Recenzia Amazfit GTS 2 Mini

Chytré hodinky má dnes už skoro každý. V rozdieloch medzi nimi ale môže občas byť dosť ťažké sa vyznať. Pokiaľ ale hľadáte hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu, ktoré ponúkajú veľké množstvo športových funkcií, ale zároveň sú elegantné a kompaktné, mohli by šikovné hodinky Amazfit GTS 2 Mini byť práve pre vás. Poďme sa spolu pozrieť, čo všetko vie a čo im chýba.

Parametre

Hmotnosť19,6 g
Šírka40,5 mm
Výška36,8 mm
Hĺbka89,5 mm
Vodeodolnosť5 ATM
RAMneuvedené
Interná pamäť-
Reproduktoráno
Mikrofónáno
Materiál páskasilikón
Formát displejahranatý
Uhlopriečka1,55 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie354 × 306
Hustota bodov301 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Fiáno
Bluetootháno
NFCnie
Životnosť batérie14 dni
Dĺžka nabíjania2 hodiny
Kapacita batérie220 mAh

Obsah balenia

V balení nájdete návod na obsluhu, silikónový náramok vo farbe podľa vášho výberu a samozrejme tiež dobíjací kábel. Nabíjacie čidlá nájdete zospodu hodiniek spolu so senzorom merania tepovej frekvencie.

Nastavenia

Čo sa nastavenia jazyka týka, hodinky je možné jednoducho nastaviť do slovenčiny. Slovenčinu si nastavíte v aplikácii Zepp (od Amazfit), ktorá je dostupná z Apple App Store pre iOS alebo z Google Play Store pre Android. Keďže je ale aplikácia pomerne nová, je na nič stále čo zlepšovať a niektoré funkcie nemusia hneď fungovať. V návode, ktorý nájdete v balení, je tiež QR na stiahnutie tejto aplikácie. Aplikácia vás potom navedie krok za krokom nastavením a spárovaním hodiniek s telefónom cez Bluetooth. Nastaví sa tak správny čas a poprípade ďalšie funkcie.

      

Ovládanie

Hodinky Amazfit GTS 2 Mini majú veľmi intuitívne dotykové ovládanie s postranným tlačidlom, ktoré na prvý pohľad pripomína skrutku, ktorú bežne nájdeme pri klasických hodinkách. Ide však o tlačidlo, vďaka ktorému sa hodinky buď prebúdza, volí sa funkcia menu alebo sa vracia o krok späť.

Systém

Pri používaní si možno všimnúť, že sú v niektorých svojich úkonoch mierne oneskorené. To je najskôr spôsobené tým, že výrobcovia zvolili dlhšiu výdrž batérie na úkor slabšieho procesora. Alebo jednoducho chce, nech si kúpite niektorý z drahších modelov. Pri prechádzaní menu a nastavení v hodinkách si tak môžete všimnúť dlhšiu odozvu pri posunoch a kliknutiach na displeji.

Dizajn

Dizajn pôsobí decentne a kompaktne, môžete si ich vziať ako do práce, tak na hory. Náramok k týmto hodinkám je vyrobený zo silikónu a je veľmi ľahký a elegantný. Je možné ho nastaviť na väčšie či menšie zápästie, teda ako pre dospelých, tak aj pre deti. Užívateľ si môže celkovo zvoliť z 3 farebných prevedení:

 • Amazfit GTS 2 Mini Sage Green (zelená)
 • Amazfit GTS 2 Mini Flamingo Pink (ružová)
 • Amazfit GTS 2 Mini Midnight Black (čierna)

Pokiaľ by vás po čase jedna z farieb omrzela alebo sa vám náramok opotreboval, je možné ho jednoducho vymeniť za iný. To isté platí, ak viete, že máte citlivejšiu kožu a môžete mať s týmto materiálom problém.

Displej

Tieto hodinky sa vyznačujú kvalitným hranatým displejom, ktorý svojim vzhľadom veľmi nápadne pripomína Apple Watch. Majú dotykový 1,55-palcový Amoled displej s hliníkovým telom a rozlíšením 354 × 306 px. Amoled displeje sa v dnešnej dobe radí medzi zatiaľ najvyspelejšie na trhu. Oceniť môžete funkciu Always-on, ktorá umožňuje stále vidieť ručičky na ciferníku aj pri vypnutom displeji. Je nutné ale tiež zvážiť, či o túto funkciu stojíte, alebo nie, potom sa teda dá nastaviť, v akú dennú dobu túto funkciu budete využívať, takže vás či niekoho iného v noci nemusí budiť prebytočný jas. Navyše tak budete šetriť svoju batériu.

Vzhľad displeja si môžete sami zvoliť, pričom pokiaľ by sa vám nepáčil ani jeden z výberu, je možné si stiahnuť vlastný obrázok, ktorý sa tam bude na tapete zobrazovať.

Batéria

Kapacitu batérie výrobca uvádza ako 220 mAh, čo znamená, že pri bežnom užívaní by mala batéria vydržať bez nabitia asi 14 dní. Pri intenzívnom športovaní a využití je však možné očakávať, že hodinky budete musieť nabíjať častejšie (obzvlášť s využitím GPS), teda asi každých 7 dní. Samotné nabíjanie batérie do 100% trvá zhruba 2 hodiny. Ak sa ale práve ponáhľate, stačí chvíľu počkať a hodinky sa nabijú na hodnotu potrebnú pre fungovanie po zvyšok dňa, čím môžete nabitie do plna odložiť napríklad na večer alebo nasledujúce ráno.

Čo vie

Zo základných funkcií, ktoré hodinky vedia, by sme mohli uviesť napríklad meranie tepovej frekvencie, meranie kyslíka v krvi alebo zobrazovanie úrovne stresu. Treba ale myslieť na to, že sa jedná o orientačné hodnoty, nie presné vedecké hodnoty, ktoré by vám namerali u vášho doktora. Pre ženy je možné nastaviť aj sledovanie fáz menštruačného cyklu, čo môže ušetriť aplikáciu v mobile navyše. Nechýba ani meranie spánku, upozornenie na neaktivitu a tiež systém odmien a motivácií, ktoré vás poháňa na plnenie každodenných cieľov. Tento faktor vás dokáže veľmi namotivovať, pretože chcete vidieť, ako máte splnené všetky krúžky a ciele dňa, poprípade to porovnávať s výkonmi ľudí vo svojom okolí.

Tieto hodinky ponúkajú užívateľovi širokú škálu aktivít, ktoré môžu zaznamenávať – výrobca uvádza až 70 aktivít. Okrem klasických, ako je beh, chôdza alebo jazda na bicykli, tu tiež nájdete napríklad iné zaujímavé režimy, napríklad režim lukostreľby. Nechýba samozrejme ani vodotesnosť 5 ATM pre vodné športy. Hodinky tak môžete mať pokojne aj do sprchy a ani sa nemusíte báť, že by sa pokazili v daždi. Táto vodotesnosť sa ale vyznačuje funkčnosťou iba pre povrchové plávanie alebo veslovanie, nemožno sa s nimi teda potápať do hĺbky.

Zaujímavá je možnosť nastavenia aktivít, kde je možné pridať aj priateľ, takže si môžete zacvičiť spoločne a porovnať svoje výkony. Obsahujú aj GPS. Celkovo by sa ale dalo povedať, že pokiaľ beriete šport a namerané hodnoty naozaj vážne, je najskôr lepšie poobzerať sa skôr po kvalitnejších (a drahších hodinkách od značiek ako je Garmin).

Možno oceniť aj možnosť ovládania hudby cez hodinky, čo je funkcia, ktorá by u žiadnych moderných šikovných hodiniek nemala chýbať. Tu je opäť nutné poznamenať, že ak hľadáte hodinky s väčším množstvom podobných chytrých funkcií, ako je telefonovanie či odpovedanie na správy, je praktickejšie zamerať sa na drahšie chytré hodinky (napríklad Apple).

Všetky aktivity a pokrok sa zaznamenáva do aplikácie Zepp, v ktorej môže používateľ nájsť kompletný prehľad vrátane rôznych štatistík a porovnania s inými užívateľmi.

Prezrite si aj iné recenzované chytré hodinky.

Zistiť cenu
6.3Expert Score
Hodnotenie Amazfit GTS 2 Mini

Keby sme mali zhodnotiť pomer cena-výkon, jedná sa určite o skvelú alternatívu k drahším hodinkám pre užívateľov, ktorým stačí pár základných šikovných funkcií a základné meranie športových aktivít. Vyzerajú tiež veľmi elegantne a nenáročnému užívateľovi môžu ich funkcie stačiť. Nevýhodou je nutnosť byť trpezlivý s pomerne novou aplikáciou, ktorá ešte nie je tak dotiahnutá k dokonalosti. A to je ešte veľmi mierne hodnotenie. Kto by túžil používať hodinky pri potápaní, je potrebné poobzerať sa po hodinkách s vyššou hodnotou vodotesnosti. V tomto prípade platí, že dostanete toľko koľko si zaplatíte.

Ovládanie
7
Výbava
4
Výdrž
8
Plusy
 • elegantné
 • výborný pomer ceny a výkonu
 • množstvo aktivít
Mínusy
 • aplikácia má svoje nedostatky
 • iba orientačné meranie spálených kalórií či spánku
 • výbava je základná

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo