Ako vybrať žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy je úžasným nástrojom, s ktorým môžete ľahko vykúzliť nový účes. Na čo sa pri výbere žehličky na vlasy zamerať? Dôležité je vybrať vhodnú žehličku s ohľadom na typ vašich vlasov. Okrem toho sa zamerajte najmä na veľkosť žehliacich plôch a materiál, z ktorého sú vyrobené.

Test žehličiek na vlasy 2023

NázovCelkom
1.L’Oréal SteamPod 3.0Zistiť cenu
100%
Recenzia
2.ETA Fenité 3337Zistiť cenu
90%
Recenzia
3.Remington S 9500 PearlZistiť cenu
90%
Recenzia
4.Rowenta Power Straight CF5820F0Zistiť cenu
90%
Recenzia
5. Remington PROluxe S9100Zistiť cenu
90%
Recenzia
6.Remington S8500Zistiť cenu
87%
7. BaByliss ST395EZistiť cenu
86%
Recenzia
8.Remington S9600Zistiť cenu
83%
Recenzia
9.Rowenta SF 6220Zistiť cenu
83%
Recenzia
10.Remington S7710Zistiť cenu
80%
Recenzia
11.Remington Sleek & Curl S 6500Zistiť cenu
80%
12.Remington S 5505Zistiť cenu
79%
Recenzia
13.Philips HP8374Zistiť cenu
73%

Do nášho testu žehličiek na vlasy sme zahrnuli predovšetkým výrobky zo strednej a lacnej cenovej kategórie, ktoré sú u používateľov najobľúbenejšie. Pozornosť sme venovali predovšetkým manipulácii, ale aj funkciám a celkovej starostlivosti o vlasy. Samozrejme nemôže chýbať zhodnotenie rýchlosti nahriatia.

Philips HP8374

Žehlička na vlasy Philips HP8374 spadá do strednej cenovej kategórie a ponúka snáď všetko, čo by ste mohli od výrobku tejto ceny očakávať. Povrch plávajúcich žehliacich plôch je vyrobený z titánu, čo znamená, že sa môžete tešiť na dlhú životnosť. Na druhú stranu je potrebné sa so žehličkou s plávajúcimi plochami naučiť manipulovať inak vytrháva vlasy. Ale ako píšeme, všetko je o skúsenosti a zručnosti.

Tento model disponuje ionizáciou, takže sa vlasy necuchajú a po dokončení úpravy vyzerajú zdravo. Výhodou je aj technológia MoisureProtect, ktorá vlasy chráni proti prehriatiu. Vlasy sú po žehlení žiarivejšie a zachovávajú si svoju prirodzenú hydratáciu. Vďaka špeciálnemu snímaču dokáže žehlička až 30x za sekundu zistiť vlhkosť vlasov a podľa toho upraviť žehliacu teplotu. Týmto spôsobom je zachovaná prirodzená hydratácia vlasov.

Vzhľadom na to, že sú žehliace plochy vyrobené z titánu, je výrobok vhodný predovšetkým pre osoby s hustými a hrubými vlasmi. Trošku nás prekvapilo, že rozsah teplôt je len 150 – 200 °C, čo znamená, že sa hodí predovšetkým na žehlenie normálnych vlasov, ale obstojne sa pobije aj so silnými a hustými vlasmi. Dobré skúsenosti majú s používaním aj osoby s veľmi kučeravými vlasmi. Samozrejme, že si vlasy pomocou nej vyžehlia aj ľudia s jemnými vlasmi, ale tu je potrebné byť na pozore pred zničením.

Veľkou výhodou je nízka hmotnosť a prívodný kábel s dĺžkou zhruba 2 m. Vďaka tejto kombinácii sa so žehličkou ľahko zaobchádza, a to aj v prípade, že si chcete urobiť vlny. Body navyše udeľujeme aj za otočný systém na konci kábla, vďaka ktorému sa šnúra nezasekáva a nekrúti. Rovnako je tu menšie riziko toho, že by sa kábel odlomil. V tejto časti je žehlička vybavená praktickým pútkom na zavesenie.

Čo sa týka nastavenia žehličky, trošku nás sklamalo, že si môžete vybrať len medzi 3 presne definovanými stupňami žehlenia: 150, 175 a 200 °C. Je škoda, že si nemôžete nastaviť teplotu podľa svojich požiadaviek. Na druhej strane inteligentný snímač stráži vlhkosť vlasov a na základe nej upravuje teplotu, takže by nikdy nemalo dôjsť k ich zničeniu. Nastavenie môžete kontrolovať na prehľadnom LED displeji, na ktorom sa okrem iného ukazuje aj ikona ochrany vlasov v prípade, že ju zapnete.

Musíme však podotknúť, že je škoda, že žehlička nemá uzamknutie ovládacieho panelu. Avšak to nie je nič, čo by sa na práci s ňou negatívne podpísalo. Čerešničkou na torte je nežný dizajn, nad ktorým sa väčšina žien rozplýva. Nesmieme zabudnúť spomenúť rýchle nahriatie, ktoré zaberie len 25 sekúnd. Tým sa model radí medzi najrýchlejšie na trhu. Samozrejmosťou je automatické vypnutie po 60 minútach. Mnohých užívateľov určite poteší praktické látkové puzdro, ktoré je súčasťou balenia. Bez problémov tak môžete s výrobkom cestovať bez strachu z poničenia.

 • rýchle nahriatie
 • dizajn
 • nízka hmotnosť
 • automatická úprava teploty
 • chýba personalizované nastavenie teploty
 • chýba uzamknutie ovládacieho panelu

Remington S8500

Víťaz nášho testu žehličiek na vlasy. Čo nás k tomu viedlo? Doba nahriatia je na keramické doštičky doslova blesková, za 15 sekúnd môžete žehličku použiť. Počas 25 sekúnd sa dokáže zahriať až na 230 °C. Nastavenú teplotu si navyše môžete uzamknúť, takže počas manipulácie nedôjde k jej nechcenej úprave.

Doštičky, ktoré sú 11 cm dlhé a asi 3 cm široké, si dokážu poradiť s kučeravými aj rovnými vlasmi. S touto žehličkou vlasy aj navlníte. Plávajúce plochy žehliacich plôch zaistia rovnomerné vedenie tepla okolo vlasov.

Vlasy vydržia po vyžehlení rovné celý deň a ani jemný dážď ich nevrátil do pôvodného tvaru. Dajte si ale pozor, pokiaľ máte mastnejšie vlasy. Doštičky sú totiž napustené arganovým olejom a mastné vlasy vyzerajú po použití ešte mastnejšie. Inak sa veľmi ľahko ovláda, je ľahká do ruky a kábel je dostatočne dlhý.

Bonusom na záver je regulácia teploty, to že sa žehlička po jednej hodine sama vypne, ak na ňu zabudnete a pekný zamatový obal. Všetky dámy určite potešia, že takto bohato vybavenú žehličku zaobstará už za pár euro.

Zistiť cenu

Remington Sleek & Curl S 6500

Aj tento produkt od značky Remington sa na prevádzkovú teplotu dokáže dostať veľmi rýchlo. Namerali sme v priemere okolo 17 sekúnd. Regulácia teploty je jednoduchá a prehľadná vďaka podsvietenému LCD displeju. Teplotný rozsah je 150-230 °C. Po nahriatí môžete využiť funkciu zámku, takže počas úpravy vlasov nedôjde k jej prenastaveniu. Funkcia Turbo Boost dokáže žehličku rýchlo rozpáliť na najvyššiu teplotu.

Nepríjemné je, že sa trochu nahrievala aj rukoväť. Neznamená to, že by žehlička pálila, ale dlhšiu dobu nie je úplne príjemné ju držať. Doštičky žehličky tiež nie úplne dobre doliehajú, takže žehlenie môže aj kudliť.

Keramický povrch doštičiek (11 x 3 cm) dosahuje teplotu až 230 ° C, vlasy narovná pomerne rýchlo a vďaka zaoblenému tvaru dokáže ľahko vytvarovať krásne lokne, ktoré sú vedené v praktických drážkach. Okrem dlhých aj nepoddajných vlasov sa výrobok hodí aj na úpravu kratších strihov. Manipuláciu so žehličkou uľahčuje otočný kábel a produkt sa vďaka nízkej váhe dobre drží v ruke.

Praktické a teplovzdorné puzdro poteší na uskladnenie žehličky a vypnutie po hodine nečinnosti je dobrou bezpečnostnou poistkou.

Rozmyslite si pred nákupom

Než sa pustíte do nakupovania, ujasnite si niekoľko aspektov, ktoré budú mať na výber výrobku zásadný vplyv.

 • Akú kvalitu vaše vlasy majú? Silnejšie vlasy toho znesú viac ako tie jemné.
 • Chcete si vlasy len žehliť alebo aj vlniť? Pokiaľ sa prikláňate k druhé variante, siahnite po žehličke na kučery a vlny.
 • Potrebujete vlasy vyžehliť a zároveň im dodať objem? Rozhodnite sa pre žehliacu kefu.    

Materiál žehliacich plôch

Povrch žehliacich plôch je jedným z najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste pri robení mali brať ohľad. Každý typ materiálu je vhodný na iný typ vlasov. Nesprávne zvolené doštičky môžu byť pre vaše vlasy veľkou príťažou av krajných prípadoch ich môžu aj zničiť.

Kov

Kov je na úpravu vlasov najmenej vhodný materiál. Zahrieva sa nerovnomerne, takže môže vaše vlasy ľahko spáliť. Vyhnúť by ste sa mali aj lacným žehličkám na vlasy, ktoré majú kovové plochy potiahnuté keramickou vrstvou. Tá sa po čase môže poškodiť, čo znamená, že plocha nebude dokonale hladká a vlasy sa tak budú zbytočne ničiť.

Teflón

Teflón patrí medzi materiály, ktoré sú k vlasom šetrné, pretože ich chránia pred prílišným teplom. Tento materiál tiež zabraňuje pripaľovaniu stylingových prípravkov na žehliacich plochách.

Keramika

Je klasickým a často používaným materiálom, ktorý dobre a rovnomerne drží teplo, čo znamená, že žiadna časť doštičiek nie je studená. Oproti kovu sa zahrieva rovnomerne a rýchlo, takže aj úprava účesu vám bude trvať kratšiu dobu. Keramická žehlička na vlasy je vhodná pre všetky typy vlasov a nehrozí ich poškodenie. Najvhodnejšie sú ale na jemné alebo tenké vlasy, pretože keramické žehličky sú veľmi šetrné.

Titán

Titán sa veľmi rýchlo nahrieva, a preto by si ľudia s jemnými alebo tenkými vlasmi mali dávať pozor, aby nedošlo k ich poškodeniu. Titánové žehličky na vlasy sú určené primárne na husté a hrubé vlasy. Vďaka iónovej technológii odstraňujú z vlasov statickú energiu a vlasy tak vyzerajú pružné, lesklé a ľahko sa upravujú. Titánové doštičky sú tiež veľmi trvanlivé, mali by zo všetkých typov vydržať najdlhšie.

Turmalín

Turmalín sa väčšinou používa v kombinácii s ďalším materiálom. Jeho prednosťou je zmierňovanie elektrizovania a dodávania lesku. Vlasy sú po žehlení hladké a lesklé.

Keramika-turmalín

Turmalín je minerál, ktorý sa pridáva do keramických doštičiek a vďaka tomu znižuje teplotu žehličky. Z toho vyplýva, že je tiež vhodnejší pre ľudí s extra jemnými alebo tenkými vlasmi.

Titan-keramika

Prináša možnosť širšieho rozpätia teploty. Vďaka tomu je univerzálne použiteľná pre všetky typy vlasového porastu. Drobnou nevýhodou je kvapku vyššia cena, ktorá je daňou za univerzálnosť.

Stretnúť sa môžete aj s materiálmi, ktoré sú napustené olejmi, ktoré sa pri žehlení do vlasov uvoľňujú. Vaše hriva tak bude vyzerať zdravšie a lesklejšie.

Veľkosť ramien a plôch na žehlenie

Širšie ramená (široký styler)

Sú vhodné na vyrovnávanie vlasov, využijete ich najmä pre husté, dlhé a kučeravé vlasy. Tie dokážete narovnať aj s užšími žehličkami, ale bude vám to trvať dlhšiu dobu a bude to pracnejšie. Nevýhodou žehličiek s užšími ramenami je ťažšia manipulácia, čo je tiež dôvod, prečo nie sú vhodné na vlnenie vlasov.

Užšie ramená (úzky styler)

Ide o ideálne žehličky na kučery. Vďaka lokniam môžete získať na pohľad krásne a objemné vlasy. Ako na to? Vlasy musia byť suché, mokré sa vám nezvlnia vôbec a vlhké iba trochu. Šírka je iba 2,5 cm a tento typ žehličiek je vhodný pre všetky typy vlasov.

Náš tip: Ak nie ste majiteľkou príliš hustých a nepoddajných vlasov, zvoľte radšej žehličku s úzkymi stylery. Vlasy s ňou nielen dobre vyžehlíte, ale aj navlníte. Nebudete si teda musieť kupovať kulmu, ďalší spotrebič navyše.

Teplota a jej regulácia

Tie najlepšie žehličky na vlasy sa nahrejú do tridsiatich sekúnd, existujú aj pomalšie typy, ktoré sa na správnu teplotu dostávajú aj niekoľko minút. Odporúčame vybrať si model, ktorý má indikačnú diódu, ktorá začne blikať po dosiahnutí požadovanej teploty. Odpadá tak manuálne a nepresné testovanie, či už je žehlička dostatočne nahriata. Väčšina z testovaných žehličiek na vlasy mala teplotu rovnomerne rozloženú po celej ploche doštičiek. Ich teplota sa môže pohybovať medzi 100 – 200 stupňami Celzia.

Vyššie teploty dosahujú najmä žehličky s titánovými doštičkami. Keramické doštičky sa naopak pohybujú v spodnej hranici tohto rozmedzia. Rozpätie teplôt pri bežných žehličkách sa väčšinou pohybuje od 100 do 230 °C. Niektoré žehličky na vlasy produkujú infračervené teplo, ktoré je k vašim vlasom šetrnejšie ako klasické teplo.

Vyberte si takú žehličku, pri ktorej máte možnosť teploty regulovať. Výrobkom s jednou prednastavenou teplotou sa radšej vyhnite. V prípade, že sú vaše vlasy jemné, farbené alebo nie príliš kvalitné, oceníte, pokiaľ si budete môcť teplotu upraviť na mieru vašim vlasom. Teda žehliť skôr na nižšie teploty.

Kvalita vlasov a odporúčaná teplota žehlenia

Kvalita vlasovTeplota žehlenia v °C
Jemné vlasy100-160
Normálne vlasy160-190
Silné a husté vlasy190 a viac

Viete, že: Všeobecne nižšie teploty nájdete u keramických žehličiek, vyššie zase u tých z titánu. Na zohnanie sú aj inteligentné žehličky, ktoré teplotu samy regulujú na základni typu vašich vlasov.

Dôležitým údajom pre vás bude aj to, za aký dlhý čas bude žehlička pripravená na použitie. Pri menej výkonných výrobkoch môže nahriatie trvať aj niekoľko minút. Výkonnejšie sú pripravené na použitie skoro za pár sekúnd.

Užívateľská prívetivosť

Od svojej žehličky na vlasy nečakáte len to, že s ňou dosiahnete dokonalý účes, ale chcete s ňou pracovať ľahko a príjemne. To znamená intuitívne ovládanie, nízku hmotnosť a dobre padnúci tvar do ruky.

Dĺžka kábla

Prácu so žehličkou vám spríjemnia dostatočne dlhý elektrický kábel. Vzdialenosť zásuvky od zrkadla je v každej kúpeľni iná, preto je vhodné tejto vzdialenosti prispôsobiť aj dĺžku kábla. Rozmer môžete odhadnúť napríklad podľa kábla vášho fénu. Ideálne by sa dĺžka mala pohybovať okolo 2 metrov.

Ionizácia

Žehličky opatrené funkciou ionizácie vytvárajú záporne nabité ióny, ktoré sa pri žehlení prenášajú do vlasov a neutralizujú kladne nabité ióny obsiahnuté vo vlasoch. Vďaka tomu sú vlasy lesklejšie, je im dodávaná vlhkosť a neutralizuje sa statická elektrina.

Automatické vypnutie

Automatické vypnutie je výborná funkcia pre všetkých, ktorí majú problém s vypínaním čohokoľvek. Tiež ľudia pochybujúci o tom, či žehličku vypli, si môžu ušetriť stres a hororové scenáre. Pokiaľ žehličku zabudnete vypnúť, vypne sa po čase sama.

Displej alebo orientačná dióda

Displej vám ukazuje na koľko stupňov, je žehlička nastavená a signalizovať môže aj nahrievanie. Ďalšie funkcie, ktoré sa môžu zobrazovať, sa líšia podľa výrobcu.

Namiesto displeja môže byť výrobok vybavený len diódou, ktorá pri nahrievaní bliká a pri dosiahnutí požadovanej teploty neprerušovane svieti.

Otočný kábel

Pokiaľ sa chystáte si vlasy tiež vlniť, určite oceníte otočný kábel, ktorý sa prispôsobí každej pozícii žehličky. Kábel sa nebude krútiť ani zamotávať, takže sa vám s výrobkom bude lepšie pracovať.

Uzamknutie nastavenej teploty

Vďaka tomuto tlačidlu nedôjde k nechcenému prenastaveniu teploty počas žehlenia.

Vonkajšie záhrevné doštičky

Môžete sa stretnúť aj so žehličkami, ktoré majú záhrevné doštičky aj na vonkajšej strane prístroja. Slúži na ľahké vytvorenie lokien. Vonkajšie záhrevné doštičky je možné v prípade potreby zapnúť.

Plávajúce doštičky

Umožňujú rovnomerné vedenie tepla, takže sa nemusíte obávať, že by niektorá časť vlasov zostala nevyžehlená a iná bola spálená.

Niektoré lacnejšie prístroje majú tú nepríjemnú vlastnosť, že dochádza nielen k nahrievaniu doštičiek, ale dochádza k zvýšenie teploty aj na tele prístroja. To robí používanie prístroja po nejakej dobe nepríjemné a kúpu takého prístroja nemôžeme odporučiť.

Poškodenie vlasov

Žehlením sa vlasy vysušujú a odporúčame využívať ochranné prostriedky, ako sú spreje chrániace pred vysokou teplotou. Tie by sa mali aplikovať tesne pred žehlením vlasov. Pochopiteľne platí, že čím vyššej teplote sú vlasy vystavené, tým je riziko poškodenia väčšie.

Po žehlení je dobré doštičky žehličky očistiť suchou handričkou, pretože ochranný prostriedok na vlasy môže poškodiť žehliace plochy, pokiaľ by ste ich nezotreli z ich povrchu.

Typy žehličiek

Žehličky na mokré vlasy

U bežných žehličiek je často varovanie, že sa nemôžu používať na mokré vlasy. Mokré vlasy žehlička rýchlo ničia a vlasy krepovatí. Existujú ale špeciálne žehličky na mokré vlasy. Väčšinou idú také žehličky spoznať už z ich názvu (napr. wet to straight). Pre koho sú vhodné? Ich použitie je odporúčané pre veľmi husté a kučeravé vlasy, ktoré takto vydržia dlhšie rovné.

 • možné používať aj na mokré vlasy
 • pre husté vlasy
 • menšia ponuka

Klasické žehličky

Klasické žehličky sa obvykle hodia ako na žehlenie, tak na vlnenie vlasov. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a šírkach, bohatá je aj ponuka povrchov žehliacich plôch a tiež funkcií. Okrem toho si môžete vyberať zo širokej ponuky farebného a dizajnového spracovania. Klasické žehličky sú k dostaniu v cenovom rozpätí od malých desiatok až po malé stovky euro.

 • žehlia aj natáča
 • široká škála výberu
 • niektoré žehličky nemusia mať reguláciu teploty
 • nemusia byť vhodné na úpravu nepoddajných a kučeravých vlasov

Parné žehličky na vlasy

Parná žehlička je jasnou voľbou pre všetky majiteľky silných a kučeravých vlasov. Para minimalizuje teplotný šok a taktiež urýchľuje proces žehlenia. Mimochodom práve tieto žehličky sú k vlasom najšetrnejšie, pretože ich takmer vôbec neničia. Vhodné je pri žehlení parou používať prípravky s Pro-keratínom, ktoré sa vďaka pare dostanú hlboko do vlasového vlákna. Vlasy budú lesklé a kvalitné.

 • kučeravé a husté vlasy
 • vlasy nepoškodzuje
 • rýchla úprava účesu
 • nehodí sa pre jemné vlasy
 • vyššia obstarávacia cena

Ionizačné žehličky na vlasy

Ionizačné žehličky podporujú kvalitu vlasov. Záporné ióny vytvorené prístrojom neutralizujú kladné ióny poškodzujúce vlasy. Vďaka tomu dochádza k ich zvlhčovaniu, obmedzuje sa lámavosť a zvyšuje sa lesk. Kvalitu vlasov po žehlení spoznáte na prvý pohľad. Sú zdravšie, krajšie a lesklejšie.

 • vzhľad vlasov po žehlení
 • šetrný spôsob žehlenia
 • zvlhčovanie
 • eliminácia statickej elektriny
 • vyššia obstarávacia cena

Mini žehličky na vlasy

Jedná sa o cestovné prevedenie. Vďaka malým rozmerom sa pohodlne zmestí do cestovnej batožiny alebo kabelky. Napriek tomu, že je cestovná žehlička na vlasy menšia ako klasická, máte na výber z rôznych materiálov žehliacich plôch aj funkcií.

 • kompaktné prevedenie
 • slušná výbava
 • iba na občasné použitie
 • menšia žehliaca plocha
 • menší výber

Žehličky na vlasy pre profesionálov

Na rozdiel od štandardných žehličiek vynikajú žehličky pre profesionálov dlhšou životnosťou, špeciálnymi funkciami, dlhším káblom a taktiež možnosťou pracovať aj niekoľko hodín v kuse. Samozrejmosťou sú lepšie výrobné materiály. Na zohnanie sú v iónovom, parnom aj klasickom prevedení.

 • dlhá životnosť
 • dlhá prevádzková doba
 • špeciálne funkcie
 • kvalitnejšie výrobné materiály
 • vyššia obstarávacia cena

Žehličky na vlny

Jedná sa o špeciálne žehličky s úzkymi ramenami, vďaka ktorým je manipulácia s výrobkom jednoduchšia. Ramená sú navyše zaguľatené, aby po nich vlasy lepšie kĺzali. Tento typ žehličiek je vhodný najmä pre slabšie a normálne vlasy.

 • vhodné na žehlenie i loknovanie
 • špeciálne zaoblené ramená
 • prirodzený tvar okien
 • nevhodné pre husté a nepoddajné vlasy

Žehliace kefy

Žehliace kefy počas žehlenia vlasom dodávajú navyše objem. Jedná sa o kombináciu kefy a žehličky. Výsledný účes je hebký, rovný a navyše objemný. Tento typ výrobku je vhodný ako pre jemné, tak aj pre silné a nepoddajné vlasy. Úprava vlasov je rýchla, šetrná a bez statickej elektriny.

 • objem
 • pre husté aj jemné vlasy
 • šetrná úprava
 • výber materiálov i funkcií
 • nie je možné pomocou nich vytvoriť vlny

Ceny žehličiek na vlasy

Žehličky môžete zohnať v niekoľkých cenových kategóriách, ktoré zároveň zodpovedajú aj vybavenosti a kvalite prístroja.

Lacné žehličky na vlasy do 40 €

Kategórie, ktorá zahŕňa širokú ponuku výrobkov. Spravidla sa tu stretnete s keramickými žehliacimi plochami, ale výnimkou nie sú ani turmalínové či kombinované plochy. Iba výnimočne sa narazíte na funkciu ionizácie alebo automatické vypnutie. Modely v tejto cenovej kategórii môžu byť vybavené regulátorom teploty, iné majú teplotu vopred definovanú. Doba nahriatia sa pohybuje okolo 30 sekúnd.

Kvalitné žehličky na vlasy do 150 €

Vyššia obstarávacia cena zodpovedá lepšiemu vybaveniu žehličky. Pri výbere teda nájdete parnú funkciu, ionizáciu aj automatické vypnutie alebo antistatickú úpravu. Regulácia teploty je možná už od 60 °C. Výrobky sú opatrené displejom alebo kontrolkami signalizujúcimi proces nahrievania.

Profesionálne žehličky na vlasy od 150 Kč

Profesionálne výrobky disponujú mnohými funkciami, ktoré sú často pre bežnú používateľku zbytočné. Avšak tu skoro vždy nájdete parnú funkciu alebo doštičky napustené ošetrujúcimi prípravkami. Povrchy žehličiek sú z rôznych materiálov, ale väčšinou ide o materiály kombinované alebo titánové. Žehličky sú veľmi ľahké a pri parnej funkcii umožňujú reguláciu pary.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo