funkcia nie je momentálne k dispozícii, slabo podsvietené tlačidlo signalizuje dostupnosť funkcie. Podsvietenie je počas určitého procesu jasné. Jednotlivé funkcie sú znázornené celkom jasne pomocou piktogramov. Ich presný význam nájdete v príručke. V základnej ponuke nájdete 5 druhov kávy, ostatné v časti „viac“.

Prípravu nápoja môžete kedykoľvek počas procesu zastaviť stlačením tlačidla „späť“. Stroj potom môže pol minúty vyrovnávať.

Nastavenia

Pri prvom použití prístroja je potrebné nastaviť jazyk, mernú jednotku (ml), dátum a čas, jas displeja, aktivovať automatické oplachovanie prístroja, nainštalovať filter a nastaviť tvrdosť vody (pozrite časť Čistenie, podrobnosti v návode na obsluhu prístroja).

Ak ste už nastavili vyššie uvedené parametre, môžete začať pripravovať kávu. Výšku trysky nastavte manuálne podľa výšky pohára alebo hrnčeka (maximálne 15,8 cm).

Pred prípravou kávy sa nastavia funkcií DVA, DARK alebo EXTRA SHOT (pozri časť Funkcie).

Na prípravu mliečnych nápojov je potrebné pripojiť hadičku na mlieko (One Touch Cappuchino) k pravej strane kávovaru. Druhý koniec hadičky vložte do nádoby na mlieko alebo priamo do fľaše/boxu na mlieko. Nádoba na mlieko nie je súčasťou balenia. Hadičku na mlieko môžete vložiť aj do krabice na mlieko alebo do akejkoľvek vhodnej nádoby, ktorú máte doma. Vyberte možnosť Cappuccino alebo Macchiato (Latte). Je možné nastaviť dĺžku penenia mlieka, čím meníte množstvo mlieka a peny. Mlieko môžete napeniť aj samostatne. Šľahané mlieko si zamilujú najmä deti. Po dokončení prípravy nápoja vám prístroj ponúka možnosť prepláchnutia mliečneho okruhu.

Pri príprave čaju si môžete vybrať medzi zeleným, čiernym a ovocným čajom a prístroj podľa toho zvolí vhodnú teplotu vody. Hlasitosť môžete nastaviť podľa svojich potrieb. Možnosť prípravy čaju rozhodne nepatrí medzi bežné funkcie všetkých kávovarov, za čo tomuto modelu udeľujeme ďalšie plusové body.

Môžete si tiež vybrať Ristretto, Doppio s dvojitým kávovým cyklom alebo Americano s väčším množstvom vody.

Čistenie

Nádoba na odpad sa musí vyprázdniť po uvarení 10 káv. Odkvapkávacia miska/zásobník sa musí tiež pravidelne vyprázdňovať a oplachovať.

Výrobca odporúča používať filtračný systém Claris-Aqua, ktorý sa naskrutkuje na dno nádrže na vodu. Súčasťou balenia je jedna kazeta. Kávovar vás upozorní, aby ste vymenili filtračnú vložku (približne každé 2 mesiace alebo po každých 50 litroch filtrovanej vody). Odstraňovanie vodného kameňa z kávovaru sa odporúča každé 3 mesiace (pri príprave 4 káv denne), na čo vás opäť upozorní indikátor odstraňovania vodného kameňa. Stroj sa po každom použití automaticky opláchne vodou.

Správna starostlivosť o kávovar zabezpečí jeho dlhú životnosť. Podrobné postupy čistenia jednotlivých častí kávovaru nájdete v používateľskej príručke alebo ako videonávody na youtube.

Do kávovaru by ste nemali sypať mastné alebo karamelizované kávové zrná, ani šľahať ochutené mlieko alebo smotanu. Stroj by sa mohol poškodiť.

Príslušenstvo One Touch Cappuccino by ste mali čistiť po každom použití.

Voda v kávovare

Do kávovaru môžete bez obáv použiť bežnú vodu z vodovodu (niektorí ľudia dávajú prednosť balenej vode). Kávovar možno nastaviť tak, aby zohľadňoval tvrdosť vody. Továrne nastavenie je na úrovni tvrdosti 3, možno ho prekalibrovať na 0 – veľmi mäkké, 1 – mäkké, 2 – stredne tvrdé, 3 – tvrdé, 4 – veľmi tvrdé. Tvrdosť vody zistíte pri inštalácii zariadenia vďaka testovaciemu papieriku, ktorý je súčasťou balenia. Informácie o tvrdosti vody vám poskytne aj váš dodávateľ vody. Ak zariadenie nepoužívate dlhšie ako dva dni, vodu v nádržke vylejte a použite čerstvú vodu.

Funkcie

Ak máte pravidelný režim, oceníte programovateľnú funkciu automatického vypnutia/zapnutia. Je možné nastaviť individuálne požiadavky, ale je nevyhnutné, aby bol na kávovare nastavený presný čas. Môžete si napríklad zvoliť automatické zapnutie ráno, keď vstávate do práce, alebo popoludní, keď sa vrátite. Kávu si tak môžete pripraviť rýchlo stlačením jediného tlačidla bez toho, aby ste museli čakať na zapnutie kávovaru. Môžete tiež nastaviť jednotlivé dni. Automatické vypínanie zabezpečuje úsporu energie.

Pred prípravou kávy môžete zvoliť jednu z prídavných funkcií – DVA, DARK alebo EXTRA SHOT. Funkcia DVA na prípravu dvoch šálok kávy, funkcia DARK zvyšuje intenzitu kávy. V nastaveniach môžete nastaviť funkciu DARK na dlhý čas prípravy všetkých ostatných nápojov. Pred prípravou nápoja môžete raz zvoliť aj funkciu EXTRA SHOT, ktorá pridá do nápoja jedno espresso navyše. Túto funkciu je možné nastaviť aj na dlhodobý režim.

Pri príprave nápojov s mliečnou penou použite systém napeňovania mlieka – funkciu one-touch-cappuccino (pozri časť Nastavenia).

Ako pripravuje kávu

Kávovar ponúka 15 druhov horúcich nápojov, ktoré pripravuje automaticky, a to espresso, dvojité espresso, kávu, dvojitú kávu, ristretto, doppio, americano, cappuccino, dvojité cappuccino, latte, dvojité latte, mliečnu penu, zelený čaj, čierny čaj a ovocný čaj. Vlastnosti nápoja však môžete nastaviť aj jednotlivo. Môžete napríklad nastaviť silu kávy, objem alebo teplotu. Na displeji sa zobrazí priebeh prípravy. Väčšinu nápojov možno pripraviť dvakrát (funkcia DVA).

Kávové zrná sa melú tesne pred prípravou nápoja. Jemnosť mletia môžete nastaviť manuálne, na výber máte 3 úrovne. V porovnaní s inými výrobcami je to menej, niektoré kávovary majú až 10 úrovní mletia. Vo všeobecnosti platí, že čím jemnejšie mletie, tým silnejšia káva a hustejšia pena. Je dobré vyskúšať, ktorá možnosť vám najviac vyhovuje, t. j. ktorá káva vám najviac chutí. Na prípravu veľkých kávových nápojov (220 ml) je k dispozícii automatický cyklus dvojitého mletia.

Kávovar pripravuje horúce nápoje, ale ak chcete v lete studený, nenalievajte do kávovaru chladnú vodu. Nastavte najnižšiu teplotu a výsledný nápoj ochlaďte kockami ľadu. Množstvo kávy možno upraviť aj počas procesu varenia a proces možno kedykoľvek zastaviť.

Skúsenosti

 • Ak pri prvom použití nového kávovaru nájdete v ňom zvyšky kávy, neznepokojujte sa, ak ide o kávu z druhej ruky. Spoločnosť Krups testuje každý stroj.
 • Nádoba na mlieko nie je súčasťou základného vybavenia. Tú si môžete zakúpiť samostatne alebo vyhľadajte konkrétny model kávovaru, ktorý má v názve uvedené „s nádobou na mlieko“. Informácie o kompatibilných nádobách získate od výrobcu. Niektorých ľudí môže odradiť potreba inštalovať hadičku na mlieko a potom čistiť systém One Touch Cappuccino zakaždým, keď si chcú pripraviť mliečny nápoj.
 • Kávovar nemá možnosť prípravy horúcej čokolády.
 • V príslušenstve týchto modelov nenájdete ani ohrievaciu plochu pre šálky, ale pre vynikajúcu kávu by mali byť predhriate. Môžete ich ohriať teplou vodou.
 • Kávovar nemá zásobník na už pomletú kávu, čo by ale milovníkom čerstvej kávy vadiť nemalo.

Používatelia sú s týmto kávovarom veľmi spokojní, oceňujú najmä jednoduchú obsluhu, pekný dizajn a jednoduchú údržbu.

Pozrite sa ako ako vybrať najlepší automatický kávovar.

Zistiť cenu
8.8Expert Score
Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA890110 si zamiluje každý, kto miluje dobrú kávu, ale nechce strácať drahocenný čas jej prípravou. Vďaka zásobníku na kávu máte pri každej šálke zaručenú čerstvo namletú kávu. Hoci k prístroju nedostanete nádobu na mlieko, môžete trubicu na mlieko vložiť do krabice na mlieko alebo inej vhodnej nádoby, do ktorej môžete mlieko naliať. Veľký displej uľahčuje ovládanie. Za drobnú nevýhodu považujeme len tri stupne regulácie hrubosti mletia kávy, pomerne vysokú obstarávaciu cenu a absenciu časti na nahrievanie šálok.

Ovládanie
8.5
Funkcie
9
Plusy
 • jednoduchá obsluha
 • preplach po každom použití
 • automatická údržba
 • voľba 3 druhov čaju
Mínusy
 • vysoká obstarávacia cena
 • absencia ohrievacej časti na šálky
 • regulácia hrubosti mletia

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo