Recenzia SAMSUNG DV90M6200CW

Samsung sa na poli sušičiek prezentuje vo väčšine prípadov technicky veľmi vybavenými modelmi, ktoré prináša rad zaujímavých a inovátorských prvkov. Pozrieme sa spoločne na to či je to tak aj v tomto prípade a samozrejme nesmieme zabudnúť aj základnú funkcionalitu sušičky, teda ako dobre a za koľko suší. Vzhľadovo je zaujímavá a celkom výrazná. Použité materiály sú kvalitné, bubon je z nerezovej ocele a celkovo je spracovanie precízne. Rozmerovo je to klasika 85 x 60 x 60 cm. Šírka je o pár milimetrov užší, aby ste ju predniesli aj cez 60 dvere. Hĺbka je v reáli o niečo vyššia, zadná časť vyčnieva a celková hĺbka je preto okolo 65 cm. Spracovanie je exkluzívne, všetko do seba pekne zapadá, nič netrie a bubon je pochopiteľne nerezový.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu188 minuty
Maximálna náplň9 kg
Ročná spotreba energie194 kWh
Hĺbka60 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť50 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov14
Odložený štartÁno
LCD DisplejÁno
Detská poistkaÁno
RefreshÁno
Zvukový signálÁno
Osvetlenie bubnaÁno

Programy

NázovMaximálna náplňNastaviteľná úroveň sušenia
Air Wash1 kgÁno
Suché na žehlenie4 kgNie
Jemná bielizeň2 kgNie
Vlna2 kgNie
Uteráky6 kgÁno
Lôžkoviny2 kgNie
Outdoor2 kgNie
Studený vzduchNie
Teplý vzduchNie
Časový programNie
Rýchle sušenie1 kgNie
Syntetika4 kgÁno
Zmiešané9 kgÁno
Bavlna9 kgÁno
 • Airwash – Oblečenie s veľkým množstvom ozdôb (napríklad korálky, flitre, čipkami, gombíky atď.) Sa môže poškodiť alebo môže dôjsť k deformácii. Tento cyklus nepoužívajte u tkanín, ktoré môžu byť ľahko poškodené teplom (napríklad vlna, hodváb, koža, kožušina, zamat, tričká s potlačou atď.)
 • Studený vzduch – Všetky typy tkanín. Pre osvieženie alebo prevzdušnenie bielizne, ktoré nebolo dlho nosené.
 • Teplý vzduch – Malé kusy bielizne a vlhké oblečenie, každodenne nosené oblečenie vhodné pre sušenie teplým vzduchom.

Funkcie

 • Odložený koniec – nastavíte čas, v ktorom má sušička dokončiť svoj program. Nastavovať ho môžete po celých hodinách a maximálne o 24 hodín.
 • Detská poistka – Ak chcete ju aktivovať alebo deaktivovať, súčasne na 3 sekundy stlačte a pridržte tlačidlá Ochrana proti pokrčeniu a Úroveň sušenia.
 • Smart Check – Umožňuje diagnostikovať problémy sušičky za pomoci aplikácie na telefóne. Bohužiaľ podporuje iba Samsung radu Galaxy a Apple Iphone. Ak by ste ju chceli vyskúšať, stiahnite si aplikáciu „Samsung Smart Washer / Dryer“.
 • Ochrana proti pokrčeniu – Pridá približne 2 hodiny prerušovaného odstreďovania na konci vybraného cyklu na obmedzenie pokrčenia. Na displeji sa zobrazí veľký kruh a bubon sa začne prerušovane otáčať.
 • Úroveň sušenie – Stlačením vyberte úroveň usušení vo vybraných programoch. Usušení je možné nastaviť v troch úrovniach (1 až 3). Úroveň 1 slúži k čiastočnému usušenie položiek, ktoré potom rozprestreté alebo zavesené uschnú. Úroveň 3 je najvyššia, používa sa pri väčších alebo objemnejších dávkach bielizne.

Ako suší

Osobitnú pozornosť si zaslúži rýchly program. Ten by mal počas 35 minút usušiť malú várku oblečenia tak, aby ste si ich mohli vziať rovno na seba. Ideálna pomoc vo chvíli, keď vám cez noc dopriala práčka a vy potrebujete rýchlo usušiť pár kúskov bielizne do práce. Skutočne dokáže za tak krátku dobu usušiť všetko? Záleží na type oblečenie a na tom, ako dobrú máte práčku, respektíve ako dobre žmýka. Na to že by ste za pol hodiny mali suchú silnú jesenné mikinu môžete zabudnúť. Ľahšie veci ako treba triko alebo košeľu už zvládnuť dokáže. Stále ale platí predpoklad, že máte práčku s triedou odstreďovania A.

Ponuka programov je široká, za zmienku stoja dva refresh programy. Jeden je so studeným vzduchom a druhý s teplým (môžete u neho nastaviť intenzitu) a treba pomerne dosť prepotené tričko dokáže zbaviť zápachu. Taktiež sa hodí na páperové oblečenie alebo napríklad plyšové hračky. Ak dáte do refresh klasickej bielizeň, tá ho samsung odporúča trochu namočiť, len si dajte pozor, keby ste k sebe dali viac kusov, tak aby sa nezafarbila. Typicky tento program využijete pre rýchle osvieženie jedného kusu oblečenia, ktoré si chcete po celom dni mať voňavé aj večer. Pre refresh s teplým vzduchom určite nepoužívajte perové oblečenie, guma ani citlivé umelé materiály. Naopak výborne poslúži na osvieženie a prehriatie veľkých prešívaných diek. K dispozícii je aj špeciálny program pre outdoorové športové oblečenie alebo prikrývky.

Silnejší kusy oblečenia typu prehozov, prešívaných diek, pokrývok alebo látkových plienok využívajte nastavenie teploty „Vysoká“. Keď sušíte vankúše, tak pomôže pridať niekoľko suchých uteráka, ktoré pomôžu ku kvalitnejšiemu a rýchlejšiemu usušení a taky našuchorenie vankúšov. Keď sa s ňou naučíte pracovať a budete využívať podľa typu bielizne aj funkciu úroveň sušenia, tak vysuší naozaj všetko. A to aj napriek svojej triedu sušenie B. Len pri tom nebude úplne najrýchlejší a tiež s trochu vyššou spotrebou.

Skúsenosti

 • Bubon má osvetlenie. Zapína sa tlačidlom a po piatich minútach sa samo vypne.
 • Po desiatich minútach nečinnosti sa sama vypne.
 • Najlepšie výsledky dosiahnete, ak bielizeň pred vložením do sušičky rozmotáte.
 • Ak chcete zvýšiť efektivitu sušenie jedného alebo dvoch kusov bielizne, pridajte do dávky bielizne suchý uterák.
Zistiť cenu

Nevybrali ste si? Pozrite sa na ďalší sušičky.

8 Total Score
SAMSUNG DV90M6200CW

Výborný, technikou nabitý prístroj, ktorý nemá zásadný slabé miesto. Na druhej strane je nutné uznať, že sú aj o niečo lacnejšie sušičky, ktoré sušia ešte lepšie, rýchlejšie alebo efektívnejšie. Či vás netrápia jej mierne vyššia cena, tak môže byť vďaka svojmu vzhľadu štýlovým domácim doplnkom.

Sušenie
9
Spotreba
9
Rýchlosť
8
Hlučnosť
5
Výbava
10
KLADY
 • Ponuka programov
 • Kvalita spracovania
ZÁPORY
 • Cena
 • Sušenie by mohlo byť ešte o trošku lepšie a rýchlejšie
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo