Recenzia Concept CP2000

Parné čističe sú super pomocníkom do každej domácnosti. S ich pomocou môžete ľahko a rýchlo vyčistiť aj tie miesta, s ktorými si bežné čistiace prostriedky neporadia. Ich výhodou je okrem iného aj to, že sú vhodné pre alergikov a astmatikov. Delíme ich do štyroch kategórií (ručné, podlahové, mopy a vysávače), v tejto recenzii sa pozrieme na model, ktorý kombinuje ručný parný čistič s parným mopom.

Parametre

Tlak pary1 bar
Príkon1500 W
Doba ohrievanie vody0,5 min.
Detská poistkanie
Dĺžka kábla0,5 m
Hmotnosť2,4 kg
Objem nádrže0,4 ml

Recenzia

Parný čistič Concept CP2000 sa hodí nielen na čistenie kobercov a podlahy, ale ľahko s ním vyčistíte aj kúpeľne, batérie, sklenený povrch, drez, čalúnenie alebo napríklad pneumatiky u vášho auta. Horúca para, ktorá z neho prúdi, dokáže odstrániť až 99% všetkých baktérií. Čistenie je u tohto zariadenia postavené na kombinácii tlaku a vysokej teploty až 100 stupňov Celzia, čo znamená poriadnu silu na odstránenie všetkých nečistôt, s ktorými si bežné prostriedky neporadia. Nepotrebujete žiadne čistiace prostriedky, takže produkt je ekologický, navyše čistí rýchlo a spoľahlivo. Je rozhodne oveľa účinnejší a pohodlnejší ako obyčajný mop.

Para, ktorá z čističa prúdi, skvele rozpúšťa aj vodný kameň alebo mydlo – čistič je tak ideálny aj na použitie v sprchovom kúte alebo pri umývaní škár v kúpeľni. Výborne sa hodí aj na čistenie záclon, ktoré nemusíte ani dávať dole, takže si ušetríte prácu. Je vhodný na všetky typy tvrdých podláh – či už ich máte drevené, laminátové, PVC, kamenné alebo z akéhokoľvek iného materiálu, použiť ho môžete aj na koberce, ale aj na sklo, mramor alebo keramiku. Naopak nie je určený na jemné materiály citlivé na horúcu paru, ako je napr. koža, velúr alebo hodváb, nesmie sa používať ani na stropy, neutesnené drevené podlahy, sadrokartón, voskovaný nábytok alebo elektroniku. Čistič je nahriaty asi za minútu po zapnutí, takže nemusíte dlho čakať a môžete sa pustiť do práce. Celkovo je Concept CP2000 veľmi príjemný na manipuláciu a veľmi dobre a pohodlne sa s ním čistí.

Manipulácia s čističom je veľmi jednoduchá, všetky komponenty ľahko pripojíte a odpojíte, všetko je ľahké a intuitívne. Zostavenie je rýchle – stačí len zasunúť rukoväť do hlavnej jednotky čističa a nasadiť telo čističa do podlahovej hubice. Pred prvým použitím je potrebné vybrať nádržku na vodu, naplniť ju studenou vodou (pozor, podľa návodu sa má používať výhradne destilovaná voda) a nasadiť textilný poťah na spodnú stranu podlahovej hubice. Do nádržky na vodu nesmiete dávať žiadne čistiace prostriedky ani iné chemikálie, inak by ste prístroj poškodili. Výhodou je to, že para sa v prístroji nahreje skutočne rýchlo (za necelú polminútku), takže je prakticky ihneď pripravený na použitie. Voda v nádržke vydrží približne 12 minút nepretržitej prevádzky horúcej pary, vodný filter by ste mali vymieňať každých 80 až 100 hodín. Plusom sú bezpochyby aj malé, kompaktné rozmery, takže vám čistič pri uložení zaberie iba minimum miesta. Toho, že by sa vám v čističi usadil vodný kameň, sa báť nemusíte práve vďaka tomu, že čistič je vybavený príslušným filtrom.

Niektorí používatelia sa sťažujú na kvalitu použitého materiálu, konkrétne na to, že niektoré plastové súčiastky čoskoro prasknú a nevydrží dlhodobé používanie. Rozhodne nejde o najrobustnejšiu konštrukciu na svete, ale najhoršie tiež nie. Odporúča sa vytierať skôr pomalším tempom, pri rýchlom vytieraní môže zostať podlaha dlhšiu dobu mokrá. Nevýhodou je, že tento prístroj neumožňuje vysávanie, takže pokiaľ zháňate kombináciu mopu a vysávača, je potrebné sa poobzerať po inom zariadení. Pri čistení bytu vám obvykle vystačí jedna nádržka na vodu, pokiaľ ale čistíte celý dom, bude potrebné ju doplniť. Pri čistiacej textílii je trochu problém, že veľmi dlho nevydrží – keď ju niekoľkokrát vyperiete, nedrží potom suchý zips (ktorým sa pripevňuje) a je potrebné vymeniť ju za novú. Tá sa ale našťastie dá dokúpiť samostatne.

Alternatívy k produktu

Pokiaľ chcete ešte výkonnejšie zariadenie, tak rovnaká značka ponúka vysávač a parný čistič 3 v 1 Concept CP3000. Ten umožňuje vysávať, stierať alebo vysávať a stierať zároveň. Má špeciálny nástavec na koberce, vodný filter, cyklónovú nádobu na prach s objemom 1000 ml a je vhodný na vytretie všetkých tvrdých podláh. Ak vám naopak stačí samotný parný čistič, mohol by vás zaujať Concept Perfect Clean CP1010, ktorý je vhodný na upratovanie celej domácnosti a ľahko s ním vyčistíte kuchyňu aj kúpeľňu.

Od iných značiek potom stojí za zmienku napr. Silvercrest SDM 1500 D3, ktorý kúpite v Lidl shope, ďalej potom Vileda Steam XXL alebo Leifheit 11910.

Bohaté príslušenstvo v základnej výbave

Hneď v základnej výbave nájdete bohaté príslušenstvo – balenie obsahuje:

 • hadicu
 • stierku na hladký povrch
 • uhlový nástavec na ťažšie dostupné miesta
 • parný rozptyľovač na čistenie rozsiahlejších plôch
 • koncentrovaciu trysku na čistenie škár a medzier
 • prateľnú čistiacu textíliu
 • detailové kefy (drôtená kefa, tryska, malá okrúhla kefa, veľká okrúhla kefa, škrabka, kefa na škáry)
Zistiť cenu
8Expert Score
Concept CP2000 2v1 Perfect Clean

Parný čistič Concept CP 2000 si poradí aj so skutočne veľkými nečistotami, ktoré bežné čistiace prostriedky nedokázali odstrániť. Oceňujem aj jeho príjemnú ľahkosť a jednoduchú manipuláciu. Veľmi sa mi páči, že na vyčistenie podláh nie je potrebný žiadny saponát ani iný chemický čistiaci prostriedok. Kladne hodnotím aj krásny dizajn, tyrkysová je moja najobľúbenejšia farba. Cena čističa nie je nijako prehnane vysoká, pohybuje sa od 70 po 100 euro, čo je podľa mňa vzhľadom na to, čo všetko tento produkt vie, veľmi priaznivá cena. Nevýhodou sú však niektoré menej kvalitné komponenty, chýbajúci držiak na kábel a rýchlo sa potrebujúci čistiaci poťah.

Plusy
 • čistič je príjemne ľahký a skladný, dobre padne do ruky
 • ľahko sa ovláda a rýchlo sa nahreje
 • nepotrebujete k nemu žiadne ďalšie čistiace prostriedky
 • má vydarený, moderný vzhľad
 • poradí si aj s väčšími nečistotami, vrátane zašlej špiny
Mínusy
 • kábel je príliš krátky, mohol by byť dlhší
 • chýba držiak na kábel
 • čistiaci poťah sa čoskoro opotrebuje a málo vydrží, oplatí sa zakúpiť náhradnú textíliu
 • nemožno regulovať množstvo pary

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo