Recenzia Samsung HW-N550

Soundbar Samsung HW-N550 patrí do vyššej cenovej kategórie 3.1 kanálových zariadení. Hoci nedisponuje mnohými funkciami, ponúka veľmi dobré podanie zvuku vrátane vynikajúcej reprodukcie dialógov. Samozrejmosťou je možnosť bezdrôtového pripojenia pomocou Bluetooth, HDMI konektor alebo optický a slúchadlový vstup. Ovládať ho navyše môžete aj pomocou smartphonu alebo tabletu.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimnie
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)340 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)160 W
Systém reproduktorov3.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)106 x 5,9 x 8,8
Rozmery subwoofera (Š x V x H)21 x 38,4 x 30,3
Hmotnosť9,5 kg

Dizajn a spracovanie

U soundbara HW-N550 je na prvý pohľad poznať, že ide o drahšie zariadenia. Hoci je táto zvuková lišta dizajnovo jednoduchá, poteší niektoré detaily (najmä skosené hrany a mierne vykrojená spodnú časť hlavnej jednotky). Nenútená elegancia v čiernej farbe tak úplne dokonale zapadne do každého interiéru. Počítať však musíte s nadštandardnou dĺžkou hlavného panelu, ktorí merajú cez 1 m (presne 106 cm), tento soundbar preto ladí skôr s televízormi s väčšou uhlopriečkou.

Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni a je poznať, že Samsung sa vo výrobe soundbarov vyzná.

Funkcie a vybavenie

Model HW-N550 disponuje niekoľkými funkciami, vďaka ktorým si môžete vychutnať ešte vyššiu kvalitu zvuku. Medzi základné patrí funkcia Surround Sound Expansion, ktorá sa stará o dokonalejšie ilúziu priestorového zvuku. Funkcia DRC (dynamická regulácia hlasitosti) naopak tlmí príliš hlasné pasáže a zosilňuje zvuky tiché. Ak je však táto funkcia zapnutá, môže dochádzať k skresleniu audio stopy.

Vo výbave tohto prístroja však nechýba ani praktická funkcia Auto Power Link, vďaka ktorej dôjde k automatickému zapnutiu soundbara zároveň pri zapnutí televízora. Podobne funguje aj Bluetooth Power, vďaka ktorému je možné nastaviť automatické zapnutie prístroja, ak dôjde k zapnutiu cez Bluetooth už skôr pripojeného zariadenia (napr. smartphonu).

Treba však povedať, že čo sa týka funkcií, jedná sa skôr o základné vybavenie, ktorým disponuje i rada lacnejších prístrojov. Od modelu HW-N550, ktorý spadá do vyššej cenovej relácie, sme preto čakali trochu viac. Všeobecne možno ale povedať, že s množstvom funkcií sú na tom lepšie Soundbar značky LG, napr. model LG SK6F.

Montáž a pripojenie

HW-N550 je najvhodnejšie umiestniť nad alebo pod televízor. Ak však nemáte dostatok miesta alebo chcete zvoliť zaujímavejšie riešenie, hlavný panel možno zavesiť aj na stenu. Za týmto účelom v balení nájdete špeciálny držiak, ktorý možno jednoducho na stenu nainštalovať.

Výhodou je skutočnosť, že subwoofer je s hlavnou jednotkou spárovaný pomocou technológie Bluetooth, vďaka čomu môžete subwoofer umiestniť v podstate kamkoľvek.

Prepojenie subwoofera a hlavnej jednotky je automatické a dôjde k nemu po zapojení oboch zariadení do zdroja napájania (v prípade potreby je možné vykonať aj ručne). Pripojenie soundbara k televízoru je jednoduché (ak by sa však napriek tomu vyskytol problém, všetko potrebné nájdete v prehľadnom manuáli, ktorý je ku každému výrobku priložený).

Vzhľadom k širokej konektivite môžete využiť na prepojenie soundbara s televízorom hneď niekoľko možností. Ak zvolíte káblové pripojenie (ktoré odporúčame, pretože získate vyššiu kvalitu zvuku), môžete použiť HDMI (pre príjem Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1) alebo optický kábel (ktorý je súčasťou balenia). HDMI už podporuje rad moderných televízorov, problém by teda v tomto prípade nemal vzniknúť. Ďalšou možnosťou je využitie optického kábla.

Čo sa týka bezdrôtového pripojenia soundbara k televízii, musíte počítať s nižšou kvalitou produkovaného zvuku. Výhodou je však absencia káblov a veľmi jednoduché pripojenie. Bluetooth technológiu je ale možné využiť iba v prípade, že váš televízor túto funkciu podporuje.

Externé zariadenia je možné pripojiť pomocou kábla HDMI, optického alebo analógového (AUX) kábla. Ide najmä o prístroje, medzi ktoré spadajú DVD prehrávače, herné konzoly alebo set-top boxy.

Menšie externé zariadenia (externé a flash disky, MP3 prehrávače) je možné so zariadením spárovať pomocou USB konektora. A múdra zariadenia (mobilné telefóny, tablety atď.) Je možné prepojiť opäť bezdrôtovo cez Bluetooth. Následne z nich môžete hudbu streamovať do zvukového zariadenia.

Aj napriek tomu, že model HW-N550 spadá medzi drahšie prístroje, nedisponuje možnosťou počúvania rádia a FM anténu nemožno pripojiť ani dodatočne. Samozrejmosťou je však praktický vstup pre slúchadlá.

Ovládanie

Ovládanie tohto zariadenia je výnimočne jednoduché a intuitívne. Na paneli úloh na pravej bočnej strane sa nachádza štyri hlavné tlačidlá: tlačidlo „+“ pre zosilnenie zvuku, tlačidlo „-“ pre zoslabenie zvuku, tlačidlo pre zapnutie a vypnutie soundbara a tlačidlo „Zdroj“, ktorým možno možné meniť režimy nastavenia. K tomuto ovládaciemu panelu sa ľahko dostanete, či už bude vaša zvuková lišta umiestnená vedľa televízora alebo na stene.

Pochvalu si zaslúži tiež ergonomicky tvarovaný a intuitívny diaľkový ovládač, na ktorom nájdete len potrebné tlačidlá. Výhodou je tiež možnosť využiť na ovládanie soundbara originálný televízny ovládač. To možno ale iba v prípade, že vlastníte televízor značky Samsung, ktorý je s vaším zvukovým zariadením kompatibilné.

Okrem vyššie uvedených možností je vďaka aplikácii Samsung Audio Remote možné využiť na ovládanie soundbara tiež smartphone alebo tablet. Po spárovaní oboch zariadení cez Bluetooth tak získate prístup k ovládaču vo vašom mobilnom telefóne alebo tablete.

Kvalita zvuku

Model HW-N550 sa výrazne podobá nižšiemu modelu tejto rady HW-N450, na rozdiel od neho sa však jedná o systém reproduktorov 3.1. Špeciálný tretí stredový kanál umožňuje ďaleko lepšie podanie zvuku, a to najmä dokonale čisté a zrozumiteľné dialógy, čo bolo slabinou modelu HW-N450.

Okrem tohto výrazného kroku vpred je zlepšenie viditeľné aj z hľadiska vytvorenia ilúzie priestorového zvuku. Pokročilá technológia totiž umožňuje horizontálny i vertikálny reprodukciu zvukovej stopy. Zvuk je plný a dynamický. Veľmi dobre si vedie aj subwoofer, ktorého basové tóny sú výrazné, ale nie rušivé.

Pre ešte lepší priestorový zvuk je možno zaobstarať bezdrôtový set zadných reproduktorov Wireless Surround Kit, vďaka ktorým z tohto SoundBar vytvoríte malé domáce kino bez kabeláže. Otázkou však zostáva, či v takom prípade nie je lepšie zainvestovať radšej do samostatného Hi-Fi systému alebo domáceho kina.

Tento model podporuje zvukové formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, WAV a FLAC.

Zistiť cenu
7.9 Total Score
Hodnotenie Samsung HW-N550

Soundbar HW-N550 síce patrí do vyššej cenovej kategórie, pravdou však je, že v tomto prípade sa vyššia investícia oplatí. Získate totiž skutočne veľmi kvalitný 3.1 kanálovú zvukovú lištu s výrazne dobrým podaním zvuku. Potešila tiež široká konektivita, kvalitné dielenské spracovanie a vydarený dizajn. Bohužiaľ u tohto zariadenia chýba FM anténa pre príjem rádiového vysielania. Zamrzelo tiež nižší počet funkcií.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
7.8
Výbava
7.7
Ovládanie
7.5
KLADY
 • vysoká kvalita zvuku
 • kvalitný subwoofer
 • HDMI
 • podrobný a prehľadný návod
 • vydarený dizajn
ZÁPORY
 • menšie množstvo funkcií
 • chýba príjem rádia
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
2 komentáre
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Pridaj svoju recenziu
 1. dokážem pripojiť aj iné sourandove reproduktory ako deklarovane KIT?

  • Dobrý deň, bohužiaľ nemám vlastnú skúsenosť s pripojením neSamsung reproduktora a podpora Samsungu mi túto informáciu nechcela potvrdiť.

  Dajte nám odpoveď

  Skóre

  Čo vybrať
  Logo