Recenzia Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N

Mať doma lesklé okná bez jedinej šmuhy chce snáď každý. Umývať ich pravidelne a dokonale chce už asi málokto. Čistenie okien, na ktoré sa každý dlho pripravuje a má túto činnosť v kategórii veľké upratovanie, ide našťastie dnes vďaka mnohým rôznym pomocníkom urobiť rýchlo a skutočne efektívne. Jeden z veľmi dobrých pomocníkov je práve aku stierka Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N. Okrem samotných okien si poradí so sprchovacím kútom, zrkadlom alebo kachľami. Pozrieme sa ako funguje a čo od nej počas upratovania čakať.

Parametre

Napätie akumulátora3,7 V
Doba prevádzky35 min.
Doba nabíjania3,5 hod.
Šírka sacej hubice17 a 28
Ďalšie hubica v baleníáno
Počet okien35
Objem nádoby na špinavú vodu100 ml
Rozstrekovač súčasťou baleniaáno
Mop na oknonie
Indikátor batérieáno
Možnosť predĺženia rukovätenie
Hmotnosť0,6 g
Rozmery v mm120 x 280 x 320

Predstavenie

Značku Kärcher si asi každý spojí so žlto-čiernymi technickými produktmi do domácnosti i priemyslu. Ide o značku, ktorá vynašla okenné vysávače. Okrem toho sú jej produkty spájané s vysokou kvalitou. Aku stierka tejto značky sa zameriava na čistenie hladkých povrchov, ako sú predovšetkým okná, ale aj zrkadlá, steny sprchovacích kútov, sklenený nábytok alebo kachľové obklady. Funguje ako vysávač a okenná stierka v jednom. S váhou iba 600 g sa s ňou veľmi ľahko manipuluje. Niektoré konkurenčné výrobky vážia dvojnásobok a viac. Napríklad stierka Leifheit 51003 Window Cleaner vysávač na okná s mopom a tyčou 43 cm váži dokonca 1 600 g. Stierka Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N sa teda zaradila medzi ľahších pomocníkov, pracuje v tichosti, ani neruší ostatných členov domácnosti. Na jedno nabitie vydrží stierka pracovať 35 minút. Samotné nabíjanie však trvá vyše tri hodiny.

Ako umýva

Umývanie okien s touto aku stierkou má hneď niekoľko výhod. Okrem už spomínanej váhy a tichého chodu je tu tiež praktické elektrické odsávanie, ktoré bezo zvyšku zachytí všetku stekajúcu vodu počas upratovania, takže sa ľahko vyhnete šmuhám, kvapkám špinavej vody na rámoch okien alebo podlahe. V balení Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N nájdete nabíjačku batérie, lb a s poťahom z mikrovlákien, ďalej koncentrát na čistenie okien (riedia sa vodou) a dve veľkostne rozdielne hubice. Na samotný vysávač si vyberte vhodnú veľkosť hubice a namontujte ju. Tu môžete vyberať medzi 17 alebo 28cm hubicou. Väčšie oceníte najmä na veľké plochy, ktoré s ňou dokážete rýchlo a efektívne očistiť. Menšie na malé okenné plochy alebo ostatné povrchy v domácnosti, vrátane horšie dostupných miest.

Ovládanie aku stierky

Ovládanie aku stierky je ľahké a intuitívne. Pred čistením je treba ju nabiť (3 h a 5 minút), následne si do nádoby rozprašovača dať koncentrát a doliať vodu po značku MAX. Na rozprašovač pridáte mikrovláknovú stierku a následne nanesiete na okná, prípadne ďalšie povrchy, vodu s čističom. Tým rozpustíte špinu, ktorú vysávačom odstránite a celý povrch perfektne vyleštíte. Tu len pozor na čas, treba namočiť a hneď vysávať a leštiť, inak všetko zaschne a okrem špiny budete mať na oknách alebo inde ešte zaschnuté kvapky vody. Všetku špinavú vodu nazbierate do plastovej nádoby, ktorá je súčasťou vysávača. Jej vyprázdnenie je ľahké a nie je potrebné rozmontovávať celý prístroj, iba odrobíte plastovú poistku a vodu vylejete preč. So znečistenou vodou sa tak vôbec nedostanete do priameho kontaktu a upratovanie je úplne hygienické. Pri celkovej údržbe stierky je ale práve táto nádoba zradná. Svoju funkciu síce plní dokonale, keď ju však chcete vyčistiť, ide to zle. Ideálne je ju dokonale vypláchnuť teplou vodou ihneď po dokončení upratovania, úzky otvor vám nič iné ani nedovolí a v prípade, že tam špina zaschne, bude sa len ťažko dostávať von.

Vďaka tomuto systému ušetríte veľa času a nebudete sa musieť vracať k šmuhám a nedostatkom, ktoré sa často objavia, až keď do okna zasvieti slnko z iného uhla a tak podobne. Kto s nevôľou umýva okná ručne a trpí pri opakovanom namáčaní rúk do vody, iste ocenia fungovanie tejto stierky, kedy počas upratovania vôbec neprídete do priameho kontaktu so špinavou vodou.

Vysávač zapínate pomocou hlavného tlačidla, ktoré máte počas upratovania stále na očiach, hlavné tlačidlo má tiež LED kontrolku, ktorá ukazuje stav batérie a včas hlási, kedy sa blíži doba vybitia.

Pozrite sa na ďalšie hodnotené stierky.

Zistiť cenu
8.5Expert Score
Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N aku stierka

Výborný pomocník na umývanie okien. Pomôže mať krásne umyté okná bez šmúh a dokáže to s ním naozaj každý. Napriek tomu sa mu nevyhlo niekoľko nedostatkov.

Plusy
 • ľahká, jednoduchá manipulácia
 • dve veľkosti sacej hubice
 • časová úspora pri upratovaní
 • možnosť vypustenia špinavej vody počas upratovania bez demontáže prístroja
Mínusy
 • dlhé nabíjanie
 • neporadí si s väčšími nečistotami
 • zle čistí rohy a okraje niektorých okien
 • nemá vo výbave predlžovaciu tyč

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo