Recenzia Honor Band 6

Chytrý náramok Honor Band 6 sa môže pochváliť celým radom užitočných funkcií, ktoré ocenia všetci, ktorí chcú mať pod kontrolou svoje športové výkony aj zdravie. Meranie športových aktivít poskytuje rozsiahle dáta o výkone aj jeho kvalite. Nechýba monitoring tepovej frekvencie, kyslíka v krvi alebo miery stresu. To celé zabalené v elegantne vyzerajúcom prístroji, ktorý je ľahký a má nápadne veľký displej. Na prvý pohľad dokonalý produkt má však aj svoje muchy. Ktoré funkcie sa tak celkom nepodarili? A čo vám môže pri náramku chýbať? V našej recenzii sme sa na všetko dôkladne pozreli.

Parametre

Hmotnosť
Šírka
Výška
Hĺbka
Vodeodolnosť
RAM
Interná pamäť
Reproduktor
Mikrofón
Materiál páska
Formát displeja
Uhlopriečka
Typ displeja
Rozlíšenie
Hustota bodov
Fotoaparát
SIM karta
Wi-Fi
Bluetooth
NFC
Životnosť batérie
Dĺžka nabíjania
Kapacita batérie

Dizajn    

Chytrý náramok Honor Band 6 zaujme na prvý pohľad svojim designom. Do oka nám ihneď padne netradične veľký displej. Jeho rozmer je 1,47 palca, čo je viac ako u väčšiny konkurenčných prístrojov. Vďaka tomu na ňom krásne uvidíte všetky potrebné údaje. Displej je dobre čitateľný aj na slnku, čo je veľká výhoda obzvlášť pre tých, ktorí športujú hlavne vonku.

Potme si na náramku môžete zapnúť aj takzvané svietidlo. Tá sa hodí predovšetkým za šera. Vonku uprostred noci je toto svetielko predsa len trochu nedostačujúce, takže na veľké túry za svitu baterky radšej zabudnite. Možno ho oceníte v noci pri ceste bytom či domom na WC.

Displej, bohužiaľ, nemá režim always-on, teda funkciu, kedy neustále zobrazuje patričné údaje. Náramok Honor Band 6 zvládne zobrazenie hlavného ciferníka pri nečinnosti po dobu 20 minút, potom sa zhasne.

Predajca sľubuje, že si môžete zvoliť aj samotný vzhľad ciferníka, a to zo širokej škály možností. Nutné dodať, že nie všetky sú zadarmo. Napriek tomu si myslíme, že aj medzi neplatenými designami je z čoho vyberať. Zarazilo nás ale, že množstvo z týchto ciferníkov má zbytočne malé písmo a tiež nezobrazujú kroky (ak teda chcete náramok primárne ako krokomer, budete mať na výber z menej variant).

Nevýhodou je, že sa displej môže pomerne ľahko poškriabať, zvlášť pokiaľ náramok využívate často pri aktívnom športe.

Celkovo náramok pôsobí robustne (ani to sa nemusí všetkým páčiť, ale je to daň za veľký displej). Je ľahký – váži iba 18 gramov – čo určite oceníte. Zároveň pekne sedí na ruke, nedrie ani neškriabe.

Remienok je zo silikónu, napriek tomu pôsobí elegantne. Dá sa nastaviť na množstvo veľkostí, takže sadne pravdepodobne takmer každému. Niekomu ale môže vadiť, že sa ľahšie zašpiní, obzvlášť vo svetlejších farbách.

Farebné varianty sú k dispozícii celkom tri – klasická čierna, jemnejšia šedá a svetlo ružová. Všetky vyzerajú pekne, takže záleží len na vašich preferenciách.

Batéria a nastavenia

Jednou z veľkých výhod náramku Honor Band 6 je skutočne dlhá výdrž batérie. Ide až o 14 dní pri bežnom užívaní. Pokiaľ náramok používate častejšie, doba sa prirodzene skracuje – môže to byť zhruba 7 až 10 dní, ale aj to je viac ako dobré.

Okrem toho musíme vypichnúť, že sa prístroj veľmi rýchlo nabíja. Trvá to len niečo málo cez hodinu a máte dostatok baterky na ďalšie jeden až dva týždne. Navyše môžete využiť aj možnosť rýchleho nabíjania. To zaberie iba 10 minút a takto nabitá batéria následne vydrží 2 až 3 dni.

Nabíjanie sa vykonáva pomocou nabíjacej kolísky, ktorá je súčasťou balenia, rovnako ako kábel USB A.

Samotné nastavenie šikovného náramku je jednoduché a intuitívne. Náramok je najskôr nutné spárovať s vašim telefónom, a to pomocou aplikácie Health (Zdravie). Tu sa musíte zaregistrovať, čo niekomu nemusí vyhovovať, ale bohužiaľ, inak to nejde. Prvé nastavenie vám každopádne nezaberie dlhšie ako pár minút.

Aplikácia je prehľadná a nájdete v nej množstvo užitočných informácií. Predovšetkým sa jedná o všetky údaje, ktoré vám náramok nameria – teda históriu vášho cvičenia, počet ušlých krokov, monitoring tepovej frekvencie, spánku a podobne. Celá aplikácia je v slovenčine, čo je veľké plus.

Náramok má prirodzene aj svoje vlastné menu, ktoré je taktiež prehľadné a ľahko ovládateľné. Pohybujete sa v ňom pomocou potiahnutia prstom podobne ako na dotykových mobilných telefónoch. Náramok má na bočnej strane jediné tlačidlo, ktorým sa jednoducho presúvate na hlavnú obrazovku.

Čo vie

Náramok Honor Band 6 disponuje celým radom praktických funkcií, ktoré ocenia nielen veľkí športovci, ale aj milovníci nenáročného pohybu. V nastavení prístroja si môžete zvoliť z desiatich športových aktivít – nájdete tu chôdzu, beh, plávanie, alebo napríklad jazdu na bicykli. Aj tento výber však môže byť pre niekoho nedostačujúci. Logicky totiž nezahŕňa zďaleka všetky športy. Niekedy je skrátka potrebné zvoliť aktivitu iba približne. A vždy môžete vybrať „voľné cvičenie“, kam sa schová skoro čokoľvek. Intenzita a kvalita cvičenia vrátane spálených kalórií je následne detailne rozpísaná a prístroj vám tak poskytne o vašom výkone veľké množstvo užitočných informácií. Ono čo sa budeme rozprávať aj keď hodinky vedia stovky športov, rovnako sa jedná o približné meranie. Preto to neberte ako zásadný nedostatok.

Drobnou nevýhodou je, že náramok, na rozdiel od klasických šikovných hodiniek, nedisponuje integrovanou GPS. To znamená, že pri pohybe vonku je potrebné mať so sebou mobilný telefón, ktorý vám tak zaznamená trasu aj urazenú vzdialenosť.

Náramok má funkciu automatickej detekcie aktivít, ktorá je však skôr sklamaním. Nefunguje totiž veľmi dobre. Prístroj skrátka danú aktivitu obvykle nedokáže rozpoznať. Pokiaľ teda prechádzate napríklad z chôdze na beh, je nutné prepnúť si režim ručne.

Istú nepresnosť zaznamenali niektorí používatelia aj pri krokomere, ktorým náramok tiež disponuje. Meranie krokov totiž nie je úplne stopercentné. V porovnaní s viacerými „profi“ prístrojmi nemeria tak dobre (ukazuje viac). Avšak na sledovanie dlhodobého trendu kroku poslúži. Len sa nemôžete (aspoň nie férovo) porovnávať v počte svojich krokov s užívateľmi napr. hodiniek od Garminu.

Veľkou výhodou prístroja je jeho vodeodolnosť. Dá sa teda bez problémov využiť aj počas plávania.

Náramok dokáže monitorovať aj niektoré vaše telesné funkcie. Samozrejmosťou je meranie tepovej frekvencie, ktorú si môžete monitorovať po celý deň. Na prípadné výkyvy a abnormality vás prístroj upozorní. Rovnako si môžete merať aj hladinu kyslíka v krvi alebo úroveň stresu.

Prístroj sa popasuje nielen so športovými aktivitami, ale dokáže monitorovať aj váš spánok – zaznamená vám jeho dobu aj jednotlivé fázy. Ženy určite ocenia aj možnosť sledovania menštruačného cyklu.

Prístroj má samozrejme aj celkom bežné funkcie ako budík, stopky, časovač alebo zobrazovanie notifikácií. Vďaka prepojeniu s telefónom môžete využiť aj praktickú funkciu „nájdi môj mobil“, čo sa hodí, ak si ho niekde založíte a nemáte nikoho, kto by vás práve prezvonil.

Skrze náramok je možné tiež ovládať prehrávač hudby vo vašom mobile, takže si počas športu jednoducho prepnete vašu obľúbenú pesničku. Tiež môžete vzdialene ovládať spúšť na fotoaparáte v mobile. Bez problémov teda vyfotíte sami seba. Nevýhodou je, že iba fotíte, ale na displeji náramku sa vám náhľad fotky nezobrazí.

Čo sa týka ceny, je vzhľadom na ponúkané funkcie veľmi dobrá. Momentálne sa dá náramok zaobstarať okolo 50 € a v porovnaní s konkurenciou za túto čiastku dostanete pomerne veľa.

Prezrite si aj iné recenzované chytré náramky.

Zistiť cenu
9.4Expert Score
Hodnotenie Honor Band 6

Chytrý náramok Honor Band 6 ponúka svojim užívateľom celý rad praktických a užitočných funkcií. Detailne monitoruje nielen športové aktivity, ale aj telesné funkcie a disponuje aj množstvom ďalších „vychytávok“. Ľahko sa ovláda a všetky namerané dáta nájdete prehľadne usporiadané v pridruženej aplikácii. Nespornou výhodou je veľký displej, ktorý si môžete prispôsobiť svojim potrebám vďaka voliteľnému vzhľadu ciferníka. Niektoré funkcie by však potrebovali zlepšenie, aby poskytovali presnejšie meranie, aké by sme od takéhoto prístroja očakávali. Pomer ceny a výkonu je však veľmi dobrý.

Plusy
 • Detailné meranie športových aktivít aj telesných funkcií
 • Veľký displej, ktorý je možné nastaviť podľa vlastných preferencií
 • Ďalšie užitočné funkcie vďaka spárovaniu s mobilným telefónom
Mínusy
 • Prístroj nedisponuje GPS
 • Výber z desiatich športových aktivít môže byť pre niekoho nedostačujúci
 • Funkcia automatickej detekcie športovej aktivity skôr nefunguje

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo