Recenzia Kärcher FC 7 Cordless Premium (1.055-760.0)

Mať doma každý deň pekne vyluxované a povytierané skoro bez námahy by sa páčilo asi každému. Nie vždy sa človeku chce ťahať vysávač a potom ešte chodiť s kýblom a mopom. Kärcher má však skvelého pomocníka, ktorý vám uľahčí celý tento upratovací proces. Umývací stroj Kärcher FC 7 Cordless Premium 1.055-760.0 dokáže vytrieť podlahu vrátane odstraňovania suchých alebo mokrých nečistôt. Pozrime sa na to, čo všetko dokáže a či je pre vás vhodný.

Parametre

Hmotnosť4,3 kg
Pohonlítium-iónová batéria
Napätie batérie25 V
Výdrž batérie45 min.
Doba nabíjania4 hod.
Rozmery v mm310 x 230 x 1210
Objem nádrže na čistú vodu400 ml
Objem nádrže na špinavú vodu200 ml

Obsah balenia

  

V balení nájdeme okrem samotného umývacieho stroja niekoľko párov valčekov na čistenie, podlahový čistič a 2 rôzne nádržky na vodu – jedna na čistú, druhá na špinavú. Aby sa stroj nemusel pokladať len tak niekam, je v balení aj parkovacia a čistiaca stanica, a potom samozrejme nabíjačka, bez ktorej by to nešlo.

Ovládanie a komponenty

Tento umývací stroj je možné ovládať iba pomocou jednej ruky, pretože aj keď stroj váži celkovo 4,3 kg, celú jeho váhu nesie jeho spodná časť. V pohybe vám nezabraňuje ani žiadny kábel, pretože stroj funguje pomocou lítium-iónovej batérie, ktorej napätie je 25 V. Pre ľahšie ovládanie je možné stroj rôzne sklápať vďaka ergonomickej rukoväti, ktorá sa dá ohýbať v kĺbe dole pri tele prístroja, a človek sa tak vďaka tomu ľahko dostane napríklad aj pod posteľ, gauč alebo skriňu.

Celkovo je ovládanie veľmi príjemné, pretože pri rolovaní sem a tam sa kolieska točia proti sebe, a stroj tak neuteká a ide naviesť presne tam, kam chcete. Pokiaľ práve stroj nepoužívate a potrebujete treba odsunúť nejakú prekážku, vysávač zostane stáť vo vzpriamenej polohe, takže si pri upratovaní nenamáhate chrbát nadbytočným skláňaním sa k zemi.

Celkovo je vhodný na každodenné nečistoty a stieranie všetkého, čo vás napadne. Výrobca ako príklad dokonca uvádza, že pokiaľ vám na zem spadne vajíčko je možné ho ľahko upratať pomocou tejto podlahovej umývačky. Vďaka jeho integrovanému filtru si poradia teda ako so škrupinami, tak s vlasmi aj chlpy. Keďže si poradia aj s väčšími hrubšími nečistotami, môžete ho využiť aj počas rekonštrukcie domu či bytu.

Na stroji nájdeme 2 módy čistenia. Prvý je vhodný na drevené podlahy a linoleá, pretože je menej vlhký a nedôjde tak k poničeniu, a navyše teda nespotrebováva toľko vody. Druhý mód je vhodný na kamenné a drsnejšie podlahy, kde je potrebné použiť viac vody, ktorej množstvo navyše neuškodí samotnej podlahe. Je možné použiť aj tlačidlo boost, vďaka ktorému môžeme vyčistiť väčšie a odolnejšie nečistoty.

Stroj je vybavený 2 samostatnými nádržkami na vodu. Jedna je na čistú vodu s objemom 400 ml a nájdeme ju zasunutú na rukoväti, takže je ľahko po ruke. Druhá je potom na špinavú vodu s objemom 200 ml, ktorú nájdeme na samotnej spodnej časti stroja nad utierkou a je tiež samozrejme vyberateľná.

Integrovaný LED displej, ktorý sa nachádza na rukoväti, upozorňuje používateľa ako opticky, tak pomocou zvuku na to, že nádobka na špinavú vodu je už plná, takže sa používateľ nemusí báť, že by sa napríklad voda pri naplnení nádoby začala sama vylievať, alebo tiež na vybitú batériu a podobné dôležité informácie.

Samotný proces čistenia podlahy funguje na princípe 4 otáčajúcich sa valcov, ktoré ľahko kĺžu, podobne ako napríklad na ľade. Tým, že sú valce umiestnené súmerne s okrajom prístroja, vyčistíte aj každý okraj a roh. Nejaká voda na podlahe vždy zostane, ale je to prirodzené a po chvíli sa vyparí.

Parkovanie a nabíjanie

Po použití stroj zaparkujete do parkovacej stanice. Nabíjanie prístroja môžete zapojiť v blízkosti parkovacej stanice. Nabíjanie potom trvá 4 hodiny, čo je celkom v pohode vzhľadom na to, že stroj potom vydrží 45 minút v prevádzke (teda plocha asi 135 m2, ktorú je schopný vyčistiť). Pokiaľ máte teda väčší dom, ktorý chcete celý poupratovať, nemuselo by vám tých iba 45 minút prevádzky stačiť.

Čistenie stroja

Vyčistiť tento umývací stroj je veľmi jednoduché, a navyše vcelku príjemné, pretože človek neprichádza do styku s nečistotou a s tou hlavnou časťou si poradí čistiace stanice. Tá má samočistiaci program, ku ktorému je potrebné mať v nádobke na čistú vodu aspoň 200 ml vody. Umytie prebieha asi 2 minúty. Samočistiaci program je veľmi tichý a vymýva aj valčeky. Potom iba vylejete špinavú vodu. Nádobku na špinavú vodu vyberte našliapnutím zboku na spodnú časť prístroja, z ktorej sa potom nádobka vycvakne, a vylejete ju.

Zvyšok komponentov spolu s valčekmi a nádržkou na špinavú vodu je možné zložiť a vyčistiť tak, že zložíte žlté kryty hrebienkov, ktoré sú po umývaní zanesené. A potom môžeme tieto komponenty zase zložiť, pretože celkové zostavenie prístroja je veľmi intuitívne. Celkové čistenie je jednoduché a môže chvíľu trvať, kým si tento proces zautomatizujete, ale nie je to nejako ťažké. Pokiaľ sú čistiace valce príliš špinavé, môžete ich jednoducho hodiť do práčky, kde sa krásne vyperú na 60 ° C (stačí ale aj len 40 ° C) a vyzerajú potom zase ako nové.

Kärcher FC 7 CORDLESS 1.055-730.0

Na trhu sa môžete stretnúť aj s produktom bez označenia „premium“. Určite vás zaujíma aký je medzi nimi rozdiel. Technicky sa jedná o totožné prístroje, všetky parametre sú rovnaké. V čom je teda prémiovosť (a vyššia cena) skrytá? Vo výbave. Pri základnom modeli nájdete len 2 páry valčekov na čistenie a nemáte podlahovú hlavu s integrovanými LED diódami.

Ktorý teda kúpiť? Za mňa je to o cene. Keď bude Premium maximálne o 40 € drahšie, určite by som kupoval ho. Čím väčší je rozdiel, tým viac by som jeho kúpu zvažoval. Pochopiteľne pokiaľ pre vás taká suma nie je dôležitá, berte rovnú premium.

Kúpili by ste si radšej kvalitný tyčový vysávač?

Zistiť cenu
9.5Expert Score
Kärcher FC 7 Cordless Premium – skúsenosti

Túto podlahovú umývačku by som odporučila každému, kto chce mať upratané každý deň a hľadá pomocníka, ktorý urobí luxovanie aj vytieranie. Tento stroj totiž nahrádza oboje, nemusíte vyťahovať 2 rôzne prístroje a nemusíte ťahať vedro s vodou. Odstraňuje teda suché aj mokré nečistoty. Svojou stavbou je praktický v tom, ako je jeho spodná časť placatá, takže ľahko zájde pod nábytok. Vyzdvihnúť môžeme aj jeho veľmi tichý chod, takže stroj môžete použiť kedykoľvek bez ohľadu na susedov. Vytkla by som asi jeho vzhľad. Ide totiž o klasický vzhľad značky Kärcher, ktorý pripomína prístroje, ktoré sa používajú vo väčších priestoroch (firmy, kaviarne). Ale je mi jasné, že je to úplne subjektívne.

Plusy
 • vysávač aj mop v jednom stroji
 • samočistiaca stanica
 • ľahká manipulácia
Mínusy
 • cena
 • dlhšie nabíjanie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo