Recenzia Amazfit GTR 3 Pro

Amazfit GTR 3 Pro sú hodinky, ktoré ponúknu veľmi zaujímavé parametre, dlhú výdrž batérie a množstvo aktivít, športových aj nešportových. Pozrite sa, čo všetko vám tieto múdre hodinky ponúknu a na čo by ste si naopak mali dávať pozor.

Parametre

Hmotnosť32 g
Šírka46 mm
Výška46 mm
Hĺbka10,7 mm
Vodeodolnosť5 ATM
RAM512 MB
Interná pamäť2,3 GB
Reproduktoráno
Mikrofónáno
Materiál páskakoženka
Formát displejaokrúhly
Uhlopriečka1,45 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie480 x 480 px
Hustota bodov331 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Fiáno
Bluetooth5.0
NFCnie
Životnosť batérieAž 12 dní
Dĺžka nabíjania2 hodiny
Kapacita batérie450 mAh

Obsah balenia

Balenie chytrých hodiniek Amazfit GTR 3 Pre vás nijako neprekvapí. Vnútri nájdete iba samotné hodinky a nabíjačku s káblom o dĺžke 1 metra. Žiadne ďalšie príslušenstvo v hranatej krabičke nečakajte. Súčasťou potom sú aj rôzne brožúry, ktoré ale nič zaujímavé používateľom neprinesú.

Ovládanie

Ovládanie hodiniek je v tomto prípadne veľmi podobné tomu, čo poznáme pri hodinkách Watch od Apple. Na pravom boku hodiniek totiž nájdeme dve kovové tlačidlá. Horné tlačidlo využijete pre aktiváciu displeja či otvorenie ponuky aplikácií a pre spätný návrat na ciferník. Tlačidlo je pomenované ako „Home“. Výhodou je, že tlačidlo Home je otočné, čo vám uľahčí ovládanie samotných šikovných hodiniek. Nastaviť si môžete aj spustenie konkrétnej aplikácie po tom, čo toto tlačidlo dlhšiu dobu podržíte.

Spodné tlačidlo je možné taktiež nastaviť na spustenie inej aplikácie pri dlhšom podržaní. V továrenskom nastavení tlačidlo otvorí ponuky všetkých dostupných módov na cvičenie. Spoľahnúť sa potom môžete aj na ovládanie pomocou dotykového displeja.

Systém

Operačným systémom v prípade šikovných hodiniek Amazfit GTR 3 Pro je uzavretý a nesie názov Zepp OS. Pokiaľ by sme sa zamerali na jeho vzhľad, zistíme, že sa jedná z časti o Wear OS (Google) a z časti o Tizen (Samsung). Výhodou však je, že hodinky prepojíte s každým telefónom, ktorý disponuje Androidom 7.0 a vyšším, v prípade iOS 12.0 a vyšším. Spárovanie s telefónom potom prebieha pomocou Bluetooth, ktoré je vo verzii 5.0.

Párovanie hodiniek a telefónu prebieha pomocou aplikácie Zepp. Tú stiahnete pohodlne cez Google play, prípadne cez App Store. Zepp vám potom umožní aktualizáciu hodiniek, nastavenie najrôznejších funkcií alebo sa môžete vrátiť k svojim športovým výkonom.

Veľkou výhodou je, že samotný operačný systém aj aplikácie sú v slovenskom jazyku. S tým sa však spája problém ciferníkov, ktoré nie vždy podporujú zápis nášho dátumu.

Dizajn

Pokiaľ sa na hodinky pozrieme z pohľadu designu, spokojní budú predovšetkým ľudia, ktorí preferujú minimalistický dizajn. V rámci Amazfit GTR 3 Pro je dizajn elegantný, a to aj napriek tomu, že by hodinky mali slúžiť skôr na športové využitie. Nemusíte sa tak obávať si hodinky vziať aj na väčšiu spoločenskú udalosť.

Výrobca siahol po leteckom hliníku, z ktorého vyrobil telo hodiniek. Spodná strana, na ktorej nájdeme aj snímač tepu a nabíjacej piny, je vyrobená z tvrdého plastu. Vďaka tomu sú hodinky ľahké a na ruke ani nespoznáte, že ich máte. Bez remienka váži iba 32 gramov, s remienkom potom 57 gramov. Keď už sme pri remienku, potom treba povedať, že je vyrobený z hnedej kože, prípadne z čiernej gumy. Záleží, či zvolíte variantu Brown (kožená verzia) alebo Black (gumová verzia).

Remienok disponuje klasickým 22mm uchytením, takže je ľahko nahraditeľný, pokiaľ by sa vám snáď remienok z výroby nepáčil, prípadne keby došlo k jeho poškodeniu.

Displej

Displej sa v prípade Amazfit GTR 3 Pro vydaril. Jeho veľkosť je 1,45″ a ponúkne používateľom rozlíšenie 480 x 480 pixelov. Technológia displeja je AMOLED, čo umožňuje napríklad funkciu Always On. Tvar displeja je kruhový, takže sa chytré hodinky veľmi podobajú tým bežným.

Displej hodiniek ponúka aj povrchovú úpravu, vďaka ktorej by na ňom nemali priľnúť odtlačky prstov, 100% to ale samozrejme nie je. Výrobca tiež zvolil tvrdené sklo Gorilla Glass 3, ktoré sa len tak nepoškriabe, takže aj počas športových aktivít môžete byť v kľude.

Obnovovacia frekvencia displeja má 60 Hz. Vďaka tomu sa sekundová ručička nezasekáva a pôsobí prirodzene. Rovnako tak je rýchla odozva výhodná pri pohybe v menu šikovných hodiniek. Svietivosť hodiniek je potom až 1 000 nitov, prevedené do lajckej reči, jas je veľmi vysoký a displej je tak dobre čitateľný aj na priamom slnku.

Batéria

V hodinkách nájdeme batériu s kapacitou 450 mAh. To nie je úplne zlá hodnota a sľubuje pomerne dlhú výdrž na jedno nabitie. Mimochodom, z nuly na sto sa hodinky dobijú asi počas dvoch hodín. Pri bežnom užívaní by mali, podľa výrobcu, hodinky vydržať 12 dní, 6 dní pri intenzívnejšom používaní. Pokiaľ si ale zapnete napríklad GPS, hodinky zvládnu fungovať necelých 15 hodín. Toľko teda k výdrži 12 dní – na ňu sa dostanete len za situácie keď ich skoro nebudete používať. Veľa teda záleží na tom, ako budete hodinky skutočne používať.

Čo vie

Je načase sa pozrieť, čo všetko šikovné hodinky Amazfit GTR 3 Pro vedia.

 • Always-on – táto funkcia umožňuje mať neustále zapnutý displej hodiniek. Znižuje to síce výdrž batérie, hodinky tak ale vyzerajú lepšie.
 • Hodinky disponujú navigačnými systémami GPS, Glonass, Galileo, BDS a QZSS.
 • V rámci konektivity sa môžeme spoľahnúť na Wi-Fi a Bluetooth vo verzii 5.0.
 • Spoľahnúť sa môžeme aj na akcelerometer, gyroskop, barometer, svetelný senzor a optický snímač srdcovej frekvencie.
 • Na športovcov čaká až 150 športových aktivít, náhodne tu nájdeme beh, chôdzu, cyklistiku, vonkajšie a sálové cvičenia, loptové športy, vodné a zimné športy ale aj voľnočasové aktivity.
 • V rámci aktivít tu nájdeme aj riadenie, stolné hry a e-šport. Rozhodne zaujímavý výber, ktorý môže poskytnúť zaujímavé informácie vodičom u hráčom. Otázka ktorá sa či ponúka je presnosť takéhoto merania. Tá je skôr orientačná, ale na dlhodobé porovnanie a trendy je to použiteľné.
 • Hodinky zvládnu taktiež merať váš spánok a informovať vás o jeho kvalite.

Amazfit GTR 3 vs. Amazfit GTR 3 Pro

Amazfit GTR 3 Pro majú ešte slabšiu verziu bez prídavku Pro. Vyšší varianta (Pro) ponúkne väčší displej aj nižšiu hmotnosť hodiniek. Na druhú stranu, Amazfit GTR 3 disponujú väčšou výdržou na jedno nabitie a tiež nižšou cenou. Pokiaľ ale hľadáte výkon bez kompromisov, potom jednoznačne zvoľte variantu Amazfit GTR 3 Pro, ktorá disponuje všetkým, čo môžete a budete potrebovať.

 AMAZFIT GTR 3AMAZFIT GTR 3 PRO
UHLOPRÍČKA DISPLEJA1,39″1,45″
HMOTNOSŤ49 g32 g
VEĽKOSŤ PÚZDRA45,8 mm46 mm

SLEDOVANIE MENŠTRUAČNÉHO CYKLU

NieÁno
VÝDRŽ BATÉRIE432 h288 h
CENA120 €160 €

Prečítajte si o ďalších recenzovaných smart hodinkách.

Zistiť cenu
7.8Expert Score
Amazfit GTR 3 Pro

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 Pro sa rozhodne podarili. Elegantný dizajn a výdrž batérie sú klady, ktoré určite pritiahnu množstvo používateľov. Na ruke potom hodinky takmer necítite, čo sa hodí najmä v prípade športových aktivít. AMOLED displej ponúka vysoký jas aj funkciu Always-on. Poteší aj enormný výber rôznych športových i nešportových aktivít. Čo naopak zamrzí je fakt, že výrobca síce píše, že je remienok kožený, vyzerá to ale iba na koženku. Problém tiež občas býva nabíjanie, ktoré je vďaka pinom nepohodlné a určite sa toto dalo vyriešiť lepšie.

Ovládanie
8.5
Výbava
7
Batéria
8
Plusy
 • AMOLED s Always-on funkciou
 • Dlhá výdrž batérie
 • Až 150 aktivít
Mínusy
 • Nepohodlné nabíjanie
 • Telo pôsobí plastovo
 • Remienok je iba z koženky
 • Keď ich využívate naplno, výdrž batérie nie je zďaleka taká veľká

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo