Recenzia Philco PLWD 16170 Crown

Predstavujeme práčku so sušičkou Philco PLWD 16170 Crown, ktorá patrí do strednej cenovej kategórie. Čím všetkým vás príjemne prekvapí? Očakávať môžete vysoké otáčky, celkom 15 pracích programov vrátane rýchleho pracieho a sušiaceho programu, veľkú kapacitu pre pranie i sušenie i funkciu váženie bielizne typu Fuzzy logic. Má však aj svoje mínusy, medzi ktoré patrí napríklad hlasná prevádzka či vyššia spotreba.

Parametre

Kapacita prania10 kg
Kapacita sušenia7 kg
Energetická trieda - pranie a sušenieE
Účinnosť praniaA
Účinnosť odstreďovaniaA
Spotreba elektrickej energie (pranie) na 100 cyklov100 kWh
Spotreba elektrickej energie (pranie i sušenie) na 100 cyklov618 kWh
Spotreba vody (pranie) na 100 cyklov6360 l
Spotreba vody (pranie a sušenie) na 100 cyklov14550 l
Hlučnosť pri praní56 dB
Hlučnosť pri žmýkaní78 dB
Hlučnosť pri sušení62 dB
Výška85 cm
Šírka59,5 cm
Hĺbka56,5 cm
Prevedenie slimnie
Maximálny počet otáčok1600
Trvania programu bavlna (plná náplň pranie)300 min
Počet programov (pranie i sušenie)15
Spôsob plneniapredné
Aqua stop (či iná ochrana proti pretečeniu)nie

Predstavenie

Kombinovaná práčka so sušičkou Philco PLWD 16170 Crown je zástupcom strednej triedy, a to ako svojimi parametrami, tak podľa ceny. Čo je pomerne prekvapivé, Philco často ponúka skôr výrobky z lacnejšie časti cenového spektra. Ak ste sa s americkou značkou Philco ešte nestretli, verte, že má viac ako storočnú tradíciu a spolupracovala dokonca aj s NASA. Očakávajte preto kvalitné komponenty a spracovanie. Cenovo sa pohybuje okolo 550 €.

Práčka disponuje klasickými rozmermi o hodnotách 85 x 59,5 x 56,5 cm, nepatrí teda medzi slim typy. Počítajte s tým, že vám v domácnosti zaberie nejaké miesto. Odmenou vám bude skutočne kráľovská kapacita. Zmestí sa do nej 10 kg bielizne na pranie a 7 kg bielizne na sušenie. Bohato tak pokryje potreby aj väčšie rodiny. Čo sa nám nepáči ohľadom konštrukcie samotného prístroja je chýbajúci Aquastop – ochrana proti pretečenie. To by sme u tak drahého prístroja očakávali. Súčasťou je len senzor, ktorý meria hladinu vody pri prevádzke práčky.

Vnútri práčky sa nachádza invertorový motor BLDC, ktorý je však pomerne hlučný. Práčka perie s hlučnosťou 56 dB a 78 dB pri odstreďovaní. Pri sušení je hodnota hluku 62 dB. Najlepšie hodnoty sa pritom pohybujú o celých 5-10 dB nižšie. Poteší vás ale vysoké otáčky – dosahujú hodnoty až 1 600 ot / min, takže bielizeň bude skvele vyžmýkaná a bude sa rýchlo sušiť. K tomu dopomáha aj trieda účinnosti prania A a trieda účinnosti odstreďovania A.

Spotrebič je vybavený automatickou váhou typu technológie Fuzzy logic, ktorá dokáže určiť množstvo vloženého oblečenie a na základe zistených informácií uspôsobiť teplotu i množstvo vody. Vyberať si môžete celkom z 15 rôznych pracích a sušiacich programov, medzi ktoré patrí aj extra rýchle pranie a sušenie.

Programy

Názov programuKapacita v kgPredvolená teplotaMaximálny počet otáčok ot./min.
Bavlna EKO10601 600
Športové oblečenie5401 200
Rýchle pranie2studená800
Jemné2,530800
Vlna240800
Farebné10studená1 200
Džínsy1060800
Odstreďovanie101 200
Plákanie a odstreďovanie101 200
Iba sušenie71 600
Mix1040800
Detské oblečenie1030800
Syntetika540800
Bavlna1040800
Rýchly program1401 400

Práčka ponúka celkom 15 programov, ktoré nájdete prehľadne vypísané priamo na hlavnej lište. Vyberať medzi nimi môžete otočným voličom. Ďalej máte k dispozícii digitálny displej, ktorý zobrazuje všetky informácie ohľadom pracieho programu ako je zostávajúci čas, zvolenej funkcie či aktivovaný detský zámok. Programy sú popísané v slovenčine, pričom sa ďalšie dôležité informácie dozviete v návode. Ako väčšina sušičiek aj tento spotrebič priebežne kráti sušiace dobu bielizne. Bohužiaľ vďaka tomu ťažko odhadnete, kedy bude mať sušička hotovo, na druhú stranu však bielizeň zbytočne nevystavuje teplému vzduchu, takže vám bielizeň dlhšie vydrží.

Medzi pracími programy nájdete všetky dôležité módy pre bežné pranie. V práčke môžete sušiť a prať odevy na šport, vlnu, džínsy, oblečenie pre deti i jemnú bielizeň. Medzi vaše obľúbené sa určite zaradí zrýchlený program, ktorý zvládne do jednej hodiny vyprať aj vysušiť bielizeň, ktorú nutne potrebujete mať čistú. Pre pranie vlny je tu potom funkcia Woolmark, ktorá citlivo vlnenej bielizne.

Celkovo iste oceníte funkciu urýchlenie programov. Vďaka programu ekologické pranie môžete skrátiť čas pracieho programu, čím znížite celkovú spotrebu energie i vody.

Doplnkové funkcie

Čo ďalšie vám práčka so sušičkou ponúkne?

 • Odložený štart – ak sa vám nehodí spustiť pranie ihneď, môžete využiť funkcie odloženého štartu a naplánovať spustenie v intervale 0-24 hod.
 • Detský zámok – tlačidlá, dvierka aj nádobku na prášok možno zamknúť detským zámkom.
 • Bez pokrčenia – funkcia znižuje pokrčenie bielizne už počas prania.
 • Odstránenie bublín – ak ste pre pranie zvolili zbytočne veľa pracieho prostriedku, začnú sa tvoriť bubliny, ktoré však táto funkcia spoľahlivo odstráni.

Ako perie a suší

Práčka so sušičkou Philco PLWD 16170 Crown je kvalitný prístroj, ktorý svoju prácu odvedie dobre. Ponúkne 1 600 ot / min, pričom sa môže pochváliť triedou účinnosť prania aj odstreďovania v stupni A. Na výber ponúka celkom 15 programov, ktoré pokryjú valnú väčšinu vašej bielizne. Určite oceníte zrýchlený program, ktorý do hodiny vyperie aj usuší vaše oblečenie. Práčka disponuje systémom typu Fuzzy logic, ktorý vďaka zabudovanej váhe dokáže určiť množstvo bielizne a podľa toho prispôsobiť teplotu i množstvo vody. Je to skvelý systém, ktorý vám umožní prať aj poloprázdnu práčku, bez toho aby ste zbytočne plytvali energiou a vodou.

Poteší aj pomerne slušná cena za jedno pranie, avšak cena za pranie a sušenie už tak potešujúce nie je. Jedno pranie vás vyjde na 40 centov, čo je zhruba o 10 centov viac ako u konkurenčných modelov so zhruba rovnakou kapacitou sušenia a pranie. Pri praní a sušení je však cena za jeden úkon neskutočných 1,6 €, pričom konkurenčné modely sú schopné sušiť a prať aj za 1 €. Avšak je fakt, že úspornejšie modely kúpite za výrazne vyššiu peniaz. A tiež často nemajú tak vysokú kapacitu. Otázkou teda zostáva, či sa rozhodnete pre jednu vyššiu jednorazovú investíciu s tým, že vás prevádzka nevyjde tak draho, alebo radšej ušetríte pri nákupe, ale budete platiť vyššiu sumu pri každom kombinovanom praní a sušenie.

Čo sa týka sušenie, upozorňujeme na zle označené sušiace programy. Výrobca bohužiaľ ani v návode neuvádza, čo znamenajú príslušné ikonky slniečka, takže je potrebné riadiť sa metódou pokus / omyl. Ak teda s podobným značením už nemáte skúsenosti. Zákazníci upozorňujú na to, že ak naplníte plnú kapacitu sušičky, môže sa stať, že bude bielizeň pokrčená. Radšej voľte z polovice zaplnenú kapacitu. Ale to platí aj pre ostatné značky.

Na koľko vyjde prevádzka pri praní

Cena za jedno vypranie pri plnej kapacite (8 kg) pri programe bavlna. Údaje o spotrebe berieme priamo od výrobcu. Berie sa cena za energie, to znamená za vodu a elektrickú energiu. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá. Ako cenu vody počítame 2,7 Eura za 1 meter kubický (1 000 litrov) a 0,15 Eura za 1 kWh.

 • Spotreba elektriny: 1,1 kWh
 • Spotreba vody: 70 l

Cena za jedno vypraní je teda cca (1,1 * 0,15) + (0,07 * 2,7) = 0,165 +0,189 = 0,354 Eura

Na koľko vyjde prevádzka pri praní a sušení

Cena za jedno vypranie a sušenie pri plnej kapacite (4 kg) pri programe bavlna. Údaje o spotrebe berieme priamo od výrobcu. Berie sa cena za energie, to znamená za vodu a elektrickú energiu. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá.

 • Spotreba elektriny: 6,8 kWh
 • Spotreba vody: 130 l

Cena za jedno vypraní a vysušení je teda cca (6,8 * 0,15) + (0,130 * 2,7) = 1,02 + 0,351 = 1,137 Eura

Tento údaj berte ako orientačný závisí okrem iného od množstva bielizne, zvoleného programu a počtu otáčok.

Zistiť cenu

Spoznajte úspornejšie práčky so sušičkou.

7.2 Total Score
Philco PLWD 16170 Crown

Práčka so sušičkou Philco PLWD 16170 Crown poteší každého, kto hľadá kvalitný spotrebič, ktorý niečo vydrží. Ponúka bohatú ponuku programov, praktické funkcie ako zrýchlené pranie, Fuzzy logic alebo odložený štart. Nečakajte žiadne zbytočné funkcie. Niekomu sa možno bude zdať, že v porovnaní s inými spotrebičmi tento kúsok menej vybavený. Nám sa však páči, že sa jedná o kvalitného výrobcu, ktorý nepotrebuje oslniť hromadou vychytávok, ktoré možno nevyužijete. Škoda len, že nie je trochu tichšie a úspornejšie.

Pranie
9
Sušenie a žmýkanie
8.5
Programy
7
Hlučnosť
6.5
Výbava
6
Spotreba
5.5
KLADY
 • zabehnutá značka s tradíciou
 • rýchly program pre sušenie a pranie
 • trieda účinnosti prania a odstreďovania A
 • vysoké otáčky
 • veľká kapacita
ZÁPORY
 • málo podrobný návod
 • hlučnejšie
 • vyššia spotreba
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo