Recenzia Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera

Bezpečnostné kamery chránia váš majetok, či už sú umiestnené v interiéri alebo exteriéri. Nie inak je tomu aj pri vonkajšej bezdrôtovej kamere Xiaomi Mi. Jej senzor dokáže detekovať človeka a nahrávať záznamy vo vysokom rozlíšení. Na druhej strane nedokáže nahrávať 24/7. Produkty od značky Xiaomi sú stále na vzostupe, a to vďaka dobrému pomeru ceny a výkonu produktov. Bude to platiť aj pri tejto kamere? To sa dočítate nižšie v našej recenzii.

Parametre

Typvonkajšie
Rotácianie
Zorný uhol130 °
Nočné videnieáno
Max. dosvit nočného videnia7 m
PripojenieWifi, Ethernet
Podporované OSAndroid 6.0 a iOS 1O a vyššie
Jazyk aplikácieangličtina, nemčina
KompatibilitaXiaomi Home aplikácia
Rozhranie pre vstupy/výstupyMicroSD/SDHC slot, WiFi
Slot pre pamäťové kartyáno (MicroSD, MicroSDHC)
Maximálne rozlíšenie videa1920 × 1080 px
Kompresia videaH.265
Detektor pohybuáno
PIR senzoráno
Vstavaný mikrofónáno
Vstavaný reproduktornie
Digitálny zoomnie
Cloud platformaáno
NapájanieBatéria 5 700 mAh
Operačná teplota v °C-20 až +50 stupňov
Hmotnosť v g273
Rozmery Š x V x H (mm)52,7 x 122 x 102,6

Predstavenie

Bezpečnostná kamera Xiaomi Mi Wireless je určená na vonkajšie použitie. Disponuje certifikátom odolnosti proti prachu a vlhkosti IP65. Je vhodná na celoročné použitie. Nevadí jej parné leto ani nízke zimné teploty. Dokáže fungovať v širokom rozsahu prevádzkových teplôt, a to pri teplotách od -20 °C do 50 °C.

Výdrž batérie kamery je až 90 dní a jej kapacita je 5 700 mAh. Bezdrôtová Xiaomi kamera nie je rotačná. Jej pozorovací uhol je 130 °, čo je štandard. U týchto druhov kamier sa zorné uhly väčšinou pohybujú medzi 120 ° až 140 °. IP kamera má funkciu nočného videnia s maximálnym dosvitom 7 m, tým dosiahnete jasné zobrazenie vonkajšieho prostredia aj v noci. Najväčší podiel však prikladáme technológii WDR a veľkej clone F 2,1, vďaka ktorej dokáže kamera zaznamenávať detailné snímky aj v tme a protisvetle. Technológia WDR (Wide Dynamic Range) alebo kompenzácia svetelnosti je dôležitá pri identifikácii osôb. U kamier, ktoré túto technológiu nemajú, je zachytenie tváre problematické.

IP kamera Xiaomi Mi má množstvo šikovných funkcií. Medzi tie najdôležitejšie patrí inteligentná detekcia pohybu, ktorá dokáže rozoznať človeka a napríklad spadnuté lístie ju nezaujíma. Automaticky zaznamenáva podozrivé aktivity av reálnom čase vám posiela notifikácie cez aplikáciu Mi Home v telefóne. Videozáznam je ukladaný v maximálnom rozlíšení 1920 × 1080 px.

Ovládanie a spôsob pripojenia

Xiaomi vonkajšia kamera je bezdrôtová a výrobca uvádza výdrž batérie až 90 dní. Môže sa tak stať plnohodnotnou súčasťou vášho bezpečnostného systému s domovým alarmom. Aby kamera fungovala, musíte mať aj vnútorný prijímač. Pokiaľ nie je v rámci balenia, budete si ho musieť prikúpiť. Kameru a prijímač pripojíte cez Wi-Fi a ethernet. Videozáznam ukladá vnútorný prijímač na pamäťovú kartu, USB flashdisk či cloudové úložisko. Pracuje s technológiou kompresií videa H.265, a vďaka tomu šetrí kapacitu úložného priestoru.

Inštalácia kamery je veľmi jednoduchá a nie je ľahké ju odcudziť. Je vybavená skrutkovým upevnením proti krádeži a vstavaným gyroskopom, ktorý napomáha k stabilizácii obrazu. V prípade manipulácie by kamera detekovala abnormálnu aktivitu a do telefónu vám zaslala upozornenie. Aby ste dostávali tieto oznámenie musíte prepojiť vnútorný prijímač (inner reciever) s vašim mobilným telefónom, kde si nainštalujete aplikáciu Mi Home. Aplikácia je iba v angličtine a nemčine. Zatiaľ bezpečnostná kamera nie je kompatibilná s inými druhmi aplikácií ako je napríklad Google Assistant.

Recenzia

Výrobca uvádza výdrž batérie až 90 dní, čo samozrejme záleží na vyťaženosti. IP Kamera je bezdrôtová, teda nedokáže videozáznam zaznamenávať a ukladať nepretržite 24/7. Aj preto sa neodporúča kameru umiestňovať na silne frekventované miesta. Pri takomto použití by veľmi rýchlo došlo k vybitiu batérie. Prijímač umožňuje pripojiť až 4 kamery, takže si môžete pokryť celý priestor okolo domu. Na smartfóne si potom odkiaľkoľvek skontrolujete, čo sa deje okolo domu. Senzor pohybu v kamere nepretržite detekuje pohyb, a keď ho zachytí, tak natočí a uloží krátky videozáznam. Zároveň vám pošle upozornenie do mobilu v reálnom čase detekovania hrozby. Vzhľadom na rozlíšenie sú videozáznamy v dobrej kvalite a s technológiou WDR by mala byť vidieť aj tvár prípadného votrelca. Okrem oznámenia o detekcii hrozby vás tiež upozorní na vybitie batérie pri kamere. Ako vždy výrobca nesklamal ani čo sa týka dizajnu vonkajšej kamery. Je malá so zaoblenými tvarmi, teda nenarušuje priestor umiestnenia.

Ukážka kvality záznamu v noci

Zistiť cenu

 

8.5Expert Score
Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera

Táto kamera bude skvelou voľbou pre chatu či chalupu, kde sa nezdržiavate každý deň a ani frekvencia pohybu tam nie je vysoká. Je spoľahlivá aj pri rôznych teplotách a má skvelý obraz. Možno vám bude chýbať digitálny zoom a pre niekoho môže byť nevýhoda absencie rotácie alebo to, že nie je možnosť nahrávania záznamu po celý deň. Pokiaľ teda potrebujete ukladať videozáznam 24/7, potom si musíte vyberať z kamier, ktoré je možné napájať káblom priamo zo zásuvky. Každopádne kamera svoj účel splní a pomer cena/výkon je v tejto kategórii bezpečnostných kamier dobrá. Než si kameru kúpite, vždy si rozmyslite, za akým účelom si ju kupujete a podľa toho sa sústreďte aké funkcie pre vás budú dôležité.

Plusy
 • fungovanie pri vysokých aj nízkych teplotách
 • detekcia pohybu
 • záznamy vo vysokej kvalite
Mínus
 • aplikácia nie je v slovenčine
 • kompatibilný iba s aplikáciou Xiaomi Home
 • výdrž batérie silne závisí od počtu "spustení" kamery

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo