Recenzia L’Oréal SteamPod 3.0

Profesionálna parná žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod 3.0 sľubuje vyžehlenie či navlnenie vlasov v krátkom čase a s minimálnym poškodením. Para umožní vytvoriť nadýchaný, lesklý a hladký vzhľad aj s tými najkučeranejšími vlasmi. Oplatí sa vám však taká investícia? Poďme sa na ňu pozrieť podrobnejšie.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkov (eloxol)
Starostlivosť o vlasypara, technológia Pro-keratín
Automatické vypnutienie
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia20 sekundy
Zobrazovacie zariadenieukazovateľ teploty
Zámok teplotného nastavenianie
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C180, 200, 210

Ako sa s ňou upravujú vlasy

S prístrojom sa zaobchádza ako s obyčajnou žehličkou na vlasy, až na pár výnimiek. Pred začiatkom je nutné naplniť nádržku na vodu, vďaka ktorej môže vznikať para. Tá je umiestnená priamo na tele žehličky. Nádržku musíte najskôr vybrať a potom ju naplniť pomocou špeciálnej plastovej fľaštičky, ktorá je súčasťou balenia. Aby ste predišli poškodeniu prístroja, je nutné používať destilovanú vodu. Výhodou je, že vodu po skončení úpravy vlasov môžete nechať v prístroji a dopĺňať ju podľa potreby. Výrobca uvádza, že na jedno naplnenie nádržky by ste mali byť schopní narovnať vlasy s dĺžkou veže Big Benu minimálne 2x a aj podľa väčšiny majiteľov je objem dostatočný. Pred začiatkom žehlenia by vlasy mali byť suché a ošetrené špeciálnymi prípravkami zabraňujúcemu tepelnému poškodeniu. Značka L’Oréal ponúka tri produkty odporúčané na úpravu vlasov so SteamPod (krém, mlieko a sérum). Hlavnou výhodou pary je, že pokiaľ máte husté a bohaté vlasy, tak sa výrazne skráti čas tvorby účesu. A to skutočne značne.

Teplota a typ vlasov

Po zapnutí žehličky nastavíte teplotu podľa vašich vlasov. Možné sú tri teplotné stupne:

 • 180 °C pre jemné,
 • 200 °C pre normálne a
 • najvyššia teplota 210 °C pre vlnité a husté vlasy.

Po dosiahnutí nastavenej teploty sa zhasne blikajúce svetlo a môžete začať s úpravou. K priebežnej kontrole teploty dochádza 2x za sekundu a je pri nej automaticky rozpoznané, či nastavená teplota zodpovedá potrebám vlasov. Výsledkom sú nepoškodené, hladké a lesklo vyzerajúce vlasy, ktoré sú upravené vo veľmi krátkom čase. Účes vytvorený pomocou pary vydrží veľmi dlho aj za nepriaznivého počasia.

Dizajn žehličky je moderný minimalistický v bielo-čiernom prevedení. Zaoblený tvar a otočný kábel umožňuje vytvorenie vĺn a jednoduchú manipuláciu. Je super, že aj keď s prístrojom pri tvorbe účesu otáčate, tak sa nikdy nezamotá! Šípky na spodnej strane žehliacej plochy napovedajú, akým smerom vlasy žehliť. Súčasťou žehličky je odnímateľný hrebienok, ktorého výhodou je pravidelné rozdelenie vlasov na menšie segmenty a lepší výsledok stylingu. Pri vyťahovaní hrebienku je nutné dbať na to, aby bola žehlička dostatočne chladná a nedošlo k popálení.

Špeciálna funkcia žehlenia

SteamPod 3.0 je tretia generácia parnej žehličky vytvorenej spojením firiem L’Oréal a Rowenta. Parné žehličky sú na trhu považované za najšetrnejšie a odporúčané sú hlavne na husté a kučeravé vlasy, pre ktoré nemusia byť ostatné žehličky bez tejto technológie tak účinné. Výhodou použitia pary pri vytváraní účesu je skrátenie doby úpravy (nie je problém sa s trochou cviku vojsť do piatich minút) a tiež minimálne poškodenie vlasov. L’Oréal SteamPod navyše používa technológiu Pro-keratín. Vďaka teplu sa vlas otvorí a umožní molekulám keratínu z kozmetických prípravkov preniknúť hlbšie do ich štruktúry. Výsledkom je oprava, regenerácia a posilnenie vlasového vlákna. Vlasy vyzerajú lesklejšie a sú jemné na dotyk.

Hovoríte si, že to všetko znie až veľmi dokonale. Kde je teda háčik? L’Oréal SteamPod 3.0 môžete kúpiť za cenu okolo 270 €. Pre porovnanie sa lacnejšie parné žehličky na vlasy dajú zaobstarať za cenu okolo 40 € (ETA Fenité 3337 90000). U takto drahej žehličky postrádame základné bezpečnostné funkcie ako je automatické vypnutie alebo zámok žehliacich plôch. Na druhej strane vďaka použitej technológii nie sú také horúce ako pri klasických žehličkách.

Porovnanie L´Oréal SteamPod 2.0 vs 3.0 a L´Oreal Professionnel SteamPod Karl Lagerfeld

 

L´Oréal SteamPod 2.0

L´Oréal SteamPod 3.0

L´Oréal SteamPod 3.0 Karl Lagerfeld

Materiál žehliacich plôch

keramika

kov (eloxol)

kov (eloxol)

Rozmery žehliacich doštičiek v mm

90 x 25

90 x 25

90 x 25

Automatické vypnutie

áno

nie

nie

Regulácia teploty

áno

áno

áno

Teplotný rozsah

140-210

180-210

180-210

Farba

biela

biela

čierna

Cena v €

200

270

300

Predchodca L’Oréal SteamPod 2.0 mal veľkú nevýhodu v podobe nádoby na vodu pripojenej k žehličke pomocou kábla. Pri novšej verzii je už nádržka zabudovaná priamo v žehličke, je teda užívateľsky oveľa prívetivejšia a je vhodná na cestovanie. Rozdiel môžeme vidieť aj vo vzhľade parnej žehličky. Nový SteamPod 3.0 je o 14% tenší ao 37% ľahší. Avšak staršiu verziu už v predaji často nenájdete.

Pri hľadaní parnej žehličky v e-shopoch môžete tiež naraziť na verziu L’Oréal SteamPod 3.0 Karl Lagerfeld. Pri porovnávaní týchto dvoch produktov na veľa rozdielov nenarazíte. Ide totiž o rovnaký prístroj s iným designom. V limitovanej edícii môžete SteamPod získať v elegantnej čiernej farbe. Ak sa vám tento variant páči viac, počítajte s príplatkom okolo 30 €.

Zistiť cenu
10Expert Score
Hodnotenie L’Oréal SteamPod 3.0

Parná žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod je profesionálnym pomocníkom na úpravu vlasov. Okrem vyžehleného vzhľadu ponúka aj vytvorenie vĺn alebo efekt fúkanej. Po použití sú vlasy lesklé, hebké a vyzerajú zdravo. Vďaka pare vlasy skoro neničia, na rozdiel od normálnych žehličiek, a úprava zaberie oveľa menej času. Výsledný efekt vydrží dlho, dokonca aj za vlhkého počasia. Jej jedinou nevýhodou je vysoká cena, ktorá však zodpovedá výsledkom. A faktu, že sa jedná o profi prístroj.

Plusy
 • rýchlo sa nahreje
 • rýchla úprava vlasov
 • lesklé a nadýchané vlasy
 • vlasy vydržia rovné aj za vlhkého počasia
Mínusy
 • cena
 • chýba automatické vypnutie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo