Ako vybrať powerbanku

Každý z nás určite počul o čarovnej škatuľke, ktorá dokáže behom chvíľky nabiť mobilný telefón, tablet, a dokonca notebook takmer z ničoho. Vzhľadom k tomu, že čoraz väčšiu časť populácie využíva inteligentné telefóny aj elektroniku všetkého druhu, ktorá samozrejme spotrebúva oveľa viac energie ako mobily s čiernobielym displejom, kvalitnú powerbanku iste oceníte všade mimo domova aj ďaleko od civilizácie. Môžete sa stretnúť aj s názvom externá nabíjačka

Test powerbank 2021

Do našej recenzie powerbank sme si vybrali päticu tých najobľúbenejších od rôznych výrobcov. Zaujímala nás hlavne kapacita prístroja, rýchlosť nabíjania aj doplňujúca výbava. Ďalej sme sa zamerali na základný prehľad a výpočty, aby sme zistili, ako je to s reálnou kapacitou prenosné nabíjačky. Zaradili sme tiež niekoľko výpočtov, aby ste si túto kapacitu aj to, koľkokrát svoju elektroniku nabijete, boli schopní spočítať sami a hlavne aby ste vedeli, podľa čoho a akú powerbanku vybrať. A hoci teraz treba netušíte, čo to powerbanka je, na konci nášho poradca ich budete mať v malíčku.

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20 000 mAh

Kapacita20000 mAh
Výstupný prúd2,4 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjania7 hod.
Počet výstupov2 USB výstupy
USB-C konektorNie
BezdrôtováNie
Ďalšie vybaveniePodpora rýchlonabíjanie; odolný protišmykový materiál
Hmotnosť338 g

Xiaomi Mi Power Bank 2C vychádza v pomere cena-kvalita veľmi dobre. Kapacita 20 000 mAh zaručí, že sa nielen váš telefón, ale aj tablet nabije viac ako jedenkrát a dvojica USB portov zabezpečí, že tieto dva prístroje budete môcť nabíjať dokonca súčasne. Jeden z portov navyše podporuje rýchlonabíjanie Quick Charge 3.0, vďaka ktorému sa celé nabíjanie skráti aj o niekoľko hodín.

Samotná powerbanka potrebuje len 3 hodiny, aby sa nabila do kapacity 11 000 mAh, čo pre bežný dotykový telefón plne stačí na niekoľko nabitie. Je tiež vybavená režimom rýchleho nabíjania malých prístrojov (ako napríklad chytrých náramkov), ktoré je schopná dobiť do dvoch hodín.

Dizajn malého prístroja tiež nezostal pozadu – výrobca stavil na odolný protišmykový obal, ktorý je navyše tepelne odolný a ekologický. Avšak, stále sa jedná o bielu farbu, ktorá je hneď znečistená. Ďalším nedostatkom je vyššia váha prístroje, vzhľadom ku kapacite však pochopiteľná.

Xiaomi Mi Power spĺňa všetky bezpečnostné predpisy, ktorými sú teplotná odolnosť, ochrana proti skratu, prepätím i výstupnému prúdu. Súčasťou balenia je tiež nabíjací kábel o dĺžke 318 mm, ktorý má ploché prevedenie, a tak zabraňuje zamotaniu a poškodeniu kábla. Bohužiaľ USB-C kábel súčasťou balenia nie je.

  • vysoká kapacita
  • podpora rýchlonabíjanie
  • nepraktická farba
  • vyššia váha
Zistiť cenu

ADATA AP 20 000 D-DGT-5V-CBK

Kapacita20000 mAh
Výstupný prúd2,1 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjania11 hod.
Počet výstupov2 USB výstupy
USB-C konektorNie
BezdrôtováNie
Ďalšie vybavenieInformačný displej; LED svietidlo
Hmotnosť450 g

Tiež u výrobca ADATA si môžete doslova za pár eur dopriať nadštandardnú kapacitu powerbanky, presnejšie 20 000 mAh. Dobíjanie je realizované pomocou dvoch štandardných USB výstupov, preto budete schopní nabíjať aj dve zariadenia súčasne.

Za nadštandardnú výbavu sa považuje LED svietidlo, ktorú určite využijú všetci milovníci stanovanie mimo civilizácie.

Výstupný prúd powerbanky je 2,1 A, čo garantuje rýchle a kvalitné nabíjanie. Pri celkovej kapacite 20 000 mAh budete schopní svoj telefón nabiť až šesťkrát, tabliet až dvakrát. Digitálny displej prístroja vás bude informovať o svojom aktuálnom stave energie kedykoľvek si to budete priať. Na displeji sa vždy zobrazí prehľadná čísla udávaná v percentách.

Výrobcovia nezabudli ani na odolný kryt, ktorý počíta s používaním mimo bežnej civilizáciu. Powerbanka je tak chránená proti nárazom, a tým zabezpečuje stabilný chod akumulátorov. Z hľadiska bezpečnosti je AP 20 000 D taktiež vyhovujúca, pretože obsahuje prvky dozerajúci na prehriatie, skrat i prepätia.

Nevýhodou powerbank s kapacitou 20 000 mAh je všeobecne ich vyššia hmotnosť, ktorá sa nevyhla ani tomuto kúsku. Nízka cena musela byť niekde kompenzovaná. Veľká kapacita je dôvod, prečo ju možno použiť aj ako powerbanku pre notebook.

  • LED svietidlo
  • informačný displej
  • nízka cena
  • vyššia hmotnosť
Zistiť cenu

LAMAX 10 000 mAh Quick Charge

Kapacita10 000
Výstupný prúd2,4 A
Typ článkuLi-Pol
Doba nabíjania4 hod.
Počet výstupov3 USB výstupy
USB-C konektorÁno
BezdrôtováNie
Ďalšie vybaveniePodpora rýchlonabíjanie; LED dióda
Hmotnosť233 g

Opäť sa jedná o prevedenie, ktoré za nižšiu cenu ponúka dobrú kvalitu. Kapacita powerbank Lamax 10 000 mAh je dostatočná pre bežného užívateľa mobilného telefónu, prípadne tabletu. Zabudované USB porty zabezpečí, že môžete nabíjať aj dve zariadenia súčasne. Kapacita, ktorú Lamax oplýva, plne postačí k dvojitému nabitie mobilného telefónu, preto je ideálny aj na dlhšie cestovanie či kratší pobyt mimo civilizáciu.

Vedľa klasického USB portu powerbanka ponúka aj kompatibilitu s portom USB-C (tým sú vybavené hlavne nové modely telefónov), ten však bohužiaľ nie je súčasťou balenia, však nie je problém si ho dokúpiť. Výstupný prúd 2,4 A sa postará o rýchle a efektívne nabíjanie. To môžete ešte urýchliť vďaka technológii Quick charge 3.0 podporujúci rýchlonabíjanie. O stave powerbanky vás zase bude svojim farebným osvetlením informovať indikačná LED dióda.

Pevné hliníkové telo nabíjacieho zariadenie pôsobí elegantne, na druhú stranu je ďaleko odolnejšia než obyčajný plast. Powerbanka však aj cez tento fakt nie je nijako ťažká.

Bezpečnostné ochrana proti prehriatiu, prepätiu aj vybitie je tu samozrejmosťou. Jedinú výčitku, ktorú máme, je dĺžka nabíjacieho kábla, ktorá sa pohybuje len okolo 15 cm.

  • cena
  • hliníkový obal
  • dva USB porty
  • absencia USB-C kábla
Zistiť cenu

Samsung EB-U1200CS

Kapacita10000 mAh
Výstupný prúd2 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjania4 hod.
Počet výstupov1 USB-C výstup
USB-C konektorÁno
BezdrôtováÁno
Ďalšie vybaveniePodpora rýchlonabíjanie, LED diódy
Hmotnosť234 g

Samsung EB-U 1 200 SK s bezdrôtovým nabíjaním je vhodná voľba pre všetkých náročných užívateľov, ktorí do batohu neradi pribaľujú zbytočné káble naviac. Bohužiaľ je vytvorená primárne pre modely mobilných telefónov Samsung Galaxy S10e, S10, S10 + a chytré hodinky Galaxy Watch Active. Pokiaľ by ste radi nabíjali aj iné prístroje, je nutné, aby boli kompatibilné s certifikáciou Qi. Ak váš prístroj túto certifikáciu nepodporuje, Samsung EB-U 1 200 SK si ani neobstarávajte.

Výhodu však zisťujeme v skutočnosti, že powerbanka je vybavená konektorom USB-C a podporou rýchlonabíjanie. Pomocou kábla si tak budete môcť nabíjať svoj telefón, bezdrôtovo potom napríklad chytré hodinky. Technológia Fast Wireless Charging však funguje iba s jedným zariadením. Pokiaľ nabíjate obe zariadenia súčasne, rýchlosť nabitia sa logicky znižuje na uvedenú štandardnú dobu.

O stave nabitia samotnej powerbanky vás informujú zabudované LED diódy, ktoré svojim sfarbením používateľa upozorní na aktuálny stav kapacity batérie.

Materiál tohto moderného kúsku je taktiež pomerne odolný. Celý prístroj je chránený hliníkovým rámčekom, ktorý sa stará o väčšiu odolnosť. Samozrejmosťou je ochrana proti prepätiu, prehriatiu i úplnému vybitiu.

Na druhú stranu, hoci sa jedná o moderný prístroj, ktorú ocenia najmä mladší ľudia hľadiaci na dizajn, cena je vzhľadom ku kapacite „púhych“ 10 000 mAh o niečo vyššia. Samozrejme je to daň za to, že vie bezdrôtové nabíjanie.

  • bezdrôtové nabíjanie
  • kvalitné prevedenie
  • nutná podpora Qi
  • cena
Zistiť cenu

Niceboy Powerbank 20 000 mAh

Kapacita20000 mAh
Výstupný prúd2,1 A
Typ článkuLi-Pol
Doba nabíjania10 hod.
Počet výstupov2 USB výstupy
USB-C konektorÁno
BezdrôtováNie
Ďalšie vybavenieLED indikátor stavu batérie; automatické vypnutie pri nečinnosti
Hmotnosť385 g

Posledný zástupca disponuje 20 000mAh kapacitou a Li-Pol batériou, ktorá sa postará ako o nabitie vášho prístroja, tak sama o seba – zbytočne sa neprebije a nevybíja.

Nabíjanie elektroniky je možné pomocou dvoch konektorov USB, z ktorých jeden výstup podporuje tiež typ USB-C konektora. Súčasťou balenia je však iba jeden klasický USB kábel.

Funkcia Smart Power zaistí, že si nebudete musieť lámať hlavu s preťažením powerbanky, prípadne z jej prehriatia, vybitie či prebitie. Veľmi šikovnú funkciu predstavuje automatické vypnutie pri dlhšej nečinnosti. Štyri zabudované LED diódy vás zase s prehľadom informujú o úrovni nabitia, celkom sú schopné indikovať štyri úrovne nabitia a vybitia, a to 25, 50, 75 a 100%.

Niceboy 20 000 je určený prevažne pre outdoorových nadšencov, o čom svedčí aj jeho bytelné prevedenie, a navyše je možné ho vystaviť teplote od 0 ° C až do 50 ° C. Niektoré zákazníkov by však aj napriek tomu mohla prekvapiť váha powerbanky, ktorá je na druhej strane vzhľadom k prevedeniu a samotnej reálne kapacite (aj najnovšie telefónne kúsky dokáže nabiť 5-6 krát) pochopiteľná. Aj preto je obľúbená ako powerbanka pre iphone.

  • odolný materiál
  • pomer cena kvalita
  • dlhá výdrž
  • váha
  • súčasťou balenia je iba klasický USB kábel
Zistiť cenu

Základný prehľad a výpočty

Určite je veľmi praktické riadiť sa kapacitou, ktorá je uvádzaná na obale batérie, však by ste mali vedieť, čo jednotlivé čísla a skratky znamenajú. Preto sme pre vás v tomto odseku pripravili jednoduchý zoznam toho najpodstatnejšieho, čo sa vám pri výbere kvalitnej powerbanky určite bude hodiť.

  • V – napätie uvádzané vo Voltoch
  • A – prúd uvádzaný v Ampéroch (1 A = 1 000 mA)
  • mAh – kapacita uvádzaná v miliampéroch (batéria s kapacitou 1 800 mAh dokáže dodávať prúd 10 hodín s veľkosťou 180 mA; hodnota sa odvíja od napätia)

Väčšinou sa napätia batérií powerbanky aj mobilného telefónu pohybuje okolo 3,7 V, jedná sa však len o priemernú hodnotu, pretože reálne nie je možné túto hodnotu zmerať – pohybuje sa okolo 3-4,2 V v závislosti na nabitie.

Pri nabíjaní telefónu sa napätie pohybuje okolo 5 V.

Dôležité hodnoty

Všetky vyššie spomenuté údaje je potrebné si overiť, aby ste sa pri výbere nespálili a boli s nákupom maximálne spokojní.

Najdôležitejším parametrom je s určitosťou kapacita. Avšak tento údaj uvádzaný v mAh vám stačiť nebude. Je potrebné ho doplniť o napätí (Volty), ktoré sa stará o výsledný prenos prúdu (ampérov).

Na obale batérií väčšinou nájdete hodnotu 3,7 V ako napätia pri nabíjaní. Ak tak máte pri 3,7 V kapacitu batérie telefónu 2 000 mAh a powerbanka udáva 6 000 mAh, znamená to, že sila powerbanky je trikrát väčšia. Súdite tak, že si telefón nabijete celkom trikrát? Omyl!

Napätie batérie (3,7 V) a výstupné napätie (5 V)

Všimli ste si, že každé z čísel je iné? Skutočne to tak je. Ako sme avizovali vyššie, udávanú kapacitu napätie 3,7 V musíte previesť na napätie 5 V, čo je štandardné napätie pre USB.

  • Reálna kapacita = udávaná kapacita PB × napätie článku PB / potrebné napätie pre prevod el. energie × účinnosť batérie
  • Reálna kapacita = 6 000 mAh × 3,7 V / 5 V × 0,85

Týmto jednoduchým výpočtom zistíte, že zrazu vám z pôvodnej kapacity 6 000 mAh (ktorá je udávaná pri 3,7 V) zostane kvôli nutnému prevodu na 5 V iba 3 774 mAh – práve toto je reálna kapacita batérie. A to zďaleka nie sme na konci. Ani najlepší powerbanky nemajú skutočnú kapacitu taká, ako sú vo svojich „dokladoch“.

Kde sa nám vlastne vzala ona účinnosť powerbanky? Niektorí výrobcovia ju uvádzajú v návode, iní nie. Všeobecne je účinnosť pri kvalitných powerbank niečo okolo 80-95%. Ak si kúpite nekvalitnú powerbanku, nepočítajte s väčšou účinnosťou ako 55-65%. Do nášho vzorca sme použili priemernú kapacitu značkového výrobcu, teda 85% (0,85)

Účinnosť powerbanky čiže prirodzená strata

Pri vybíjaní powerbanky čiže pri prevode napätí, bohužiaľ taktiež dochádza k stratám. Účinnosť powerbanky sa väčšinou pohybuje medzi 80-95%, celková strata je tak celkom 5-20%. Lacnejšie modely však môžu „prekvapiť“ púhymi 70% účinnosti, tie najmenej kvalitné až 55%.

O veľkosť strát sa stará kvalita DC-DC prevodníka čiže meniče napätia. Čím kvalitnejšie tento menič v prístroji bude, tým menšie straty bude powerbanka vykazovať.

Ako rýchlo nabijete svoj telefón?

Ak vás zaujíma, ako rýchlo svoju elektroniku nabijete, mali by ste sa primárne zaujímať o výstupný prúd, ktorý je meraný v Ampéroch (A). Aj tie naj testy powerbank potvrdili, že čím viac ampérov, tým rýchlejšie nabíjanie.

Napr .: Powerbanka s výstupom 2.0 A (2 000 mA) nabije váš telefón, ktorý má kapacitu batérie 2 000 mAh za viac ako hodinu.

Výstupný prúd však nemá vplyv iba na rýchlosť nabíjania, ale aj na celkovú účinnosť DC-DC prevodníka.

Všeobecne možno výstupný prúd rozdeliť do troch skupín:

Veľkosť výstupného prúdu Dĺžka nabíjania
Výstupný prúd 1 A nabíja pomaly a len menšiu kapacitu batérií; nabíjanie trvá zhruba 150 minút
Výstupný prúd 2,1 A rýchlejšie nabíjanie vhodné pre mobily i tablety; nabíjanie trvá zhruba 90 minút
Výstupný prúd 2,4 A rýchle nabíjanie pre tablety aj notebooky; čas nabíjania zhruba 60 minút

Koľkokrát zvládne dobitia telefónu

Hoci sme si vyššie spomenuli, že sa mobilný telefón nabíja pri 5 V, kapacita batérie telefónu je rovnako ako u powerbanky udávaná pri napätí 3,7 V. Preto musíme kapacitu na toto napätie opäť previesť. Nezabúdajte však aj na fakt, že účinnosť nabíjanie telefónu je taktiež stratová a pohybuje sa okolo 70-90% .

    • Výpočet nabitie = reálna kapacita PB × napätie článku PB × účinnosť nabíjanie telefónu / napätie batérie nabíjaného zariadenia
    • Výpočet nabitie = 3774 mAh × 5 V × 85% / 3,7 V
    • Výpočet nabitie = 4 338 mAh
    • Výpočet nabitie = 4338 mAh / 2000 mAh
    • Výpočet nabitie = 2,1

V prvej časti nášho výpočtu sme si opäť previedli napätie 5 V na 3,7 V a získali sme výsledok 4 338 mAh. Tento výsledok bol následne vydelený kapacitou batérie nabíjaného prístroja. Konečné číslo 2,1 nám ukazuje, že prístroj s kapacitou batérie 2 000 mAh môžeme s powerbankou, ktorej reálna kapacita je 3 774 mAh, nabiť 2,1 krát.

Časti powerbanky

Technickými parametrami sme sa už prehrýzli, teraz však prichádzajú na rad nemenej dôležité veci, ako sú:

Batéria

Batérie powerbanky, ktorá je schopná uchovať elektrickú energiu je buď:

Li-Ion batéria

  • kvalitné batérie s dlhou výdržou
  • dobrá cenová dostupnosť
  • nabíjanie je možné vo všetkých fázach vybitia
  • kompletné vybitie ju ničí a znižuje celkovú kapacitu
  • nesmie sa vystavovať vysokým teplotám

Li-Pol batéria

  • nižšiu hmotnosť a hrúbka batérie
  • bez samovoľného vybíjania
  • vyššia nákupná cena

Kapacita

Hoci sme si vyššie uviedli, že kapacita ani u top powerbanky nie je nikdy stopercentne taká, akú uvádza výrobca, je dobré vedieť, aké kapacity na trhu vôbec sú. Podľa tohto merítka sa nákupca bude orientovať najviac.

Kapacita powerbanky Náročnosť užívateľa
2 000–5 000 mAh postačí k bežnému cestovanie
5 000–10 000 mAh vhodná pre dlhšie pobyty mimo domova
10 000–15 000 mAh mimo mobilný telefón dokáže nabiť aj tablet
Nad 15 000 mAh táto kapacita postačí tiež k nabitie
notebooku

Ako dlho trvá nabíjanie?

Každá powerbanka je iná, a preto je potrebné zohľadniť všetky faktory, ako sú kapacita prístroje, vstupné nabíjanie pod. Všeobecne sa však uvádzajú tieto parametre:

Kapacita powerbanky Rýchlosť nabitia
5 000 mAh USB-C cca 60 minút
micro USB cca 120 minút
10 000 mAh USB-C cca 180 minút
micro USB cca 270 minút
20 000 mAh USB-C cca 300 minút
micro USB cca 540 minút

Radi by sme však upozornili, že sa jedná naozaj len o orientačné čísla. Dôležitým parametrom pre nabíjanie je vstupný prúd powerbanky, ktoré ovplyvňuje čas nabíjania najviac. Ak si zaobstaráte pristroj s kapacitou 10 000 mAh, ktorej vstup bude púhych 0,5 A a pripočítate k tomu ešte straty pri nabíjaní, môžete prístroj nabíjať až neuveriteľných 24 hodín. Ak si tak chcete zaobstarať powerbanku s väčšou kapacitou, zamerajte sa aj na výstupný prúd minimálne 1,5 A. To isté platí pre výstupný prúd – čím vyššia hodnota mAh, tým rýchlejšie nabitie.

USB vstupy a výstupy

USB vstup slúži na nabíjanie samotnej powerbanky, preto je len jeden, ak však potrebujete nabíjať viac ako dva prístroje súčasne, môžete si zaobstarať variantu s dvoma USB výstupy.

Mali by ste si však dať pozor, aby výstupný prúd bol dostatočný pre obe zariadenia. Niektorí výrobcovia udávajú výstupný prúd pre obe zariadenia dohromady, čím klesá výkon a rastie čas, ktorý je potrebný na nabitie mobilu či tabletu.

Bezpečnosť

Z hľadiska bezpečnosti je nutné, aby ste sa zamerali najmä na ochranu proti prepätiu, skratu, preťaženiu, prebitie i prehriatiu. Z tohto dôvodu by sme vám rozhodne neodporúčali robení neoriginálnych kúskov, pretože obsahujú úplné minimum takých prvkov. Často tak hrozí samovznietenie prístroje či poškodenia samotného mobilného telefónu, tabletu či notebooku.

Pokiaľ chcete mať v bezpečí samotnú powerbanku, rozmyslite si, aký materiál pri jej kúpe zvolíte. Väčšina výrobcov predáva plastové kúsky náchylné na poškriabanie. Ďaleko lepšie variantou je hliníková, najmä ak často vyrážate do prírody.

Odolnosť powerbanky vám iste osvetlí aj označenie krytie:

IP54 čiastočná ochrana proti prachu a striekajúcej vode
IP56 čiastočná ochrana proti prachu a vode po dobu 3 minút
IP65 úplná ochrana proti prachu a vode po dobu 3 minút
IP67 úplná ochrana proti prachu a vode po dobu 30 minút
IP68 úplná ochrana proti prachu a ponoreniu vo vode

Nadštandardná výbava

Samozrejme, že si môžete zaobstarať iba klasickú powerbanku bez akýchkoľvek doplnkov, však nie je na škodu vedieť, že lepšie kúsky disponujú napríklad:

Bezdrôtovým nabíjaním označuje sa skratkou QI. Bezdrôtové nabíjanie musí podporovať tiež nabíjaný prístroj.
Displejom informuje o zostávajúcej kapacite batérie rovnako ako o hodnote napätia pod.
LED diódami tiež tieto indikátory dokážu svojou farbou osvetlenie informovať o stave powerbanky.
Rychlonabíjením opäť musí podporovať tiež nabíjané zariadenie. Nabitie prístroja je podstatne rýchlejšia.
Svietidlom možno využívať ako nočné svietidlo.
Zabudovanými káblami sú praktické najmä pri cestovaní, kedy nemusíte myslieť na množstvo káblov, ktoré musíte vziať so sebou.

Zásady správneho používania

  • Nevystavujte prístroj vysokým ani nízkym teplotám. Ideálne je rozmedzie 0-20 ° C.
  • K originálne powerbance používajte aj kvalitné káble.
  • Nikdy ju nenechávajte vybitú dlhšiu dobu.
  • Výstupný prúd powerbanky by mal byť aspoň 1 A.

Powerbanka v lietadle

Hoci vás do lietadla bez problému pustí s notebookom aj mobilným telefónom (samozrejme so zapnutým režimom lietadlo), u powerbanky to tak isté nie je.

Každé letisko má svoje predpisy, čo sa týka prepravy zariadenia s batériami. Preto je dobré si pred odletom preštudovať, či powerbanku nebudete musieť na letisku nechať v niektorom z odpadkových košov.

Cena

Do 10 € – väčšinou plastové modely s kapacitou okolo 4 000 mAh
– Li-Ion batérie
– nízka hmotnosť
Do 20 € – kapacita okolo 9 000 mAh
– objavujú sa Li-Pol batérie
– hmotnosť okolo 250 g
Do 30 € – kapacita až 12 500 mAh
– možnosť solárneho dobíjania
– hmotnosť okolo 400 g
Nad 30 € – maximálna cena aj nad 200 €
– kapacita až 40 000 mAh (vhodné pre notebooky)
– objavujú sa elegantné aj outdoorové modely
– vysoká hmotnosť (500-2 000 g)

Ďalší rozdelenie

Solárna powerbanka

Sú najideálnejšie možností pre milovníkov prírody, ktorí sa dlhú dobu pohybujú mimo modernú civilizáciu. Tieto prístroje pracujú pomocou zabudovaných solárnych panelov, vďaka ktorým získavajú potrebnú energiu a tú uskladňujú v článkoch batérie. Sú veľmi odolné proti prachu, špine i vode.

Powerbanka pre notebook

Ak váš notebook disponuje nabíjaním cez USB, potom je všetko v poriadku. V prípade, že nie, potom musí mať výstupné nabíjania powerbanky rovnaké napätie ako napájací zdroj notebooku. Toho dosiahnete tak, že si kúpite redukciu kompatibilnú s notebookom.

Tiež daná kapacita powerbanky musí byť ďaleko vyššia ako pre klasický telefón (aspoň 20 000 mAh), inak nebudete schopní notebook plne nabiť.

Štartovacie powerbanka

Všetkým motoristom iste zaplesalo srdiečko, však vás musíme sklamať. Štartovací powerbanka je schopná naštartovať iba autá s menším objemom. Takže ak vaše baterka zlyhá v jednom z vašich výkonných športiakov, obávame sa, že ste bez šance.

Aj tu platí, že ak si tento typ zaobstaráte, je potreba kontrolovať jej nabitie. Postupné samovoľné vybíjanie jej nesvedčí.

Záverom by sme vám radi popriali šťastný výber kúsku presne podľa vašich predstáv. Veríme však, že sme vám rozšírili obzory natoľko, aby ste si vybrali tú najlepšiu powerbanku sebe na mieru

Budeme radi počuť vaše myšlienky

Dajte nám odpoveď

Čo vybrať
Logo