Recenzia Hoover HD 485AMBB/1-S

Práčka H-WASH & DRY 500 je vzhľadom na svoje parametre dokonalý spoločník do každej domácnosti. Pokiaľ od svojej práčky očakávate okrem dokonale vypranej bielizne a množstvo základných i sprievodných programov aj úsporu na energiách i vode, čítajte ďalej. Vzhľadom na kapacitu 8 kg na pranie ju ocenia skôr početnejšie rodiny. Ako bonus v sebe táto práčka ukrýva aj sušičku, čo ocenia domácnosti, v ktorých nie je miesto na inštalovanie dvoch spotrebičov. Pre všetkých priaznivcov je dostupné pripojenie cez aplikáciu a ovládanie na diaľku. Poďme sa pozrieť, čím by vás mohla práčka osloviť.

Parametre

Kapacita prania8 kg
Kapacita sušenia5 kg
Energetická trieda - pranie a sušenieD
Účinnosť praniaA
Účinnosť odstreďovaniaB
Spotreba elektrickej energie (pranie) na 100 cyklov47 kWh
Spotreba elektrickej energie (pranie i sušenie) na 100 cyklov266 kWh
Spotreba vody (pranie) na 100 cyklov4 400
Spotreba vody (pranie a sušenie) na 100 cyklov7 500
Hlučnosť pri praní51 dB
Hlučnosť pri žmýkaní77 dB
Hlučnosť pri sušení56 dB
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka53 cm
Prevedenie slimnie
Maximálny počet otáčok1 400
Trvania programu bavlna (plná náplň pranie)218 min
Počet programov (pranie i sušenie)16
Spôsob plneniapredné
Aqua stop (či iná ochrana proti pretečeniu)áno

Predstavenie

Práčka so sušičkou Hoover HD 485AMBB/1-S s predným plnením je ideálna pre každého, kto hľadá inovatívny, moderný ale pritom jednoduchý a ľahko ovládateľný spotrebič. S hĺbkou bubna 53 cm je vhodná aj do menších priestorov a zabudovaná sušička poskytuje ďalšiu výhodu ušetreného miesta. Práčku, v ktorej vyperiete 8 kg bielizne a usušíte 5 kg bielizne, ocenia hlavne rodiny s viacerými členmi, pre jednotlivcov a páry by bol spotrebič príliš veľký. Výrobca do svojho produktu zvolil motor BPM Eco Power-Inventer, ktorý sa momentálne radí medzi najvýkonnejšie a predovšetkým najspoľahlivejšie na trhu, navyše naň máte predĺženú záruku záruka na 11 rokov. Aspoň tak to tvrdí výrobca. A aká je pravda? Invertorové motory sú u práčok štandardom a taktiež predĺžená záruka je relatívne bežná u väčšiny výrobcov od AEG, Bosch, LG a iné.

Práčka je zaradená do najúspornejšej energetickej triedy A pri praní, so spotrebou 4 400 l vody na 100 cyklov. V prípade, že budete používať aj zabudovanú funkciu sušičky sa dostávame do energetickej triedy D. Z hľadiska spotreby energie na pranie a sušenie sa pri 100 cykloch dostávame na úctyhodnú hodnotu iba 266 kWh, čo je v porovnaní napríklad s AEG ÖKO MIX L8WBE68SI a jej spotrebu 482 kWh skutočne málo.

Okrem základných 16 programov je možné využiť jeden zo špeciálnych cyklov, ktoré zaistia kompletnú starostlivosť o vašu bielizeň. Fitness starostlivosť, vhodná pre športové oblečenie, chráni syntetické vlákna a antialergénnu starostlivosť vaše oblečenie hĺbkovo čistí a dezinfikuje. Iste oceníte aj ďalšie obľúbené funkcie, ako je možnosť odloženého štartu až o 24 hodín alebo automatického dávkovania Care Dose, ktorý vypočíta správny pomer pracieho prášku a aviváže až na 21 cyklov. Hygienický cyklus vďaka zvýšenej teplote vody až na 60 ° C a záverečnému dlhšiemu prepláchnutiu bielizne zneškodní nežiaduce alergény a baktérie.

Ak ste priaznivci chytrých domácností, určite oceníte WI-FI a aplikáciu hOn, cez ktorú okrem sledovania fázy prania bielizne využijete množstvo ďalších vychytávok. Spomeniem väčší výber programov, údaje o spotrebe v reálnom čase alebo zaujímavú funkciu Scan to care, ktorá umožňuje založenie virtuálneho šatníka doplneného radami o správnu starostlivosť. K výrobku dostanete predĺženú záruku na 5 rokov. Pokiaľ nechcete sledovať stav svojej práčky pri praní, alebo hľadať v aplikácii rady ako správne prať, tak vám nič zásadné neprinesie.

Programy

Na výber je z 16 programov a mnohých špeciálnych cyklov, ktoré sa postarajú o jemnú bielizeň aj o športové oblečenie. Samozrejmosťou sú programy na rýchle pranie, ktoré sú skvelé, keď vás tlačí čas. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, len je potrebné si strážiť množstvo bielizne, pretože každý program má iný limit. Tak môže byť zaručené, že bielizeň bude skutočne čistá.

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v °C
Bavlna890
Eco 40 – 60840-60

Eco 40-60 + (pranie a sušenie)

5
Vlna a ručné pranie230
20°C820
Syntetika a farebné460

Odčerpanie a odstreďovanie

Plákanie
Mäkká starostlivosť2,540
Rapid care 14’/30’/ 441,5/2,5/3,530/30/40
All in one 59′840
Total care430
Sušenie vlny1
Nízka teplota sušenia4
Vysoká teplota sušenia5

U jednotlivých programov výrobca bohužiaľ neuvádza odporúčané hodnoty na žmýkanie. Rýchlosť odstreďovania je možné nastaviť na:

 • 400 ot./min,
 • 800 ot./min,
 • 1 000 ot./min,
 • 1 400 ot./min.

U bavlny a ECO programov je obvykle možné žmýkať na najvyššie možné hodnoty, nižšie sa udávajú pre ručné pranie.

Doplnkové funkcie

Ďalšie funkcie, ktoré určite oceníte:

 • Odložený štart – môžete si posunúť štart prania až o 24 hodín.
 • Voľba otáčok odstreďovania – táto funkcia umožňuje otáčky znížiť alebo odstreďovanie zastaviť úplne. Kvôli ochrane bielizne nie je možné otáčky zvýšiť nad maximálnu hranicu u jednotlivých programov.
 • Sušenie – pokiaľ po vybraní programu prania zvolíte aj sušenie, cyklus sa automaticky zapne hneď ako práčka doperie. Je možné si zapnúť sušenie aj samostatne.
 • Noc a deň – funkcia zaručuje tichšie vypúšťanie vody aj plákanie a nechá bielizeň v napustenom bubne, kým cyklus nedokončíte.
 • KG Mode Plus – upravuje počas cyklu spotrebu vody, energie a času potrebného na dokončenie na základe monitorovania informácií o bielizni.
 • Hygienický cyklus – eliminuje alergény, baktérie a dosahuje maximálnu čistotu bielizne. Možné aktivovať iba pri teplote 60 stupňov.

Ako perie

S účinnosťou prania stupňa A, nízkou spotrebou a mnohými funkciami špeciálne určenými pre rôzne druhy prádla sa táto práčka radí k tým lepším. Určite oceníte veľkú úsporu energie, ktorú garantuje zaradenie do energetickej triedy A. Spotreba pri sušení a praní je iba 266 kWh za 100 cyklov. Počas prania má spotrebič tichý chod, pri žmýkaní sa so svojimi 77 dB pohybuje v rozmedzí hlasitosti 70-80 dB, ktoré je bežné pre väčšinu práčok. Najtichšie práčky na trhu majú pod 70 dB. Vítame aj možnosť prania v nočnom režime, kedy dochádza iba k tichému plakaniu a žmýkaniu sa spustí až po spustení tlačidla na dokončenie programu.

Aj keď práčka nie je v slim prevedení, majiteľa menších kúpeľní príjemne prekvapí hĺbka práčky, ktorá je len 53 cm. Bežná hĺbka štandardne veľkých spotrebičov je 60 cm, čo vám dáva pár centimetrov k dobru. Kombinácia so sušičkou ušetrí miesto. Potešujúce je aj fakt, že je možné spotrebič zabudovať pod kuchyňskú linku. Pri používaní sušičky sa posunieme do trošku nižšej energetickej triedy D a využijeme viac vody, čo je pre kombinovaný spotrebič typické. Programy sušenia si môžete nastaviť tak, aby sa zapli hneď po dokončení cyklu prania.

Na výber máte zo 14 základných programov, ktoré sa šetrne postarajú o všetky druhy prádla. Pokiaľ nie ste příznivcami triedenia, poteší vás program Syntetika a farebné, ktorý umožňuje spoločné pranie prádla rôznych farieb i materiálov. Program Rapid care, pri ktorom si môžete zvoliť čas potrebný na pranie, ocenia všetci, ktorí majú naspěch. Veľmi praktická funkcia je KG Mode Plus, ktorá zváži prádlo a na základe informácií sama nastaví vhodnú dĺžka programu, rovnako tak intenzitu a množstvo vody.

Okrem všetkých úsporných programov treba spomenúť aj praktické důvody, preč si vybrať tento typ práčky. Rodičia určite ocenia dětský zámok, vďaka ktorému sa aj po zásahu dieťaťa nezmení nastavený program a príjemným bonusom je aj funkcia čistenia bubna. Vďaka automatickému dávkovaniu Care Dose si už nemusíte lámať hlavu so správnym množstvom pracieho prášku a aviváže, táto funkcia to vyrieši za vás.

Moderná doba si žiada moderné technológie, a múdra domácnosť uľahčuje život. Vďaka aplikácii hOn môžete ovládať svoju práčku na diaľku a navyše získate mnoho funkcií navyše. Okrem možnosti využiť až 40 ďalších pracích programov môžete sledovať v reálnom čase priebeh prania aj spotrebu. Aplikácia nabídne odporúčania ohľadom dávkovania pracích prostriedkov alebo vás upozorní na nutnosť údržby. Navyše je možné práčku ovládať aj hlasovo cez asistentov. Najzaujímavejšou novinkou je však funkcia virtuálneho šatníka, Scan to Care. Jednoducho nafotíte štítok na vašom oblečení, v aplikácii sa zhromaždia pokyny na pranie a potom odporučia najvhodnejší program.

Aj keď to nie je hlavné, treba spomenúť aj pekný dizajn práčky. V klasickom bielom prevedení s digitálnym intuitívnym displejom sa hodí všade.

Na koľko vyjde pranie

Teraz si vypočítame, na koľko vás pri plnej kapacite pri praní na program bavlna vyjde jedno pranie. Pri výpočte berieme cenu za energie, teda vodu a elektrinu. Náklady na pracie prostriedky zahrnuté nie sú.

Ako cenu vody počítame 3 € za 1 meter kubický (1 000 litrov) a 0,2 € za 1 kWh. Spotreba elektriny: 0,47 kWh. Spotreba vody: 44 l.

Cena za jedno vypranie je teda cca (0,47*0,2) + (0,044*3) = 0,094 + 0,132 = 0,226 €.

Tento údaj berte ako orientačný, závisí okrem iného od množstva bielizne a zvoleného programu.

Na koľko vyjde pranie a sušenie

Hodnota zodpovedá praniu v kombinácii so sušením pri plnej kapacite. Počítame ceny vody a elektrickej energie. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá.

Ako cenu vody počítame 3 € za 1 meter kubický (1 000 litrov) a 0,2 €za 1 kWh. Spotreba elektriny: 2,66 kWh. Spotreba vody: 65 l.

Cena za jedno vypranie a sušenie je teda cca (2,66 * 0,2) + (0,065 * 3) = 0,532 + 0,195 = 0,727 €.

Tento údaj berte ako orientačný, závisí okrem iného od množstva bielizne a zvoleného programu.

Zaujímajú vás iné práčky so sušičkou?

Zistiť cenu
7.8Expert Score
Hoover HD 485AMBB/1-S

Práčka so sušičkou Hoover HD 485AMBB/1-S je solídnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú šetriť elektrickou energiou. Na práčku so sušičkou má spotrebu naozaj rozumnú. Z množstva programov a funkcií si vyberie naozaj každý a ovládanie je intuitívne a ľahké. Hoci je hlučnejšia pri žmýkaní, celkovo má pomerne tichý chod. Pekným bonusom je predĺžená záruka na 5 rokov a ďalších 11 rokov na motor. Podmienkou je registrácia do 14 dní na webe výrobcu. Pri sušení si treba dávať pozor na množstvo bielizne, keď ho bude príliš, je možné, že sa nevysuší poriadne. Inak je práčka skutočne vhodná aj pre náročnejších užívateľov a plusy výhody značne prevažujú nad nevýhodami.

Pranie
9
Sušenie a žmýkanie
7.5
Hlasitosť
8.5
Výbava
7
Spotreba
7
Plusy
 • nízka spotreba
 • ľahké ovládanie a prístup cez aplikáciu
 • veľká kapacita prania aj sušenia
Mínusy
 • hlučnejšie pred koncom prania
 • občasné problémy pri párovaní s aplikáciou

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo