Recenzia Remington Silk S9600

Je možné mať každý deň vlasy ako od kaderníka? Žehlička na vlasy Remington S9600 Silk to sľubuje, a to vďaka vylepšenému hodvábno-keramickému povrchu. Cesta k perfektnému účesu by tiež nemala dlho trvať, pretože žehlička ponúka rýchle nahriatie a pripravená môže byť už behom 10 sekúnd! Aké ďalšie výhody tento produkt prináša? Má aj svoje muchy? A je na ňom vôbec niečo, čo by odradilo od nákupu? Na to sa spoločne pozrieme v tejto recenzii.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramika
Starostlivosť o vlasyproteíny
Automatické vypnutieáno
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia10 sekundy
Zobrazovacie zariadeniedisplej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C150–240

Ako sa s ňou upravujú vlasy

Používanie tejto žehličky nie je vôbec žiadna veda, ba naopak. Už po zapnutí prístroja (podržaním tlačidla on) budete milo prekvapení, nebudete totiž musieť dlho čakať, než bude žehlička pripravená na použitie. Výrobca sa chváli tým, že nahriatie trvá iba 10 sekúnd. Je nutné dodať, že za tak krátky čas bude žehlička pripravená skôr pri nižšej teplote, nahrievanie na viac stupňov už zaberie viac ako 10 sekúnd, niekedy aj minúty. Aj tak je to ale skvelá správa pri predstave, že nestíhate a potrebujete sa rýchlo vypraviť z domu. Výhodou je aj to, že vám žehlička dá sama signál, až bude dostatočne nahriata. V momente, keď môžete začať so žehlením, prestane blikať digitálny displej, čo je celkom praktické, nemusíte tak skúšať rukou a odhadovať, či už plocha je, alebo nie je dostatočne horúca.


 

V tejto chvíli je teda žehlička pripravená a môžete sa pustiť do práce. Samozrejme ako pri bežnom žehlení klasickou žehličkou je potrebné vlasy žehliť suché a odporúča sa dopriať vlasom potrebnú ochranu pred teplom. Čo sa týka teploty, tá je rôzna pre každý typ vlasov. V návode sa však dočítate, aby najvyššie teploty používali iba skúsení užívatelia. Pokiaľ sa rozhodnete použiť funkciu prudkého navýšenia teploty na 240 °C, výrobca radí, aby ste to najprv skúsili na menšom prameni vlasov. Teplotu si nastavíte pomocou kontroliek nachádzajúcich sa po strane žehličky.

Vylepšený keramický povrch, ktorý je naplnený hodvábnymi proteínmi, napomáha ľahšiemu a hladšiemu sklzu cez vlasy, takže výsledok by mal zaručiť vlasy hladké, lesklé a bez krepu, ako to poznáme po návšteve kaderníka, a to je asi snom každého z nás. Zo skúseností aj ostatných užívateľov je však zrejmé, že doštičky pri žehlení dobre nepriliehajú, a tak sa musia na ramená žehličky viac tlačiť, čo má za následok zamotávanie vlasov.

Výrobca myslel aj na situáciu, ktorá rozhodne potrápila nejedného zábudlivca. Vypla som žehličku, kým som odišla z domu? Katastrofe, ktorá by mohla z tohto problému vzísť, sa dá vyhnúť, a to z toho dôvodu, že je žehlička vybavená automatickým bezpečnostným vypnutím. Žehlička sa sama vypne po tom, čo nestlačíte žiadne tlačidlo alebo jednoducho nepoužívate zariadenie po dobu 60 minút. Otázkou je, či nie je hodina dostatočnou dobou na to, aby k požiaru došlo. Myslím, že 10 minút by bola úplne dostatočná hodnota.

Teplota a typ vlasov

Žehličku je možné nastaviť na 3 stupne teplôt:

 1. Pokiaľ máte vlasy slabé, jemné, poškodené alebo odfarbené, je pre vás odporúčaná teplota 150 °C – 170 °C.
 2. Na normálne a zdravé vlasy, ktoré nie sú zaťažované farbením, môžete použiť teplotu od 170 °C do 200 °C.
 3. Ak vaše vlasy spadajú do tretieho typu a potrebujete skrotiť hrivu, ktorá je nepoddajná a ťažko tvarovateľná, je pre vás vhodné nastaviť žehličku na najvyššie teploty. Maximum je pri tejto žehličke 240 °C.

Špeciálna funkcia žehlenia

Žehlenie vlasov s Remington žehličkou vám teda môže uľahčiť prudké zvýšenie teploty na 240 ° C, ktoré narovnanie vlasov urýchli a rozhodne si poradí aj s tými najhustejšími divokými kučerami. Po nahriatí žehličky, ktoré však môže trvať pri tejto teplote aj dve minúty, a nastavení ideálnej teploty, ktorá bude vyhovovať priamo vášmu typu vlasov, je možné využiť funkciu zámku, ktorá nedovolí nechcené prenastavenie žehličky. Pokiaľ toto neurobíte, je dosť pravdepodobné, že si teplotu prenastavíte alebo spotrebič úplne vypnete. Ovládacie prvky sú totiž na mieste, ktoré pri žehlení zvierate v ruke.

Žehlením vlasov samozrejme vystavujete svoje vlasy vysokým teplotám, ktoré im príliš neprospievajú a ničia ich, avšak pri tomto modeli vám nemusí byť vašich vlasov toľko ľúto, pretože produkuje infračervené teplo, ktoré je, oproti tomu klasickému, k vlasom šetrnejšie, a tak vlasy toľko netrpia.

Nie je pravidlom, že žehlička na vlasy patrí do rúk iba kučeravým. Aj tí, čo majú rovné vlasy, môžu ozvláštniť svoj účes tak, že si pomocou žehličky vyčarujú vlny. Žehlička Remington sa k tomu tiež hodí, s procesom vám pomôže otočný kábel, ktorý sa prispôsobí každej pozícii žehličky, čo uľahčí prácu pri tvorbe lokien.

Prístroj disponuje aj pamäťovou funkciou – bude si pamätať teplotu, ktorú ste použili pri poslednom žehlení, takže s ďalším zapnutím už bude teplota nastavená presne pre vás.

Radi by ste si pozreli iné recenzované žehličky na vlasy?

Zistiť cenu

 

8.3Expert Score
Žehlička na vlasy Remington Silk S9600

Žehlička Remington S9600 má infračervené keramické ohrievače, ktoré zaistia rovnomernú teplotu a sú šetrnejšie k vlasom. Otočný kábel (ktorý je navyše dlhý 3 metre) prispieva k dobrej manipulácii s prístrojom. Hovorí sa, že na vzhľade síce nezáleží, ale pekná, vínovo červená farba žehličky stojí za zmienku. Balenie navyše obsahuje žiaruvzdorné puzdro na žehličku. A nakoniec ešte čerešnička na torte. Tento model sa väčšinou pohybuje v cenovom rozmedzí od 30 do 60 €, takže sa jedná o produkt pomerne dostupný, ktorého funkcie rozhodne zodpovedajú cene. Nevýhodou však je, že doštičky úplne nedoliehajú, čo sa prejaví na náročnejšom používaní.

Plusy
 • dĺžka kábla
 • infračervené keramické ohrievače
 • zámok nastavenia teploty
Mínusy
 • žehliace plochy nedoliehajú
 • na vyššie teploty sa žehlička zahrieva aj niekoľko minút

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo