Recenzia TrueLife FitScale W5 BT

Chytrá váha TrueLife FitScale W5 BT neukazuje zďaleka len vašu hmotnosť. Zvládne zmerať aj to, koľko máte v tele tuku a vody alebo koľko váži vaše kosti. Všetky údaje pritom zaznamenáva do grafov a štatistík a vy môžete pomocou mobilnej aplikácie sledovať svoje vlastné pokroky. Čo všetko ešte tento nenápadný pomocník vie? A má aj nejaké nedostatky? To sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Presnosť200 g
Nosnosť180 kg
Počet profilov8
Meranie tuku v teleáno
Batérie4x 1,5V AAA

Predstavenie

Váha TrueLife FitScale W5 BT zaujme už od pohľadu svojim elegantným a moderným dizajnom, ktorý neurobí hanbu v žiadnom interiéri. Váha má neutrálnu bielu farbu a vrchnú dosku tvorí odolné tvrdené sklo, ktoré zaručuje, že prístroj niečo vydrží. Iné farebné varianty bohužiaľ budete hľadať márne. Na spodnej strane sú štyri protišmykové body, takže váha sedí pevne na zemi a nemusíte sa báť, že by vám pošmykla.

 

Rozmerovo nie je váha nijaká veľká ani masívna – má 31 x 31 x 2,5 cm. To považujú zákazníci za jednu z veľkých výhod – prístroj je pekne skladný a zmestí sa aj pod posteľ alebo napríklad do úzkej medzery medzi nábytkom.

Váha je opatrená LCD displejom, na ktorom sa bude zobrazovať nameraná hmotnosť. Pochvalu zaslúži, že sú číslice dostatočne veľké, a tým pádom dobre čitateľné.

Váha je bezdrôtová a pri kúpe dostanete spolu s ňou aj potrebné batérie – jedná sa o štyri malé AAA batérie. Podľa skúseností zákazníkov vydržia batérie dlho – obvykle dlhšie ako rok, takže sa netreba obávať ich častého menenia. Pochopiteľne výdrž dosť ovplyvňuje či sa vážite 3x za deň, alebo 3x za týždeň.

Vie toho dosť! Ale …

Základom každej osobnej váhy je samozrejme meranie hmotnosti. Váha TrueLife FitScale W5 BT má nosnosť 180 kg a zváži vás s presnosťou na 200 gramov. Čo sa týka presnosti, jedná sa o podpriemernú hodnotu – väčšina konkurenčných prístrojov váži s presnosťou 50 až 100 gramov. Treba povedať, že pre bežného užívateľa je aj presnosť 200 gramov najskôr dostačujúca. Prístroj si navyše pamätá až 8 rôznych profilov, takže ju pravidelne môžu využívať všetci členovia aj široké domácnosti.

Okrem toho zvládne váha zmerať tuky a vodu vo vašom tele, zvážiť vaše kosti, určiť typ postavy alebo automaticky vypočítať aktuálnu hodnotu vášho BMI. Ide však o takzvaný šikovný prístroj, takže pre získanie týchto údajov, potrebujete mobilnú aplikáciu Megafit. V opačnom prípade váha ukazuje iba hmotnosť, čo môže byť nevýhoda pre tých, ktorí nevlastnia šikovný mobilný telefón. Aplikácia je každopádne kompletne v slovenčine a je zadarmo – iba sa musíte zaregistrovať. Potom pomocou Bluetooth spárujete váhu s mobilným telefónom. Tento krok je jednoduchý – všetkým o ktorých viem, sa darilo bez problémov spárovať váhu ako s Androidom, tak s iPhonom.

V aplikácii si okrem iného môžete nastaviť najrôznejšie výzvy, ktorých sa zúčastňujete nielen vy, ale v prípade záujmu aj vaši priatelia. Môžete tak spoločne pracovať na podobných cieľoch, vzájomne súťažiť a porovnávať si výsledky. Váha vám ponúkne (v aplikácii) potrebné grafy a štatistiky, aby ste hneď videli, ako si stojíte v porovnaní s minulosťou. Nájdete tu aj virtuálneho trénera, ktorý vám s výzvami a nastavením cieľov poradí. Dáta, ktoré vďaka váhe získate, môžete navyše využiť aj v iných aplikáciách ako je FitBit alebo GoogleFit.

Ako funguje?

O váhe TrueLife FitScale W5 BT sa dá jednoznačne povedať, že je určená skôr pre nenáročného používateľa. Množstvo hodnôt, ktoré dokáže namerať je skutočne veľké. Hodí sa ako pre tých, ktorí sa snažia schudnúť alebo pribrať, tak pre športovcov alebo nadšencov do zdravého životného štýlu. Ako som spomenula, tak presnosť váženia nie je špičková, ale pokiaľ neriešite každé deko, tak je to dostatočné.

Váha funguje na základe bioelektrickej impedačnej analýzy (BIA). Nejedná sa ale o lekársky prístroj, takže meranie nie je stopercentne presné. Napriek tomu je pre bežného používateľa dostačujúce a pre dlhodobé sledovanie trendov úplne vhodné. Samotné meranie je jednoduché, má intuitívne ovládanie.

Zároveň sa nám páčilo aj množstvo funkcií, ktoré dostanú za pomerne priaznivú cenu. Váha sa dá zohnať okolo 40 euro. Pritom si veľa ľudí pochvaľuje, že pôsobí „draho“ – teda nielen čo sa týka funkcií, ale aj vzhľadom, ktorý rozhodne nevyzerá nijako lacno. Niektorí ľudia však vyjadrili ľahkú nespokojnosť s tým, že je prístroj k dispozícii iba v bielej farbe. Tá sa nielenže nemusí hodiť každému, navyše je na nej bohužiaľ pomerne rýchlo vidieť prach.

Čo sa týka aplikácie, tak v zásade funguje dobre. Grafy a štatistiky sú nielen veľmi prehľadné, ale zároveň aj motivujúce – aspoň pre mňa. Výhodou je aj to, že sa dáta dlhodobo ukladajú a človek tak môže sledovať svoj vývoj aj v niekoľkoročnom časovom úseku.

Ako nevýhodu však môžeme spomenúť fakt, že na zistenie väčšiny údajov je potrebné aktívne využívať práve aplikáciu. A hlavne presnosť merania zloženia tela nie je práve najpresnejšia. Displej váhy skrátka ukazuje iba hmotnosť. Pre ďalšie údaje musí mať človek pri každom vážení po ruke mobil a aplikáciu vždy zapnúť, čo môže byť ľahko obťažujúce.

8.5Expert Score
Garmin Index S2

Táto váha je výborná pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o fitness, zdravý životný štýl a dobrú fyzickú kondíciu. Je vhodná ale aj pre tých, ktorí by sa budovaniu svojej kondície chceli venovať a nevedia, ako začať. Zhodnotili sme ju ako super motivačný nástroj pre tých, ktorí na svojom tele chcú pracovať a vidieť aj tie výsledky, ktoré im telo samo neukáže (napr. množstvo tuku alebo vody v tele, BMI hodnotu a pod…). S touto váhou môžete začať aj budovať svoje sebavedomie a psychickú pohodu, pretože za sebou uvidíte prácu a svoj pokrok.

Ako váži
8
Čo vie
8.5
Vzhľad
9
Plusy
 • môžete na váhe registrovať až 16 užívateľov
 • váha je príjemne ľahká
 • má luxusný dizajn, môže tak byť príjemným interiérovým doplnkom
 • dokáže človeka motivovať k lepším výsledkom
 • upozorní Vás, pokiaľ na ňu vstúpite v ponožkám (nutné vážiť sa bez nich, s nimi by Vám snímače nemohli namerať hodnoty)
 • kompatibilný s náramkami a športtestermi od značky Garmin
Mínusy
 • každá osoba, ktorú chcete na váhe analyzovať musí mať účet v aplikácii Garmin Connect, bez neho to nemožno
 • nevie odosielať dáta do aplikácií Samsung alebo Fitbit, pre milovníkov príslušenstva týchto značiek je to teda nevýhoda
 • vyžaduje pripojenie k Wi-Fi, bez neho váhu nemožno použiť
 • túto váhu nesmú používať ľudia s kardiostimulátorom alebo iným implantovaným elektronickým zariadením
Zistiť cenu

 

7.7Expert Score
Awesome

Váhu TrueLife FitScale W5 BT môžeme odporučiť všetkým, ktorí chcú mať pomerne podrobné údaje o svojom tele vždy na dosah ruky. Váha totiž okrem hmotnosti zmeria aj celý rad ďalších hodnôt, ktoré môžete navyše sledovať v dlhodobom časovom horizonte. A nielen vy – zapojiť sa môže až osem členov domácnosti alebo priateľov. Aplikácia Megafit, ktorá k váhe prislúcha je ľahko ovládateľná a prehľadná. Nevýhodou je, že predstavuje nutnosť – bez nej si väčšinu funkcií váhy skrátka neužijete. Veľkým plusom váhy je naopak jej minimalistický a moderný design, skladnosť aj jednoduché ovládanie.

Plusy
 • veľké množstvo funkcií
 • prehľadná aplikácia
 • dizajn váhy
Mínusy
 • bez mobilnej aplikácie ukazuje iba hmotnosť
 • ľahko horšia presnosť merania

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo