Recenzia Huawei Watch GT 3 46mm

V dnešnej recenzii sa pozrieme na šikovné hodinky Huawei Watch GT 3 46mm. Medzi hlavné benefity týchto smartwatch patrí určite parádny design, ktorý sa naozaj musí zapáčiť aj náročnejším používateľom. Pochváliť ich môžeme aj za slušnú výdrž batérie, presnejší monitoring tepovej frekvencie alebo možnosť počúvať hudbu bez chytrého telefónu. Pre aké ďalšie dôvody si ich zaobstarať, a pre aké naopak nie? Ako si vedú v porovnaní s konkurenčnými modelmi? Dozviete sa v článku.

Parametre

Hmotnosť45 g
Šírka45,9 mm
Výška45,9 mm
Hĺbka11 mm
Vodeodolnosť5 ATM
RAM32 MB
Interná pamäť4 GB
Reproduktoráno
Mikrofónáno
Materiál páskasilikón / nerezová oceľ / koža
Formát displejaguľatý
Uhlopriečka1,43
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie466 x 466 px
Hustota bodov326 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Finie
Bluetootháno
NFCáno
Životnosť batérieaž 14 dní
Dĺžka nabíjania2,5 hodiny
Kapacita batérie455 mAh

Obsah balenia a design

V balení na vás čakajú hodinky so silikónovým, koženým či kovovým pásikom, nabíjacia kolíska a užívateľská príručka.

Na prvý pohľad vás hodinky Huawei GT 3 zaujmú svojim vzhľadom. Dizajn je skutočne luxusný a veríme, že sa na svoje nové hodinky nebudete môcť vynadívať. Môžete ich zakúpiť v dvoch rôznych priemeroch – my tu máme 46 mm, ale existujú aj menšie 42 mm. Čo sa hmotnosti týka, hodinky bez opasku vážia 42 g, k 70 g sa potom priblížite, pokiaľ zvolíte kovový remienok. Treba počítať s tým, že na zápästí ich teda určite ucítite.

Vďaka sofistikovanému dizajnu vyzerajú elegantne a výborne sedia aj na dámskej ruke. Na oceľovej lunete hodiniek nájdete dva ovládacie prvky. Prvým z nich je otočná korunka s vibračnou odozvou, ktorú využijete napríklad v prípade, keď máte mokré ruky alebo rukavice. Druhým potom tlačidlo, ktoré rýchlo otvorí na displeji tréningové menu. Samotné hodinky potom samozrejme budete ovládať hlavne dotykom prsta. Displej hodiniek je pokrytý tvrdeným sklom so skosenými hranami, ochrana je kvalitná a sľubuje vysokú odolnosť proti poškriabaniu.

   

Ako si vedie displej

Hodinky Huawei GT3 sa opäť dali cestou okrúhleho displeja. Jeho uhlopriečka činí 1,43 palcov, puzdro samotné potom meria 45,9 x 45,9 x 11 mm. Hodinky sú teda pomerne placaté, a tak nebudú na ruke pôsobiť robustne. Dotykový displej typu AMOLED s nadpriemernou jemnosťou 326 ppi a rozlíšením 466 x 466 pixelov predvádzajú nádherne ostré a sýte farby aj perfektná čierna. Pozorovacie uhly sú výborné – na hodinky tak perfektne uvidíte aj na priamom slnku. Samozrejmosťou už je automatická regulácia jasu, ktorú majú hodinky výborne vyladenú.

Poďme na ciferníky, s ktorými hodinkám nasadíte tvár. V predvolenom nastavení si môžete vybrať z 10 prednastavených modelov, a to od klasických jednoduchých ciferníkov až po veľkolepé digitálne displeje s množstvom chronografov. Ďalšie ciferníky potom môžete stiahnuť prostredníctvom aplikácie Huawei Health a zaplatiť v Huawei aplikácii App Gallery. Bohužiaľ nie sú najlacnejšie, počítajte s tým, že tie lepšie vyjdú zhruba na 5 euro.

Využívať určite budete aj funkciu Always-On-Display, ktorú môžete rôzne prispôsobovať. Ale pozor, táto funkcia nemožno využívať u všetkých ciferníkov, čo je škoda. Na výber ich máte iba šesť. Hodinky taktiež perfektne reagujú na zdvihnutie zápästia, kedy sa veľmi rýchlo rozsvieti.

Tip: Ako na hodinkách nastaviť Always-On-Display

Always-on nastavíte prostredníctvom ikonky Nastavenia, potom pokračujete na Display – Advanced – Standby watch face. Tu si vyberte preferovaný štýl a farbu a voľbu potvrdíte.

Odolnosť, batéria, výbava

Tieto múdre hodinky určite nepatria medzi najodolnejšie na trhu. Na ich displej síce môžete zaobstarať ochranné sklo Gorilla glass, ale s faktom, že majú vodotesnosť iba 5 ATM nič nenarobíte. Môžete sa s nimi sprchovať, zvládnu dážď a aj to plávanie, ale na potápanie s nimi rozhodne zabudnite. Oveľa odolnejší model je treba Amazfit T-Rex Pro.

V hodinkách nájdete batériu s kapacitou 455 mAh, pri ktorej výrobca sľubuje až 14 dennú výdrž. Z praxe ale všetci dobre vieme, že tento fakt je veľmi relatívny. Pokiaľ u nich zapnete Always-on displej, necháte si nonstop merať tep a budete využívať ich GPS funkciu, počítajte s výdržou zhruba 5 dní. Aj tak sú na tom ale lepšie ako väčšina konkurentov. Nabíja sa klasicky kolískovou nabíjačkou zhruba 2,5 hodiny. Môžete ich tiež nabíjať aj cez telefón, ktorý disponuje reverzným bezdrôtovým nabíjaním.

Čo vie

Tento model je vybavený mikrofónom a reproduktorom, čo znamená, že s nimi môžete pri prepojení s telefónom plnohodnotne telefonovať. Prepojíte ich však len prostredníctvom Bluetooth, bohužiaľ hodinky Huawei Watch GT3 neumožňujú vloženie eSIM. K tomu zvládnou samozrejme čítať SMS správy a notifikácie.

Hodinky majú vnútornú pamäť 4 GB, a tak sa do nich zmestí veľa hudby. Prostredníctvom Bluetooth ich môžete spárovať s bezdrôtovými slúchadlami, a užívať si hudbu napríklad pri športe. Bohužiaľ v športovom režime ale nemožno upraviť hlasitosť hudby alebo preskočiť skladbu, čo je trochu nešťastné. Nečakajte ani podporu Spotify.

Rovnako ako GT 3 Pro aj tento model funguje na vlastnom operačnom systéme, a síce HarmonyOS 2.1. Systém, ktorý Huawei aplikuje do všetkých nových modelov hodiniek, telefónov aj spotrebičov. Doinštalovať si cez neho môžete aj ďalšie aplikácie, budete sa ale musieť pripojiť k aplikácii App Gallery cez telefón. Ponuka doplňujúcich aplikácií navyše nie je veľmi široká. Nájdete ich tu niečo cez 20, vypichneme napríklad rádio, kalkulačku, fitness aplikáciu Fitify alebo navigáciu Petal Maps – ale pozor, spárovať aplikácie je možné len s telefónom značky Huawei.

Hoci majú hodinky vlastný systém, sú kompatibilné s telefónmi s Androidom aj iPhony. Ale pozor, na prepojenie je nutné stiahnuť si do telefónu verziu aplikácie Huawei Zdravie, a to priamo z webu Huawei. Ak ju nainštalujete z Google Play, nebudú ju hodinky podporovať.

Hodinky disponujú viac ako stovkou športových profilov, medzi ktorými nájdete všetky obľúbené – beh, plávanie, cyklistika atď. Majú už aj pokročilé ukazovatele, ktoré vás informujú o bežeckom tempe, tréningovom strese, nutnosti zotavenia a pod. Zvládnu vám zostaviť bežecký plán na mieru podľa zobraných dát. Prepojíte ich aj s modernými bežeckými pásmi a trenažérmi.

Vďaka tomu, že majú Huawei Watch GT3 zabudovanú GPS a dvojpásmovú navigáciu, dokážu krásne zmerať ubehnutú trasu a naozaj presne lokalizovať vašu polohu. Dokonca vie aj offline navigáciu – keď budete behať v neznámych miestach, vždy vás navedú na vhodnú trasu späť, a to vrátane odhadnutia času a zostávajúcej vzdialenosti.

Čo vie ďalej? Treba sledovať váš srdcový tep cez deň i v noci, vie tiež namerať hladinu kyslíka v krvi, a to s relatívne veľkou presnosťou. Užívatelia potvrdzujú presnosť merania v porovnaní s využitím hrudného pásu. V rámci Huawei Health potom vie vyhodnotiť množstvo sledovaných atribútov a vyhodnotiť vaše zdravie, fyzičku, kvalitu spánku, mieru stresu alebo menštruačný cyklus.

Ako vykonať Hard Reset?

Pokiaľ sa vám hodinky výrazne spomalia alebo zasekávajú, je dobré vedieť, ako vykonať hard reset späť do továrenského nastavenia. Vojdite na hodinkách do Nastavenia – Systém – Reset/Obnovenie.
Vykonať to možno aj cez mobilný telefón, pokiaľ s hodinkami nepohnete. Otvorte si aplikáciu Huawei Health, prejdite na Zariadenie, nájdite vaše hodinky a zvoľte možnosť Obnoviť továrenské nastavenia. Akonáhle tak urobíte, budú z vášho zariadenia vymazané všetky dáta, preto buďte opatrní.

Varianty Huawei Watch GT 3

U týchto hodiniek máte možnosť vyberať dve veľkosti ciferníka – 46 mm a 42 mm. Na trhu potom nájdete varianty Classic, Elite a Active. Elite Edition ponúka kovový remienok a strieborné puzdro, Active Edition kombinuje čierny silikónový opasok a čierne puzdro, Classic Edition potom disponuje koženým remienkom a strieborným puzdrom.

Huawei Watch GT 3 vs. Watch 3, Watch 3 Pro, GT 2 a GT 2

 

Huawei Watch GT 3

Huawei Watch 3

Huawei Watch 3 Pro

Huawei GT 2

Huawei GT 2 Pro

Hmotnost (bez řemínku)

42 g

54 g

63 g

41 g

53 g

Šířka

45,9 mm

46,2 mm

48 mm

45,9 mm

46,7 mm

Výška

45,9 mm

46,2 mm

49,6 mm

45,9 mm

53,6 mm

Tloušťka

11 mm

12,5 mm

14 mm

10,7 mm

11,4 mm

RAM

32 MB

2 GB

2 GB

32 MB

32 MB

Interní paměť

4 GB

16 GB

16 GB

4 GB

4 GB

Materiál pásku

silikón / nerezová oceľ / koža

nerezová oceľ/ keramika

titán / keramika

silikón / koža

titán / silikón / koža

Uhlopriečka

1,43 palce

1,43 palce

1,43 palce

1,39 palce

1,39 palce

Rozlíšenie

466 x 466 px

466 x 466 px

466 x 466 px

454 x 454 px

454 x 454 px

eSIM

nie

áno

áno

nie

nie

NFC

áno

áno

áno

áno

áno

Životnosť batérie

až 14 dní

až 14 dní

až 21 dní

až 14 dní

až 14 dní

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 majú niekoľko konkurentov z vlastných radov, ktoré vidíte v tabuľke hore. Huawei Watch 3 ponúka navyše funkciu detekcie pádu, eSIM pre hovory, dostačujúce RAM a veľkú kapacitu interného úložiska, cenovo sú však vysoko. Watch GT 3 však môžete zaobstarať v dvoch veľkostiach strojčeka – 46 a 42 mm a sú lacnejšie. Huawei Watch 3 Pro sú potom vyrobené z prémiových materiálov (titán, keramika, zafírové sklíčko) a batéria v režime ultra má vydržať až 21 dní. Celkovo nižší a lacnejší je potom rad Huawei GT 2, kedy základný model dokonca nemá ani bezdrôtové nabíjanie. Zmieriť sa musíte aj s menšou presnosťou meraných hodnôt.

Huawei Watch GT 3 vs Samsung Galaxy Watch 4

 

Huawei Watch GT 3

Samsung Galaxy Watch 4

Hmotnosť (bez remienka)

42 g

30,3 g

Šírka

45,9 mm

44,4 mm

Výška

45,9 mm

43,4 mm

Hrúbka

11 mm

9,8 mm

RAM

32 MB

1,5 GB

Interná pamäť

4 GB

16 GB

Uhlopriečka

1,43 palce

1,36 palce

Rozlíšenie

466 x 466 px

450 x 450 px

eSIM

nie

nie

Bluetooth

áno

áno

NFC

áno

áno

Životnosť batérie

až 14 dní

až 14 dní

Kapacita batérie

455 mAh

361 mAh

Oproti Huawei Watch GT 3 Samsung Watch 4 samozrejme fungujú na inom operačnom systéme (Wear OS 3), a majú problém fungovať s iPhonmi, EKG a meranie krvného tlaku na nich potom funguje len so Samsung telefónmi. Inak majú vyššiu RAM, väčšiu internú pamäť. Veľkou a podstatnou výhodou je skvelé fungovanie NFC platieb a možnosť sťahovať z Google Play.

Chcete vidieť aj recenzie  hodiniek Amazfit?

Zistiť cenu

 

8Expert Score
Hodnotenie Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 sú hodinky, ktoré potešia všetkých milovníkov luxusného designu. Vyzerajú na ruke naozaj výborne. Ich veľkým plusom je aj dlhá výdrž batérie a jasný displej. Vie toho veľa – meria presne váš tep, okysličenie krvi, spánok a veľa ďalšieho, taktiež disponujú viac ako 100 športovými režimami. Vďaka vlastnému operačnému systému HarmonyOS umožňujú inštalovať aplikácie. Majú zabudovaný mikrofón a reproduktor, preto nimi možno prijímať hovory. Vďaka internej pamäti ich navyše môžete používať ako MP3 prehrávač pri prepojení s Bluetooth slúchadlami. Zapracovať by mali na podpore NFC platieb, bohužiaľ do nich tiež nemožno vložiť eSIM. Diskutabilná je aj mizerná spolupráca s Google Play.

Ovládanie
7.5
Výbava
7.5
Batéria
9
Plusy
 • podpora volaní
 • veľká výdrž batérie
 • možnosť počúvať hudbu bez telefónu
 • presné meranie polohy
 • prepojenie s hrudným pásom
 • je možné doinštalovať aplikácie
 • krásny dizajn
Mínusy
 • nemožno využiť NFC platby
 • nemožno sťahovať z Google Play
 • nemá zafírové sklo

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo