Recenzia Xiaomi Redmi Smart Band Pro

V našej ďalšej recenzii si predstavíme nový šikovný náramok od spoločnosti Xiaomi, ktorý má názov Redmi Smart Band Pro. Hlavnou výhodou tohto náramku je veľkosť a kvalita jeho displeja, ďalej veľké množstvo funkcií, dlhá výdrž batérie alebo nízka hmotnosť. Náramok je dobrou alternatívou voči Xiaomi MiBand6, najmä pre tých, ktorí využijú podporu mnohých športových aktivít.

Parametre

Hmotnosť
Šírka
Výška
Hĺbka
Vodeodolnosť
RAM
Interná pamäť
Reproduktor
Mikrofón
Materiál páska
Formát displeja
Uhlopriečka
Typ displeja
Rozlíšenie
Hustota bodov
Fotoaparát
SIM karta
Wi-Fi
Bluetooth
NFC
Životnosť batérie
Dĺžka nabíjania
Kapacita batérie

Dizajn

Po designovej stránke je náramok Redmi Smart Band Pro skutočne vydarený. Jeho displej nie je oválny, ako u väčšiny náramkov Xiaomi, ale je hranatý a má tvar obdĺžnika, telo aj remienok sú v čiernej farbe. Displej je asi najväčšou prednosťou tohto náramku – je veľmi kvalitný, má veľkosť 1,47 palcov a technológiu AMOLED. Rozlíšenie displeja je krásnych 368 x 194 pixelov, vďaka čomu sa dostávame na jemnosť 282 pixelov na jeden palec – obraz je tak naozaj ostrý a kvalitný. Dôležitou vlastnosťou je aj čitateľnosť na slnku a aj tu musíme náramok pochváliť – jeho maximálny jas môže dosahovať až 450 nitov, čo znamená, že aj v horúcich letných mesiacoch, keď veľa páli slnko, naň dobre uvidíte. Za zmienku tiež rozhodne stojí automatická regulácia jasu, čo je funkcia, ktorá pri takto lacných náramkoch vôbec nie je samozrejmosťou. Náramok je zároveň aj veľmi odolný – je vyrobený z tvrdeného temperovaného 2,5D skla, takže sa nemusíte báť, že by sa vám rozbil, sklo je navyše vybavené špeciálnou povrchovou úpravou proti odtlačkom prstov.

Telo displeja je vyrobené z pevného, ​​odolného plastu, poteší aj odolnosť voči vode – náramok má odolnosť 5ATM, vďaka čomu sa s ním môžete nielen v pohode sprchovať, ale pokojne sa s ním ísť aj vykúpať do bazéna. Fajn je tiež celkom nízka hmotnosť – iba 15 g, takže náramok je príjemne ľahučký. Samotný remienok je potom zhotovený z termoplastického polyuretánu a môžete si ho nastaviť od 130 do 220 mm, takže dobre padne aj na štíhlejšie ruky. Na výrobu šasi bol použitý polycaprolactam, ktorý je ešte zosilnený skleneným vláknom. Ovládanie náramku je čisto dotykové (prostredníctvom gest), nenájdete na ňom žiadne iné ovládacie prvky alebo tlačidlá. Náramok je na slovenských e-shopoch k dispozícii zatiaľ iba v čiernej farbe.

Batérie a nastavenia

Kapacita batérie náramku je solídnych 200 mAh, čo je hodnota, vďaka ktorej by vám mal vydržať zhruba 14 dní – samozrejme ale záleží na tom, ako intenzívne ho budete používať. Pri úspornejšom režime vám môže bez nabitia vydržať až tri týždne. Náramok sa nabíja prostredníctvom kábla (je súčasťou balenia), ktorý sa k nemu pripája magneticky, jedno nabitie potom trvá približne dve hodiny. Čo sa týka konektivity, tak podporované sú štandardne operačné systémy Android (od verzie 5.0) a iOS (od verzie 10).

Pre spojenie s mobilným telefónom je potrebné nainštalovať si aplikáciu Xiaomi Wear (iné aplikácie nie sú podporované), s ktorou bude náramok komunikovať cez Bluetooth. Samotná aplikácia je veľmi podarená, ako po funkčnej tak aj po grafickej stránke – je prehľadná a obsahuje množstvo užitočných funkcií. Je samozrejme kompletne preložená do slovenčiny. Môžete v nej sledovať trasu vašej chôdze, behu alebo jazdy na bicykli, kontrolovať kvalitu spánku, stres, fitness ciele alebo hladinu kyslíka v krvi. Špeciálne pre ženy potom aplikácia ponúka aj funkciu, vďaka ktorej si môžu zaznamenať svoj menštruačný cyklus, spočítať jeho ďalšie obdobie a skontrolovať plodné obdobie.

Čo môže náramok ponúknuť

Chytrý náramok Redmi Smart Band Pro je veľmi všestranným pomocníkom a ponúka nepreberné množstvo najrôznejších funkcií. Jeho spodná časť má integrovaný špeciálny optický PPG snímač, ktorý dokáže merať nielen frekvenciu vášho tepu, ale aj mieru okysličenia srdca. Ďalej má náramok aj trojosý gyroskop a trojosý senzor zrýchlenia – vďaka nim sa vám tak budú počítať všetky kroky, ktoré ste ušli a nielen to – náramok dokáže spočítať aj počet spálených kalórií. Samozrejmosťou je aj podrobný monitoring spánku, môžete si tak urobiť presný obrázok o jeho kvalite – náramok zaznamenáva jednotlivé fázy spánku, dokáže tak rozlíšiť napr. zdriemnutie, REM aj hlboký spánok – následne potom získate v aplikácii jeho podrobné vyhodnotenie. K ďalším funkciám patrí napríklad ovládanie hudby, budík, stopky, predpoveď počasia alebo ovládanie fotoaparátu.

Samotné ovládanie je jednoduché a intuitívne, vysunutím z ľavej časti náramku sa dostanete k rôznym skratkám (napr. budíky, nastavenia, svietidlo), z pravej časti displeja potom zobrazíte napr. prehľady vašich krokov, informácie o srdcovom tepe a pod. Ťahom z hornej časti si vysuniete lištu so správami a notifikáciami ak zvyšným funkciám sa potom dostanete zo spodnej časti displeja (napr. ovládanie hudby, fotoaparátu, informácie o počasí atď.).

Výborne sa tento náramok hodí pre športovcov, ktorým ponúka meranie ich športových aktivít – v menu je dokonca hneď 110 rôznych športov – od chôdze, behu a cyklistiky, cez plávanie (náramok dokonca spozná aj v akom štýle práve plávate), veslovanie, korčuľovanie až po street dance, zumbu, basketbal, bedminton alebo volejbal. Náramok je tak vhodný takmer pre všetky športy, na ktoré si spomeniete – v tomto smere patrí medzi absolútnu špičku na trhu. Z ďalších funkcií potom stojí za zmienku aj napr. krokomer, meranie rýchlosti a vzdialenosti alebo dokonca aj nesmierne zaujímavá funkcia – meranie stresu. Veľmi kladne hodnotíme aj to, že celý operačný systém náramku je v slovenčine, je tak skvelou voľbou aj pre tých, ktorí majú problémy s cudzími jazykmi. Pochvalu si zaslúži aj prítomnosť diakritiky, ktorú väčšina náramkov nevie a poteší aj prítomnosť emotikonov. Okrem slovenského jazyka si ho inak možno nastaviť ešte do angličtiny, nemčiny a francúzštiny.

Z ďalších zaujímavých funkcií uveďme ešte možnosť odmietnuť náramkom hovor (ale nie prijať) alebo možnosť prečítať si na ňom správy (ale už nie na ne odpovedať). Pre správne fungovanie je každopádne potrebné vypnúť úsporu batérie a povoliť prístup aplikácie k rôznym notifikáciam.

Samozrejmosťou je možnosť nastaviť si prostredie náramku podľa vašich preferencií – na výber máte pestrú ponuku rôznych designov, či už čo sa týka hodín, aktivít, multifunkcií atď. Celkovo musíme pochváliť, aké veľké množstvo funkcií a možností nastavenia tento náramok má, vzhľadom na jeho vysoko prívetivé cene. Určitou nevýhodou je ale absencia technológie NFC – s náramkom tak nemôžete napr. platiť v obchodoch. Pokiaľ by pre vás táto funkcia bola dôležitá, potom odporúčame napr. Xiaomi Mi Band 6 NFC, ktorý je ešte o niečo lacnejší, má málinko väčšiu uhlopriečku displeja a je kompatibilný aj s aplikáciou Mi Fit – nevýhodou ale je, že nepodporuje toľko športových aktivít a má slabšiu kapacitu batérie. Cena náramku Redmi Smart Band Pro sa podľa portálu Heuréka u väčšiny e-shopov pohybuje od 40 do 55 €, oficiálny e-shop spoločnosti Xiaomi ho ponúka za 53 €, čo je vzhľadom na množstvo funkcií a kvalite displeja veľmi dobrá cena a jeho kúpu tak môžeme určite odporučiť.

Zaujímajú vás ďalšie hodnotené náramky?

Zistiť cenu

 

8.8Expert Score
Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Náramok poteší všetkých stredne náročných užívateľov. Okrem luxusného displeja a podpory slovenčiny s diakritikou rozhodne poteší viac ako 100 športových režimov a automatická regulácia jasu, ktorá nie je rozhodne štandardom pre náramky tejto nižšej cenovej kategórie. Zamrzí, že chýba GPS, absencia NFC platieb a ovládanie budíka iba cez aplikáciu.

Plusy
 • veľký a kvalitný jemný AMOLED displej s vysokým rozlíšením a automatickou reguláciou jasu
 • solídny pomer medzi výkonom a cenou
 • podpora pre 110 rôznych športov
 • veľké množstvo funkcií od merania tepu cez ušlé kroky, spálené kalórie až po okysličenie srdca
 • relatívne dlhá výdrž na jedno nabitie
 • je príjemne ľahký, modul náramku váži len 15 g
Mínusy
 • neumožňuje bezkontaktné platenie
 • nemá GPS
 • budík sa nedá nastaviť priamo na náramku, ale iba v aplikácii Xiaomi Wear

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo