Recenzia JBL Flip 6

Zháňate kvalitný, spoľahlivý a odolný Bluetooth reproduktor, ktorý by ste využili napr. pre domáce žúrky, párty pri bazéne alebo na výletoch do prírody? Potom by sa vám mohol páčiť nový JBL Flip 6, ktorý má veľmi dobré parametre a vo svojej cenovej kategórii patrí k tým najlepším. K jeho výhodám okrem skvelého zvuku patrí okrem iného aj odolnosť voči vode a prachu. Dá sa taktiež prepojiť s mobilnou aplikáciou, má kvalitný zvuk a slušnú výdrž batérie. Vďaka tomu, že má neutrálny zvukový profil, sa hodí na počúvanie širokej škály zvukového obsahu.

Parametre

Výkon RMS20 W
Citlivosť>80
Wi-Finie
Výdrž batérie max12 hod.
Kapacita batérie4 800
Vodotesnosťáno, IP67
Čítačka karietnie
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť540 g

Predstavenie

Spoločnosť JBL myslí na životné prostredie, a tak je produkt zabalený v krabici z recyklovateľného papiera, vonkajšia strana balenia je potlačená sójovým atramentom a použitý plast je z viac ako 90% recyklovateľný. Aspoň to tvrdí výrobca. Balenie obsahuje okrem samotného reproduktora aj nabíjací kábel USB-C na USB-A, odnímateľné pútko na ľahké prenášanie a stručný návod. JBL Flip 6 je veľmi ľahký (váži iba 540 g) a odolný voči vode aj voči prachu – vďaka tomu je tak ideálnou voľbou na cesty. Oproti JBL Flip 5, ktorý mal hodnotenie IPX7, verzia 6 už má plných IP67. Na jeho prednej strane je veľké logo JBL, kúsok nad ním sú potom ovládacie tlačidlá. Vyrába sa vo viacerých farbách, okrem čiernej sa dá zohnať aj v bielej, modrej, červenej, zelenej, ružovej, šedej, maskáčovej alebo krásnej tyrkysovej. Je možné ho umiestniť ako horizontálne, tak aj vertikálne.

 

Ovládanie

Nad logom sa nachádzajú štyri pogumované tlačidlá, ktoré slúžia na prehrávanie (a pozastavenie), zosilnenie zvuku, zoslabenie zvuku a špeciálne tlačidlo Party Boost, ktoré umožňuje pripojenie k ďalším reproduktorom, čím vytvoríte stereo pár. Funguje to ale iba pri niekoľkých kompatibilných produktoch, ako je napr. JBL Charge 5 alebo JBL Pulse 4. Tlačidlo pre prehrávanie a pozastavenie umožňuje aj preskočenie skladby, stačí ho dvakrát stlačiť. Tlačidlá síce nie sú podsvietené, ale sú dostatočne ďaleko od seba a jasne tvarované, takže sa dobre ovládajú. Na zadnej strane sa potom nachádzajú tlačidlá na napájanie, párovanie, LED indikátor stavu batérie a USB-C na nabíjanie.

Akonáhle je reproduktor v režime párovania Bluetooth, tak na ňom bliká malá kontrolka, ktorá sa rozsvieti po spárovaní. Keď stlačíte ľubovoľné tlačidlo, tak sa vám rozsvieti kontrolka batérie, ktorá vám ukáže jej aktuálny stav. Ak dosiahnete maximálnu hlasitosť, upozorní vás na to zazvonenie, pri dosiahnutí minimálnej hlasitosti ale reproduktor žiadny zvuk nevydáva. Čo je pochopiteľné, sami poznáte že nič nepočujete a nižšia hlasitosť už byť nemôže 🙂 Menšou nevýhodou je, že nejde nijako preskočiť na predchádzajúcu skladbu.

K tomuto Bluetooth reproduktoru je vydaná aj špeciálna mobilná aplikácia pod názvom JBL Portable (je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS). Aplikácia prináša celý rad užitočných funkcií – napr. poskytuje prístup k aktualizáciám firmvéru, užívateľskú príručku, nastavenie režimu Party Boost, možnosť vypnúť či zapnúť tóny spätnej väzby alebo základný grafický ekvalizér, ktorý umožňuje upraviť výšky, stredy a hĺbky. JBL Portable je veľmi vydarenou aplikáciou a určite ju odporúčame s týmto Bluetooth reproduktorom používať.

JBL Flip má Bluetooth vo verzii 5.1 a konektivita je vynikajúca. Je možné ho pripojiť hneď k dvom zariadeniam (napr. mobily alebo tablety) naraz, čo sa hodí napr. vtedy, keď potrebujete prepínať zdroje zvuku. Spárovanie s ďalším zariadením je jednoduché, jednoducho stlačíte tlačidlo Bluetooth na reproduktore, čím ho nastavíte do režimu párovania a následne ho vyberiete na mobile či tablete. Výborná je tiež smerovosť, čo znamená, že zvuk budete počuť dobre z akéhokoľvek uhla.

Dosah, batérie, decibely

Batéria reproduktora má kapacitu 4 800 mAh, čo podľa výrobcu stačí na 12 hodín prehrávania. Záleží samozrejme na nastavenej hlasitosti a ďalších okolnostiach, pri testovaní sme ale namerali výdrž iba 6 až 9 hodín. Prístroj ale disponuje funkciou pre úsporu energie – tá funguje tak, že keď reproduktor nie je pripojený k zdroju zvuku a je ponechaný neaktívny po dobu cca 20 minút, tak ho vypne. Doba nabíjania batérie je približne 2,5 hodiny. Dosah je veľmi dobrý, takže vaše spárované zariadenia zostanú pripojené k reproduktoru aj pri väčších vzdialenostiach. JBL patrí k značkám, ktoré majú dobrú kvalitu zvuku, a toto zariadenie nie je výnimkou. Basový reproduktor má až 20 W, výškový reproduktor 10 W. Bluetooth reproduktory JBL majú síce špecifickú frekvenčnú odozvu, ale pre bežné využitie je kvalita zvuku plne dostačujúca. Vysoká kvalita zvuku je dosiahnutá vďaka špeciálnemu systému dvojpásmových reproduktorov, skladajúci sa z optimalizovaného meniča, samostatného výškového reproduktora a dvojpásmových basových žiaričov. Frekvenčný dosah je od 63 Hz až do 20 000 Hz.

Pokiaľ ide o hlasitosť, tak tá je solídna a bez problémov vám JBL Flip 6 dobre poslúži na rôznych menších párty pri bazéne, na večierkoch, v prírode a pod. Na druhú stranu do veľkých priestorov plných ľudí sa nejedná o úplne ideálne riešenie, pretože maximálna hlasitosť nie je práve najvyššia. To sa ale dá ľahko vyriešiť napr. použitím už spomínanej funkcie Party Boost, ktorá umožňuje pripojenie ďalšieho reproduktora.

Hľadáte iné prenosné Bluetooth reproduktory? Mrknite na naše recenzie.

Zistiť cenu
7.8Expert Score
Hodnotenie bluetooth reproduktora JBL Flip 6

Keď si zhrnieme všetky vlastnosti a parametre tohto prístroja, máme pred sebou skutočne kvalitný kúsok, ktorý za svoju cenu určite stojí. Pochvalu si zaslúži skvelé spracovanie reproduktora, ovládanie, odolnosť voči vode a prachu alebo dobrá konektivita. Dobré je aj podanie zvuku, ktoré bude vyhovovať väčšine poslucháčov, snáď s výnimkou tých najnáročnejších. Naopak nevýhodou pre niekoho môže byť nie príliš vysoká hlasitosť, stereo zvuk len pri pripojení druhého zariadenia, ktoré navyše musí byť rovnakej generácie, alebo absencia vstavaného mikrofónu. Tento Bluetooth reproduktor sa hodí na celý rad účelov – na domáce párty, na cestu na bicykli, k vode, do prírody, na rôzne výlety, dovolenku pri mori a pod. Cena produktu je okolo 150 €

Plusy
 • kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, praktické pútko na prenášanie
 • výber hneď z deviatich rôznych farebných prevedení, štýlový design
 • veľmi kvalitný a čistý zvuk, ľahké ovládanie
 • reproduktor je vodotesný a je odolný aj voči prachu, hodí sa do každého počasia
 • odolná a robustná konštrukcia
 • veľmi dobrý dosah
Mínusy
 • maximálna hlasitosť nie je príliš vysoká
 • pre stereo zvuk je nutné pripojenie druhého zariadenia
 • stereo mód funguje iba s Bluetooth reproduktormi rovnakej generácie
 • súčasťou reproduktora nie je mikrofón

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo