Recenzia Panasonic SC-HTB900

Panasonic SC-HTB900 je soundbar s Dolby Atmos, DTS: X a bezdrôtovým subwooferom, ide o najväčší a najvýkonnejší model z produktovej rady, ktorá bola predstavená na jar 2019. Samozrejmosťou je tiež integrované zariadenie Chromecast Built-in, vďaka ktorému možno ľahko vo vysokom rozlíšenie streamovať obľúbenú hudbu alebo programy. Poteší aj funkcia Multiroom, ktorá umožňuje zaradiť zvukovú lištu medzi ostatné chytrú elektroniku, a prehrávať tak rovnakú hudbu napríklad vo viacerých miestnostiach súčasne. O tom, či skutočne stojí za to, sa presvedčíte v nasledujúcej recenzii.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimáno
Dolby Atmosáno
Multiroománo
Vstupný výkon (RMS)505 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)250 W
Systém reproduktorov5.1.2
Wi-Fiáno
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBnie
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmnie
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)105 x 7,8 x 12,8
Rozmery subwoofera (Š x V x H)18 x 40,8 x 30,6
Hmotnosť11,4 kg

Dizajn a spracovanie

Zvuková lišta Panasonic SC-HTB900 rozhodne patrí medzi vydarené modely. Design je decentný, ale napriek tomu sa vyznačuje niektorými nápaditými detailmi. Vzhľadom k väčším rozmerom (na dĺžku 105 cm a na výšku 7,8 cm) však tento soundbar odporúčame skôr ako doplnok k televízorom 55 palcov alebo väčším. Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni.

Funkcie a vybavenie

To, že Panasonic SC-HTB900 patrí medzi top modely, okrem iného dokazuje aj podpora Dolby Atmos a DTS: X, ale aj formátov Dolby Digital, Dolby Digital +, Dolby True HD, DTS Virtual: X, DTS, DTS ES, DTS 96 / 24, DTS-HD HR, HD Master Audio, z ktorých napríklad DTS-HD alebo Dolby True HD patrí medzi menej používané a skôr ojedinelé. Samozrejmosťou je tiež podpora 4K, Full HD 3D a HDR (iba po pripojení cez HDMI).

Čo sa režimov zvuku týka, tento soundbar ponúka celkom šesť základných možností: Standard, Stadium, Music, Cinema, News a Straight. Okrem toho je dostupný tiež 3D Surround / Virtual Surround (pre zvýraznenie zážitku). Špecialitou, ktorá poteší najmä poslucháčov klasickej hudby, je režim Berlin Philharmonic Hall. Pomocou ďalšie funkcie môžu užívatelia zvoliť tiež zvýraznenie dialógov alebo zvukovú lištu uviesť do tzv. nočného režimu (v prípade tohto modelu ide o režim nízkej hlasitosti), ktorý potláča príliš hlasné scény.

Zariadenie disponuje funkciou Multiroom a môže sa pochváliť aj podporou Chromecastu, po pripojení k internetu preto umožňuje ľahké streamovanie obľúbených relácií alebo hudby (prípadne obsahu z ďalších zariadení). Nechýba ani Google Assistant, vďaka ktorému je možné zariadenie ovládať pomocou hlasových pokynov (len v angličtine).

Montáž a pripojenie

Soundbar je možné inštalovať ako klasicky pred alebo nad televízor, tak i na stenu (montážna sada je súčasťou balenia). Pri umiestnení štandardne pred televízor však odporúčame dávať pozor najmä na výšku zvukovej lišty, ktorá by mohla blokovať obrazovku zo spodnej strany (na výšku soundbar meria 7,8 cm).

Subwoofer je klasicky bezdrôtový, znesie teda umiestnenia takmer kamkoľvek. Spárovanie s hlavným panelom prebieha automaticky pomocou Bluetooth a samozrejme je možné vykonať aj ručne. U subwoofera možno nastaviť jednotlivé úrovne výkonu.

Panasonic SC-HTB900 disponuje dvoma HDMI vstupmi a jedným HDMI (ARC) výstupom. Väčšine užívateľov by tento počet mal stačiť. Avšak kto by potreboval viac, bude sa mu vyberať pomerne ťažko, pretože podobne (či z pohľadu počtu HDMI) podobne je na tom viacero veľkých značiek soundbarov. Možno by nezaškodilo pri zariadení z takto vysokej cenovej kategórie pridať.

Ďalšie možnosti fyzického pripojenia ponúka digitálny optický audio vstup. Okrem toho môžu užívatelia využiť aj rozhranie LAN a bezdrôtové pripojenie Wi-Fi alebo Bluetooth.

Ovládanie

Na hlavnom paneli je k dispozícii niekoľko základných tlačidiel. Samozrejme nechýba tlačidlo pre zapnutie / vypnutie zariadenia, dve tlačidlá pre zmenu hlasitosti (zoslabenie a zosilnenie), tlačidlo pre voľbu zdroje a tlačidlo pre aktiváciu Bluetooth. Nechýba ani displej a dve signalizačné kontrolky (snímač signálu diaľkového ovládača a indikátor prehrávania).

K soundbaru je samozrejme priložený aj malý diaľkový ovládač, ten ale nie je riešený príliš dobre. Nielenže sa vyznačuje horšie ergonómiou, zložitá je aj počiatočná inštalácia, menu je totiž posúvané iba pomocou troch tlačidiel. Každodenné používanie je však už jednoduché a pomerne intuitívne.

Kvalita zvuku

Hlavná jednotka disponuje celkom ôsmimi reproduktormi, zvuk preto prichádza ako zhora, tak i zozadu (odrazom od stien a stropu), čím vytvára pomerne vydarený priestorový efekt, ktorý možno navyše znásobiť virtuálnymi priestorovými efekty. O výkonné a bohaté basy sa stará subwoofer. Celkový výkon (505 W) je na tak malé a pomerne kompaktné zariadenie skutočne prekvapivý.

Navyše ide o zariadenie, ktoré prešlo rukami známe spoločnosti Technics, ktorá ho špeciálne vyladila, a môže preto byť označené ako Tuned by Technics. Tento typ ladenie prináša ešte realistickejšie zážitky zo sledovania obľúbených programov či počúvania hudby (a to najmä v najvyššej kvalite), veľmi účinne tiež dokáže vyrušiť prípadné šumy.

v režime Standard si zvuková lišta viedla veľmi dobre, presvedčila nás o tom najmä vyváženým zvukom (hoci 3D efekt bol skôr slabší). Výrazne uveriteľnejšie efekty potom tento soundbar dosahoval v režimoch Štadión alebo Cinema. Príjemne prekvapil aj režim nízkej hlasitosti, kedy síce došlo k zníženiu dynamiky zvuku, zostala ale zachovaná jeho bohatosť.

Veľkú pochvalu potom zaslúži dynamický rozsah. Panasonic SC-HTB900 poskytuje totiž úplne čistý zvuk aj pri veľmi vysokej hlasitosti.

Zariadenie podporuje množstvo stratových aj beztrôtových formátov vrátane MP3, AAC, WAV, ALAC, AIFF a FLAC.

Zistiť cenu
8.3 Total Score
Hodnotenie Panasonic SC-HTB900

SC-HTB900 rozhodne patrí medzi špičkové modely zvukových panelov Panasonic. Prekvapí ako skvelá výbava, tak najmä prekvapivo vysoký výkon zosilňovača a krištáľovo čistý zvuk. Poteší ako filmových nadšencov, tak milovníkov hudby a hodí sa najmä pre televízory s uhlopriečkou 55 palcov. Medzi menšie nevýhody môže patriť aj počet HDMI (2 + 1) a horšie riešený diaľkový ovládač, kvôli ktorému je počiatočný nastavenie ťažké a kazia tak zbytočne prvý dojem z tejto inak vynikajúcej zvukovej lišty.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
8.8
Funkcie
8.2
Výbava
7.7
KLADY
 • veľmi vysoká kvalita zvuku
 • vynikajúci výkon
 • vynikajúci dynamický rozsah
 • podpora Dolby Atmos a DTS: X
 • mnoho funkcií a režimov
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
 • zložité počiatočné nastavenie
 • diaľkový ovládač
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo