Recenzia LG F2DV5S8S0

Úzka práčka so sušičkou LG F2DV5S8S0 je spotrebič vyššej triedy, ktorý vďaka slim prevedení môžete umiestniť aj do menšieho priestoru. Je ideálny do domácností, ktoré sa nechcú vzdať sušičky na úkor malého bytu. Model sa môže pochváliť extra nízkou hlučnosťou ako u pranie, tak odstreďovanie. K dispozícii máte 14 programov, parné pranie aj technológiu pre automatickú voľbu programu. Práčka so sušičkou LG dokonca disponuje i Wi-Fi, takže ju môžete ovládať pomocou mobilného telefónu. Aké má ďalšie plusy a mínusy sa dozviete v recenzii.

Parametre

Kapacita prania8,5 kg
Kapacita sušenia5 kg
Energetická trieda - pranie a sušenieC
Účinnosť praniaA
Účinnosť odstreďovaniaB
Spotreba elektrickej energie (pranie) na 100 cyklov100 kWh
Spotreba elektrickej energie (pranie i sušenie) na 100 cyklov525 kWh
Spotreba vody (pranie) na 100 cyklov3000 l
Spotreba vody (pranie a sušenie) na 100 cyklov11360 l
Hlučnosť pri praní53 dB
Hlučnosť pri žmýkaní70 dB
Hlučnosť pri sušení53 dB
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka47,5 cm
Prevedenie slimáno
Maximálny počet otáčok1200
Trvania programu bavlna (plná náplň pranie)223 min
Počet programov (pranie i sušenie)14
Spôsob plneniapredné
Aqua stop (či iná ochrana proti pretečeniu)áno

Predstavenie

Práčka so sušičkou LG F2DV5S8S0 predstavuje výkonný spotrebič sympatických rozmerov, vďaka ktorým sa zmestí aj do malého priestoru. Meria 85 x 60 x 47,5 cm a vďaka prednému plneniu môžete využiť aj priestor, ktorý vám ponúka jej horná doska. Aj cez menšie rozmery sa do nej zmestí celých 8,5 kg bielizne, čo je veľmi slušné. Kapacita sušenia je potom štandardných 5 kg. Samozrejmosťou u spotrebiča tejto vyššej cenovej kategórie je ochranu proti vytopeniu Aquastop.

Skvelé výsledky prania zaisťuje tichý invertorový motor, na ktorý výrobca dáva predĺženú záruku 10 rokov. Motor je bez remeňa, priamo pripojený k bubnu práčky. Vďaka tomu sa môžete tešiť na naozaj tichý chod, a to ako pri praní, tak aj žmýkanie a sušenie. Hlučnosť prania je 53 dB, hlučnosť pri odstreďovaní 70 db a pri sušení opäť 53 dB. S týmito hodnotami sa jedná o jednu z najtichších práčok so sušičkou na trhu.

Medzi ďalšie výhody patrí možnosť prepojenia s chytrou domácností. Inteligentný spotrebič ponúka funkciu pripojenia na Wi-Fi, vďaka ktorému môžete pranie a sušenie spúšťať pomocou mobilného telefónu odkiaľkoľvek. Pomocou technológie ThinkQ navyše môžete inštalovať nové programy, ak by ste medzi 14 pôvodnými programami nenašli vyhovujúce variant.

Programy

Názov programuKapacita v kgTeplotaMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna8,540-951 200
ECO 40-608,5601 200
Turbo Wash 59440-601 200
Detská bielizeň440-601 200
Zmiešaná bielizeň440-601 200
Syntetika4601 200
Pre alergikov4601 200
Detská parná starostlivosť4601 000
Jemné prádlo1,520-40800
Ručné pranie / vlna230-40800
Rýchly 14220-401 200
Iba sušenie51 200
Pranie + sušenie540-951 200
Čistenie bubna

Čo sa týka pracích programov, k dispozícii ich máte celkom 14. Cez Wi-Fi navyše môžete ďalšie programy do práčky nainštalovať. Samozrejmosťou sú klasické módy pre pranie bavlny, syntetiky, mixu, jemné bielizne alebo ručného či ECO prania. Mimo tieto obvyklé programy môžete využiť špeciálneho programu TurboWash, ktorý zvládne vyprať bielizeň už za 59 minút vďaka špeciálné tryske JetSpray starajúci sa o efektívnejšie plákanie. Ďalšou špecialitou je parné pranie Steam, ktoré zničia až 99% roztočov. Je tak perfektnou voľbou pre alergikov alebo pranie detské bielizne. Naviac vďaka funkcii proti pokrčeniu bude vaša bielizeň chudobnejšie až o 30% záhybov, než by bolo bežné. Na údržbu samotného spotrebiča slúži program Čistenie bubna.

Všetky programy nájdete riadne vypísané na ovládacom paneli, takže sa v nich nie je problém vyznať. Pomocou otočného ovládača si potom zvolíte daný program. Informácie o pracom čase, pridaných funkciách, prepojenie cez Wi-Fi a ďalšie sa zobrazí na čiernom displeji.

Práčka disponuje špeciálnou technológiou AI DD, ktorá vie zvážiť hmotnosť bielizne a určiť jej jemnosť, na základe ktorých potom vyberie vhodnú kombináciu prácach pohybov. Vďaka tomu predĺži životnosť vašej bielizni až o 18% v porovnaní s bežnou práčkou. Aspoň tak to píše výrobca. Vy zrejme viete, že niečo podobné vie väčšina práčok v tejto cenovej relácii. Len tomu každý výrobca hovorí inak.

Doplnkové funkcie

Čo ďalšie vám spotrebič ponúkne?

 • Odložený štart – práčka ponúka možnosť odložiť štart prania od 3 do 19 hodín.
 • Detský zámok – k dispozícii je detský zámok, ktorý zabezpečí, že sa deti nenabourají do programov alebo sa nedostanú k praciemu prostriedku.
 • Ovládanie hlasom – prostredníctvom Google Assistant alebo Amazon Alexa môžete práčku ovládať hlasom. Ale pozor, iba v angličtine.

Ako perie a suší

Výsledky pranie i sušenie sú u tohto modelu výborné. Trieda účinnosti prania je klasifikovaná (rovnako ako u všetkých predávaných práčok) na A, odstreďovanie o niečo horšie – stupeň B. Toto sú štandardné hodnoty v cenovej triede práčok so sušičkou, takže môžete počítať s výborne vypranou bielizňou. Maximálny počet otáčok za minútu predstavuje 1 200 ot / min. V tejto cenovej relácii sa stretnete aj s výkonnejšími modelmi, ale táto hodnota je stále dobrá.

Chválime možnosť pripojenia na Wi-Fi, cez ktorú si môžete do práčky nainštalovať ďalšie programy. Aj keď ich práčka ponúka celkom 14, chýbá potrebný program pre pranie športového oblečenia alebo páperových materiálov. Bohužiaľ neponúka ani obľúbený program osvieženie bielizne, ktoré by inak nepotrebovalo kompletné prania. Pochváliť ju však musíme za parné pranie, ktoré zbaví oblečenie nečistôt a alergénov.

Bohužiaľ tomuto modelu chýba osvetlenie bubna, ktoré u modelov v tejto cenovej relácii môžeme nájsť. Budete sa tak musieť spoľahnúť na svoj hmat a dobrú orientáciu v tmavom priestore, aby ste žiadne bielizeň po vypraní v bubne nezabudli.

Za spotrebu si bohužiaľ práčka odnáša čiernu bodku. Spotreba energie je relatívne vysoká – celý 1,25 kW za jeden cyklus (lepšia práčky zvládnu jedno vypranie s 0,9 kW). S vodou je to lepšie, za jeden cyklus počítajte 49 l. S ohľadom na kapacitu sú to celkovo skôr ľahko nadpriemerné hodnoty medzi práčkami so sušičkou.

Pokiaľ ide o rýchlosť tak pri štandardnom programe sú to u pranie necelé štyri hodiny (3:43) a pri kombinovanom programe prania a sušenia necelých osem hodín (7:40). Na dnešnú dobu celkom normálnej hodnoty, samozrejme možné využiť možnosť kratšieho programu s menšou kapacitou a mať bielizeň hotové skôr.

Na koľko vyjde prevádzka pri praní

Cena za jedno vypranie pri plnej kapacite (8,5 kg) pri programe bavlna. Údaje o spotrebe berieme priamo od výrobcu. Berie sa cena za energie, to znamená za vodu a elektrickú energiu. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá. Ako cenu vody počítame 2,7 Eura za 1 meter kubický (1 000 litrov) a 0,15 Eura za 1 kWh.

 • Spotreba elektriny: 1,18 kWh
 • Spotreba vody: 49 l

Cena za jedno vypraní je teda cca (1,18 * 0,15) + (0,049 * 2,7) = 0,177 +0,1323 = 0,3093 Eura

Na koľko vyjde prevádzka pri praní a sušení

Cena za jedno vypranie a sušenie pri plnej kapacite (5 kg) pri programe bavlna. Údaje o spotrebe berieme priamo od výrobcu. Berie sa cena za energie, to znamená za vodu a elektrickú energiu. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá.

 • Spotreba elektriny: 4,026 kWh
 • Spotreba vody: 80 l

Cena za jedno vypraní a vysušení je teda cca (4,026 * 0,15) + (0,08 * 2,7) = 0,6039 + 0,216 = 0,8199 Eura

Tento údaj berte ako orientačný závisí okrem iného od množstva bielizne, zvoleného programu a počtu otáčok.

Zistiť cenu

Pozrite sa, ako si stoja iné kombinované práčky.

7.4 Total Score
LG F2DV5S8S0

Ak doma bojujete s miestom a hľadáte práčku so sušičkou strednej cenovej kategórie, bude pre vás LG F2DV5S8S0 výbornou voľbou. Práčka i sušička disponuje veľkou kapacitou, množstvom programov s možnosťou pripojenia na Wi-Fi a inteligentným systémom pre rozpoznanie váhy a materiálu bielizne. Nechýbajú ani obľúbené parné pranie a rýchly program. Rozhodne poteší veľmi tichý chod, prehľadné menu programov a pekný dizajn. Drobným mínusom je vyššia spotreba vody a elektriny.

Pranie
9
Sušenie a žmýkanie
7
Programy
7
Hlučnosť
8
Výbava
7.5
Spotreba
6
KLADY
 • veľká kapacita
 • parné pranie
 • možnosť pripojenia k chytré domácnosti skrz Wi-Fi
 • technológie AI DD
 • tichý chod
ZÁPORY
 • vyššia cena
 • vyššia spotreba
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo