Recenzia ETA Verto 2442

Malý pomocník aj do veľkých domácností. Eta Verto 2442 má vzhľadom ku konkurencii úctyhodnú výdrž batérie a na hladkých podlahách dosahuje veľmi dobrých výkonov. Jej nedostatkom je však starší typ Ni-Mh nabíjacie batérie, ktorá trpí tzv. Pamäťovým efektom. Prečítajte si, ako dopadla recenzie tohto ručného vysávača.

Parametre

Typ batérieNi-Mh
Doba nabíjania10 hod.
Výdrž na jedno nabitie20 min.
Objem nádoby500 ml
Hmotnosť1,55 kg
Hlasitosť80 dB
Rozmery V x Š x H (cm)43 x 16 x 14,5
HEPA filteráno
Mokré vysávanieáno
Indikátor batérieáno
Umývateľné filtreáno
Príslušenstvodržiak na stenu, štrbinová hubica, kefka a stierka (gumový nadstavec na vodu)

Predstavenie

Bezvreckový vysávač Eta Verto 24429 umožňuje suché i mokré vysávanie. Nádoba na nečistoty má kapacitu 500 ml, ale pri mokrom vysávaní pojme len 120 ml tekutín, čo je zhruba polovica klasického hrnčeka. Nádoba na nečistoty je transparentná, takže máte dokonalý prehľad kedy ju vyprázdniť.

Spoločne s vysávačom dostanete aj dobíjaciu stanicu, ktorú je možné pripevniť na stenu, takže vysávač vždy nájdete na rovnakom mieste. K dobíjacej stanici sa pripája nabíjací adaptér. Kompletné nabitie trvá približne 10 hodín. Vysávač potom pracuje 20 minút.

Ergonomická rukoväť umožňuje pohodlné držanie, čo spríjemňuje proces vysávania. Aby ste vysávač mohli maximálne využiť, dostanete spoločne s tým tiež štrbinovú hubicu alebo nástavec s kefkou. Štrbinovú hubicu využijete pri vysávaní úzkych miest, akým sú napríklad radiátory alebo spoje operadla a sedadla u sedačky. Nástavec s kefou sa používa pre šetrné odstránenie prachu a pavučín z nábytku alebo zo stien, nemusíte sa obávať ich poškriabaniu alebo iného poškodenia. Posledným nástavcom je stierka, čo je nástavec na vodu.

Ako vysáva

Ako to už pri ručných akumulátorových vysávačov býva, ide skôr o náhradu lopatky a metličky, takže od neho nečakajte výkony podobné klasickému luxu.

Eta Verto 24429 je ideálnym pomocníkom do rodín s deťmi alebo domácimi miláčikmi typu papagáj či Degu čilský. Dobre si poradí s drobnými nečistotami akou sú omrvinky, prachom, malými semienkami alebo pilinami. O niečo horšie je to s vlasmi alebo chlpy. Najlepšie výsledky s ním dosiahnete na tvrdých podlahách ako na kobercoch. S tými si neporadí príliš dobre.

Zo skúsenosti môžeme povedať, že je najlepšie začať s vysávaním väčších nečistôt, ktoré vysávač dobre pozbiera, keď má plnú kapacitu batérie. Akonáhle začne klesať, nie je sanie tak účinné, takže sa hodí na upratovanie prachu alebo iných ľahších nečistôt. Aby bol zaručený dobrý výkon, je potrebné pravidelne čistiť HEPA filter. Ten môžete vysať klasickým luxom alebo ho umývať pod vodou.

Pri práci je ručný vysávač celkom krikľúň. Vydáva hluk o sile 80 dB, čo môže byť mierne obťažujúce. Na druhú stranu s ním nebudete vysávať hodinu, ale maximálne 20 minút, takže sa hluk dá v pohode prežiť. Keď sme načali dobu vysávania, musíme upozorniť na to, že plné nabitie batérie trvá 10 hodín. Po plnom nabití potom zvládne výrobok pracovať maximálne 20 minút. Tento pomer sa zdá síce šialený, ale u ručných vysávačoch to nie je nič neobvyklé. Môžete naraziť aj na vysávače, ktoré sa nabíja 12 hodín.

Sklamaním je typ batérie. Tento model je osadený starším typom Ni-Mh trpiaci na tzv. pamäťovým efektom, kedy nie je najlepším spôsobom čiastočne vybitú batériu opäť nabíjať, ale nechať ju úplne vybiť a až potom ju dobiť. Výrobca uvádza, že pri nabíjaní nie je vhodné prekračovať maximálnu dobu, čo si však musíte strážiť, pretože batérie sa po nabití sama nijakým spôsobom nevypne. O procese nabíjania vás informuje dióda na rukoväti, ktorá v prípade vybitia svieti na červeno a po nabití zelene. Vysávač môžete nabíjať buď v základni, do ktorej pripojíte adaptér alebo môžete adaptér pripojiť rovno do zásuvky na tele vysávača.

Pri nabíjaní vysávač bzučí alebo vydáva pískanie, ktoré môže byť pre niekoho obťažujúce. Jediným riešením je nechať vysávač nabíjať v miestnosti, ktorá nie je celodenne obývaná (napr .: špajza, kúpeľňa, chodba).

Ovládanie vysávača je jednoduché. Na rozdiel od iných ručných vysávačov, u tohto nemusíte po spustení neustále držať tlačidlo pre zapnutie. Stačí len jazdca posunúť do polohy zapnuté a po dokončení upratovania do polohy vypnuté.

Zistiť cenu

Tagy:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Čo vybrať
      Logo