Recenzia hodiniek Realme Watch 2 Pro

Inteligentné hodinky už nie sú len hodinky Apple. Realme je na trhu len chvíľu, ale už dáva všetkým najavo, že si rozhodne zaslúži pozornosť. Minulý rok uviedla na trh svoje prvé inteligentné hodinky s názvom realme Watch, po ktorých v decembri nasledoval rad Watch S. Tento rok pokračuje v inováciách a predstavuje nové inteligentné hodinky realme Watch 2 a Watch Pro. Dnes sa bližšie pozrieme na posledné menované, ktoré sa oproti prvej sérii výrazne zlepšili z hľadiska funkcií. Ich displej sa zväčšil, ale najväčším prekvapením je dobre fungujúce zabudované GPS, ktoré poskytuje presnú geografickú lokalizáciu. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, určite si prečítajte našu recenziu.

Parametre

Hmotnosť40 g
Šírka255,2 mm
Výška38,9 mm
Hĺbka12,65 mm
VodeodolnosťIP68
RAMneuvedené
Interná pamäťneuvedené
Reproduktornie
Mikrofónnie
Materiál páskasilikón
Formát displejaobdĺžnik
Uhlopriečka1,75 palcov
Typ displejaLCD
Rozlíšenie320 x 385 px
Hustota bodov286 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Finie
Bluetootháno
NFCnie
Životnosť batérie14 dni
Dĺžka nabíjania1 hodiny
Kapacita batérie390 mAh

Čo vás čaká v balenie?

V elegantnej škatuľke dostanete inteligentné hodinky realme Watch 2 Pro, magnetickú nabíjačku a používateľskú príručku.

Hodinky realme Watch 2 Pro na prvý pohľad pripomínajú hodinky Apple Watch. Ak sa však naň pozriete bližšie a strávite s nimi nejaký čas, ukáže sa, že sú o niečo menší a kompaktnejší. Majú obdĺžnikový displej s hrubými hranami, jedno tlačidlo na pravej strane a silikónový pásik s otvormi. Príliš sa nelíšia od štandardného dizajnu inteligentných hodiniek.

Spoločnosť Realme však pridala niekoľko detailov, vďaka ktorým hodinky vyzerajú trochu inak. Rozdiel vychádza z trblietavých akcentov na remienku a displeji, ktorý má zaoblené hrany a jemne vystupuje nad strieborný rámček. Práve táto kombinácia je zodpovedná za vzhľad tela hodiniek, ktoré má na vnútornej strane špeciálne senzory a magnetické snímače na bezdrôtové nabíjanie.

Inteligentné hodinky vyzerajú mimoriadne elegantne, najmä s nízkou výbavou, ktorá na nich nie je absolútne viditeľná. Môžete si ho bez obáv obliecť na obchodné stretnutie a určite bude ladiť s vaším outfitom. Navyše treba uznať, že vyzerajú bezchybne na mužských aj ženských rukách, sú unisex. Pre veľmi štíhlych ľudí však môžu vyzerať príliš objemne, čo bude prekážať pri každodennom používaní, pretože budú presahovať cez zápästie.

Aký je displej

Hodinky Watch 2 Pro majú 1,75-palcový dotykový displej (oproti 1,4-palcovému v predchádzajúcej sérii) a rozlíšenie 320 x 385 pixelov. Displej je veľmi ostrý a farby sú jasné. Vzhľadom na nízku cenu (pod 100 euro) je jasné, že nejde o AMOLED, takže nečakajte, že farby budú mať úžasnú hĺbku, avšak v tejto cenovej kategórii je LCD displej veľmi uspokojivý. Chválime najmä pomerne vysoký jas (max. 600 nitov). Zariadenie bohužiaľ nemá automatickú reguláciu jasu.

Ak túžite po lepšom displeji, môžete siahnuť napríklad po hodinkách Amazfit T-Rex Pro alebo po oveľa drahších hodinkách Garmin Venu 2.

Text na displeji je ľahko čitateľný a jednoducho umožňuje prechádzať nastaveniami. Dôležité je, že hodinky sú vybavené akcelerometrom, ktorý prebudí displej vždy, keď zdvihnete ruku. Čo sa týka ochrany, sú vybavené sklom Corning Gorilla Glass. 2,5D sklo pokrýva celý LCD displej a je odolné proti poškriabaniu, ktoré sa najčastejšie stáva pri náhodnom náraze hodiniek na tvrdý povrch.

Za zmienku určite stojí, že tento model má certifikáciu IP68, ktorá zaručuje vysokú odolnosť voči prachu a vode. Môžete sa s ňou bez obáv sprchovať a namáčať ju rôznymi spôsobmi. Pozor však, hoci daná úroveň ochrany umožňuje plávanie, s týmito hodinkami by ste sa nemali potápať ani plávať (rozhodne nie na viac ako pár minút) – dokonca chýbajú aj plavecké režimy v aplikáciách. Je to trochu sklamanie. Je to však bežná prax napríklad pri telefónoch Apple, kde sa reklamácie utopenia nestretávajú s úspechom. Ak teda chcete, aby vám hodinky vydržali a oprava nebola na vaše náklady, radšej s nimi nevstupujte do vody.

Hodinky si môžete vylepšiť rôznymi ciferníkmi, ktoré si môžete zakúpiť prostredníctvom aplikácie. Je ich viac ako 100, takže si určite nájdete tú svoju. Majte však na pamäti, že do hodiniek ich nemôžete uložiť viac ako 7. Ak chcete prostredníctvom aplikácie uložiť nový ciferník hodiniek, musíte najprv odstrániť ten predchádzajúci. Prednastavené motívy obsahujú rôzne animácie a interaktívny ciferník hodiniek, pomocou ktorého sa môžete jednoducho pozrieť na graf tepovej frekvencie, nastavenia alebo spustiť tréningovú aplikáciu. Ako zaujímavosť musíme spomenúť aj kolekciu ciferníkov Master Edition, ktoré špeciálne navrhol juhokórejský umelec Grafflex. Predstavujú zaujímavú alternatívu ku klasickým dizajnom.

Sú pohodlné?

Tieto inteligentné hodinky sa skvele nosia, nie sú príliš ťažké, takže sa pohodlne držia na zápästí. Aj s remienkom váži len 40 gramov. Dôležité je, že si ho počas spánku takmer nevšimnete, a to aj napriek veľkému displeju, ktorý by mohol byť prekážkou. Na druhej strane sú naozaj dosť veľké a najmä na zápästí menších dievčat môžu vyzerať takmer obrovské. Z hľadiska pohodlia pri športe fungujú výborne. Silikónový remienok je pohodlný aj počas intenzívneho cvičenia, pri ktorom musíte zapojiť svaly predlaktia. Používatelia ani po dlhšom nosení nepociťujú žiadne podráždenie alebo vyrážku. Z ergonomického hľadiska je teda všetko vynikajúce.

Ovládacie prvky

Tlačidlo na boku je veľmi šikovne umiestnené a užitočné. Funguje aj ako tlačidlo „späť“, takže po každom stlačení sa dostanete do predchádzajúcej ponuky. Displej sa potom ovláda klasickým potiahnutím prstom. Ak chcete otvoriť aplikácie, potiahnite prstom zdola nahor a potom potiahnite prstom zhora nadol, aby ste získali prístup k panelu oznámení. Vľavo sa prepínajú nastavenia, vpravo sa nachádzajú dlaždice operačného systému pre zdravie, spánok a srdcovú frekvenciu. Jedným stlačením tlačidla hodiniek sa prebudíte, pozastavíte alebo obnovíte tréning, vrátite sa späť alebo vypnete obrazovku. Stlačením a podržaním hodinky zapnete, vypnete alebo reštartujete.

Batéria a pripojenie

Hodinky sú vybavené batériou s kapacitou 390 mAh, ktorá podľa výrobcu vydrží až 14 dní. V reálnom živote však pri intenzívnom používaní počítajte skôr s 10 dňami, čo je stále veľmi slušná doba. Vyššiu výdrž ponúkajú napr. hodinky Apple Watch Series 6 44mm (pozrite si, ako sú na tom Apple Watch Series 3), ale existujú aj drahšie hodinky, ktoré vydržia menej, napr. Garmin vívoactive 4S vydržia len 7 dní.

Nabíjanie hodiniek je jednoduché. Budete používať dodanú nabíjačku, ktorú môžete pripojiť k notebooku alebo k nabíjačke USB v zásuvke. Potom stačí hodinky umiestniť na magnetickú základňu a približne za hodinu máte batériu plne nabitú.

Pokiaľ ide o konektivitu, hodinky spolupracujú so zariadeniami so systémom iOS aj Android. K smartfónu sa pripája prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.0.

Čo vám ponúknu?

K dispozícii sú rôzne režimy pre zábavu a zdravie. Nájdete tu 90 športových režimov, ktoré zahŕňajú všetky druhy cvičenia, beh vonku, bicyklovanie, silový tréning, futbal, basketbal, skákanie cez švihadlo a ďalšie. V aplikácii si môžete kedykoľvek vybrať 15 športových aktivít a prispôsobiť si ich presne podľa svojich predstáv. Funkcie merania pre väčšinu činností zostávajú štandardné. Môžete si merať srdcovú frekvenciu, spálené kalórie a čas. Ak sa rozhodnete pre chôdzu, beh alebo jazdu na bicykli, hodinky dokážu vďaka GPS merať aj prejdenú vzdialenosť, tempo na kilometer alebo priemernú rýchlosť krokov.

Hodinky môžu plniť aj iné funkcie, nielen športové. Ponúka napríklad ovládanie hudby z telefónu, sledovanie spánku, meditáciu, stopky, funkciu vyhľadania smartfónu, ovládanie uzávierky telefónu pri fotografovaní, nastavenie budíka, počasie a ďalšie funkcie.

Keďže hodinky Realme Watch 2 Pro nemajú mikrofón ani reproduktor, nemôžete cez ne telefonovať ani posielať textové správy. Lacnejšie hodinky túto funkciu spravidla nemajú, ale ak ju vyžadujete, môžete siahnuť po hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 Classic alebo Huawei Watch 3 Pro Titanium. Očakávajte však výrazne vyššiu cenu. Za podobnú cenu ako hodinky Realme Watch 2 si však môžete zaobstarať hodinky Amazfit Verge, ktoré umožňujú telefonovanie. Vyššie uvedené funkcie obsahujú len základné informácie, nečakajte žiadne podrobné štatistiky a analýzy vášho zdravia alebo aktivít.

Pulzný oxymeter a iné snímače

Realme Watch 2 Pro dokážu monitorovať srdcovú frekvenciu pomocou biosenzora PPG. Hodinky merajú srdcovú frekvenciu v intervaloch 5-30 minút v závislosti od nastavenia. Upozorní vás, keď vaša srdcová frekvencia prekročí alebo klesne pod nastavené limity. Súčasťou aktivít je aj 12-minútový test VO2max, ktorý vychádza z vašej výšky, veku, hmotnosti, sily a maximálneho príjmu kyslíka, ktorý vaše telo počas testu spotrebuje za jednu minútu. Je to jeden z obľúbených ukazovateľov pri cvičení, najmä aeróbnej kapacity.

Okrem toho hodinky umožňujú monitorovať hladinu kyslíka v krvi, ktorú zmerajú za 30 sekúnd. Hodinky dokážu monitorovať aj spánok a zaznamenávať jeho rôzne fázy – hlbokú, ľahkú, bdelú alebo fázu REM. Bohužiaľ, neupozorňuje používateľa na prípadné anomálie. Samozrejme, pri všetkých meraniach nemôžete počítať s úplnou presnosťou. Na porovnávanie dlhodobých trendov však slúži dobre.

Kompatibilita Realme Link a špeciálna aplikácia

Hodinky môžete pripojiť k smartfónu so systémom Android a iOS cez Bluetooth pomocou aplikácie Realme Link. Z tejto aplikácie môžete tiež ovládať základné nastavenia, získať nové ciferníky, nastaviť ciele krokov alebo sledovať údaje, ktoré hodinky Watch 2 Pro zozbierali. Ich softvér môžete aktualizovať aj prostredníctvom aplikácie, samotné hodinky to nedokážu. Aplikácia realme Link sa pripája k službe Apple Health alebo Google Fit, počíta kroky počas dňa, odhaduje prejdenú vzdialenosť a spálené kalórie.

Inteligentné hodinky umožňujú čítať oznámenia a správy v obľúbených aplikáciách, ako sú Messenger, WhatsApp, Facebook, Instagram a Twitter. Zobrazuje aj informácie o prichádzajúcich hovoroch (ale pozor, niektorí používatelia sa sťažujú, že hodinky nesprávne identifikujú volajúceho) alebo textových správach. Hodinky tiež dokážu rozlišovať medzi behom a chôdzou, pričom presne počítajú kroky. Bude vám pripomínať, aby ste neprestávali piť, spomalili, zrýchlili, dosiahli svoje ciele. Môžete ho použiť na ovládanie hudobného prehrávača alebo ho použiť ako tlačidlo spúšte na jednoduché fotografovanie smartfónom. Nanešťastie neobsahujú modul NFC na bezkontaktné platby, ale vzhľadom na cenu sa nie je na čo sťažovať.

Moje hodnotenie

Realme Watch 2 Pro sú skvelé inteligentné hodinky, ktoré sa hodia na pánske aj dámske zápästie. Vďaka elegantnému dizajnu si ho môžete bez obáv vziať na obchodné stretnutie. Má skvelý displej, širokú ponuku športových aktivít, z ktorých si každý môže vybrať. Sprievodná aplikácia Realme Link funguje skvele a určite ju oceníte aj v prípade, že chcete pravidelne aktualizovať softvér hodiniek. Batéria chvíľu vydrží a poteší vás aj odolná konštrukcia hodiniek, ktoré sa môžu pochváliť odolnosťou voči vode a prachu IP68 (hoci plávanie sa neodporúča) a ochranným sklom Gorilla Corning.

Funkcie na meranie aktivity, srdcovej frekvencie a kyslíka v krvi sú prezentované jednoduchým a prehľadným spôsobom. Rozhodne treba brať do úvahy nízku cenu celého zariadenia. Realme Watch 2 Pro zaujmú každého, kto hľadá lacné inteligentné hodinky, ktoré toho veľa dokážu. Páči sa nám aj obohatenie GPS, ktoré umožňuje merať vzdialenosť a podrobnosti o trase, keď nemáte po ruke telefón.

Ako väčšina inteligentných hodiniek, ani hodinky Watch 2 Pro neumožňujú telefonovať ani posielať správy. Nanešťastie mu chýba aj modul NFC, ale vzhľadom na nízku cenu nie sú tieto nedostatky prekvapujúce. Ak chcete vyskúšať inteligentné hodinky a nechcete za ne minúť veľa peňazí, môžete zvážiť tieto. Nemôžu sa rovnať drahším modelom, ale pre začiatočníka alebo menej náročného používateľa môžu byť dobrou voľbou.

Zistiť cenu

Chcete hodinky, ktoré môžete používať na telefonovanie?

7Expert Score
Realme Watch 2 Pro

Hodinky vás oslovia svojím jednoduchým dizajnom, ale aj množstvom funkcií, ktoré nie sú v takýchto lacných hodinkách bežné. Spomeňme napríklad GPS, rozpoznávanie behu od chôdze, čítanie správ. Oceňujeme aj veľký počet športových aktivít, celkovo 90, a vysoké IP68. Bohužiaľ, chýba mu možnosť vybavovať správy a hovory alebo platiť cez NFC, ale vzhľadom na cenu sa nemôžeme čudovať.

Ovládanie
8
Výbava
5
Výdrž
8
Plusy
 • dlhá životnosť batérie
 • prehľadné oznámenie
 • jasný a citlivý displej
 • meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • vysoká odolnosť a vodotesnosť IP68
 • nízka cena
Mínusy
 • nemôžete s nimi volať ani odpovedať na správy
 • nemajú NFC
 • nevhodné na plávanie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo