Recenzia Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Niekedy natrafíte na prístroj, ktorý podľa výrobcov urobí všetko dokonale a nahradí tak niekoľko ďalších spotrebičov. Podobne tomu tak je na prvý pohľad aj pri Concepte CP 3000 Perfect Clean 3v1, ktorý spája vysávač, mop a parný čistič. Je tomu ale skutočne tak? V našej objektívnej recenzii zistíte, že má okrem pozitív aj pomerne dosť nešťastne riešených vecí.

Parametre

Tlak pary1 bar
Príkon1 600
Doba ohrievanie vody0,5 min.
Detská poistkanie
Dĺžka kábla6 m
Hmotnosť5,5 kg
Objem nádrže7,3 ml

Predstavenie produktu

Concept CP3000 3v1 má niekoľko režimov, ktoré umožňujú vysávanie, vytieranie, parné čistenie a ich vzájomné kombinácie. Alergici alebo majitelia domácich miláčikov ocenia predovšetkým možnosť využitia pary, ktoré zabraňuje víreniu prachu a dokáže si takmer dokonale poradiť s baktériami. Po doplnení vody do zásobníka navyše nemusíte dlho čakať, pretože je voda nahriata už za 30 sekúnd.

Ďalšou výhodou je, že hoci pôsobí robustným dojmom, nezaberá toľko miesta ako klasický vysávač. Po upratovaní ho môžete zvisle postaviť napríklad do upratovacej komory. Jeho kábel potom môžete zmotať a dať do držiaka.

Hlavnou nevýhodou je však vysoká hmotnosť spotrebiča. 5,5 kg je skrátka po dlhšej dobe manipulácie s ním poznať. Upratovanie s ním budete tak mať namiesto návštevy posilňovne. Pokiaľ ho chcete používať denne, pripravte sa na to, že vám vyššia váha a vďaka tomu aj horšie ovládanie spotrebiča môže upratovanie ešte viac znechutiť. Zvážte jeho kúpu predovšetkým v prípade, že máte problémy s chrbtom alebo nemáte dosť síl na jeho ťahanie. Avšak stále je táto hmotnosť nižšia ako napríklad u Rowenty RY8561 WH, ktorá má hmotnosť 7 kg!

 

Ako vysáva?

Stlačením tlačidla VAC sa zapne funkcia vysávania. Po každom vysávaní stlačte tlačidlo na uvoľnenie nádobky, odoberte ju a stlačením tlačidla na vyprázdnenie ju otvoríte a nečistoty vysypte. Pred každým vysávaním sa uistite, že je nádobka správne nasadená.

Na upratovanie väčších otvorených plôch je Concept 3000 ideálny. Má totiž veľkú čistiacu hlavu, ktorá zaberie pri vysávaní väčšiu plochu a skvele sa dostane aj do rohov. Pokiaľ ale máte menšie priestory s množstvom vecí a nábytkom, bude vám prístroj skôr na škodu než na úžitok. S hlavou totiž budete mať problém sa veciam vyhnúť. Navyše sa samotná hlavoa nedá v prípade dôkladnejšieho upratovania zložiť. Na pomoc s menším upratovaním si preto budete musieť pozvať iných pomocníkov.

S vysávaním podláh rôzneho typu si ako vysávač poradí. Avšak na koberce má malý sací výkon. Budete ním musieť prejsť jedno miesto viackrát a pomaly, aby vysávač stihol nečistoty nabrať. Na koberce s vyšším chlpom je vysávač úplne krátky.

Ďalším negatívom je zle riešená rukoväť, ktorá má tendenciu sa pod ťarchou vysávača lámať. Takže si následne budete musieť lámať hlavu vy s reklamáciou, ktorá, priznajme si to, nie vždy môže byť jednoducho distribútorom uznaná.

Ako čistia podlahy?

Tu to začína byť trochu komplikovanejšie, ale nebojte sa, nie je to žiadna kvantová fyzika. Pokiaľ chcete používať prístroj ako parný mop, najprv nasaďte poťah z mikrovlákna na držiak poťahu. Nasadenie chce trochu cviku a predovšetkým z počiatku veľa trpezlivosti. Textília je bohvieproč menšej veľkosti a má tendenciu sa pri neopatrnom zaobchádzaní trhať. Dajte si teda pozor, aby ste nasledovali pokyny výrobcu. Zarovnajte nožný pedál na stred sacej hubice a tú zľahka zatlačte k držiaku poťahu, kým nezapadne na správne miesto. Nikdy nepoužívajte prístroj, pokiaľ nie je poťah správne nasadený.

Pred spustením parného mopu je nutné sa uistiť, že je v nádržke voda. Tú vyberiete tak, že uchopíte páčku na prístroji a posuniete ju smerom dopredu a hore. Potom odskrutkujete uzáver a zo spodnej časti nádržky a naplníte ju vodou. Uzáver opäť zaskrutkujte a vložte späť do tela spotrebiča.

Po stlačení tlačidla STEAM pre zapnutie môžete meniť intenzitu horúcej pary. Tá je po zapnutí nastavená automaticky na maximum, takže môžete jej hodnotu ručne znížiť. Paru voľte podľa typu podlahy. Na drevenú je vhodné minimálne množstvo pary, naopak na kamennú podlahu alebo s dlaždicami zvoľte jej maximálne množstvo. Po zvolení požadovaného množstva počkajte, až kontrolka prestane blikať. Potom stlačte páčku rozprašovača na vnútornej strane rukoväte a môžete čistiť pomocou pary. Pri vytieraní je šetrnejšie k podlahe ako klasické vytieranie, pretože je ihneď suchá. Keď prestane prístroj púšťať paru, naplňte jeho nádržku znovu vodou.

Drobnú nevýhodou je, že sa pri naparovaní musí páčka neustále držať. Navyše si so zaschnutou špinou neporadia hneď na prvý pokus a treba zašpinené miesto prejsť niekoľkokrát.

Sila a teplota horúcej pary môžu mať zlý vplyv na niektorý z materiálov. Pred parným čistením ho preto vždy najskôr vyskúšajte na malej ploche. Aby ste sa vyvarovali plesniam, nikdy nečistite s ním drevené podlahy, ktoré nie sú dobre utesnené.

Ako čistí koberce?

Pokiaľ chcete čistiť koberce, nasaďte na saciu hubicu špeciálny kobercový klzák. Para nadvihne nevzhľadné vlákna, oživí ich a zahubí viac nečistôt ako pri bežnom vysávaní.

Rady

 • Pred každým čistením, výmenou filtra alebo plnením vodou sa uistite, že máte spotrebič vypnutý a je vytiahnutý zo zásuvky.
 • Meňte vodný filter po každých 80 – 100 hodinách po jeho používaní.
 • Do vodného filtra môžete používať vodu z vodovodu; ak máte však tvrdú vodu, používajte vodu destilovanú alebo demineralizovanú, aby nedošlo k zníženiu funkcie spotrebiča kvôli minerálom obsiahnutých vo vode, ktoré majú tendenciu sa usadzovať na vykurovacom telese.
 • Pravidelne čistite výstupný filter a filter nádoby na nečistoty pomocou vody a jemného umývacieho prostriedku; po riadnom vyschnutí ho vráťte späť do tela spotrebiča.
 • Akonáhle je poťah z mikrovlákna špinavý, vymeňte ho ihneď za čistý.
 • Poťah môžete prať s bežným pracím prostriedkom bez použitia aviváže v práčke alebo ho môžete dokonca vyvariť, pokiaľ je silne znečistený.
 • Spotrebič nikdy nepoužívajte na vysávanie alebo vytieranie horľavých látok, olejov alebo toxických chemikálií.
 • Nepoužívajte spotrebič na hodváb, kožu, velúr, tenké plasty, sadrokartón, laky, elektroniku, predmety s elektrinou alebo iné materiály, ktoré sú citlivé na horúcu paru.
 • Pokiaľ spotrebič nefunguje alebo je nejaká jeho časť poškodená, prestaňte ho používať.
 • Nepúšťajte sa do opravy svojpomocne, ale obráťte sa s opravou na autorizovaný servis.

Concept CP 2000 2v1 verzus Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Čím sa od seba líšia Concpet CP 2000 a Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1?

 Concept CP 2000 2v1Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1
Hmotnosť2,5 kg5,5 kg
Ručná verziaánonie
Objem nádržky na vodu400 ml730 ml
Kontrolka nahriatiaánoáno
Dĺžka kábla5 m6 m
Doba prevádzky s parou20 min30 min
Príkon1 500 W1 600 W
Vytieranieánoáno
Vysávanienieáno
Príslušenstvostierka, parný rozptyľovač, uhlový nástavec, čistiaca textília (1ks), detailové kefy, štrbinová hubicakobercový klzák, čistiaca textília (2 ks), filter na vodu

Pozrime sa na podobnosti a odlišnosti týchto dvoch spotrebičov od rovnakej značky. Concept CP 2000 a Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1 sú si na prvý pohľad veľmi podobné. Obaja sú v bielej a tyrkysovej farebnej kombinácii. Obaja využívajú pri čistení paru.

Hlavným rozdielom je fakt, že Concept 2000 neponúka funkciu vysávania, ale na druhú stranu má ručnú verziu, kým Concept 3000 nie. Tiež je ľahšia, skladnejšia a lacnejšia ako verzia 3v1.

Vďaka bohatému príslušenstvu, ktoré je súčasťou základnej sady, využijete Concept CP 2000 okrem parného čistenia podláh a kobercov aj na čistenie iných druhov povrchu ako sú napríklad okná, dlaždičky, pneumatiky, čalúnenie, záclony a pod. Využijete ho skrátka skoro v celej domácnosti aj mimo nej .

Hľadáte iný recenzovaný parný čistič?

Zistiť cenu
8.5Expert Score
Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Na prvý pohľad vyzerá Concept CP 3000 3v1 dokonale a určite si nejakých svojich priaznivcov nájde. Kvôli jeho vyššej hmotnosti a celkovej robustnosti sa však možno radšej budete vracať ku klasickému vysávaču a mopu. Pokiaľ mu však odpustíte slabší výkon na vysávanie kobercov, tak zásadnejšie ďalšie slabé miesto nemá.

Plusy
 • skladný
 • viac funkcií v jednom
 • ihneď suchá podlaha po parnom čistení
 • rozumná cena
 • solídne spracovanie
Mínusy
 • obtiažna manipulácia
 • slabý výkon na vysávanie kobercov
 • zaschnutú špinu je nutné čistiť niekoľkokrát za sebou
 • nutnosť držať páčku po celú dobu parného čistenia

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo