Recenzia Einhell GC-EM 1032

O čom bude reč? Einhell GE-EM 1032 je kompaktná elektrická kosačka, ktorú je vhodné využiť na stredný trávnik do 300 m2. Jej motor pracuje s výkonom 1 000 W. Ponúkne vám 3 možné výšky kosenia, a to od 20 mm do 60 mm, ktoré však musíte nastaviť na každom jednotlivom kolese zvlášť. Šírka záberu tejto kosačky je 32 cm. Produkt je vyrobený z vysoko kvalitného nárazuvzdorného plastu. Zberný kôš na trávu pohltí 30 la s touto menšou elektrickou kosačkou sa dostanete takmer ku všetkým okrajom. Zaujala vás táto mašinka? Poďme sa na ňu pozrieť podrobnejšie.

Parametre

Výkon1 000
Pre plochu300 m2
Šírka záberu32 cm
Výška kosenia20-60 cm
Objem koša30 l
Hmotnosť9,2 kg
Krútiaci momentvýrobca neuvádza

Predstavenie

Kosenie trávnika nemusí byť vždy taká prácna a zložitá úloha. Na trhu dnes nájdeme obrovské množstvo elektrických kosačiek s najrôznejšími funkciami. Pokiaľ však nevyhľadávate ten najnadupanejší model za vysokú cenu a potrebujete udržiavať iba menší alebo stredný trávnik, bude vám úplne stačiť elektrická kosačka Einhell GC-EM 1032. Je totiž naozaj jednoduchá a ako sa hovorí: v jednoduchosti je krása. Poďme sa najprv pozrieť na jej výkon. Kosačka disponuje motorom s výkonom 1 000 W. Uznávame, že to nie je príliš, avšak ako už bolo povedané, s menšími trávnikmi si určite hravo poradí. Dôležité je aj to, aby povrch vašej záhrady bol rovný. Pri kosení príliš vysokého a hrboľatého trávnika by ste túto kosačku dosť zaskočili a potrápili.

Nastavenie výšky kosenia

Prvou výhodou kosačky je to, aká je ľahká (vďaka jej plastovej doske). Oceľová by bola samozrejme lepšia, ale napriek tomu Einhell použil kvalitný plastový materiál, ktorý si poradí s každodenným zahradničením. Výhodou plastovej paluby je navyše to, že nehrdzavie. Ako už bolo povedané, táto elektrická kosačka je naozaj jednoduchá, avšak aj čo sa týka výberu výšky kosenia. Disponuje iba trojakým nastavením, čo je málo. Výšku tu navyše nastavujete zvlášť na každom koliesku. Moderné kosačky väčšinou obsahujú jedinú páku, ktorá vám výšku nastaví centrálne. Pri tejto kosačke je spôsob takéhoto nastavenia krokom späť.

Pri kvalitnejších modeloch kosačiek často nájdete na rukovätiach niektoré funkcie navyše. U tohto modelu platí, že aj rukoväť je veľmi jednoduchá, žiadne funkcie na nej teda nehľadajte. Rukoväť však po práci môžete zložiť, čím kosačku lepšie uskladníte a ušetríte trochu miesta. Šírka rezu pri modeli Einhell GC-EM 1032 je 32 cm, čo je dostačujúca hodnota na menšie trávniky. Sám výrobca odporúča stroj využívať do spomínaných 300 metrov štvorcových, s väčším trávnikom by ste bojovali.

Zberný kôš a kolesá

Box na trávu je trochu malý (30 litrov), ale vzhľadom na celkovú menšiu veľkosť kosačky by väčší ani nebol potrebný. V prípade tohto modelu teda predstavuje ideálnu veľkosť. Navyše sa jedná o plastový zásobník, ktorý je samozrejme, čo sa týka skladovania, náročnejší na priestor ako ten látkový. Obrovská plastová krabica by vás tak nakoniec asi ani nepotešila. Plast je navyše odolnejší ako látka, to znamená, že predsa len nejaké tie výhody nájdeme. Plusom je totiž aj indikátor naplnenia koša.

Výhodou sú aj kolesá! Kosačka disponuje štyrmi plastovými kolieskami s priemerom 140 mm, tie sú široké a ľahké. Takýto dizajn kolies znamená, že budú vyvíjať oveľa menší tlak na trávu. U väčšiny ostatných kosačiek by ste hľadali väčšie rozmery zadných kolies, avšak keďže v našom prípade nejde o kosačku určenú pre drsný terén, bolo by to zbytočné. Menšie kolesá tohto modelu sú úplne akurát a veľmi ľahko sa s nimi pracuje.

Je tiež veľmi praktická – jedná sa o ľahký stroj s hmotnosťou cez 9 kg. To znamená jednoduchú manipuláciu, ktorú zvládne každý, a nikto si pri práci neodvarí chrbát. Plakať nebude ani vaša peňaženka, cena sa pohybuje väčšinou okolo 80 euro. Za takú cenu ťažko nájdete podobný model v pomere cena/kvalita. Čo sa však týka napríklad mulčovania, Einhell GC-EM 1032 túto možnosť nemá. Ďalšou drobnou nevýhodou by (pre ľavákov) mohla byť jednostranná páčka škrtiacej klapky, ktorá je umiestnená na pravej strane stroja, teda pre ľavákov môže byť jej používanie po dlhú dobu trochu nepohodlné.

Potrebujete elektrickú kosačku pre väčšiu záhradu?

Zistiť cenu
7.9Expert Score
Skúsenosti s Einhell GC-EM 1032 3400257

Ak vlastníte obrovskú záhradu s trávnikom, ktorý ste nechali narásť do vyšších rozmerov, a navyše sú na ňom hrbole a všetky možné rôzne prekážky – poobzerajte sa inde. Pokiaľ však naopak potrebujete pokosiť menšiu záhradu s jednoduchým kúskom trávnika, nič túto kosačku neprekvapí. Naopak s ňou budete veľmi spokojní, pretože neutratíte toľko peňazí, splní svoj účel, nenadriete sa vďaka jej nízkej hmotnosti a nebude vám zaberať príliš miesta. Samozrejme je to jednoduchší stroj, ktorý vám trochu sťaží prácu pri nastavovaní výšky kosenia (a možnosťou nastavenia tiež nie je príliš), ale vzhľadom na cenu by sme povedali, že sa jedná o drobnú nevýhodu, ktorú každý nenáročný záhradník prehliadne. Pokiaľ teda nevyhľadávate špeciálne funkcie navyše, rozhodne odporúčame zaobstarať si túto elektrickú kosačku. Naozaj sa s ňou nenadriete a tiež údržba (rovnako ako u všetkých elektrických kosačiek) je nenáročná. Navyše také stroje obsahujú oveľa menej dielov, ktoré by sa mohli pokaziť. Prečo si teda trochu neuľahčiť prácu?

Plusy
 • Ľahká a kompaktná
 • Nízka cena
 • Kosie (takmer) k okrajom
 • Odolný plastový kryt
 • Indikátor naplnenia koša na trávu
Mínusy
 • Nedá sa centrálne nastaviť výška kosenia
 • Iba 3 možnosti nastavenia výšky kosenia
 • Škrtiaca klapka iba na pravej strane

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo