Recenzia Beko EDH 8634 CSRX

Ak hľadáte spojenie kvality, nízkej energetickej spotreby a ľahkého užívateľského ovládania, môže byť sušička Beko EDH 8634 CSRX tým pravým. Okrem toho, že je skutočne nenáročná na spotrebu, umožňuje tiež zmenu zavesenie dvierok. Nesmieme tiež zabudnúť na bohatú programovú ponuku a nemenej bohatú výbavu. Chcete vedieť viac? Prečítate si nižšie v článku.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu193 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie159 kWh
Hĺbka65,4 cm
Šírka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnosť51 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov16
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR134a

Programy

Sušička Beko EDH 8634 CSRX ponúka celkom 16 programov, ak za program počítame i sušenie na držiaku alebo časové programy. Špeciálne programy tu nájdete pre deti, vlnu, ale aj košele alebo džínsy. Navyše, po zakúpení držiaku je možné sušiť aj veci na ňom. Užitočným programom je rozhodne možnosť osvieženia (refresh), ktorá bielizeň prevetrá, takže ho nemusíte ihneď dávať do špinavej bielizne, pokiaľ teda nevyžaduje prania.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna na žehlenie8
Bavlna do skrine8
Bavlna extra suché8
Syntetika na žehlenie4
Syntetika do skrine4
Zmiešané mix4
Osvieženie
Košele 30 min.0,5
Jemné2
Citlivá pokožka3
Nočný8
Expres1
Denný4
Džínsy4
Vlna1,5

Funkcia

Okrem bohatej ponuky máte na výber ešte z niekoľko funkcií, ktoré vám proces sušenia uľahčí:

 • Zvukové varovanie – po ukončení programu sa ozve zvukový signál, ktorého intenzitu si môžete nastaviť podľa svojich predstáv.
 • Nastavenie úrovne suchosti – úroveň suchosti môžete nastaviť v troch úrovniach, pričom každá z nich sa podpíše na dĺžke trvania programu.
 • Čas ukončenia – koniec programu môžete odložiť až o 24 hodín.
 • Detský zámok – jeho aktiváciou uzamknete ovládací panel. Aktívne zostanú iba tlačidla On / Off.

Ako suší

Sušičku Beko EDH 8634 CSRX si rad užívateľov obľúbila najmä kvôli adekvátne obstarávacej cene. Dostatočne veľký LCD displej zobrazuje čas do konca, ale tiež nastavené funkcie, prípadne chybové hlásenia. Prednosťou sušičky je možnosť zameniť otváranie dvierok. Záleží teda len na vás, či potrebujete, aby sa dvierka otvárali doprava alebo doľava. To je jedna z veľkých predností tohto modelu. Celý rad konkurenčných výrobkov túto možnosť neponúka.

Rozhodne nesmieme zabudnúť spomenúť skutočne nízku spotrebu, ktorá za rok činí len 159 kWh, čo je oproti konkurenčným modelom s rovnakou kapacitou skutočne málo. Podpisuje sa na tom nielen najúspornejší energetická trieda A +++, ale aj tepelné čerpadlo, ktoré prebytočné teplo prevádza na energiu, ktorú využije na sušenie. Vďaka nemu môže sušička pre sušenie používať nižšiu teplotu vzduchu, čo sa odrazí na šetrné starostlivosťi o bielizeň.

Z hľadiska hlučnosti si sušička udržuje strednú hlučnosť. Neodtrhne vám uši, ale nie je tichá tak, že by ste o nej nevedeli. Plusové body pričítame za program, ktorý znižuje hlučnosť sušenia v noci až o 50% oproti programu suchá bavlna pre uloženie.

Užitočné budú aj krátke programy na 30 minút pre 2 košele alebo funkcia osvieženie pomocou horúceho vzduchu. Na svoje si príde aj oblečenie pre deti alebo oblečenie z vlny, ktoré má vlastný šetrný program. V sušičke je možné sušiť aj na držiaku, ktorý je však potrebné si prikúpiť zvlášť.

Z hľadiska užívateľského komfortu musíme spomenúť LED osvetlenie bubna, vďaka ktorému budete dobre vidieť, či v bubne nezostali menšie kúsky oblečenia. Sušičku je možné vďaka vhodnému medzikus postaviť aj na práčku (ak medzikus nechcete, ide to samozrejme aj bez neho). Tento model je možné napojiť na odpad, takže sa nemusíte zaoberať vylievaním vody z kondenzačného zásobníka. Pri sušení je možné za dvierka aplikovať vonné tablety pre prevoňanie bielizne. Ak bielizeň zo spotrebiča nemôžete vytiahnuť ihneď po dokončení programu, môžete využiť automatický systém proti pokrčeniu, ktorý s bubnom pohybuje v pravidelných časových intervaloch, takže sa bielizeň toľko nepokrčí a bude jednoduchšie ju žehliť.

Jediné čo sušičke chýba k dokonalosti je program na sušenie športového oblečenia a trochu rýchlejší proces sušenia. To je však daň za nízku spotrebu, ak neperiete (a nesušíme) niekoľko práčok denne, nemusí vás dlhšia doba programu príliš trápiť.

Zistiť cenu

Pozrite sa na nami ďalšie hodnotené sušičky.

8.1 Total Score
Hodnotenie Beko EDH 8634 CSRX

Sušička poteší príjemnou obstarávacou cenou a bohatou ponukou programov. Ideálna kombinácia pre náročných užívateľov, ktorí chcú komfort a pritom požadujú sofistikovanú programovú výbavu. Modelu nechýba funkcia osvieženie, ale ani programy pre detské oblečenie alebo džínsy. Potešujúce je aj nočný program, ktorý je tichší ako klasické programy. Skutočným prínosom je aj nízka spotreba energie. Jediné, čo môžeme spotrebičmi vytknúť, je absencia sušiaceho programu pre športové oblečenie a pomalší doba sušenia. Obdobná sušička od "známejšieho" výrobcu vás bude stáť o 100 - 200 € viac. Či sa oplatí ísť do Beka a ušetriť, či zvoliť Siemens, AEG alebo LG si už musí zvážiť každý sám za seba.

Sušenie
9
Spotreba
9.5
Rýchlosť
6
Hlučnosť
6
Výbava
9
KLADY
 • nízka spotreba energie
 • zmena smeru otvárania dvierok
 • bohatá programová ponuka
ZÁPORY
 • chýba program pre športové oblečenie
 • dlhšia doba sušenia
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo