Ako vybrať hoverboard

Hoverboard je rovnako ako snowboard alebo skateboard „prkénko“, na ktorom sa jazdí. Všeobecne môžeme povedať, že sa považuje za nástupcu Segway, ale s určitým „prototypom“ ste sa mohli stretnúť už v kultovom filme Návrat do budúcnosti II. V Návrate do budúcnosti sa hoverboard skutočne vznášal (hover = vznášať sa), čo tých z reálneho sveta bohužiaľ nevie, ale všetkým priaznivcom gadgetov určite prinesie veľa zábavy. Chcete si ho zaobstarať taky? Poradíme vám, aký hoverboard vybrať!

Recenzie hoverboardov 2023

NázovCelkom
1.Hoverboard Offroad čiernaZistiť cenu
79%
2.Future board G21 PRO WhiteZistiť cenu
75%
3.GOCLEVER City Board S6 LGZistiť cenu
68%
4.Hoverboard Standard čiernaZistiť cenu
68%
5.Windrunner Mini B2 modráZistiť cenu
66%

Parametre

NázovMaximálna rýchlosť (km/h)Dojazd (km)Typ batérieVýkon (W)Maximálny sklon (°)
1.Hoverboard Offroad čierna1520Shi hani, lítiová, 36 V35015
2.Future board G21 PRO White1620Samsung, Li-Ion, 36 V35025
3.GOCLEVER City Board S6 LG1520Li-Ion, 36 V35030
4.Hoverboard Standard čierna1512Samsung, lítiová, 36 V35015
5.Windrunner Mini B2 modrá620Samsung, lítiová, 36 V15010

NázovNosnosť (kg)Hmotnosť výrobku (kg)Veľkosť kolies (“)OsvetlenieBluetoothTaška na hoverboard
1.Hoverboard Offroad čierna1001410ánonienie
2.Future board G21 PRO White120128ánoánonie
3.GOCLEVER City Board S6 LG10010,256,5ánoánoáno
4.Hoverboard Standard čierna100126ánonieáno
5.Windrunner Mini B2 modrá604,54,5nienienie

Do nášho testovania sme zahrnuli ako detský, tak offroadový i štandardný hoverboard. Všeobecne môžeme povedať, že ovládanie všetkých gyroboardů je rovnaké, preto sme sa zamerali na výbavu a možnosti, ktoré výrobky ponúka. V každej recenzii sa zmieňujeme o batériu, ktorá je pre výrobok veľmi dôležitá. Dôležitosť hrá i veľkosť kolies, pretože práve od tej sa odvíja to, ako náročný terén dokáže vozítko zdolať.

GOCLEVER City Board S6 LG

Maximálna rýchlosť15 km/h
Dojazd20 km
Typ batérieLi-Ion, 36 V
Výkon350 W
Maximálny sklon30 °
Nosnosť100 kg
Hmotnosť výrobku10,25 kg
Veľkosť kolies6,5 “
Osvetlenieáno
Bluetootháno
Taška na hoverboardáno

Táto dvojkolka sa radí medzi lacnejšie produkty, takže by ste od nej možno neočakávali nič extra, ale nenechajte sa mýliť. V základnej výbave totiž nájdete aj zabudovateľný reprák s možnosťou pripojenia cez Bluetooth. Jednoducho ho teda spárujete so svojím telefónom a môžete si vychutnať jazdu za zvuku vašej obľúbenej music.

Kvôli malým kolesám je vhodná len na jazdenie po cyklotrasách alebo iných miestach, kde je dokonale rovný povrch. Rozhodne nepočítajte s tým, že by zvládla prejsť aj veľmi nízky profil obrubníka. Nezvládne to a zostane stáť, takže si človek musí dať naozaj veľký pozor, aby neletel dopredu.

Veľkou výhodou hoverboarda je vysoká výdrž batérie a jeho hmotnosť len 10,25 kg. Zaraďujeme ho preto medzi ľahší gyroboardy, ktoré sa pri prenášaní toľko neprenesú. Môžete ho teda pohodlne prenášať v taške, ktorá je z ľahkého a pritom odolného materiálu a dobre sa vojde do vrecka. V cene gyroboardu je aj diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môžete hoverboard uzamknúť alebo odomknúť.

Nízka obstarávacia cena s takými vychytávkami sa vám môže zdať atraktívne, ale po niekoľkých jazdách zistíte, že povrch GOCLEVER City Board S6 LG nie je príliš kvalitný a ľahko sa poškriabe. Preto bude lepšie zainvestovať do ochranných obalov alebo kvalitnejšieho materiálu.

Na hornej doske nájdete indikátor batérie a z prednej strany sú dva modré svetlomety. Nabíjanie trvá zhruba 4 hodiny a na jedno nabitie dokáže doska prejsť približne 20 km. Výrobca uvádza, že maximálna rýchlosť je 15 km / h v skutočnosti je však toto číslo nižšie, takže počítajte skôr so 12 km / h. Z hľadiska bezpečnosti má hoverboard protišmykovú úpravu v tej oblasti, na ktorú dávate podrážky. Na nízky stav batérie vás upozorní signál.

Tento hoverboard by sme odporúčali skôr pre zábavu. Kvôli malým kolesám a potrebe dokonale rovného terénu sa príliš nehodí na cestovanie na dlhšie vzdialenosti. Naviac mu robí problém sebemenší nerovnosť.

 • dobrá výdrž batérie
 • nízka hmotnosť
 • diaľkové ovládanie
 • bluetooth
 • svetlomety
 • nevhodný na nerovný terén
 • nekvalitné hornej úprava povrchu
Zistiť cenu

Future board G21 PRO

Maximálna rýchlosť16 km/h
Dojazd20 km
Typ batérieSamsung, Li-Ion, 36 V
Výkon350 W
Maximálny sklon25 °
Nosnosť120 kg
Hmotnosť výrobku12 kg
Veľkosť kolies8 “
Osvetlenieáno
Bluetootháno
Taška na hoverboardnie

Tento hoverboard je vhodný ako pre začiatočníkov, tak pre pokročilých vyznávačov netradičného cestovania. Ako jeden z mála ponúka dva režimy jazdy. Pomalší pre začiatočníkov a športový pre pokročilých. Rozdiel je v tom, že maximálna rýchlosť u začiatočníkov je obmedzená na 10 km / h a u športového programu na 16 km / h. Režim sa mení hlavným vypínačom tak, že ho stlačíte 2x za sebou rýchlo.

Cenovo spadá Future board G21 PRO White do strednej cenovej kategórie, ktorá ponúka veľký výber dizajnov a vychytávky navyše. Tento hoverboard teda môžete zaobstarať nielen v bielej, ale tiež v čiernej a červenej alebo v kombinácii týchto farieb. Gyroboard je vybavený reproduktorom a možnosťou pripojenia cez Bluetooth, takže s ním pohodlne spárujete svoj telefón a budete môcť počúvať hudbu, akú budete chcieť. Indikátor stavu batérie nájdete v prostrednej časti.

Hoverboard má aj funkciu ochrany, ktorá vás v prípade nebezpečenstva alebo chyby upozorní. Ozve sa hlasový signál. Budete teda upozornení na dochádzajúcu „šťavu“ v batérii alebo na príliš rýchlu jazdu. Velmi nás potešilo, že je vnútri značková batéria Samsung, čo je pomerne dobrá záruka kvality, typ Li-Ion odkazuje k dlhej životnosti batérie.

Trochu nás zamrzelo, že obstarávacia cena, ktorá nie je nijako nízka, nezahŕňa cestovnú tašku, ktorá väčšinou v tejto cenovej kategórii býva dodávaná spoločne s príslušenstvom. Veľkou výhodou tejto dvojkolky sú väčšie 8 „kolesá, vďaka ktorým ľahko zdoláte aj nerovný terén, avšak rozhodne neodporúčame jazdiť po výrazne nespevnenom teréne. Nerovným terénom myslíme drobné kamienky na ceste. Výrobca uvádza, že deti, ktoré budú na hoverboard jazdiť by mali vážiť najmenej 35 kg.

 • systém ochrany
 • svetlomety
 • bluetooth
 • diaľkové ovládanie
 • lepšiu zdolávanie terénu
 • značková batéria
 • dva režimy jazdy
 • absencia tašky na prenášanie
Zistiť cenu

Hoverboard Offroad čierna

Maximálna rýchlosť15 km/h
Dojazd20 km
Typ batérieShi hani, lítiová, 36 V
Výkon350 W
Maximálny sklon15 °
Nosnosť100 kg
Hmotnosť výrobku14 kg
Veľkosť kolies10 “
Osvetlenieáno
Bluetoothnie
Taška na hoverboardnie

Najväčší rozdiel oproti štandardným dvojkolkám je viditeľný hneď na prvý pohľad. Celkovo je hoverboard oveľa väčšie a masívnejšie. Svoj podiel na tom nesú veľké 10 „kolesá, ktoré sú nafukovacie a pred použitím je nutné ich dofúknuť. Hustenia sa odporúča na 1,1 bar.

Vďaka veľkým kolieskam môžete vyraziť aj na nie úplne rovný terén. Počas jazdy zvládnete prekonať praskliny a výmole na ceste, poradíte si aj na lesnej ceste. Nepočítajte však s extrémami. Cesta by mala byť viac menej rovná a rozhodne spevnená. Aby ste si jazdu dokázali predstaviť, uvádzame príklad, kedy sme išli na ceste z dlažobných kociek, ktorú dvojkolky zvládla, ale len pri naozaj veľmi nízkej rýchlosti. Maximálna rýchlosť 15 km / h by sme tu rozhodne neodporúčali. S Hoverboard Offroad rozhodne neprekonáte prejazd cez pätníky.

Čo sa týka maximálnych údajov, ktoré uvádza výrobca, tak tých sme nikdy nedosiahli. Išli sme maximálnou rýchlosťou 10-12 km / h a kapacita batérie tiež nevydrží 20 km, ale skôr o niečo menej. Ak presiahnete maximálnu povolenú rýchlosť, ozve sa pomerne hlasný zvukový signál, takže neodporúčame povolenú rýchlosť prekračovať najmä kvôli bezpečnosti.

Kapacitu batérie môžete sledovať na indikátore, ktorý sa nachádza na hornej strane hoverboarda. Ak je kapacita dostačujúca, indikátor svieti na zeleno, v prípade, že kapacita klesne pod bezpečnú hranicu, rozsvieti sa červeno. V tomto okamihu je nutné z dosky zliezť a nechať ho nabiť. To sa nám zdá trochu nepraktické. Ocenili by sme ešte jeden farebný medzistupeň, ktorý by signalizoval, že sa blížite ku kritickej hranici, ale ešte môžete dôjsť domov. Radi by sme tiež upozornili na to, že batérie v tomto vozidle nepochádza od výrobcov ako LG alebo Samsung, jej označenie je Shi hani a o žiadnu konkrétnu značku nejde. Ako už sme napísali v našom radcovi, batéria je veľmi dôležitá, a preto je lepšie si vyberať skôr preverené značky ako tie neznáme.

Celkovo väčšie rozmery majú tiež vplyv na celkovú hmotnosť, ktorá je 14 kg, a to je celkom dosť. V ruke sa vám teda gyroboard rozhodne prednesie. Preto je lepšie si dokúpiť na prenášanie tašku.

Pozor si dávajte pri jazde z kopca, kde hoverboard síce brzdí motory, ale v prípade, že z nej spadnete, nedokáže sama zastaviť, rozkutálí sa a dôjde k odreniu blatníkov. Posledný bod, ktorý by sme spomenuli, je ten, aby ste si na ceste dávali pozor na psie bobky. Medzera medzi blatníkom a kolesom je pomerne malá a čistenie je o to zložitejšie.

 • vhodná do terénu
 • odolná
 • indikátor batérie
 • veľké nafukovacie kolesá
 • ľahko sa poškriabu blatníky
 • neprekoná obrubníky
 • je ťažká
 • neznáma značka batérie
Zistiť cenu

Electroboard Windrunner Mini B2

Maximálna rýchlosť6 km/h
Dojazd20 km
Typ batérieSamsung, lítiová, 36 V
Výkon150 W
Maximálny sklon10 °
Nosnosť60 kg
Hmotnosť výrobku4,5 kg
Veľkosť kolies4,5 “
Osvetlenienie
Bluetoothnie
Taška na hoverboardnie

Detský hoverboard Windrunner Mini B2 modrý je určený deťom do maximálnej váhy 60 kg. Minimálna váha potom činí 10 kg. Pretože sa jedná o výrobok pre deti, sú jeho rozmery malé. Dĺžka je 16 cm, šírka 50 cm a výška 15 cm. Čo sa týka váhy výrobku, tá je len 4,5 kg, čo nie je veľa. Kolesá sú maličká, ich veľkosť je len 4,5 „a navyše sú bantamové. Výhodou síce je, že ich nemusíte fúkať, ale zase nemajú takú vôľu na nerovnom teréne. Preto s týmto gyroboardem nechajte dieťa jazdiť len po naozaj rovných cestách. Doska nezvláda jazdiť cez kamienky.

Maximálna rýchlosť sa pohybuje medzi 4-5 km / h, výkon je slabšia ako u štandardných gyroboardů, pretože tento je určený pre deti. Na každom kolese je teda motor s výkonom iba 150 W, nemožno teda spoliehať ani na to, že by dvojkolka bola schopná vyjsť aj menšie kopec. Zvláda iba vyvýšeniny do 10 °.

Čo vás rozhodne poteší je kvalitná batérie značky Samsung, ktorá by mala vydržať na jedno nabitie až na 20 km. V reáli to bude samozrejme o niečo menej, ale aj tak sa jedná o pomerne slušný výkon. Nabíjanie trvá 2-3 hodiny, čo je priemer.

Detský hoverboard vás vždy zvukovým signálom upozorní na to, že je vozidlo vyrovnané, akonáhle naň dieťa nastúpi, takže je možné začať jazdu. Aby bolo dobre rozoznateľné, kde je predná a kde zadná časť, orientujte sa podľa medvedíkov (líšok), ktorým by mala hlavička smerovať smerom k dieťaťu, nie naopak.

Trochu nás sklamalo, že hoverboard nemá svetla. Tá sú užitočná predovšetkým vtedy, keď je šero. Je to pre nás celkom nemilé prekvapenie, pretože bezpečnostné prvky sú najmä u detských výrobkov pomerne dôležité. Preto nezabudnite, aby vaše dieťa na sebe počas jazdy malo reflexné prvky, a určite sa budú hodiť chrániče a helma.

 • výkonná a značková batérie
 • bezpečná maximálna rýchlosť
 • nízka váha
 • menej odolná kolesá
 • chýba svetla
 • nevhodná na nerovný terén
Zistiť cenu

Hoverboard Standard čierna

Maximálna rýchlosť15 km/h
Dojazd12 km
Typ batérieSamsung, lítiová, 36 V
Výkon350 W
Maximálny sklon15 °
Nosnosť100 kg
Hmotnosť výrobku12 kg
Veľkosť kolies6 “
Osvetlenieáno
Bluetoothnie
Taška na hoverboardáno

Hoverboard Standard čierny je dobrou voľbou pre všetkých začiatočníkov. Je veľmi citlivý na ovládanie, ale ovládať sa ju naučíte ľahko. Má len 6 „kolieska, takže rozhodne neodporúčame jazdu v nerovnom teréne, nehodia sa ani pre jazdu na dlažobných kockách. Ideálne je, ak sa rozhodnete na ňom jazdiť po cyklotrasách alebo v halách a na iných dokonale rovných podlahách. Jeho profil je nízky, takže je naozaj potrebné si dávať pozor, aby ste nenarazili na hrboľ.

Rozhodne je pre túto dvojkolku veľkým prínosom, že všetky diely sú veľmi kvalitné a značkové. Batériu dodáva Samsung, motory sú od Changhong, čo už dnes tiež nie je úplne neznáma značka. Maximálny dojazd výrobca uvádza 7-12 km a rýchlosť 15 km / h. Maximálna rýchlosť by sme neprekračovali, lebo potom sa gyroboard horšie ovláda. Nabíjanie batérie trvá približne 2 hodiny, čo je štandardná doba.

Ak dôjde k prekročeniu rýchlosti, poklesu kapacity batérie a ďalším situáciám, ktoré by ohrozovali vašu jazdu, hoverboard vydá svetelný alebo zvukový signál. Pri príliš nízkej batérii sa môže sám vypnúť, čo nemusíte čakať a dokončenie jazdy nemusí byť úplne pekné. Preto je dobré si situáciu s automatickým vypnutím vyskúšať, nech ste pripravení v prípade núdze.

Blatníky hoverboard na sebe majú čierny pogumovaný pásik, čo je veľmi praktické. Práve blatníky sú totiž pomerne dosť namáhanou časťou, ktorá sa ľahko odrie, a práve tieto ochranné pásky tomu dokážu zabrániť. Ostatne, hodili by sa aj na zadnú časť, kde je zdierka pre nabíjačku a tlačidlo Power. Táto časť sa totiž odiera veľmi ľahko a rýchlo.

Prednú stranu spoznáte podľa modrých svetiel, ktoré sa rozsvieti, a následne blikajú podľa toho, na ktorú stranu zatáčate. Indikátor stavu batérie je na hornej strane. Nášlapné časti sú protišmykové.

 • čierny ochranný pásik proti odreniu
 • ľahké ovládanie
 • rýchle nabíjanie batérie
 • kvalitné komponenty
 • nie je vhodná do terénu
 • zadná strana sa ľahko odrie
Zistiť cenu

Čo je to hoverboard čiže dvojkolka

Slovenský jazyk je veľmi farbistý a bohatý, takže k množstvu anglických výrazov dokáže nájsť ekvivalenty. Je tomu tak i so slovom hoverboard (číta sa hůvrbord), ktoré sme nahradili výrazom dvojkolka a dnes už všetci vedia o čo ide. Okrem dvojkolky  sa tiež používa výraz gyroboard. Dvojkolka je tu s nami už od roku 2015, ale k masívnemu rozšíreniu došlo zhruba až o dva roky neskôr, kedy ju preslávili mediálne hviezdy ako Justin Bieber, Nick Jonas a ďalšie.

Gyroboard sa skladá z týchto častí:

 • gyroskop – pomáha vám s vyrovnaním stroja a zhromažďuje informácie o náklonu dosky,
 • motor – pomáha udržať balans „prkénko“ a umožňuje vám sa rozbehnúť,
 • mikroprocesory – starajú sa o výkon kolies a sledujú smer, ktorým sa pohybujete,
 • batérie – sú pohonnou jednotkou dvojkolky.

Vďaka spolupráci všetkých týchto prvkov môžete jazdiť vzpriamene a ovládať smer a rýchlosť jazdy. Jazdec stojí na doske medzi kolesami a pomocou zaťaženie nôh dvojkolky ovláda.

Prednosťou gyroboardu je, že na ňom jazdíte vzpriamene a od Segway sa líšia v tom, že nemá žiadny oporný mechanizmus na ruky.

Výhody a nevýhody hoverboardov

 • kompaktné rozmery
 • priemerná rýchlosť 15 km / h
 • výber z modelov na cesty i do terénu
 • maximálny dojazd môže byť až 20 km
 • vyššia hmotnosť
 • nepraktické pre prenášanie
 • minimálna hmotnosť jazdca je 25 kg

Typy hoverboardov

Na trhu existujú 3 typy hoverboardov, takže sa najskôr zamyslite nad tým, kde budete jazdiť, a potom sa rozhodnite pre typ.

1. Štandardný hoverboard

Pre tento typ sa rozhodnite v momente, keď viete, že s ním budete jazdiť len po dokonale rovnom teréne. Má nízky profil a je teda ideálny na cyklotrasy, do miest, do hál alebo kancelárií. Cestné gyroboardy sú menšie a majú menšie kolesá, v predajni je hľadajte pod označením hoverboard 6,5 „, čo sú kolesá zhruba o priemere 17 cm. Kvôli menším kolesám horšie zvládajú nerovný terén a z rovnováhy ich môže vyviesť aj menšie kamienok. Maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 10 km / h a dojazd je v rozmedzí 10-12 km na jedno nabitie. Vďaka menším rozmerom dvojkolky váži „len“ 12 kg, takže sa lepšie prenáša.

 • veľkosť kolies 6,5 „
 • horšie zvládajú nerovný terén
 • ideálny na rovný povrch
 • maximálna rýchlosť 10 km
 • dojazd na jedno nabitie 10-12 km
 • váži 12 kg

2. Offroad hoverboard

Ako už názov napovedá, tento model dobre zdolá aj nerovný terén. Svoju zásluhu na tom má vyššiu profil a väčšie kolesá, takže v predajni hľadajte hoverboard 10 „. V prevodu na centimetre má tento terénny hoverboard priemer kolies v rozmedzí 21-26 cm. Vďaka klasickým pneumatikám s dušou offroadový model z rovnováhy nevyvedie ani menšie kamienok.

Celkovo je prevedenie robustnejšie, takže počítajte aj s väčšou hmotnosťou, ktorá dosahuje 25 kg. Maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 15 km / h a na jedno nabitie vydrží ísť 20-22 km.

 • vhodné do ťažšieho terénu
 • má väčšie kolesá a vyšší profil
 • váži okolo 25 kg
 • dosahuje maximálnu rýchlosť 15 km / H
 • na jedno nabitie dokáže ísť 20-22 km

3. Hoverboard premium

Tieto dvojkolky v sebe spájajú výhody oboch dvoch vyššie spomínaných typov. Ocenia je predovšetkým skúsení a nároční jazdci. Za ich najväčšiu prednosť sa považuje zvýšený výkon, ktorý sa odrazí vo vyššej rýchlosti a dojazdovej vzdialenosti. Ich spracovanie je veľmi precízne a majú lepšiu stabilitu. Ich maximálny dojazd sa pohybuje okolo 20 km a rýchlosť okolo 20 km / h.

 • kombinujú výhody offroad a štandardných hoverboard
 • majú lepšiu stabilitu a celkové spracovanie
 • maximálny dojazd na jedno nabitie je 20 km
 • môžu dosiahnuť rýchlosť až 20 km / h

Konštrukčné riešenie

Z hľadiska konštrukcie sú na tom všetky hoverboard dosť podobne. Majú dve kolesá a priestor pre nohy, ktorý je vybavený gyro systémom. Ten sa stará o stabilitu vodiča.

Pre začiatočníkov, ale aj náročných jazdcov je možné tiež zvoliť dvojkolky s prostrednej tyčou, ktorú niektorí radcovia označujú ako sedadlo na hoverboard, ale o sedátko nejde. Ploché zakončenie tyčky končí zhruba tam, kde má jazdec kolená. Vďaka ergonomickému tvarovaniu kolená dobre zapadnú do jamky, takže touto tyčou môžete ovládať smer jazdy, teda či chcete zatočiť doľava alebo doprava (princíp ovládacej tyče je podobný ako na kolotočoch labutí, kde si tyčí ovládate, či „poletíte“ nahor alebo nadol).

V e-shopoch, ale aj v kamenných predajniach môžete naraziť na hoverboard so sedadlom. V tomto prípade sa ale nejedná o nami popisovaný výrobok, ale o konštrukciu, ktorá má 3 kolá, riadidlá a sedadlo. Jazdec sedí tesne pri zemi podobne ako na motokárach.

Celý výrobný materiál by mal byť veľmi kvalitný. Bude sa od neho totiž odvíjať odolnosť proti poškriabaniu a tiež nosnosť dvojkolky, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 60 kg do 120 kg. Hoverboard pre deti má nosnosť okolo spomínaných 60 kg. Určité obmedzenia, na ktoré výrobcovia upozorňujú je to, že by osoba, ktorá bude na gyroboardu jazdiť mala vážiť viac ako 25 kg, pretože aj od váhy sa odvíja pohodlné ovládanie vozítka. Dvojkolka je vhodná pre deti od 12 rokov.

Ovládanie

Na ovládanie vám postačí len chodidlá. Keď na hoverboard nastúpite, nie je potrebné, aby ste na ňom kŕčovito držali rovnováhu, o to sa postará gyroskop. Nesmiete zabudnúť, že nášľapy na doske sú veľmi citlivé, takže si u prvého nastupovanie dajte dobrý pozor, nech vám hoverboard nikam neujde.

Ovládanie sa teda vykonáva za pomoci chodidiel, miernym náklonom zrýchlite, záklonom zase spomalíte. Smer zmeníte prenesením váhy. Ovládanie gyroboardu je veľmi jednoduché a základ sa naučíte už za 5 minút. Istí v kramfelích sa na ňom budete cítiť po 1 dni intenzívnej jazdy. Je to skrátka o tom, to dostať do nôh.

Nabíjanie

Nabíjačka na hoverboard vyzerá podobne ako tá k notebooku. Pri kúpe si overte, či má ochranu proti prebíjaniu. To znamená, že sa nabíjanie po úplnom nabití preruší a nedochádza k prebíjaniu batérie, čo by viedlo ku skracovaniu jej životnosti.

Doba nabíjania sa môže líšiť. Štandardne sa pohybuje okolo 2-3 hodín, ale pri niektorých modeloch to môže trvať aj 24 hodín. Čím väčšia kapacita batérie v hoverboard bude, tým lepšie pre vás. Kvalitný hoverboard spoznáte okrem iného tak, že má kvalitné batériu ideálne typu Li-Ion, zamerajte sa aj výrobcu batérie. Medzi tie najspoľahlivejšie patrí Samsung a LG.

Viete, že: V roku 2015 zakázalo USA prevážanie hoverboard v lietadle, pretože nebolo nič neobvyklé, že hoverboard z číny s lacnými batériami explodoval.

Na jedno nabitie by ste mali prejsť maximálnu vzdialenosť, ktorú uvádza výrobca. Vždy však počítajte s o niečo menším číslom, pretože výdrž batérie sa odvíja tiež od vašej hmotnosti a terénu, po ktorom idete. Pre náročné terény by batéria mala mať silu utiahnuť 800 W motor. Čím výkonnejší motor máte, tým ťažšie váš elektrický hoverboard bude. Štandardne by batéria mala byť schopná utiahnuť 350 W motor.

Výkon

Výkon motora je dôležitý pre rozhýbanie prkénko a tiež pre dosiahnutie zodpovedajúcej rýchlosti. Nebuďte prekvapení, ak sa nestretnete s celkovým výkonom. Štandardne sa totiž uvádza výkon u každého kolesa zvlášť. V technickej dokumentácii tak môžete naraziť na údaj 2×350 W. To znamená, že na každom kolese je výkon 350 W.

Detský hoverboard má výkon 250 W na jednom kolese. Pre bežnú jazdu dospelého postačí výkon 350 W na jednom kolese. Tie najlepšie hoverboard pre náročných majú výkon 800 W, pre osoby s vyššou hmotnosťou je možné zohnať aj výkon zodpovedajúci 1 750 W.

Maximálna rýchlosť

Maximálna rýchlosť sa odvíja od toho, ako výkonný motor máte. Vo väčšine prípadov rýchlosť presahuje 16 km / h. Väčšia rýchlosť by mohla byť nebezpečná nielen pre vás, ale aj pre chodcov na chodníku alebo inde.

Zákon a hoverboardy

Niektoré krajiny pohyb na týchto vozítkách upravujú zákonom. Vo Veľkej Británii je dokonca táto preprava na verejnosti zakázaná pod pokutou. Zajazdiť si teda môžete len na záhradách alebo inak ohraničených pozemkoch, a to so zvolením majiteľa. Ďalšie krajiny, ktoré túto prepravu legislatívne upravujú, sú tieto:

 • Nemecko
 • Wales,
 • Holandsko,
 • Mecca,
 • Škótsko,
 • Austrália,
 • Hong Kong,
 • Kanada, Toronto.

Ak teda plánujete, že si so sebou vozítko budete chcieť vziať na dovolenku, vždy si skontrolujte, čo o ňom hovoria tamojšej zákony.

Slovenská legislatíva hovorí, že hoverboard smie byť použitý na komunikáciách v SR. Nejedná se o osobné vozidlo podľa legislatívy platnej v SR motorovým ani nemotorovým vozidlom a používateľ tohto zariadenia je v zmysle zákona 2 písm. j) zákona 106/2018 Z. z. o premávke na pozemných komunikáciách a o zmenách niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, považovaný za chodca. Podľa zákona o premávke na pozemných komunikáciách ste preto pri jazde na hoverboarde považovaní za chodcov a nemali by ste preto prekročiť rýchlosť 7 km/h.

Viete, že: Či už jazdí na hoverboard ktokoľvek, mal by určite mať helmu a chrániče. Dospelí sa môžu slobodne rozhodnúť, či tieto prvky budú využívať, ale pre deti by mali byť nevyhnutnosťou.

Prekonávanie stúpania

Údaje o stúpania sú pre vás veľmi dôležité. Čím výkonnejší stroj máte, tým väčšie stúpanie zvládne. Lacnejšie gyroboardy zvládnu stúpanie len 15 °, drahšie potom aj 25 °.

Príslušenstvo a vychytávky hoverboard

Okrem praktických vecí, ako kapacita batérie, výkon motora a podobne, sa môžete zamerať na ďalšie vychytávky, ktoré výrobcovia ku dvojkolke ponúka.

Hoveboard s diaľkovým ovládačom

Diaľkový ovládač nemusí byť súčasťou vášho hoverboard, ale ak má vaša vozítko zabudovaný diaľkový prijímač, môžete si diaľkové ovládanie pokojne prikúpiť. Väčšinou obsahuje tlačidlá pre zamykanie, takže vám na gyroboardu nikto neodíde, ďalej môže mať tlačidlo alarmu a kontrolu. Ako diaľkové ovládanie môže slúžiť aj váš chytrý telefón, ktorý cez Bluetooth spárujete s doskou a stiahnete si potrebnú aplikáciu. Potom môžete kontrolovať stav batérie, najazdené kilometre a podobne.

Prepravná taška na hoverboard

Je podobná športovým taškám do posilňovne a jej veľkosť sa odvíja od veľkosti hoverobardu. Má dve uši pre ľahkú manipuláciu. Aj tak sa však dvojkolky pomerne prednesie.

Prehrávač hudby

Dosky, ktoré sú vybavené Bluetooth technológiou umožňujú prehriatiu hudby.

Osvetlenie

Môže, ale nemusí byť súčasťou vami vybranej dvojkolky. Svetlá sú praktické, pretože idete na cyklotrasách a chodníkoch dobre vidieť. Väčšinou bliká pravé alebo ľavé, podľa toho, na ktorú nohu prenášate váhu. Ak idete rovno, svetlá svietia neprerušovane.

Ochranné obaly

V najrôznejších e-shopoch si môžete na váš hoverboadr kúpiť kryt. Ocenia ho predovšetkým začiatočníci. Ide väčšinou o obal vyrobený z ohybného silikónu, ktorý pripevníte do otvorov na skrutky. Okrem toho, že si dosku nepoškriabete, môžete si vyberať medzi mnohými farebnými prevedeniami, takže zmeníte aj celkový vzhľad vášho vozítka.

Nálepky

Ak si chcete vylepšiť dizajn, môžete si kúpiť špeciálne nálepky na hoverboard, ktoré sa lepia na blatníky, horné i spodnú stranu a tiež na strany bočnej.

Hoverboard vyzerajú z oboch strán rovnako. Predné spoznáte podľa toho, že na nej sú väčšinou umiestnené svetlá. Niektoré dvojkolky môžu mať na chodidlovej ploche vyznačenú pätu a špičku.

Ceny hoverboardov

Pri výbere sa zamerajte na recenzie a testy hoverboard, určite vám pomôžu s rozhodovaním. Tieto osobné transportéry môžete kúpiť v niekoľkých cenových hladinách. Nepočítajte však s tým, že najlacnejšie hoverboard budú patriť k tým najkvalitnejším. Dôrazne odporúčame sa vyhnúť no name značkám z Číny. Dívajte sa po výrobkoch ako je Eljet, GoClever, Eswing, Segway, Nilox a ďalšie.

Hoverboardy s cenou do 200 Euro

Najlacnejšie hoverboard je možné zaobstarať okolo 150 Euro. Pripravte sa na základnú kvalitu spracovania, dojazd 15 km a rýchlosť 16 km. K niektorým modelom z tejto cenovej kategórie môžete dostať tašku zadarmo.

Hoverboardy s cenou od 200 do 300 Euro

V tejto cenovej kategórii je na výber viac farebných variantov a motívov, ktoré môžu ponúknuť aj prehrávanie hudby. Ich do jazd môže byť až 15 km a uvezú osobu s hmotnosťou 100-120 kg.

Hoverboardy s cenou nad 300 Euro

Do tejto cenovej kategórie sa už radia aj offroadovej modely, ktoré si oveľa lepšie poradí s náročnejším terénom. Ich spracovanie je oveľa kvalitnejší a výkon je 350 W. Tieto vozítka budete nabíjať 2-3 hodiny a na jedno nabitie môžete prejsť 20 km.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo