Recenzia Whirlpool FFB 8448 BV

Hľadáte práčku pre štvorčlennú rodinu? Objem 8 kg vám bude určite stačiť a iste zajasáte nad funkciou parného prania. Whirlpool FFB 8448 BV SK ponúkne najžiadanejšie programovú výbavu a k tomu ovládací panel v slovenčine. Chcete vedieť viac? Prečítajte si našu recenziu.

Parametre

Energetická triedaC
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania52 dB
Hlučnosť žmýkanie78 dB
Spotreba energie za 100 cyklov63 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4800 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopnie
Výška84,5 cm
Šírka59,5 cm
Hĺbka63 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu220 min.

Predstavenie

Spredu plnená práčka Whirlpool FFB 8448 BV SK ponúkne 12 programov, pričom nechýba program pre pranie športové bielizne alebo prikrývok. Potešujúce je rozhodne možnosť parného prania, kedy neušpiněnú bielizeň za pár minút osviežite vďaka pare. Vyhnete sa tak zbytočnému prania, ktoré znižuje životnosť vášho oblečenia.

Okolo otočného voliča sa nachádza popis programov v slovenskom jazyku a na digitálnom displeji môžete sledovať priebeh prania, vrátane informácií o zostávajúcom času. Tradičný vzhľad ozvláštňujú veľké presklené dvierka s čiernym lemovaním.

Programy

Aké programy práčka ponúkne?

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Mix4,50-401 400
Biele prádlo80-901 400
Bavlna80-601 400
Eco Bavlna840-601 400
Šport40-40600
Prikrývky3,50-301 000
Osvieženie parou2//
Rýchly 30´4,50-30800
20 °C80-201 400
Vlna20-40800
Jemné prádlo10-30/
Syntetika4,50-601 200

Doplnkové funkcie

Prácu s bielizňou a praním všeobecne si môžete uľahčiť vďaka niekoľkým špeciálnym funkciám, ktoré Whirlpool FFB 8448 BV SK ponúka.

 • Clean + – v závislosti od miery zašpinenia si môžete nastaviť 3 rôzne intenzity prania: intenzívne, denné, rýchle.
 • Intenzívne plákanie – v rámci štandardného cyklu plákanie môžete pridať ešte 1-3 plákanie navyše, vďaka ktorým z bielizne dostanete všetok zvyškový prací prostriedok.
 • Odložený štart – práčka umožňuje nastavenie odloženého štartu prania.
 • Fresh Care + – oceníte v prípade, keď nemôžete bielizeň po vypraní ihneď vytiahnuť. Vďaka tejto funkcii bude bubon vykonávať otáčavé pohyby, vďaka ktorým zamedzí vzniku nežiaduceho pachu. Funkcia môže byť aktívny až 6 hodín po dokončení prania.
 • Teplota – prednastavenú teplotu si môžete upraviť podľa svojich potrieb.
 • Zámok tlačidiel – uzamkne ovládací panel okrem tlačidla zap / vyp.

Ako perie

Whirlpool FFB 8448 BV SK je práčka štandardných rozmerov, ktorá pojme 8 kg bielizne. To je kapacita, ktorá bežne vystačí zhruba 4členné rodine. Za pomerne dosť prijateľnú obstarávaciu cenu obdržíte pomocníka, ktorý ponúka uspokojujúci programovú ponuku vrátane parného prania. Je fakt, že v ponuke nenájdete program pre detské oblečenie alebo alergikov, čo je škoda. Na druhú stranu si môžete ako doplnkovú funkciu nastaviť plákanie navyše, vďaka ktorému sa z bielizne dostane všetok prací prostriedok, na ktorý môžu byť niektorí jedinci citliví či alergickí.

Za veľkú prednosť elektrospotrebiče považujeme parný program na osvieženie bielizne. Ak máte na stoličke prehodenú blúzku, ktorú nie je potrebné prať, ale zároveň je napáchnutá pachy, necháte ju len niekoľko minút osviežiť parou a môžete v nej znovu vyraziť medzi ľudí. Ostatne parný program dodá sviežosť aj prádlu, ktoré dlho ležalo v šatníku a potrebuje prevetrať alebo vyžehliť, bez toho aby ste sa pri žehlení nadreli. Jednu náplň by mali tvoriť zhruba 3 ks odevov.

Paru práčka využíva aj pri zvolení funkcie FreshCare +, kedy sa účinky prania zvyšujú vďaka tvorbe pary. Po dokončení prania sa potom bubon môže zľahka otáčať až po dobu 6 hodín, čo vám zaručí, že bielizeň z práčky nevytiahnete zatuchnutú a zbytočne pokrčenú.

Elektrospotrebič si pochvalu zaslúži aj za možnosť krátkeho programu, vďaka ktorému budete mať mierne znečistenú bielizeň vypranú už za 30 minút. Plusové body pričítame aj za program prikrývky, vďaka ktorému môžete v práčke vyprať i bundy. Celkovo programovú výbavu hodnotíme kladne. Zdá sa nám, že obsahuje všetky základné programy, ktoré sa najčastejšie používajú. Ak teda nepotrebujete špeciálny program pre pranie čierneho oblečenia, džínsoviny alebo oblečenie pre alergikov či deti, určite vám práčka dobre poslúži.

Čo sa týka hodnôt spotreby vody a elektriny, patrí práčka medzi priemer. Nijako výrazne s ňou neušetríte, ale ani zbytočne neminiete. Podľa nového štítkovanie spadá práčka do energetickej triedy C, čo zodpovedá spotrebičom s hodnotou A +++ podľa starého energetického štítku. Práčka disponuje technológiou 6. zmyslu, takže si na základe množstva a materiálu bielizne dokáže sama navoliť najvhodnejšie spotrebu vody, energie a času. Hlučnosť odstreďovania je ohodnotené písmenom C, čo podľa produktového listu zodpovedá hlučnosti o hodnote 78 dB, a to už je skutočne dosť. Najtichší modely dosahujú hlučnosti okolo 70 dB.

Účinnosť odstreďovania spadá do kategórie B, čo nie je zlé, ale ani najlepšie. Avšak maximálny počet otáčok 1 400 za minútu tento nedostatok vykompenzuje. Na Whirlpool FFB 8448 BV je možné pomocou vhodného medzikusu postaviť sušičku. Mnohých užívateľov určite poteší popis programov okolo otočného voliča a elegantný dotykový displej.

A čo na práčke zamrzí? Okrem pomerne vysoké hlučnosti pri odstreďovaní (hlučnosť pri praní je 52 dB) je to absencia ochrany proti pretečeniu – aquastop.

Ak hľadáte úspornejšie práčku, nahliadnite do nášho obsiahleho testu, kde určite nájdete tú pravú.

Zistiť cenu
7.5 Total Score
Whirlpool FFB 8448 BV

Whirlpool FFB 8448 BV poteší stredne náročných zákazníkov, ktorí chcú parné pranie, ale zároveň nechcú do práčky investovať veľkú finančnú sumu. Z hľadiska úspornosti prevádzky spadá spotrebič do uspokojivej strednej kategórie. Nie je prehnaným žrútom, ale ani výrazne nízkonákladovým výrobkom. Je škoda, že mu chýba aquastop. Iste oceníte možnosť osvieženie bielizne parou alebo programy pre športové oblečenie alebo prikrývky.

Pranie
9
Žmýkanie
8
Programy
6.5
Hlučnosť
6
Výbava
6
Spotreba
8
KLADY
 • obstarávacia cena
 • osvieženie parou
 • popis na ovládacom paneli
 • dotykový displej
ZÁPORY
 • vysoká hlučnosť pri odstreďovaní
 • chýbajúca ochrana proti vytečeniu
 • chýba program pre alergikov alebo detské oblečenie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo