Recenzia Bissell 17132 CrossWave

Viacúčelový tyčový vysávač 3v1 od firmy Bissell vám uľahčí upratovanie a ušetrí čas. V jednom kroku povrch vysajete, umyjete a vysávač vám ešte pomôže povrch dosušiť. Systém duálnych nádob, jednej na špinavú a jednej na čistú vodu, prispieva k zvýšenej hygiene počas upratovania, a vždy máte istotu, že používate čistú vodu. Vďaka jednoduchému digitálnemu ovládaniu na rukoväti môžete prepínať medzi tvrdými povrchmi a kobercom bez námahy. A čistenie? Pre niekoho nočná mora, ale CrossWave 17132 má funkciu samočistenia a všetky diely sú ľahko vyberateľné a umývateľné. Aké ďalšie vychytávky môžete čakať? Poďte sa na to s nami pozrieť.

Parametre

Typbezvreckový, sieťový
Dĺžka kábla7,5 m
Akčný rádius8,66 m
Typ batérie-
Kapacita batérie-
Doba nabíjania-
Výdrž na jedno nabitie-
Stupne výkonu2
Ručný vysávačnie
Objem nádoby na prach0,62 l
Hmotnosť5 kg
Účinnosť vysávania na kobercevýrobca neuvádza
Účinnosť vysávania na podlahuvýrobca neuvádza
Príkon560 W
Hlasitosť80 dB
Rozmery VxŠxH (cm)116,8 x 30 x 23
HEPA filternie
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanieáno
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťnie
Indikátor batérie-
Indikátor plnostiáno
Príslušenstvorotačná kefa, umývateľný pletený filter, Multi-surface čistiaci prostriedok

Predstavenie produktu

CrossWave 17132 od firmy Bissell je tyčový vysávač 3v1, ktorý v jednom kroku vysáva, vytiera a ešte pomáha so sušením. Je sieťový, s dĺžkou kábla 7,5 metrov a reálnym dosahom 8,66 m, čo vám dáva možnosť pohodlne povysávať väčšie priestory i viac miestností bez nutnosti meniť zásuvku. Vysávač je bezvreckový, takže odpadá povinnosť utrácať peniaze za nové vrecká a ešte sa pri vymývaní nedostanete do kontaktu s prachom, a systém duálnych nádob, je skvelý pre zaistenie najvyššej možnej hygieny pri upratovaní. Jedna nádoba je na čistú vodu a druhá, ktorá má objem 0,62 l, na prach a špinavú vodu. S týmto spotrebičom sa vám nestane, že by nádoba v nestráženej chvíli pretiekla. Samozrejme môžete sledovať rysku MAX a zavčas nádobu vyprázdniť, alebo plavák vypne sací motor vysávača.

So svojou hmotnosťou 5 kg sa radí medzi ťažké vysávače, a aj keď je manipulácia jednoduchá, stále musíte tlačiť váhu celého vysávača. Pokiaľ radi používate vysávač na všetko, tu budete trochu sklamaní. CrossWave nedisponuje ručným vysávačom ani teleskopickou rukoväťou, takže na omrvinky zo stola a pavučiny v rohu si budete musieť zaobstarať iný prístroj. Výkyvná hlava, ktorá sa vie otočiť až o 60 stupňov zaisťuje lepšiu manévrovateľnosť a dostupnosť, rovnako ako jej nízky profil.

Tyčové vysávače sú klasicky hlučnejšie, priemerne sa hluk vydávaný pri vysávaní pohybuje medzi 70-80 dB, takže so svojimi 80 dB je CrossWave 1732 na hornej hranici.

CrossWave zvládne vyčistiť tvrdé plochy ako je drevo, kachličky a laminát rovnako ako koberce alebo dokonca rohože. Digitálnym ovládaním Smart-Touch, umiestneným na rukoväti, ľahko prepnete medzi Hard Floor a Gus, medzi tvrdými podlahami a kobercom a systém podľa toho pridáva vodu s čistiacim prostriedkom. Viacúčelová rotačná kefa, ktorá zvládne až 3 000 otáčok/minútu je ľahko použiteľný a nájdete ju v balení.

Každý spotrebič by sa mal udržiavať čistý a v poriadku, aby sme predĺžili jeho životnosť. CrossWave 17132 vám to trochu uľahčí. Súčasťou balenia je samočistiaca stanica a všetky diely, vrátane filtra a kefy sú ľahko vyberateľné a umývateľné. Nesmieme zabudnúť spomenúť LED svetlo, ktoré vám pomôže pri upratovaní, umiestnené vpredu na hlavici a kontrolku rozprašovania čistiacej emulzie.

V balení s vysávačom je  vzorok čistiaceho prostriedku pre rôzne povrchy Bissell Multi-surfácia zadarmo. Pridáva sa do nádoby s vodou a je vyvinutý špeciálne pre CrossWave. Všeobecne sa neodporúča používať čistiace prostriedky od iných výrobcov a aj keď je cena Multi-surface o niečo vyššia, v kombinácii s vysávačom vám zanechá naozaj čisté a voňavé podlahy. Či je to skutočne tak, alebo len výrobca nechce nech kupujete čistiace prostriedky iných značiek nechám na vás. Mimochodom, dostať viac druhov prípravkov.

Ako vysáva

Upratovanie väčšinou nie je najobľúbenejšou činnosťou, ale viacúčelový vysávač 3v1 sa stane vašim neoceniteľným pomocníkom v domácnosti. Naraz vysáva aj vytiera a je použiteľný pre všetky povrchy. Či už máte v byte len koberce, laminátové podlahy, parkety alebo kachličky, poradia si so všetkým. Dokonca aj s rohožou. Dobre zvláda prechody medzi rôznymi povrchmi a prepínanie je skutočne jednoduché. Na rukoväti nájdete tlačidlo Hard Floor, pre tvrdé podlahy a tlačidlo Rug na koberce. Podľa druhu povrchu, ktorý nastavíte, si vysávač automaticky určí, koľko vody s prípravkom sa bude púšťať. Pri variante Rug je to dvakrát toľko, preto sa ho pokojne nebojte použiť aj na tvrdé podlahy pri veľmi zaschnutých nečistotách, ktoré nejdú dole.

Zásobník vody na umývanie je skvele riešený podobou systému duálnych nádob. Do jednej nádoby sa leje čistá teplá voda a určené množstvo prípravku, v druhej sa zachytáva prach, nečistoty a špinavá voda, ktorá je tam nasávaná. Pri prekročení maxima vysávač automaticky vypne saciu funkciu a začne vydávať iný zvuk. Voda s roztokom je aktívna iba pri pohybe vysávača, keď je naklonený a je potrebné držať tlačidlo rozprašovača čistiaceho prostriedku, ktoré je zospodu na rukoväti.

Ak ste typ, ktorý si potrpí na akumulátorové vysávače bez šnúry, ktorá by prekážala, možno pre vás sieťový typ bude problém. Kábel navyše nie je možné ani navinúť, iba zavesiť na vysávač. Na druhú stranu má ale oproti batérii veľkú výhodu, nekonečnú prevádzku. Nemusíte sa stresovať, či je vysávač nabitý, keď ho práve potrebujete, ani vysávať s menším výkonom, aby ste toho zvládli viac. CrossWave 17132 má skutočne dobré sacie schopnosti.

Výkyvná hlava, otáčajúca sa až o 60 stupňov pomáha v lepšej manipulácii, manévrovateľnosti a vysávaní aj horšie dostupných miest. Bohužiaľ hubica je pomerne veľká, takže aj napriek nízkemu profilu hlavice a dobrej manévrovateľnosti sa nedostanete pod všetok nábytok. Rovnako tak sú problém rohy a okraje. Vysávač nemá odnímateľný ručný vysávač, ktorým by ste si pomohli a možno budete potrebovať ešte jedného pomocníka do domácnosti.

Malo by byť pravidlom, že po každom použití sa súčasti umývajú a zvýši sa tak životnosť. Našťastie sú všetky súčasti veľmi jednoducho vyberateľné, stačí ich umyť pod vodou a nechať uschnúť. Súčasťou balenia je aj čistiaca stanica, ktorú nasadíte na hlavicu, nalejete do nej vodu a spustíte program Hard floor. Až sa všetka voda vsaje, asi 15 sekúnd, kefu vyberiete a necháte uschnúť.

Zaujímajú vás iné recenzované tyčové vysávače? Mrknite na naše recenzie.

Zistiť cenu
7.6Expert Score
Bissell CrossWave 17132

Za cenu, ktorú zaplatíte, dostanete výrobok, ktorý je skutočne funkčný, plní očakávania a klady ďaleko prevyšujú zápory. Skvele vysáva aj umýva všetky druhy povrchov, poradí si so zaschnutou špinou, vlasy a pozostatky po vašich maznáčikoch. Veľkou výhodou je veľmi jednoduchá údržba, takže všetky súčasti zostanú čisté a funkčné dlhú dobu. So svojimi 5 kilami môže byť pre niekoho ťažšie, predsa len držíte celú váhu vysávača, a postráda ručný vysávač a teleskopickú rukoväť. Bohužiaľ je s vysávačom ťažšie dostať sa do rohov a pod niektoré kusy nábytku, pre tieto prípady musíte využiť iný spotrebič.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
8
Hlasitosť
5
Výdrž
10
Výbava
6
Plusy
 • ideálny na všetky druhy povrchov, vysáva a zároveň aj umýva
 • silný výkon
 • ľahká údržba, všetky časti ľahko vyberateľné
Mínusy
 • nedostane sa úplne všade
 • hlučnejšie
 • vyššia cena čistiaceho prostriedku

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo