Recenzia Sencor SVC 7614 TQ

Nalejme si čistého vína hneď na začiatku – čo sa výkonu týka, tyčový vysávač nedokáže upratať tak poriadne ako klasický. Pokiaľ ale hľadáte parťáka na každodenné menšie upratovanie a chcete kvalitný tyčový vysávač za priaznivú cenu, tak ste na dobrej adrese. Značka Sencor to vie. Alebo nie? Tento model má niekoľko nedostatkov. Pozrite sa či vám vadí alebo nie.

Parametre

Typtyčový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius-
Typ batérieNi-Mh
Kapacita batérie2200 mAh
Doba nabíjania360 min
Výdrž na jedno nabitie20
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnosť2,8 kg
Účinnosť vysávania na koberceneuvedené
Účinnosť vysávania na podlahuneuvedené
Príkonneuvedené
Hlasitosť76 dB
Rozmery VxŠxH (cm)113,5 x 28,6 x 23,6
HEPA filternie
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťnie
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvonástavec na čalúnenie, kefový nástavec

Predstavenie produktu

Sencor SVC 2v1 7614 TQ má mnoho prívlastkov. Je to akumulátorový tyčový vysávač, ktorý je zároveň bezvreckový a bezdrôtový. Vybratie jeho časti navyše získate behom chvíle jeho ručná varianta. Za zmienku stojí aj jeho moderný vzhľad v čiernej a tyrkysovej farebnej kombinácii.

V otočnej hlave vysávača je zabudované LED osvetlenie, ktoré osvetľuje vysávaný priestor. Vďaka nemu ľahko uvidíte nečistoty aj na tmavých miestach. Hlava je schopná sa otáčať v rozsahu 180 °, takže sa jedným ťahom pohodlne dostanete aj do horšie prístupných miest. Ide s ním zájsť kúsok aj pod našu domácu sedačku. Čo je super pretože to odstráni presne tie nečistoty, ktoré sú po sedačke vidieť.

Ako vysáva – tyčový

Tyčový vysavač funguje iba vtedy, keď je v ňom aj vysavač ručný. Najprv vyberte vysávač zo základne a uveďte ho do prevádzky stlačením tlačidla. Pokiaľ chcete výkon zvýšiť na maximum, posuňte tlačidlo smerom k zbernej nádobe na prach. Po ukončení vysávania vysávač vypnete opäť stlačením tlačidla.

Vysávač je ideálny na rýchle upratovanie malej domácnosti. So svojimi 76 dB hlučnosti sa radí medzi stredne hlučné vysávače. Tiché výrobky majú okolo 70 dB a hlučné pokojne aj 89 dB. Veľkou výhodou vysávača je jeho skladnosť a hlavne nízka hmotnosť. Váži necelé 3 kilá a dobre sa s ním manipuluje aj jednou rukou. Nebudete sa pod jeho váhou potiť, ani keď ho budete ťahať do schodov. Navyše vďaka absencii kábla nemusíte riešiť jeho zapnutie do elektrickej siete. Po vysatí ho môžete uložiť zvisle do stanice, takže vám takto nezaberie skoro žiadne miesto.

Vysávač sa hodí najviac na podlahy bez kobercov. Ako to už u tyčových vysávačov však býva, na vysávanie kobercov je slabšia. Koberce preto vysávajte pomaly a jednu plochu niekoľkokrát za sebou, aby vysávač stihol zobrať všetky nečistoty. Točiaca sa kefa dobre pozbiera vlasy alebo chlpy po vašom domácom miláčikovi bez toho, aby sa zanášal. Pre optimálny výkon vysávača je ale potrebné ho po každom vysatí skontrolovať a prípadné vlasy a chlpy z neho odstrániť.

Ako vysáva – ručný

Vybratím vysávača z vysávača tyčového získate behom chvíľky jeho ručnú verziu, ktorú využijete napríklad na upratovanie auta, vyvýšených priestorov alebo všade tam, kde práve nie je pripojenie k elektrickej sieti. Ručná verzia sa ľahko odníma a zase späť nasadzuje. Ručný vysávač zapnete posunutím tlačidla dopredu smerom k zbernej nádobe. Po skončení vysávania ho vypnete posunutím smerom k držadlu.

Výkon je dostatočný na odstránenie omrviniek po deťoch z auta, avšak väčšinou musíte znečistené miesto prejsť viackrát. Prístroj teda nemožno v tomto ohľade nejako extra chváliť ani kritizovať. Najmä pokiaľ bývate v byte a nemáte garáž s dostupnou elektrickou zásuvkou, tak sa jedná o vítanú pomoc pri upratovaní.

Nabíjanie

Vysávač sa nabíja cez dobíjaciu základňu, ktorá je vybavená držiakom na príslušenstvo, s ktorým je vysávač dodávaný. Všetky veci budete tak mať vždy pohromade. Pred každým nabíjaním sa jednak najskôr uistite, že je vysávač vypnutý a za druhé skontrolujte, či je dobíjacia základňa správne zostavená. Základňu umiestnite v blízkosti elektrickej zásuvky, aby ste do nej mohli zapojiť konektor sieťového adaptéra. Ten pretiahnite žliabkom von zo základne. Po pripojení k sieti sa rozsvieti LED indikátor zeleno. Do dobíjacej základne vložte zvisle vysávač. Po vložení sa rozsvieti LED indikátor na červeno, ktorý po plnom nabití zmení farbu opäť na zelenú. V tejto chvíli je vysávač pripravený na akciu.

Ako dlho sa nabíja

Doba nabíjania sa odvíja podľa toho, ako veľmi je akumulátor vybitý. K plnému nabitiu vysávača dôjde po približne 6 hodinách. Pokiaľ nabíjate vysávač prvýkrát alebo ste ho dlhšiu dobu nenabíjali, môže sa doba nabíjania predĺžiť na 8 hodín alebo dokonca aj viac. Buďte ale trpezliví, nechajte vysávač plne nabiť a neodpájajte ho zo siete predčasne. Aby bol vysávač vždy pripravený a vy nemuseli čakať, kým sa dobije, odporúčame ho nabíjať cez noc.

Ako dlho vydrží vysávať

Po plnom nabití je možné s vysávačom vysávať zhruba 15 – 20 minút, čo je vzhľadom na minimálne šesťhodinové nabíjanie naozaj krátka doba. Výdrž závisí od použitého stupňa výkonu. Rozdiel medzi oboma stupňami (ako vo výkone, tak dopadu na spotrebu) nie je tak veľký ako u niektorých iných vysávačov. Za tú dobu stihnete dôkladne povysávať maximálne menší byt. Na upratovanie väčších priestorov sa preto veľmi nehodí. Po necelej štvrť hodine vysávania sa sací výkon postupne začne znižovať, až sa vysávač vypne úplne. Nemusíte sa báť, že by došlo k prehriatiu motora. Sencor SVC 2v1 7614 TQ má tepelnú poistku. Electrolux Pure F9 PF91 – ALRGY sa taktiež nabíja 6 hodín, ale na jedno nabitie vydrží pracovať až 60 minút. Avšak pri minimálnom výkone. Keď výkon zvyšujete doba prevádzky pochopiteľne klesá. Avšak aj tak je dlhšia ako u Sencoru.

Ako sa čistí

Aby vám vysávač slúžil čo najdlhšie, treba sa oň dobre a pravidelne starať. Pred čistením odpojte sieťový adaptér ťahom za zástrčku zo zásuvky a vysávač vypnite. Z ručnej varianty vysávača odoberte zbernú nádobu na prach. Na jej otvorenie je ale potrebné stlačiť tlačidlo silnejšie. Z nádoby následne vyberte ochranný filter motora a filter na hrubé nečistoty a nad košom ich z neho odstráňte. Pomocou jemnej kefky vyčistite sací otvor vysávača. Vzhľadom na menší objem nádoby na prach, ktorá má 0,5 l, odporúčame jej vyčistenie po každom používaní.

Pokiaľ je vysávač silne znečistený, môžete oba filtre umyť vodou spoločne s jemným kuchynským saponátom. Filtre nechajte následne voľne a dôkladne preschnúť a až potom ich vložte späť do zbernej nádoby. Než uvediete vysávač znova do prevádzky, uistite sa, že sú všetky jeho časti naozaj dobre zostavené. Pokiaľ sa vám zdá filter motora značne opotrebovaný, je potrebné ho vymeniť za nový. Vždy objednávajte filter určený pre tento typ vysávača.

Základňa ani vonkajší povrch vysávača nepotrebujú žiadnu zvláštnu údržbu. Môžete ich čas od času pretrieť suchou alebo vodou mierne navlhčenou handričkou a opäť nechať voľne uschnúť alebo vytrieť do sucha pred ich použitím.

Nikdy na vysávač ani jeho časti nepoužívajte drôtenky, brúsne čistiace prostriedky, riedidlá alebo iné agresívne čistiace prostriedky. Mohlo by dôjsť k nevratnému poškodeniu prístroja. Aby ste zabránili úrazu elektrickým prúdom, nikdy prístroj a ani jeho časti neponárajte do vody ani ho neoplachujte pod tečúcou vodou.

Ďalšie rady

Čo ďalšie sa oplatí vedieť?

 • Pre zachovanie správnej funkcie akumulátora by sa mal vysávač používať a skladovať pri teplotách v rozmedzí 15 – 30 °C.
 • Nechajte akumulátor vždy úplne nabiť, aby nedošlo k zníženiu výkonu akumulátora alebo jeho opotrebovaniu.
 • Pokiaľ vysávač dlhšiu dobu nepoužívate, plne ho dobite aspoň raz za 6 mesiacov.
 • Nikdy s ním nevysávajte tekutiny, horľavé látky ani väčšie kusy nečistôt, ktoré by mohli zablokovať sací otvor.
 • V prípade, že na vysávači alebo na akejkoľvek z jeho časti objavíte nejakú závadu, nechajte ho opraviť v autorizovanom servise. Nikdy sa nepúšťajte do opravy svojpomocne.
 • Nevystavujte vysávač priamemu slnečnému žiareniu a nedávajte ho do blízkosti akéhokoľvek tepelného zdroja.

Máte záujem o iné recenzované tyčové vysávače?

Zistiť cenu
6.1Expert Score
Hodnotenie Sencor SVC 7614 TQ

Tohto rýchleho pomocníka využijú predovšetkým ľudia s malými deťmi, majitelia domácich miláčikov, u ktorých je upratovanie na dennom poriadku, seniori, ktorí majú menšie obytné priestory a nechcú sa ťahať s ťažkými vysávačmi, majitelia menších kancelárskych priestorov a pod. Ak by sme mali zhrnúť tento vysávač raz jedinou vetou, bola by to rozhodne táto: Sencor SVC 2v1 7614 TQ je slušný tyčový vysávač za ľahko vyššiu cenu. Chybou na kráse je krátka doba prevádzky v pomere s dlhou dobou nabíjania. Hodí sa prevažne na upratovanie menších bytov.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
7.5
Hlučnosť
5
Výdrž batérie
4
Výbava
6
Plusy
 • ľahký
 • skladný
 • ľahká manipulácia
 • ľahká údržba
 • LED osvetlenie
 • príslušenstvo
Mínusy
 • dlhšia doba nabíjania
 • krátka doba vysávania
 • nemá HEPA filter
 • menší obsah nádoby na nečistoty
 • horší sací výkon pri vysávaní kobercov

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo