Recenzia Rowenta RO7487 EA

Vysávač Rowenta Silence Force Allergy + RO7487EA vám pomôže vysávať a odstraňovať prach. Má najvyššiu triedu filtrácie a výkonu a je mimoriadne tichý. Ak máte doma alergika, zostaňte v strehu a čítajte ďalej našu recenziu. Pozrite sa, či má tento vreckový vysávač aj nejaké nevýhody.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach4,5 l
Dĺžka kábla8,4 m
Akčný rádius11 m
Hlučnosť58 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba28 kWh
Príkon400 W
Sací výkon-
Regulácia výkonuáno (elektronická)
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru13

Predstavenie

Vreckový vysávač Rowenta RO7487 EA je skvelým pomocníkom v boji proti prachu a nečistotám. Má skvelý výkon pri vysávaní všetkých podlahových krytín vrátane kobercov s nízkym a vysokým vlasom. Na vysávači oceníte najmä nízku hlučnosť 58 dB. Niektorých by mohol zaskočiť nízky príkon 400 W, ale to neznižuje jeho sací výkon. Má najlepší sací výkon vo svojej triede. Zabezpečuje to optimalizované prúdenie vzduchu a obojsmerná sacia dýza. Príkon je obmedzený legislatívou EÚ a možnosť ovplyvniť sací výkon je daná predovšetkým konštrukciou vysávača a jeho hubice.

 

Názov Allergy+ je už v názve vysávača. Je preto vhodný pre domácnosti s alergikmi. Je to vďaka filtračnej triede A a špeciálnemu filtračnému systému, pri ktorom výrobca uvádza účinnosť 99,98 % pri zachytávaní prachu a alergénov. Zbavíte sa tak chlpov domácich zvierat, zvyškov roztočov a iných častíc. Preto si dovolíme tvrdiť, že ide o filtráciu triedy 13 (H13), aj keď to výrobca neuvádza. Ide o najvyššiu triedu, ktorú vysávače pre domácnosť majú. Ďalšou zaujímavou funkciou je filter Silence Force, ktorý nemusíte vymieňať, je trvalý, v kombinácii s vreckami Hygiene+ od spoločnosti Rowenta. Vysávač má indikátor plnosti vrecka, takže ho nemusíte kontrolovať ručne. Stačí sa pozrieť na indikátor. Okrem indikátora plného vrecka má aj indikátor prítomnosti vrecka. Nikdy sa vám nestane, že by ste začali vysávať bez vrecka. Kapacita vrecka je 4,5 litra, čo je skvelé v porovnaní s vysávačom Rowenta RO 3927 EA, ktorý má len 3 litre. Typ vrecka, ktorým je vysávač vybavený, uzatvárateľnú klapku, ktorá zabraňuje vypúšťaniu obsahu vrecka späť do vzduchu. Takže ani pri výmene vrecka neprídete do kontaktu so špinou.

Ako vysáva

Ako sme už spomenuli, Rowenta RO7487EA je mimoriadne tichá s hlučnosťou 58 dB. Väčšina vreckových vysávačov sa pohybuje okolo 66-80 dB. Napríklad vysávač Rowenta RO 3927 AE je naozaj hlučný a počas vysávania nebudete počuť zvonenie telefónu, hladina hluku je 79 dB. Boli sme veľmi príjemne prekvapení celkovým výkonom vysávania. Rukoväť vysávača je ergonomická a kovová trubica je teleskopická na pohodlné vysávanie. Najmä pre starších ľudí to bude pohodlnejšie. Výšku trubice je možné nastaviť, takže sa nemusíte hrbiť. Väčšina vysávačov už túto funkciu má. Akčný rádius je 11 m a samotný kábel je dlhý 8,40 m. Takže nebudete musieť toľko meniť zásuvky. Vysávač má štyri plne otočné kolieska na všetkých stranách (360°) a vďaka tomu bude pohyb počas vysávania pohodlný. Uľahčí vám to manipuláciu a vysávač sa ľahko vyhne prekážkam a bude sledovať vašu cestu. Kolieska sú však malé a niekedy majú problém s prejdením vlastnej šnúry. Tento vysávač nie je žiadna hračka. Jeho hmotnosť je približne 9,2 kg. Preto stoja za to štyri plne otočné kolieska alebo ergonomická rukoväť.

Vysávač má ako hlavnú hubicu Power Air Dust s dvojpolohovou kefou, ktorá si poradí s veľkými priestormi a kobercami. Výrobca bol obozretný a pre tento typ vysávača Rowenta RO7487EA ponúka v rámci ceny celkovú čistiacu súpravu, ktorá obsahuje – podlahovú hubicu, parketovú hubicu Softcare, mini turbo kefu, maxi turbo kefu, XL štrbinovú hubicu a hubicu na čalúnenie. Rôzne typy trysiek a kefiek budú užitočné najmä pre majiteľov domácich zvierat. Štrbinová hubica XL však môže byť pre niektoré priestory príliš veľká. Systém riadenia výkonu je elektronický. Ako sme už spomenuli, vysávač má najvyššiu výkonnostnú triedu 5 a vďaka tomu si hravo poradí s akýmkoľvek povrchom. Pomáha tomu aj optimalizované prúdenie vzduchu a obojsmerná sacia trubica spolu s motorom EFFITECH.

Moju osobnú pozornosť upútalo označenie „Opraviteľný výrobok“. To znamená, že servis by mal byť jednoduchý a rýchlo dostupný vrátane náhradných dielov. Spoločnosť Rowenta sa zaviazala, že väčšinu svojich výrobkov bude opravovať 10 rokov. Aspoň tak to uvádza na svojej webovej stránke. To je veľmi dobrá správa.

Porovnanie s ďalším modelom

Parametre:Rowenta RO7487 EARowenta RO7473 EARowenta RO3927 EA
Príkon W400400750
Počet úrovní výkonu54-5
Systém riadenia výkonuelektronickýmechanickýmechanický
Typ vysávačavreckovývreckovývreckový
Objem vrecka v l4,54,53
Akčný rádius v m11118,80
Úroveň filtrácie333
Doplnkové príslušenstvo

parketová hubica Softcare
mini turbokefa
maxi turbokefa
štrbinová hubica XL
hubica na čalúnenie

Parketová hubica Softcare
mini turbokefa štrbinová hubica XL PRECISION FLEX štrbinová hubica hubica na čalúnenie

nástavec na štrbiny 2 v 1
Hmotnosť v kg9,29,93
Cena v €22017070

Ako môžete vidieť, Rowenta RO7478 EA a RO7473 sú takmer identické, až na niekoľko drobných rozdielov. Prvým rozdielom je úroveň výkonu, v ktorej RO7478 EA vyniká. Ďalším rozdielom je systém riadenia napájania, kde RO7478EA ho má elektronicky a ostatné vysávače mechanicky. Objem vrecka, akčný rádius alebo úroveň filtrácie sú rovnaké. V čom sa ešte líšia, je hmotnosť, ktorá môže zohrávať úlohu, napríklad keď musíte vysávač vyniesť do poschodia. Okrem toho sa líši aj voliteľné príslušenstvo, ktoré je však možné v prípade potreby dokúpiť. Väčšinou nebudete používať všetky prílohy alebo ich budete meniť len veľmi zriedka. Hlavným rozdielom je samozrejme cena, pričom dnes recenzovaný vreckový vysávač Rowenta RO7478 EA je drahší o 60 €.

Zaujímavejšie porovnanie je medzi recenzovaným vysávačom a vysávačom Rowenta RO3927 EA. Predchádzajúce dva vreckové vysávače môžete používať na akomkoľvek povrchu a s vysokým výkonom. Zatiaľ čo v oblasti kobercov vysávač RO3972 EA už výrazne zaostáva, na tvrdých podlahách vyniká. Úrovne filtrácie sú rovnaké. Vysávač je kompaktný, váži 3 kg, čo sa odráža na objeme vrecka, akčnom rádiu alebo hlučnosti. Kapacita vrecka je 3 litre, čo je o 1,5 litra menej ako u ostatných dvoch porovnávaných vysávačov. Akčný rádius je 8,80 m v porovnaní s 11 m modelu RO7478EA, takže musíte častejšie meniť zásuvku, aby ste sa dostali na požadované miesta. Hladina hluku je naozaj vysoká a je 79 dB s kolegami s hladinou hluku 58 dB nemožno porovnávať. Vysávač RO3927 EA by sa hodil na turbo kefu, ktorá je určená na koberce. Jeho príslušenstvo však tvorí len štrbinový nadstavec 2 v 1, zatiaľ čo recenzovaný vysávač má 5 nadstavcov. Rozdielov je naozaj veľa, ale tomu zodpovedá aj jeho cena. V porovnaní s modelom Rowenta RO7478 EA je jeho cena takmer o 150 euro nižšia. Pred kúpou vysávača je vždy dôležité premyslieť si, na aké povrchy budem vysávač používať a ako často. Ak máte plávajúcu podlahu alebo dlažbu a niekoľko solitérnych kobercov, vysávač Rowenta RO3927 EA môže byť pre vás tiež ideálnou voľbou.

Zistiť cenu

 

8.8Expert Score
Recenzia Rowenta Silence Force Allergy+ RO7487EA

Vysávač Rowenta RO7478 EA je naozaj podarený. Má vysokú úroveň filtrácie a výkonu, čo vám zaručí skvelé výsledky vysávania aj na kobercoch. Je vhodný pre domácnosti s alergikmi. Má veľký objem vrecka 4,5 litra, dlhú šnúru, plne otočné kolieska alebo ergonomickú rukoväť. V cene máte rôzne nástavce. A čo je tiež dôležité spomenúť, je tichosť pri vysávaní. To všetko je vykúpené vyššou kúpnou cenou. Vysávač si však nekupujete na jeden rok a s týmito funkciami si dovolíme tvrdiť, že investícia sa oplatí.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
10
Spotreba
9
Výbava
8
Plusy
 • vysoká výkonnosť
 • nízka hlučnosť
 • trieda filtrácie
 • HEPA filtre
 • objem vrecka
 • dlhá prívodná šnúra
Mínusy
 • váha
 • cena

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo