Recenzia HUAWEI BAND 6

Chytrý náramok, ktorý nebudete chcieť nikdy dať dole. A vlastne ani nebudete musieť, pretože jeho batéria vydrží až 14 dní bez nabitia. Huawei Band 6 pritom 24 hodín denne sleduje vaše životné funkcie a aktivitu, aby vás včas upozornil na prípadné výkyvy. Bude vašim každodenným pomocníkom na ceste k zdravšiemu životnému štýlu, odprevadí vás do posilňovne alebo na bazén, ale oceníte ho aj ako obyčajný človek bez športových ambícií.

Parametre

Hmotnosť
Šírka
Výška
Hĺbka
Vodeodolnosť
RAM
Interná pamäť
Reproduktor
Mikrofón
Materiál páska
Formát displeja
Uhlopriečka
Typ displeja
Rozlíšenie
Hustota bodov
Fotoaparát
SIM karta
Wi-Fi
Bluetooth
NFC
Životnosť batérie
Dĺžka nabíjania
Kapacita batérie

Dizajn

Huawei Band 6 je pohodlný na celodenné nosenie, vďaka mäkkému silikónovému remienku a nízkej hmotnosti ho na ruke skoro nespoznáte. Váži iba 18 g, čo je pre predstavu rovnako, ako má jedna priemerná zrelá jahoda. Pri rozmeroch 43 x 25,4 x 10,99 mm výrobca nepremárnil ani milimetrík priestoru. Displej je veľký a dobre čitateľný, ale zároveň vás nebude nijako obmedzovať v pohybe zápästím, ako tomu býva u väčších šikovných hodiniek. Navyše vďaka kompaktným rozmerom pôsobí tento model od Huawei vkusne aj na jemnejšie dámske ruky.

Pokiaľ vás nebaví displeje s rozlíšením podobným, ako mal váš digitálny budík na nočnom stolíku niekedy v deväťdesiatych rokoch, Huawei Band 6 vás rozhodne nesklame. Na rozdiel od iných modelov v obdobnej cenovej relácii dosahuje rozlíšenie 194 x 368 px, pri ktorom už nepostrehnete rastrovanie a môžete sa nechať ohromiť detailmi a živosťou farieb. Použitá technológia AMOLED zaisťuje, že údaje na displeji uvidíte pod rôznymi uhlami bez straty čitateľnosti a navyše bezkonkurenčne vykresľuje hlbokú čiernu farbu.

Telo prístroja tvorí precízne zosadené plastové diely, ktoré zaisťujú odolnosť proti vode (5 ATM). Náramok si vďaka tomu nemusíte dávať dole ani pri sprchovaní alebo kúpaní, zvládne vás odprevadiť aj do bazéna a neohrozí ho ani slaná morská voda. Vyhnúť by ste sa mali len prípadom, keď by na šikovný náramok pôsobil zvýšený tlak vody, ako je napríklad potápanie, vodné lyžovanie a podobné aktivity.

Remienok je dobre nastaviteľný vďaka tradičnému spôsobu zapínania na pracku. Materiál jemne pruží a príjemne priľne k zápästiu, takže sa náramok nepretáča. Vyberať budete zo štyroch farieb (Graphite Black, Forest Green, Amber Sunrise a Sakura Pink), ktoré ľahko doplníte dizajnom ciferníka z galérie výrobcu alebo vlastnou fotkou na displeji. Samotné telo náramku sa vyrába vo farbách Dark Grey alebo Gold. Ako u väčšiny modelov je aj u Huawei Band 6 remienok vymeniteľný, takže môžete smelo ladiť farby k zvyšku svojho outfitu.

Batéria a nastavenia

S kapacitou batérie 180 mAh pôsobí Huawei Band 6 v porovnaní s inými modelmi chytrých náramkov ako ultramaratónec, stojaci proti šprintérom. Skúsenosti spokojných zákazníkov potvrdzujú, že pri intenzívnom používaní vydržia nejakých 10 – 12 dní bez nabitia, pri troche šetrnosti s ním ale zvládnete aj 14 dní prevádzky. Rýchle nabíjanie cez magnetický konektor dokáže do baterky našliapať počas piatich minút dosť energie na dvojdňovú prevádzku, takže tento šikovný náramok naozaj takmer nemusíte odkladať.

Ako všetky modely od Huawei sa aj Band 6 páruje s telefónom pomocou aplikácie, poskytovanej zadarmo priamo výrobcom. Huawei Health má dobre vyladenú lokálnu verziu, na stiahnutie potrebuje necelých 70 MB miesta (verzia 10.1) a so šikovným náramkom ju spárujete na zariadeniach s operačným systémom Android 6.0 alebo vyšším, pre majiteľov iPhonov potom platí iOS 9.1 alebo novšia verzia. S pomocou náramku potom môžete ovládať aj ďalšie zariadenia a aplikácie, k dispozícii je celý rad widgetov a zobrazovať sa vám budú aj notifikácie z telefónu.

Na čo sú dobré

Huawei Band 6 sa zavďačí každému. Ak ste aktívni športovci, oceníte 96 režimov cvičenia, ktoré šikovný náramok vie vyhodnocovať. Môžete ho vziať aj do náročnejších podmienok, materiál sa nepoškodí pôsobením potu ani slnečných lúčov a vďaka kompaktnému dizajnu vám nebude zaviazať ani v posilňovni. Ak beriete fitness ako neodmysliteľnú súčasť svojho životného štýlu, rýchlo si zvyknete mať neustály prehľad o tom, ako vaše telo zvláda momentálnu záťaž. Náramok meria tepovú frekvenciu aj okysličenie krvi nepretržite a hodnoty ukladá, takže si ich môžete pozrieť aj spätne, a to vo forme prehľadných grafov. Pokiaľ športujete len rekreačne a nepravidelne, môžete sledovať podľa starších nameraných výkonov, ako sa časom vaše výsledky zlepšujú.

Oplatí sa vám Huawei Band 6 aj keď športu neholdujete? Rozhodne áno. Náramok má klasickú funkciu krokomeru, takže budete mať predstavu o tom, koľko toho denne nachodíte a koľko kalórií spálite pri bežných aktivitách (a podľa toho potom môžete napríklad mierne poupraviť jedálniček, keď chcete zhodiť nejaké to kilo). Jasne, toto zvládne viac-menej každé zariadenie, v ktorom je nainštalovaný akcelerometer. Huawei Band toho ale vie oveľa, ale naozaj oveľa viac.

S vysokou presnosťou sníma náramok na zápästie srdcový tep a vyhodnocuje aj SpO2, teda saturáciu krvi kyslíkom. V spojení s údajmi o pohybovej aktivite vie tento šikovný pomocník spoznať, či sa nachádzate v strese, a taktne vás na to upozorní. Pri klesajúcom okysličení krvi alebo v stresových situáciách vám náramok ponúkne jednoduché dychové cvičenie, ktorým vás s pomocou aplikácie Huawei Health krok za krokom prevedie. Ruku na srdce, kto z nás sa občas nepotrebuje trochu upokojiť? Že nám stres škodí, to už dnes všetci dobre vieme, ale Huawei sa konečne snaží to efektívne riešiť.

Huawei Band 6 ale stále ešte s výpočtom funkcií nekončí. Pretože ho takmer nemusíte odkladať kvôli nabíjaniu a jeho nosenie je pohodlné, môžete ho využiť aj na monitorovanie spánku. Náramok automaticky rozpozná, či ste nahor alebo nie, a rozoznáva štyri úrovne spánku – zdriemnutie, hlboký spánok, ľahký spánok a REM. Podľa záznamu vašej noci dokáže sám identifikovať šesť najčastejších spánkových problémov, na ktoré vás upozorní. A nielen to. Podobne ako pri detekcii stresu a nízkeho okysličenia krvi, aj pri zlom spánku vám Huawei Band 6 ponúkne riešenie. Získate viac ako 200 návrhov, ktoré vedú k zlepšeniu kvality spánku a následne aj vašej celkovej psychickej i fyzickej kondície.

Pre dámy vývojári pridali aj šikovný menštruačný kalendár. Vďaka tomu vás jednak nezaskočí príchod vašich dní, ale tiež sa vám treba podarí vysledovať, či cyklus nejako ovplyvňuje vašu náladu a výkony. Tomu potom môžete prispôsobiť plánovanie svojich aktivít.

Samozrejmosťou sú aj základné funkcie šikovného vreckového asistenta, vďaka ktorým vás Huawei Band 6 upozorní na prichádzajúce hovory a zobrazí aj náhľady správ a notifikácie z mobilných aplikácií. Náramok poslúži ako hodinky, stopky aj budík, vie tiež ovládať prehrávanie hudby (nemá ale vlastnú ukladaciu pamäť), zobrazovať predpoveď počasia, v spojení s telefónmi od Huawei dokáže aj diaľkovo ovládať fotoaparát a mnoho ďalšieho. Tvorcovia mysleli ešte na jednu praktickú maličkosť a pridali tlačidlo na rozsvietenie celého displeja jasným bielym svetlom, takže náramok využijete aj ako svietidlo.

Hľadáte náramok s GPS? Pozrite sa na ďalšie hodnotenie fitness náramkov

Zistiť cenu
8.3Expert Score
Hodnocení HUAWEI BAND 6

Huawei Band 6 je šikovný fitness náramok, ktorý si zakladá na pohodlnom nosení, mimoriadnej výdrži batérie, kvalitnom zobrazovaní a predovšetkým na nadštandardnú starostlivosť, ktorú svojmu nositeľovi poskytuje. Bude vám po ruke (doslova) a bude sa o vás starať, ako najlepšie dokáže. Povie vám, kedy trochu spomaliť a zhlboka sa nadýchnuť, postráži kvalitu vášho spánku a pochváli vás za pokroky pri cvičení aj za každodenné výsledky na krokomere. Je to viac, než len zariadenie na meranie životných funkcií a zobrazovanie notifikácií z mobilu. Je to pomocník a parťák, ktorého budete chcieť mať všade so sebou.

Plusy
 • výdrž batérie a rýchle nabíjanie
 • nepretržité meranie tepu a SpO2
 • vysoké rozlíšenie displeja
 • 96 športových módov
 • sledovanie spánku a stresu
Mínusy
 • chýba GPS
 • aplikácia Huawei Health občas nefunguje dobre
 • správy sa zobrazujú len ako náhľad

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo