Recenzia Panasonic SC-HTB400EGK

Nie vždy je potrebné kupovať k televízii ten najdrahší soundbar, na ktorý narazíte. Veľkú parádu môže nerobiť aj výrazne nižšie cenová hladina. Do kategórie produktov s nižšou cenovkou patrí aj model Panasonic SC-HTB400EGK. Bude práve tým soundbarom, ktorý posunie vpred vaše zvukové zážitky pri sledovaní filmov? Odpovieme v našej recenzii.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimnie
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)160 W
Subwooferintegrovaný
Výkon subwoofera (RMS)/
Systém reproduktorov2.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3nie
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBáno (len update softvéru)
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmnie
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)96 × 5,6 × 12
Rozmery subwoofera (Š x V x H)/
Hmotnosť3,5 kg

Prevedenie

Soundbar Panasonic SC-HTB400EGK má jednodielnu konštrukciu bez externého subwooferu. Vnútri nájdete dva vstavané subwoofery. Celkový výkon je 160 W, pričom rozdelenie je nasledovné:

 • dva reproduktory s výkonom 40 W,
 • vstavaný subwoofer s výkonom 80 W.

S rozmermi 96 × 5,6 × 12 cm je vhodnejšie skôr k väčším televíziám. Soundbar je vo výsledku celkom široký, takže bude potrebovať dostatok miesta pred televíziou, však, Panasonic ubral na výške, dá sa tak aspoň trochu, zasunúť pod televíziu. Pozor ale na to, aby ste si nezakryli horné basové reproduktory a nepripravili sa tak o časť výsledného zvuku. Predná strana zvukového panelu má uhol 7 °, takže reproduktory smerujú mierne nahor. Druhou možnosťou je upevnenie SoundBar na stenu.

Úprimne povedané, soundbar nijako neprekvapí. V podstate strohý hranol s len mierne zaoblenými hranami už sme v rôznych podobách videli mnohokrát. Pod mriežkou sa skrývajú reproduktory v zostave 2.1. Stredové reproduktory smerujú dopredu k užívateľovi, dvojica basových potom nahor. Na rovnakom mieste nájdeme aj jednoduchý displej, ktorý zobrazuje práve aktivovaný zvukový mód (pozrite nižšie). Škoda len, že nejde úplne vypnúť. Jeho biele žiarenie je celkom výrazné, a ak radi sledujete filmy v úplnej tme, môže to trochu rušiť. Súčasťou balenia sa soundbarom je podivne tvarovaný diaľkový ovládač. Svoju funkciu však plní celkom dobre, aj vďaka vystúpeným tlačidlám, ktoré možno veľmi ľahko nahmatať. Potrebovať ho budete, lebo je to jediný spôsob, ako soundbar Panasonic ovládať.

Pripojenie

Konektory sú umiestnené na zadnej strane soundbara a nájdeme tu klasicky HDMI Arc, jeden optický vstup a USB port. Ten však slúži len na servisné účely, teda aktualizácie firmvéru. Čo sa bezdrôtovej konektivity týka, moc možností nový soundbar od spoločnosti Panasonic neponúka. Užívateľ sa bude musieť zaobísť skoro bez možnosti pripojenia a pre spárovanie s ďalšími zariadeniami využiť iba technológiu Bluetooth, a to v staršej verzii 4.2. Z toho vyplýva, že funkcionalita soundbar je obmedzená v oblasti počúvania streamovacích služieb, čo môže byť pre niektorých užívateľov na závadu. Takže môžete streamovať cez telefón, ktorý prepojíte sa soundbarom skrze Bluetooth. Ďalšou možnosťou je televízia, ale tam už to nie je tak pohodlné. Ak máte ale modernů televíziu a nebude vám vadiť, že bude pri počúvaní hudby zapnutá, tento neduh ide pomerne ľahko obísť.

Kvôli absencii Wi-Fi ponúka Panasonic voliteľnú aplikáciu Panasonic Music Control. Ide v podstate o prehrávač médií pre hudbu z vášho telefónu, tabletu alebo hudobného servera.

Čo ponúka

Soundbar ponúka ovládanie iba v anglickom jazyku, nie je ale nijako ťažké sa v ňom zorientovať. K dispozícii je celkom päť zvukových módov, ktoré sa prepínajú pomocou tlačidla na diaľkovom ovládači. Ich názvy sú pomerne výstižné: Standard je určený pre bežné použitie, Music pre počúvanie hudby, Cinema pre sledovanie filmov, Voice zdôrazní dialógy vo filmoch a potom tu nájdeme tiež špeciálny mód pre správy a vôbec relácie, ktoré sú postavené na hlase moderátorov či klientov. Upraviť si môžete, okrem hlasitosti, pochopiteľne, úroveň basov a ich zdôraznenie alebo sa pohrať s čistotou dialógov.

Ako hrá

Soundbar spočiatku trochu nepríjemne prekvapí svojou až príliš vysokou úrovňou basov. Dá sa to našťastie dobre skorigovať v nastavení, takže sa vyhnete drnčícím pohárom v kredenci a návštevám nerudných susedov. Po úprave sa ale môžete tešiť na veľmi presne vykreslené basové tóny a objemné stredné pásmo. Sila tohto soundbara trochu prekvapivo tkvie v počúvaní hudby – v kontexte ceny a konkurencie. Nečakajte od neho žiadne zázraky. Zvuk nástrojov dobre zaplní miestnosť, je priestorový a dobre odlíšený, jednotlivé nástroje sa do seba nezlievajú. Výborné a doslova pohlcujúci je vykreslenie hlasu, najmä ženského. To sa pozitívne prejaví aj pri sledovaní filmov, vďaka módom si navyše zvuk môžete celkom dobre korigovať.

S inými drahšími soundbary – predsa len sa jedná len o dvojkanálový model s integrovaným subwooferom – sa tento model môže len ťažko merať, pokiaľ ide o priestorovosť. Na to ale ani nie je robený (žiadna podpora priestorových formátov a už vôbec nie Dolby Atmos, žiadne bočné reproduktory, ktoré by rozširovali efekt priestoru). To ale nie je, aj s ohľadom na cenovú kategóriu nič prekvapujúce. V každom prípade sa ale zvukovo jedná o slušný model a zvuk pri sledovaní televízie posunie o niekoľko tried.

Pri rozhodovaní či ho zaobstarať alebo zvážte rozhodne aj Yamaha-YAS 207. Ten je totiž len o niečo málo drahšie, ale za mňa je vlastne vo všetkom o niečo lepší. A to je asi aj zásadný problém pre Panasonic SC-HTB400. Je to slušný soundbar, trochu stroho vybavený ale s dobrým zvukom a o ten ide predovšetkým. Vyššie spomenutá Yamaha má však aj zvukový prejav ešte o niečo lepší. Za mňa by musel byť k dostaniu za naozaj zaujímavú cenu, aby som mu dal prednosť.

Čo sa týka ovládania pomocou ovládača, to je trochu ťažkopádne a vyžaduje cvik. Ak chcete upraviť niektoré z nastavení, musíte najskôr stlačiť tlačidlo zvuk a potom opakovane stláčať, kým nedosiahnete požadovaný nastavenia. Potom stlačíte tlačidlo OK, vyberiete toto nastavenie, pomocou šípok sa dostanete, kam potrebujete a nastavenia uložíte.

Zistiť cenu
6.9 Total Score
Panasonic SC-HTB400

Soundbar Panasonic SC-HTB400EGK je skôr základným modelom. Ponúkne iba dvojkanálový stereozvuk, ktorý prehĺbi integrovaný subwoofer. Aj to ale stačí, aby sa zvuk vašej televízie preniesol do úplne iných dimenzií. Soundbar znie dobre pri počúvaní hudby, všeličo mu ale chýba - najmä pripojenie k sieti. Poteší aspoň Bluetooth. Avšak, ak chcete k svojej televízii skutočne kvalitný zvuk, ale zároveň sa zaobídete bez priestorových efektov a nechcete minúť veľa peňazí, s tymto soundbar chybu neurobíte.

Zvuk - hudba
7.2
Zvuk - filmy
8.3
Funkcie
4.9
Výbava
4.8
KLADY
 • slušný zvuk
 • bluetooth
 • podarené prevedenie
ZÁPORY
 • bez pripojenie k sieti
 • žiarivý displej
 • schádza veľa bežných funkcií
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo