Recenzia Rowenta RH 9990 WO

Bezdrôtový tyčový a ručný vysávač s mopom 3v1 Rowenta X-Force Flex 14,60 Aqua sa prezentuje ako dokonalý pomocník v domácnosti na všetky typy podláh. Vďaka najnovším technológiám Rowenta prináša prekvapivý výkon – motor DigitalForce ponúka sací výkon až 200 air wattov, výkonnú a vyberateľnú batériu 32,4 V umožňujúcu až 1 hodinu a 10 minút vysávania. Digitálny kontrolný displej Vám ukáže, koľko batérie zostáva. S nástavcom Aqua Head 2v1 budete vysávať a rovno aj vytierať za polovičnú dobu. Dokonale upratá aj pod nízkym nábytkom vďaka ohybnej trubici Rowenta Flex. Znie to pekne čo? Tak sa poďme pozrieť do hĺbky na všetky klady a zápory. A na to ako veľmi sú marketingové vyhlásenia vzdialené realite…

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius2,1 m
Typ batérieLi-Ion
Kapacita batérieneuvádza
Doba nabíjania180 min
Výdrž na jedno nabitie70
Stupne výkonu5
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,9 l
Hmotnosť3,2 kg
Účinnosť vysávania na kobercevýrobca neuvádza
Účinnosť vysávania na podlahuvýrobca neuvádza
Príkon-
Hlasitosť84 dB
Rozmery VxŠxH (cm)114x25x28
HEPA filteráno, HEPA 13
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanieáno
Zvislé parkovanienie
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvohubica s turbokefou a LED osvietením, hubica Rowenta Aqua na vytieranie, 2x mop na vytieranie, mini kefa, štrbinová hubica, pohovková kefa, dve intregrované jemné kefy (priamo na tele vysávača a na trubicu

Obsah balenia

Keď si objednáte vysávač Rowenta RH 9990 WO, príde Vám pomerne ľahká väčšia krabica. Prekvapivé však je, že tam nájdete skutočne bohaté príslušenstvo. Zostavenie je ľahké, pretože v užívateľskom manuáli je vyobrazené krok za krokom, takže zostaviť ho dokáže naozaj každý behom chvíľky. Obrázkový návod ocenia určite všetci. Behom pár minút máte vysávač poskladaný – stačí iba nacvaknúť na vysávač trubicu a do nej pripojiť podlahovú hubicu av podstate môžete hneď začať vysávať.

A čo sa teda v krabici všetko nachádza?

 • Ručný vysávač s nádobou na nečistoty,
 • flexibilná ohybná trubica,
 • podlahová hubica s turbokefou a LED osvietením,
 • hubica na vytieranie,
 • 2x mop na vytieranie,
 • mini kefa Electro,
 • štrbinová hubica (vhodná na vysávanie ťažko dostupných miest),
 • pohovková kefa,
 • dve integrované jemné kefy,
 • držiak na upevnenie vysávača na stenu (v priestore samostatne stojí iba tyč s hubicou, kompletný vysávač nie), napájacia stanica, 2x filter, adaptér na nabíjanie batérie, návody na použitie.

Výmena jednotlivých nástavcov a sacích hubíc je veľmi ľahká vďaka zacvakávaciemu systému. Jednotlivé časti do seba ľahko zapadnú.

Ako vysáva

Iba jedným tlačidlom zapnete alebo vypnete vysávač. Na displeji si potom môžete zvoliť režim vysávania. K dispozícii je 5 výkonnostných režimov: Surface, Eco, Eco+, Max a režim Boost pre maximálny výkon vysávača. Iba pri režime Boost musíte držať tlačidlo po celú dobu, kedy potrebujete mať vysávač v maximálnom výkone. Tlačidlo sa nachádza hneď pod prstom, takže vysávanie je ľahké. Pri ostatných režimoch žiadne tlačidlá držať nemusíte. Skvelé je, že pri každom zo stupňov sa na displeji ukazuje očakávaná výdrž batérie.

Plusom určite je, že tento pomocník vysaje ako podlahy, tak aj koberce. Jedným ťahom zvládne vysať omrvinky, prach, vlasy. Na zašliapaný prach je ale nutné, prejsť miesto opakovane.

Pri tyčových vysávačoch by ste sa mali hlavne zamerať na hmotnosť vysávača. Keď držíte prístroj po celý čas vysávania v ruke, po chvíli budete cítiť jeho ťažobu. Tento vysávač váži 3,2 kg, čo patrí medzi priemer. Pre predstavu ľahké vysávače váži do 2,5 kg a tie ťažké vysávače nad 4 kg. Vďaka jeho flexibilite zvládnete vysať rýchlejšie a pohodlnejšie s porovnaním s iným tyčovým vysávačom, ktorý nemá ohybnú trubicu. Vďaka tejto ohybnej trubici sa dostanete napríklad pod gauč, stôl a iný nábytok, čo doma máte. Stačí stlačiť tlačidlo v prostrednej časti trubice, ktorá sa hneď zlomí, a vy sa nemusíte vôbec ohýbať. Akonáhle vysajete pod gaučom, alebo iným nábytkom, stačí len trubicu narovnať, sama sa zaaretuje do východiskovej pozície.

Čo sa týka hlučnosti, tak bohužiaľ pri tyčových vysávačoch je hlučnosť všeobecne vyššia, než pri klasických vysávačoch. S jeho 84 dB patrí medzi hlučné vysávače. Na trhu sa môžete stretnúť s tichými vysávačmi, ktoré majú hladinu zvuku okolo 69-70 dB a priemerne hlučnými, ktoré sa pohybujú okolo 70-80 dB. Pre predstavu 80 dB je ako krik, rev alebo rušná prevádzka mesta. Na druhú stránku 84 dB bude mať iba pri výkonnostnom režime Boost – teda pri jeho maximálnom výkone. Pre normálne bežné upratovanie vám postačí s kľudom režim Eco alebo Eco+ a tam už je hlučnosť skoro na úrovni spomínaných 70 dB.

Ako vytiera

Pokiaľ budete chcieť vysávať aj vytierať v jednom, musíte najprv naplniť nádobku vodou a prepnúť tlačidlo prietoku vody. Nádržku na vodu nájdete na mopovacej hlavici a prietok vody môžete prispôsobiť podľa seba alebo úplne vypnúť. Na spodnej časti hlavice nájdete utierku – vďaka gume sa ľahko natiahne a stiahne, keď ju budete chcieť vyprať. Vysávač po sebe zanecháva ľahko navlhčené pásy, ktoré po chvíľke usychajú a nezanechávajú po sebe nevzhľadné kvapky vody. V priebehu vytierania vysávač naozaj aj vysáva, takže zvláda dve činnosti v rovnakom čase. Výhodou určite je, že vysáva z oboch strán, takže stačí vysávač ťahať za sebou a vysaje aj vytrie naraz. Túto funkciu – vysávanie a vytieranie v jednom hodnotíme ako jednu z najúčinnejších a najužitočnejších. Nemusíte ani dávať žiadny čistiaci prostriedok, stačí iba voda.

Batéria a výdrž

Li-Ion batéria patrí v súčasnej dobe medzi najpoužívanejšie. U tohto typu nevadí, pokiaľ batériu začnete nabíjať aj v prípade, že nie je úplne vybitá. Naopak, je to výhodnejšie. Keby zostala dlho vybitá, začala by sa skracovať jej životnosť. Tá sa obvykle pohybuje okolo 350-500 nabíjacích cyklov. Potom je potrebné batériu vymeniť. Je teda lepšie hneď po vysávaní dať nabiť, aspoň ho budete mať vždy pripravený na ďalšie vysávanie.

Prevádzková doba podľa výrobcu je 70 minút, radí sa tak medzi nadpriemer. Štandardná dĺžka obvykle býva 40-50 minút a podpriemer je okolo 15-20 minút. V praxi pochopiteľne záleží na využívanom režime vysávania. Áno, asi je teoreticky možné 70 minút dosiahnuť, ale v praxi často zapnete silnejší mód. Potom sa bavíme o výdrži okolo 40 – 50 minút, podľa toho na aký stupeň budete vysávať. Na režim Boost vycucnete batériu pod 10 minút, ale zase má naozaj obrovský výkon, ktorý v praxi nepotrebuje neustále. Na najmenšiu ECO+ výdrž batérie ukazuje dokonca minút 100. Ale skoro nič nevysajete.  Celkovo sa dá výdrž s ohľadom na sacie schopnosti označiť za veľmi slušnú.

Nabitie batérie, po jej úplnom vybití trvá iba 3 hodiny. Pokiaľ teda vysávate častejšie za deň, vysávač budete mať plne k dispozícii.

Údržba a filtre

Priehľadná odpadová nádoba sa nachádza v hornej časti vysávača, takže vidíte, koľko pozbieraných nečistôt sa v nej nachádza. Nádoba je umývateľná, tak ako filter aj držiak filtra. Údržba je veľmi rýchla a jednoduchá. Filter je možné vybrať z držiaka jednoduchým povytiahnutím. Všetko môžete umyť pod vlažnou vodou, nechať uschnúť a dať zase späť.

Podlahová hubica a rotačná kefa sú na údržbu tiež veľmi jednoduché. Stačí uvoľniť poistku a vysunúť samostatnú kefu, ktorú zbavíte namotaných vlasov či ďalších nečistôt.

Keď budete vytierať, tak tam stačí iba vyliať nádobu na vodu a nechať uschnúť. Utierku môžete prať v práčke. Podľa odporúčania výrobcu je vhodné po 100 vypraní vymeniť za novú. Na internete sa cena 2 utierok pohybuje okolo 20 euro.

Výrobca udáva filtráciu 99,9 %, takže sa radí do triedy HEPA 13. Tieto filtre patria medzi najpoužívanejšie a najkvalitnejšie.

Objem nádoby na prach je 0,9 l, čo asi určite stačí do bytu, aj keď je známe, že pre bežnú domácnosť je vhodnejšie objem okolo 1,2-2 l. Podľa užívateľov je to dostačujúce a určite nie je potrebné každý deň nádobu vysypávať .

Máte záujem o iné tyčové vysávače? Pozrite sa na naše recenzie.

Zistiť cenu

 

8.1Expert Score
Hodnotenie Rowenta RH 9990 WO

Tento vysávač by sme zhodnotili kladne. Najväčšou prednosťou je určite vysávanie a vytieranie v jednom. Vysáva všetky typy podláh, takže radosť určite urobí všetkým, či už máte tvrdé podlahy, alebo koberce. Spokojní určite budete aj s ohybnou trubicou, vďaka nej sa dostanete do ťažko prístupných miest. Bohatá ponuka nástavcov vám umožní upratať celý dom od podlahy až k stropu. Nemusíte sa ani báť poškriabaného nábytku, pretože výrobca toto múdro vyriešil a na konci ručného vysávača a tyče sú integrované kefky. Nadštandardná výdrž batérie a ľahká údržba už sú len čerešničkou na torte. Ocenia ho aj alergici a ľudia s domácimi miláčikmi. Rowenta sa predviedla aj so svojou zárukou. Tento produkt je opraviteľný po dobu 10 rokov. A aká je daň za také perfektné prevedenie? Cena. Ak sa rozhodnete kúpiť tohto dokonalého pomocníka, pripravte sa, že Vaša peňaženka bude ľahšia o cca 500 €.

Vysávanie tvrdých plôch
10
Vysávanie kobercov
8
Hlasitosť
4
Výdrž
9.5
Výbava
9
Plusy
 • vyčistí koberce, podlahy aj čalúnenie
 • vysáva a vytiera v jednom
 • výbava a príslušenstvo
 • nadštandardná výdrž batérie
 • ohybná flexibilná trubica
 • ľahká údržba
Mínusy
 • veľmi vysoká cena

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo