Recenzia Philips One Blade Face + Body QP2630/30

Philips patrí medzi jednu z najznámejších značiek v odvetví kozmetického priemyslu. Pokiaľ hľadáte holiaci strojček, nie je preto prekvapením, že natrafíte práve na strojčeky značky Philips. Modelov z radov One Blade a One Blade PRO je však toľko, že by sa v nich čert vyznal. Aký je medzi nimi rozdiel? Aký je rozdiel medzi samotnými modelmi? A aký je pre vás ten pravý? Tento článok vám odpovie nielen na už spomínané otázky, ale tiež popíše detaily jednotlivých holiacich strojčekov.

Parametre

Typakumulátorový
Počet čepieľok2
Suché holenieáno
Mokré holenieáno
Voděodolnost/vodotěsnostáno
Zastrihávací nadstavecáno
Doba prevádzky60 min.
Doba nabíjania240 min.
Zdroj energieakumulátor
Hmotnosťvýrobca neuvádza
Približná cena50 €

Aké sú rozdiely medzi Philips One Blade a Philips One Blade Face and Body?

Philips One Blade sú akumulátorové holiace strojčeky v atraktívnej limetkovej a šedej farebnej kombinácii. Všetky modely sú určené primárne na holenie fúzov, Philips One Blade Face and Body ešte navyše využijete aj na holenie celého tela. Strojčeky sú vlastne hybridy medzi manuálnym a elektrickým strojčekom. Kombinujú presnosť holiaceho strojčeka, veľkostne pripomínajú skôr manuálne holítko.

Jednotlivé modely z radu One Blade sa líšia prevažne v počte britov, dobe nabíjania, dobe prevádzky, počte nástavcov a doplnkoch, ktoré sú súčasťou balenia. A samozrejme aj v cene. V tomto prípade platí, že čím vychytanejší model, tým vyššia cena.

Philips One Blade majú niekoľko výhod aj množstvo nevýhod. Začneme ale pozitívne. Veľkou výhodou strojčekov je ich veľkosť. Vyzerajú ako väčšie holítko, takže vám nikde nebudú prekážať a pri cestovaní vám zaberú minimálne miesto.

Na jednotlivé typy strojčekov si môžete dokupovať rôzne ďalšie príslušenstvo. Niektoré z nich je možné vzájomne kombinovať. Vždy si vyberajte doplnky iba u autorizovaných predajcov. Najväčšiu investíciu predstavuje výmena čepieľok. Tá sa odporúča každé 4 mesiace pri frekvencii holenia 2x týždenne. Brity sa dajú kúpiť vo výhodných baleniach, ale počítajte s cenou cca 10 € za jeden brit.

Hneď na úvod je potrebné poznamenať, že so žiadnym zo strojčekov Philips One Blade nedosiahnete dokonale hladké oholenie ako so žiletkou. V príslušenstve strojčekov nájdete vždy niekoľko nástavcov, ten najmenší má však 1 milimeter, čo zodpovedá zhruba jednodňovému strnisku. Bez nadstavca je oholený porast kratší, ale na druhej strane zase hrozí väčšie podráždenie pokožky. Tiež sú vhodné pre mužov, ktorí trpia na zarastanie fúzov. Strojčeky majú však všeobecne problém poradiť si s tvrdými fúzmi.

Philips One Blade majú menšiu holiacu plochu, takže je treba pracovať s nimi pomaly, aby dostatočne stihli oholiť pokožku. Pre precízne oholenie je niekedy potrebné prejsť rovnakú časť pokožky aj viac ako raz. Počítajte nielen s dlhým procesom holenia, ale aj upratovaním, pretože strojčeky nemajú zberník na fúzy.

Holenie – všeobecné rady

Pred prvým použitím akýkoľvek z modelov plne nabite. Vždy sa však uistite, že ste strojček vytiahli z nabíjacej stanice. Nasaďte naň obojstranný brit tak, aby zuby nástavca smerovali nahor. Umiestnite strojček kolmo celou holiacou plochou na pokožku. Prechádzajte pomaly miesta, ktoré hodláte holiť proti smeru rastu fúzov alebo chlpov. Musíte vyvinúť mierny tlak na strojček, aby ste miesta precízne oholili. Dávajte pozor, aby tlak nebol príliš silný, pretože by mohlo dôjsť k podráždeniu kože.

Pokiaľ chcete fúzy tvarovať, pridržte hranu britu kolmo na pokožku. Vytvoríte tak ostré kontúry a línie fúzov alebo kotliet v oblasti okolo nosa a pier. Strojček má výkyvnú hlavicu, takže kopíruje záhyby vašej tváre a tela.

Nasadením nástavcov môžete holiť fúzy v rôznych dĺžkach. Nástavce sa dávajú jednoducho pomocou dvoch prstov, ktorými zatlačíte na boky nástavca. Dávajte ale vždy pozor, aby bol strojček počas výmeny vypnutý.

Philips One Blade sú vodeodolné, takže sú vhodné na suché aj mokré holenie. Pokiaľ máte citlivú pokožku, zvoľte mokré holenie namiesto holenia za sucha. Môžete, ale nemusíte, použiť gél alebo penu na holenie. Záleží na vašich osobných preferenciách.

Starostlivosť o strojček – všeobecné rady

Strojčeky Philips One Blade nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu. Po každom použití strojček vypnite a opláchnite pod tečúcou vodou, aby ste odstránili fúzy, chlpy alebo zvyšky kozmetiky na holenie. Voda by nikdy nemala presiahnuť 60 °C. Nikdy strojček neumývajte agresívnymi čistiacimi prostriedkami ani nedrhnite hubkami s drsným povrchom.

Po umytí nechajte strojček voľne uschnúť. Neodstraňujte z neho vodu vyklepávaním strojčeka o iný povrch, aby nedošlo k jeho poškodenie. Strojček následne uložte mimo dosahu detí na suchom mieste.

Dbajte tiež na pravidelnú výmenu čepieľok, ktorá by mala byť ideálne každé 4 mesiace pri frekvencii holenia 2x týždenne. Výmena je úplne jednoduchá. Najprv sa uistite, že je strojček vypnutý. Jednou rukou ho pridržte a dvoma prstami druhej ruky uchopte britvu z oboch strán a opatrne smerom nahor ju zo strojčeka odoberte. Novú britvu nasaďte aj pomocou dvoch prstov. Až sa ozve zvuk kliknutia, je strojček opäť pripravený na akciu.

Porovnanie jednotlivých modelov

 Philips One Blade QP2520/30Philips One Blade QP2530/20Philips One Blade Face and Body QP2630/30Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30Philips One Blade PRO QP6520/20Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61
počet čepieľok112212
suché holenieánoánoánoánoánoáno
mokré holenieánoánoánoánoánoáno
vodeodolnosťánoánoánoánoánoáno

zastrihávací nadstavec

ánoánoánoánoánoáno
doba prevádzky45 min60 min60 min120 min90 min120 min
doba nabíjania8 h4 h4 h1 h1 h1 h
hmotnosťneuvedenéneuvedenéneuvedené360 g254 g300 g

Philips One Blade QP2520/30 a Philips One Blade QP2530/20

Philips One Blade QP2520/30 a Philips One Blade QP2530/20 využijete pri úprave fúzov. Môžete ich oholiť, zastrihnúť alebo rôzne tvarovo upraviť. Holiaci strojček Philips One Blade QP2520/30 obsahuje 3 nástavce na holenie na 1, 3 alebo 5 mm. Philips One Blade QP2530/20 obsahuje nástavce 4. Na holenie na 1, 2, 3 a 5 mm.

Funkcie

Philips One Blade QP2520/30 sa nabíja bohužiaľ dlhých 8 hodín. Preto ho dajte nabíjať ideálne cez noc, aby vám bol ráno plne k dispozícii. Na jedno nabitie dokáže holiť 45 minút. Philips One Blade QP2530/20 sa nabije za 4 hodiny, vydrží potom pracovať 60 minút.

Strojčeky majú indikátor stavu nabíjania, ktorý svieti, pokiaľ je zapojený do elektrickej siete. Bohužiaľ chýba indikátor stavu batérie. Strojček pri vybití baterky iba zabliká. Sami spoznáte, že je čas ho nabiť, pretože sa začne výkon strojčeka znižovať.

Holenie

Philips One Blade QP2520/30 je určený len na úpravu fúzov. Môžete s ním fúzy holiť, tvarovať alebo zastrihovať. V prípade holenia alebo zastrihovania si najskôr vyberte jeden z nástavcov. Pri cestovaní môžete strojček dať do krytu, ktorý je súčasťou balenia. Bohužiaľ sa doň zmestí iba strojček, ale nie adaptér ani prídavné nástavce.

Philips One Blade Face and Body QP2630/30

Na rozdiel od predchádzajúcich strojčekov, je Philips One Blade Face and Body QP2630/30 určený navyše aj na tvár a telo. Súčasťou balenia je brit na tvár, brit s ochranným nástavcom na telo, hrebeň na telo a praktické puzdro, ktoré využijete, keď práve strojček nepoužívate alebo plánujete cestovať. Brity sú de facto totožné. Ich rozdelenie je čisto iba z hygienického hľadiska.

Funkcie

Philips One BladeQP 2630/30 je plne nabitý za 4 hodiny. O stave nabitia vás informuje indikátor batérie, ktorý vám ukáže stav nabíjania, plného nabitia alebo vybitia batérie. Na jedno nabitie s ním môžete pracovať 60 minút. Na rozdiel od vyššie spomínaných strojčekov Philips One Blade QP2630/30 kontrolku batérie, ktorá počas nabíjania svieti zeleno. Po úplnom nabití zmení svoju farbu na svetlo zelenú. Oranžovo svieti, keď je batéria takmer vybitá.

Holenie

Tiež s Philips One Blade QP2630/30 môžete opäť fúzy holiť, tvarovať alebo zastrihovať. Najprv vyberte nabíjací kábel zo strojčeka, stlačte tlačidlo pre zapnutie a môžete sa dať do toho. Balenie obsahuje 4 nástavce na holenie na 1, 2, 3 a 5 mm, ochranný nástavec a hrebeň na telo o veľkosti 0,3 mm, s ktorým môžete holiť aj chlpy po celom tele. Pokiaľ hodláte holiť intímne alebo citlivé partie, nasaďte na strojček ochranný nástavec, aby ste sa vyhli podráždeniu.

Philips One Blade PRO – čím sa líši od základnej verzie Philips One Blade?

S PRO verziou sa pracuje úplne rovnako a preto rady ohľadom holenia a starostlivosti o strojček sú teda rovnaké ako pri strojčekoch v základnej verzii. PRO strojčeky sú taktiež vodeodolné, sú určené opäť na holenie na sucho aj na mokro.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že verzia PRO je vybavenejší a Philips sa podarilo vychytať muchy, ktoré boli u strojčekov v základnej verzii. Strojčeky PRO sú ľahšie, elegantnejšie, majú nižšiu hmotnosť, cestovný zámok proti nechcenému zapnutiu a pod. Majú na sebe displej ukazujúci stav batérie, ktorý v základnej verzii nepopierateľne chýba.

 One BladeOne Blade PRO
cenalacnejšiedrahšie
farbašedá a limetková farebná kombináciačierna a strieborná farebná kombinácia s limetkovými prvkami
hmotnosťvyššianižšia
nástavcerôzne nástavce pre rôzne dĺžky1 nastaviteľný nástavec pre rôzne dĺžky
doba nabíjaniadlhšiakratšia
doba použitiakratšiadlhšia
info o stave batérie na displejinieáno
cestovný zámoknieáno
príslušenstvonabíjací kábel, ochranný uzáver na brit pre bezpečnejšie skladovanienabíjací kábel, nabíjací stojan, cestovné plátené vrecko so šnúrkami na sťahovanie alebo pevné puzdro

Philips One Blade PRO QP6520/20

Philips One Blade PRO QP6520/20 je jeden z modelov strojčekov vo verzii PRO, ktorý je určený na úpravu fúzov. Môžete s ním fúzy holiť, zastrihovať a tvarovať. Balenie obsahuje otočný hrebeň so 14 dĺžkami strihu v rozmedzí od 0,4 do 10 mm. Jeho otočením si vyberiete požadovanú dĺžku. V balení ďalej nájdete okrem nabíjacieho kábla aj praktický stojan, kam si môžete strojček po holení odložiť. Súčasťou je aj plátené cestovné vrecko so sťahovaním na šnúrku, ktoré ale vo výsledku pri cestovaní strojček príliš neochráni.

Funkcie

Philips One Blade PRO QP6520/20 má funkciu cestovného zámku, ktorý bráni nechcenému zapnutiu strojčeka. Túto funkciu využijete napríklad počas cestovania. Na jedno nabitie, ktoré trvá 1 hodinu, dokáže strojček pracovať až 90 minút. O stave batérie v percentách vás informuje čitateľný LED displej. Počas prevádzky aj procesu nabíjania. Pokiaľ je batéria plne nabitá alebo naopak vybitá, začne kontrolka blikať.

Holenie

Vyberte zo strojčeka napájací kábel alebo strojček vyberte zo stojanu a pomocou tlačidla ho zapnite. Vždy holte tak, aby hlavica bola kolmo k pokožke. Vyviňte na strojček mierny tlak a holte proti smeru rastu fúzov. Pokiaľ trpíte na citlivú pokožku, dávajte prednosť holeniu v sprche.

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je ďalším modelom PRO verzie. Strojček je určený nielen na holenie, zastrihovanie a tvarovanie fúzov, ale aj na holenie celého tela. Súčasťou balenia sú dva brity, pričom jeden je určený na fúzy a druhý na telo. Brity sú opäť de facto totožné a ich rozdelenie je čisto len z hygienického hľadiska. Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 má 1 nadstavec, ktorého otočením nastavíte jednu zo 14 dĺžok v rozmedzí od 0,4 do 10 mm. Súčasťou balenia je aj nasadzovací ochranný nástavec a nasadzovací hrebeň na telo na holenie intímnych partií.

Funkcie

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je plne nabitý už za jednu hodinu. Vydrží byť v prevádzke až 120 minút. Strojček navyše disponuje funkciou rýchlonabíjania. Pokiaľ sa vám stane, že máte strojček úplne vybitý, ale potrebujete sa nutne a rýchlo oholiť, stačí ho dať na 5 minút do nabíjačky. Následne vám strojček zaručí 1 plné oholenie. Ďalšou nespornou výhodou je čitateľný LED displej s úrovňou nabitia batérie, ktorý vás informuje o tom, koľko % batérie vám ešte zostáva.

Aj tento strojček je navyše opatrený tzv. cestovným zámkom, ktorý zabráni nechcenému zapnutiu strojčeka napr. pri cestovaní.

Holenie

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je opäť určený na úpravu fúzov aj holenie celého tela. Je šetrnejší k pokožke as ochranným nástavcom ho môžete použiť aj na holenie intímnych partií bez obáv z porezania alebo poškriabania.

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61 je najprepracovanejší model z PRO radu. Okrem starostlivosti o fúzy ho využijete aj na telo. Balenie obsahuje hrebeň so 14 dĺžkami v rozmedzí od 0,4 do 10 mm, ochranný nástavec na holenie citlivých partií a nasadzovací hrebeň na telo, ktorý oholí na dĺžku 0,3 mm. Súčasťou balenia je pevné cestovné puzdro, napájací kábel aj nabíjačka riešená formou stojančeka.

Funkcie

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61 nabijete už za 1 hodinu, pričom s ním môžete pracovať až 120 minút. Strojček má opäť prehľadný displej, ktorý vás v percentách informuje o stave batérie. Pod hlavicou strojčeka sa nachádza tlačidlo so zelenou šípkou. Jej stlačením jednoducho vymeníte brit strojčeka.

Holenie

Vyberte strojček z napájania, vyberte si požadovanú dĺžku a jedným stlačením tlačidla ho zapnite. Na holenie citlivých partií nasaďte ochranný nástavec. Druhým stlačením tlačidla strojček vypnete. Po oholení ho môžete dať do praktického stojanu.

Zistiť cenu
9Expert Score
Skúsenosti s Philips One Blade Face + Body QP2630/30

Pokiaľ sa o svoje fúzy staráte doma a neradi holdujete návštevám barber shopov, obzrite sa po nejakom holiacom strojčeku. Stále váhate, či zvoliť One Blade alebo One Blade PRO? Pokiaľ vám nevadí meniť nástavce, chcete lacnejší strojček, veľmi necestujete a nevadí vám dlhšie nabíjanie, vyberajte z modelov radu One Blade. Ak máte radi len jeden nástavec, radi cestujete, chcete mať strojček rýchlo nabitý a netrápia vás financie, vyberajte z radu One Blade PRO. One Blade Face & Body QP2630/30 patrí do prvého radu, ktorý nie je tak vybavený ako rad PRO. Poteší teda nižšou obstarávacou cenou, ale nepoteší pomerom medzi dlhou dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie. Na druhú stranu získate strojček, s ktorým oholíte nielen tvár, ale aj telo.

Plusy
 • holenie tváre i tela
 • púzdro
 • indikátor batérie
Mínusy
 • pomer medzi dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo